Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Konnie
Nivo: Forumski vuk
Konnie Sue von Eulenbrunnen

Registriran(a): 19-08-2003
Lokacija: D
Odgovori: 787
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Pa ako 7 000 000 njujorcana nema nista protiv naziva ulice "Josip Broz Tito", sto smo mi onda takva ******?
Mogu ovi politicari uklonoti sve nazive "Titovih" ulica, tim samo pokazuju koliko su politicki primitivni, nedorasli i neobrazovani.


[Edited by Konnie on 07-02-2004 at 16:08 GMT]

07-02-2004 at 16:06
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Prije 50 godina (poslije rata) su se mjenjali nazivi ulica, svi se zaklinjali da niko nece zaboravit zrtve ljudi koji su dali svoje zivote da bi nama danas bilo bolje,itd itd...

prodje 50 godina i opet poslije rata i opet ista prica...

i za 50 godina ce garant bit opet isto al valjda bez rata, il mu rat dodje kao neki uslov za urbanisticke promjene (naziva ulica)...

jedino sto imena ulica ostaju u sjecanju, oktobarska ce meni uvijek biti oktobarska, OS Pazar je za mene Dzemala Mandzica, zlatibor, heh de reci nekome cekam te kod Slatina cafe-a il kako se vec zove, 1000 puta sam prosao pored i nemam u glavi novo ime...al to je garant tako samo za moju generaciju, neki drugi stariji i mladji za te "toponime" (jel se tako zove, 100% lupetam? imal kartografa il geograficara) vezu neka druga imena i nazive...


mahanje





[Edited by Visa on 07-02-2004 at 17:22 GMT] 


07-02-2004 at 17:21
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

ma uvijek ostaju oni standardni nazivi tj kako je ko navikao tako i zove...a sto se tice titove ulice u sarajevu pa sta ja znam ja je ne bi dirao al bi u svakom slucaju nekoj od glavnih ulica u sarajevu dao ime ulica alije izetbegovica....ne mora to biti ulica moze biti trg kao u mostaru recimo imamo sad trg alije izetbegovica....il recimo glavni most kad ulazite u capljinu nosi ime franje tudjmana...pa sto se tih imena tice ja bi i u tuzli nadio ime alije izetbegovica nekoj od ulica...imamo u tz i ulicu mirze delibasica...pa tako neki veliki likovi ne bi trebali biti zapostavljeni...

12 februara koncert grupe magazin u mejdanu...karte na platou mejdana i kod seje i vilija u carsiji

07-02-2004 at 22:22
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

Cekajte ba ljudi,sad pricamo o kaficima...
Imam jos jedan drag u trznom na brcanskoj Hemingvej...ali sam zaboravila i za Flamenco...
PUSA!!!

[Edited by andjela on 08-02-2004 at 16:22 GMT]

07-02-2004 at 23:33
cupo
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle

da vidis andjela i hemingvej je ok...i kad udjes u robnu kucu dole u prizemlju su mi isto fini oni kafici i baste...
a da se nadovezem na onaj gore text ima i kafic zove se kindze

07-02-2004 at 23:43
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Vijesti iz Tuzle


Sto se tice novih naziva ulica ,skola ..bio je i topic o teme i ja mislim da je bolje da je neko neutralno ime ,neko iz redova umjetnika ,brojevi ,boje ´,cvijece pa neka i ostane bar koju deceniju .

Cini mi se Visa spomenu ,a tako i jeste da svi govore onako kako su navikli ,pa je i kod mene i "kod Zlatibora " .."stanuje u zgradi gdje je Beko " ,Slatna mi je Slatina ,a Skojevska Skojevska itd.
Po tome kako neko nesto zove i znamo iz koje je generacije ,isto je i sa nazivima kafica .
Sto se tice Titove ,prije je bila Marsala Tita a sada na racunima pise Titova i to je cini mi se jedina promjena ,ne znam da su je skracivali .
Bivsa Uzicka je sada Krecanska ,moram malo pogledati nove nazive pa cu sta napisati .

A kad smo kod kafica ,nekoliko puta mi se desilo da sjedim u recimo basti Pozorista ,gledam raju i pitam se ima li tu koji forumas
,ko zna koliko se nas poznaje bar "izvidjenja" .

Meni se svidja Pozoriste i oni preko puta ,ne znam ni kako se zovu ,novi Sacir ,basta ispred trznog na Brcanskoj (ne znam kako se kafici zovu haha) .

Eh jos da napisem sa je juce dan bio prekrasan ,ja sam skinula zimsku jaknu ,a kad je ja skidam znaci da je bilo bas toplo .
I sada je izgleda lijepo mada je cijelu noc padala kisa.

Joj sto se raspisah a mislila sam pisati o greskama pogrebnog drustva ,najnovije zamijenili mrtvace ,a sad mi mrsko ,drugi put

Pozdrav svima

08-02-2004 at 10:54
Bosnjo
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
sunce wrote:

A kad smo kod kafica ,nekoliko puta mi se desilo da sjedim u recimo basti Pozorista ,gledam raju i pitam se ima li tu koji forumas
,ko zna koliko se nas poznaje bar "izvidjenja" .

Pozdrav svima


Malo bolje cu da razgledam sljedeci put...  


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
08-02-2004 at 10:58
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
Bosnjo wrote:
[
Malo bolje cu da razgledam sljedeci put...



ma vidim ja ti samo u soljicu s kafom gledas a ja preko puta .

Cupo vidim da si tu pa da te pozdravim .

Idem ja izaci ,uzivajte u ostatku dana
08-02-2004 at 13:14
:wink
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
konnie wrote:
Pa ako 7 000 000 njujorcana nema nista protiv naziva ulice "Josip Broz Tito", sto smo mi onda takva ******?
Mogu ovi politicari uklonoti sve nazive "Titovih" ulica, tim samo pokazuju koliko su politicki primitivni, nedorasli i neobrazovani.


[Edited by Konnie on 07-02-2004 at 16:08 GMT]


Je´beli tebe iko izasta?
Koga boli grac vise za njega!!!On da je bio dobar dao bi vise prava bosancima.... i bosancu dao ime BOSANAC a ne srbin i hrvat pa kasnije malo "neopredjeljen" Bosna mu je bila dobra samo u ratu,kad se krijo po brdima bosanskim

moj predlog ti je da das ime nekoj od tih zgrada

no frks no ljutis
08-02-2004 at 16:39
Hmmmm!
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: Re: Vijesti iz Tuzle

citat:
wrote:
citat:
konnie wrote:
Pa ako 7 000 000 njujorcana nema nista protiv naziva ulice "Josip Broz Tito", sto smo mi onda takva ******?
Mogu ovi politicari uklonoti sve nazive "Titovih" ulica, tim samo pokazuju koliko su politicki primitivni, nedorasli i neobrazovani.

Ja ne znam da u nyc ima ta ulica?
08-02-2004 at 16:50
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Tuzlarije : Vijesti iz Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice