Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

vidjoh veceras lijepe plakate koncert partibrejkersa al ne vidjoh kad i gdje jesam vam pomogao...pa nek se neko raspita...mene nece biti par dana pa ne merem to saznat...pa se vidjamo za koji dan..pozdrav raji...cupo ode malo da

19-02-2004 at 01:28
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


Jutros pomazem sinu da stavi skolsku torbu na ledja ,vidim teska k´o tuc ,i bas je izvagam i teska je 5,4 kg ,zar to nije previse ?
Onda se sjetim da sam neki dan slusala ministricu (cini mi se obrazovanja,nauku ,kulturu i sport ,ispravite me ) dr. Zlatu Zigic .
Kaze da je kao uslov za ulazak BiH i EU i prelazak na evropski sistem skolstva ,sto znaci osnovna skola ce trajati 9 godina .
To je pomalo i krenulo jer djeca vec idu u predskolsko ,i krecu od 6 godina.
Da bi se plan i program iz temelja izmijenio treba i vremena ,truda ,strucnjaka a cini se najvise novca .
Ne znam ,mozda ja grijesim ali nekako kao da stalno presipamo iz supljeg u prazno ,neke reforme uvodimo ,stalno neke promjene a nikakve koristi od toga .Svake godine novi udzbenici ,ne mogu se dogovoriti oko mnogo cega .Posebno je cini se diskutabilna istorija ,historija ,povjest (kako vam drago)
,jer sto je kod jednih herojski kod drugih je kukavicki cin i sl.
Mislim da ce se svi sloziti da su djeca opretecena ucenjem nepotrebnih stvari .
Mi jesmo puno toga ucili ali pitanje je sta smo naucili ?
U Njemackoj recimo djeca sigurno trecinu stvari nisu ucila koja su ovdje u prvom i drugom osnovne ali ono sto su ucili i znaju .
Stvarno ne vidim potrebu za ucenjem definicija sta je magla ,sta kisa ,snijeg ,oranica ,njiva ,vocnjak ,i sl. Mozda to traze od djece da vjezbaju memorisanje podataka a opet imaju toliko pjesmica koje uce na pamet da im je dovoljno mozak izvjezban .
Ja bih uvela da djeca trebaju znati osnove stvari ,da prepricaju nesto svojim rijecima i sami kazu sta je to npr, KISA ,da im se priblizi matematika kroz vjezbu i logicno razmisljanje a ne da 90% djece imaju averziju od matematike,da njeguju kreativnost kod djece , da uce kroz igru ,i sl.
Kada vec sve mijenjaju onda i mi roditelji mozemo sta reci hahahhahah .

Uh sto se ja raspisah

Nastavak drugi put ,samo jos par tezica

- za one koje zanima strucna literatura da kazem da je Emin Hatunic izdao knjigu ,
Nova generacija telekomunikacijskih usluga i mreza .

Recezenti ,Prof.dr.Dragoljub Milatovic i Doc.dr. Mirko Skrbic

-spominjuci nasu stampu mislila sam na bukvalno psovanje novinara ,pisanje u stilu "k´o da sjedi s jaranima u kafani " ,naravno ne mislim na sve ni svakoga

- u Tuzli lijep dan ,grijanje opet radi .

- Cupo nemoj da te dugo nema ,a ono sto sam spominjala o kucnom redu ,susenje vesa na balkonu ,i sl.,ja sam dobila spisak sta smijem sta ne smijem .
A novi domar je bio vojno lice ,pa samo cekam da nas sve mobilise i u stroj poreda ...na redove razbroj se

Pozdrav svima


19-02-2004 at 11:56
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Ja sam cula da su Partibrejkersi trebali nastupiti u Klubu Plus,al eto jutros cujem da se isti zatvara tako da nemam pojma gdje ce biti...Ako saznate,javite

Za raju

19-02-2004 at 13:48
Necko
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-09-2002
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 1240
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:

- za one koje zanima strucna literatura da kazem da je Emin Hatunic izdao knjigu ,
Nova generacija telekomunikacijskih usluga i mreza .

Recezenti ,Prof.dr.Dragoljub Milatovic i Doc.dr. Mirko Skrbic





E kod tebe sunce baš šarenilo informacija
, gdje si našla ovu ? Hajde knjiga nego i recezenti, ne bi me èudilo da kažeš ko je radio prelom i štampu knjige a možda i nabrojiš prisutne na promociji

Sad ozbiljno, gdje si našla tu informaciju buduæi da je promocija bila prije par mjeseci ?


19-02-2004 at 14:22
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
Necko wrote:
citat:
sunce wrote:

- za one koje zanima strucna literatura da kazem da je Emin Hatunic izdao knjigu ,
Nova generacija telekomunikacijskih usluga i mreza .

Recezenti ,Prof.dr.Dragoljub Milatovic i Doc.dr. Mirko Skrbic





E kod tebe sunce baš šarenilo informacija
, gdje si našla ovu ? Hajde knjiga nego i recezenti, ne bi me èudilo da kažeš ko je radio prelom i štampu knjige a možda i nabrojiš prisutne na promociji

Sad ozbiljno, gdje si našla tu informaciju buduæi da je promocija bila prije par mjeseci ?





mozda zato sto imam knjigu (mogla sam i lektore napisati ) ,mozda sto znam svu pricu oko stvaranja iste ,mozda sam emotivno vezana za sve ,mozda zato i sa zakasnjenjem malo reklame .


19-02-2004 at 15:29
Necko
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-09-2002
Lokacija: Sarajevo
Odgovori: 1240
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Pitao sam jer znam autora knjige, koji je zaista izuzetan èovjek, i bio sam na promociji. Ti si me iznenadila sa odgovorom, mislio sam da si tu informaciju našla u nekim dnevnim novinama, nikako nisam mogao predpostaviti da su i emocije u pitanju , drago mi je da je tako.

19-02-2004 at 16:00
Amigo...
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:
citat:
Necko wrote:
citat:
sunce wrote:

- za one koje zanima strucna literatura da kazem da je Emin Hatunic izdao knjigu ,
Nova generacija telekomunikacijskih usluga i mreza .

Recezenti ,Prof.dr.Dragoljub Milatovic i Doc.dr. Mirko Skrbic





E kod tebe sunce baš šarenilo informacija
, gdje si našla ovu ? Hajde knjiga nego i recezenti, ne bi me èudilo da kažeš ko je radio prelom i štampu knjige a možda i nabrojiš prisutne na promociji

Sad ozbiljno, gdje si našla tu informaciju buduæi da je promocija bila prije par mjeseci ?





mozda zato sto imam knjigu (mogla sam i lektore napisati ) ,mozda sto znam svu pricu oko stvaranja iste ,mozda sam emotivno vezana za sve ,mozda zato i sa zakasnjenjem malo reklame .





Iskrene cestike povodom izdavanja knjige i najbolje zelje mome (nadam se ne bivsem?)velikom jaranu Eminu!!!
19-02-2004 at 18:36
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

samo da vas pozdravim iz splita...ovdje je vrijeme super sunce sija svijeta na sve strane i to se u bastama sjedi ko dobar dan...nasao sam jedan internet cafe koji se nalazi u nekakvoj zgradi na 5 spratu crko sam dok sam se popeo...a zamislite sta se jos nalazi u zgradi zupanijski odbor hdz-a split hehehe....bas sam potrefio...tako kad zavrsim ovdje odoh malo do njih na konsultacije
ja ljudi sto se tice cijena sve im je skoro duplo skuplje nego kod nas lafo nekakva snizenja a cijene uzas....
sunce sutra idem na svadbu i upozno sam more nekavih ljudi od makedonaca,srba amerikanca pa nadalje...uglavnom zanimljivo mi je
pozdrav svima

20-02-2004 at 13:24
Bosnjo
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
cupo wrote:
sunce sutra idem na svadbu i upozno sam more nekavih ljudi od makedonaca,srba amerikanca pa nadalje...uglavnom zanimljivo mi je
pozdrav svima


Sonja?

ili mozda grijesim...  


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
21-02-2004 at 07:25
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


Evo od mene opet ,kako Necko kaze sarenilo informacija ,iz stampe i carsijskih prica .


Pa ovako ,u Frontu Slobode ,izmedju ostalog ,mozete procitati i sta direktor Vodovoda i Kanalizacije Petar Tomic ,kaze o proizvodnji vode za pice .
Projekat ce kostati 13,5 miliona KM .
Bas me zanima sta ce biti ,i da li ce na ovom podrucju proizvodjaci kanistera ,plasticnih kanti i buradi prestati trljati ruke .

-Neki dan je odrzan sastanak dionicara Solane .

-U Oslobodjenju ,sam procitala da je tuzlanski golubar Faik Nurkic sampion BiH .

-Cupo ,iduci put i mene u Split povedi ,da malo vidim Bacvice ,Ovcice ,....i obavezno napravim djir po Rivi .

-U Tuzli lijep dan ,bas onako fino suncano ,pozdrav za sve

21-02-2004 at 18:51
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 20
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice