Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Sportske vijesti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Messi: "We really want titles"

Edgar Fornós

On the verge of his first appearance for Argentina under Maradona, Messi is once again the focus of the world’s eyes, but what matters most to him is putting an end to Barša’s trophy drought.

Speaking to Barša TV and www.fcbarcelona.cat, Lionel Messi has reiterated the importance of winning titles this year. He is also happy with the rotation system being employed, and with the great understanding he has developed with Dani Alves. And this week he will also play his first international under the great Diego Maradona. More of Leo Messi´s thoughts on these subjects can be found in the official magazine of the UEFA Champions League .

Do you feel like the star of a movie that is about to win all the major awards this season?

QM3D8847.jpg“We are all part of a group and are keen to do big things for this team and its people. We really want to win titles at the end of the season. I feel like one more part of the group and I think if we keep working the way we are, success will come.”

The stats this season are spectacular and you have a lot to do with that. How vital do you think Messi is for the team?

“I have been lucky enough this season not to have had any injuries and that means I play more for the team. Last year I was out for many months so I now appreciate being able to play. But I feel as important as I always have been when I am on the pitch, and my team mates make sure I know that.”

Against Mallorca you started as a sub, but you looked very active on the bench. Is that because you want to get out there and play?

messi-_fcb-racing_x22x.jpg“Ever since I came to Barša I feel very involved in the team. Whenever I go out there I want to win and get the three points. When I have to watch things from the bench I suffer much more because it feels like there is nothing I can do to help.”

You are sharing the right side of the pitch with Dani Alves. What is it like to have somebody like that coming up from behind?

“He is an amazing player. Playing with Dani is fantastic because he’s a quality player and makes life easier for you on the pitch. It is a pleasure to have him in the side.

Are the rotations helping the team to do well?

QM3D3846.jpg“The boss is using them to perfection. We are adapting well to the way of playing and I think if we continue with this system the rotating will make sure we can keep up our form until the end of the season.”

Sixteen first team players and three from Barša Atlètic have been named in international squads. What is about Barša that so many people are taking notice?

“It’s all because of the form the team is displaying. National managers can’t ignore Barša’s form this year. We are playing daring, attractive football, and they like it.”

From La Masía to the Ciudad Esportiva. What does the squad make of the change of home?

“At first it was a bit hard to adapt to the Ciudad Esportiva, but now we are settled we are fine. It is a better area for working in, it’s quieter.”

Such a young player getting so much recognition. How are you keeping your feet on the ground?

FIFA_GALA030.JPG“You have to take everything that comes calmly. For me it is important to be close to my family and to enjoy their support. Your own people are always there to help if things go wrong.”

What can we expect of such a promising future?

“I hope that all the work we have done this season pays off in the form of titles”

12-02-2009 at 21:52 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

NATE Robinson, omaleni organizator igre New York Knicksa (175 centimetara), pobjednik je natjecanja u zakucavanju na košarkaškom NBA All Star vikendu u Phoenixu.
Košarkaš roðen u Seattleu, sa strahovitim odrazom, veæ je jednom bio pobjednik zakucavanja na All Star utakmici i to 2006. godine, a u Arizoni je u finalnim nadmetanjima pobijedio branitelja naslova, centra Orlando Magica Dwighta Howarda.
Baš je Howard pomogao Robinsonu da osvoji taj pehar jer je direktno sudjelovao u zakucavanju koje je Robinsonu donijelo maksimalne bodove za pobjedu. Stajao je golemi Howard ispod koša, a Robinson ga je u trku preskoèio, te zakucao za - pobjedu.
"Svi smo ovdje da napravimo show i normalno da mi je drago što sam Nateu pomoga da uèini to. Stvarno smo se lijepo zabavljali" - rekao je Howard koji je ponovno ima na sebi plašt Supermana.
U kvalifikacijama su ispali Rudy Fernandez iz Portlanda, te J.R. Smith iz Denvera. Inaèe, Fernandez je najavljivao spektakularno zakucavanje prije samog natjecanja, a jedno takvo je bilo ono uz pomoæ sunarodnjaka Paua Gasola. Sve se odvijalo iza koša, gdje je Gasol asistirao bacivši loptu u tablu, a Fernandez se u naletu, iza koša, skokom prebacio na "pravu stranu" i zakucao. No, Španjolcu takvo što nije pomoglo za finale.
U natjecanju trica je pobjednikom postao Deaquan Cook iz Miamija koji je u završnom nadmetanju ubacio 19 trica i tako pobijedio Rasharda Lewisa iz Orlanda. Inaèe, pobjednik je prošle godine bio suigraè Roka Ukiæa - James Kapono, koji je takoðer posustao u završnici.
U ranijem dijelu natjecana su ispali Mike Bibby iz Atlante, Danny Granger iz Indiane i Roger Mason iz San Antonija.


 


Sve je super i sve je za 5!
15-02-2009 at 20:18 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Odigran 382. Old Firm derbi
Veliki 382. Old Firm derbi igran danas Celtic parku na kraju je završio bez pobjednika. Ni ovaj derbi kao ni onaj prošli nije ponudio vrhunski fudbal, a na kraju ipak osvojenim bodom mogu biti zadovoljni domaæini, jer je Glasgow imao zrelije prilike.
Ovo prilike nemojte uzeti zdravo za gotovo jer prilike jednih i drugih u današnjem derbiju mogu se prebrojati prstima jedne ruke. U prvom dijelu utakmice Celtic je imao terensku inicijativu, u jednom trenutku izmeðu 25. i 35. minute igraèi Celtica su držali loptu u svojim nogama èitavih 80 %. Igraèi Glasgow Rangersa u prvom poluvremenu nisu ništa uradili, vrlo rijetko su uspijevali prenjeti loptu na protivnièku polovinu. Meðutim inicijativa Celtica je bila jalova, osim dobre šanse Scott McDonald kada glavom šutira pored gola i pokušaja Paula Hartleya, Celtic ništa nije uspio napraviti.
Onog trenutka kada su igraèi Waltera Smitha stali na loptu situacija se poèela mijenjati. U 50. minuti gosti su zamalo stigli do vodstva.Bougherra je dobro centirao, Stephen McManus interveniše glavom, zamalo vara Artura Boruca koji je spreman. Šest minuta kasnije Kyle Lafferty šutira pravo u golmana Celtica, a u 59. minuti na dodavanje Lafferty slabo šutira Barry Ferguson.
Najbolju priliku na utakmici Glasgow je imao u 79. minuti kada nakon kornera Pedra Mendesa Lee McCulloch puca glavom, ali Boruc sjajno interveniše. U završnici utakmice prilikom jedne intervencije Allan McGregor je povrijedio Scotta Browna koji je morao napustiti teren. U 89. minuti Shunsuke Nakamura je pokušao iz slobodnog udaraca, ali je McGregor iz drugog pokušaja zaustavio njegov šut.
Današnji Old Firm derbi je bio prvi za mladog 17- godišnjeg igraèa Glasgowa John Fleck koji je postao najmlaði igraè koji je zaigrao u duelu ova dva kluba, nakon Dereka Ferguson brata, sadašnjeg igraèa Barryja, koji je protiv Celtica nastupio 1984. godine. Što se tièe našeg internacionalca, Saše Papca, on je današnji derbi odradio na visini zadatka. Nakon današnjeg derbija Celtic ima 56 bodova, a Rangersi 54.
Celtic - Glasgow 0:0
Stadion Celtic Park. Gledalaca 58,766
Sudija: Calum Murray
Žuti kartoni: Hartley,Brown, Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic),
Weir, McCulloch,Ferguson, Mendes, Naismith (Glasgow)
Celtic: Boruc, Hinkel, Caldwell, McManus, Naylor, Flood,
Scott Brown (od 84.Crosas), Hartley, Nakamura, McDonald,
Vennegoor of Hesselink (od 62. min McGeady). Trener: Gordon Strachan

Rangers: McGregor, Broadfoot, Bougherra, Weir,
Papac, McCulloch, Davis, Ferguson, Mendes,
Fleck, Lafferty (od 74. Naismith). Trener: Walter Smith
 


Sve je super i sve je za 5!
15-02-2009 at 20:26 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Èervar podnio ostavku na mjesto trenera Zagreba!


"ŠEF STRUÈNOG stožera g. Lino Èervar istakao je u posljednje vrijeme svoje zdravstvene poteškoæe te zbog neoèekivanog poraza protiv momèadi Chambery-a iz zdravstvenih, moralnih i principijelnih razloga podnosi sporazumno razvrgnuæe Ugovora.", stoji u priopæenju pristiglom nakon hitnog sastanka uprave CO Zagreb.

Uskoro opširnije.

16-02-2009 at 13:07 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Objavljeno prije 50 minuta
Becks: Želim ostati u Milanu!


DAVID BECKHAM priznaje da bi mu bilo teško vratiti se iz Milana i talijanske Serije A u MLS i Los Angeles Galaxy.

Engleski nogometni reprezentativac David Beckham otkriva da nije raspoložen vratiti se u amerièki klub s kojim još ima valjan ugovor. Posuðen Milanu na dva i pol mjeseca, Becks se brzo naviknuo na glamur i kvalitetu talijanske nogometne lige te bi najradije ostao, iako je njegov sadašnji klub porazom od Intera sveo izglede za naslov na teoriju.

"Rekoh da bih volio ostati ovdje i budem li se morao vratiti, bit æe mi pomalo teško. Pregovori još uvijek nisu završeni, u tijeku su, pa moramo prièekati i vidjeti kako æe se dalje razvijati stvari", rekao je talijanskim medijima nakon milanskog derbija koji je završio pobjedom Intera od 2:1.

"Stvari nisu u mojim rukama i rasplet æe biti poznat u iduæa dva tjedna", dodao je.

Milan je Los Angelesu ponudio premalo novca za otkup ugovora i zasad se Beckhamov povratak u SAD èini izvjesnim. Meðutim, i taj bi povratak, ukoliko do njega doðe, mogao biti kratkog vijeka buduæi da engleski veznjak u ugovoru s Galaxyjem ima klauzulu prema kojoj može napustiti klub iz LA krajem nadolazeæe natjecateljske sezone.

Totalsport

16-02-2009 at 13:12 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

MAMIÆ UPOZORAVA

´Plaši me utakmica u Splitu, nadam se samo da æe sve normalno završiti´

´Dinamo ima B i C scenarij, Hajduk ima samo A scenarij, pobjedu. Nemamo dobrih iskustava s organizacijom utakmica u Splitu, stalno su bili neki prekidi po desetak minuta´

Posjetili smo u ponedjeljak urede Maksimirske 128, po novom sustavu komunikacije koji vlada u plavom teško je doprijeti do njih. Zanimalo nas je kako diše plava administracija u predveèerje velikog derbija. Doèekao nas je Zdravko Mamiæ i baš je bio raspoložen za kritièke osvrte. Izgleda mu nevjerojatno da je oko derbija stvorena klima koja veæ unaprijed poraženog gura na dno kanala...
- Ne volim alibije, ali Dinamo je 20 do 50 posto jaèi u odnosu na prošlu jesen. Što sad? Ako zaluta jedna lopta u našu mrežu, ako mi ne zabijemo, onda neæemo ništa vrijediti, srušit æe se sve što smo stvarali ne samo sad, veæ i prijašnjih godina? Nemoguæe i zastrašujuæe je raditi u takvim uvjetima. Ili suprotno, zar æe propasti Hajduk i cijela Dalmacija ako se mi vratimo s pobjedom? Jedino me veseli što svi naši igraèi i trener pokazuju zrelost u svojim izjavama.

Na utakmicu u Split iæi æe i veæina èlanova Dinamova Izvršnog odbora, iako neæe niti posebnog pozivanja, tko hoæe iæi, može. Malo po malo, stigao je i do prièe i o moguæim incidentima.
- Oèekujem da organizatori koji se brinu o sigurnosti, te igraèi i suci naprave sve kako bi se sve normalno završilo, odnosno da se omoguæi da pobijedi bolji. Makar, sve me to malo plaši. Dinamo ima B i C scenarij, Hajduk ima samo A scenarij, pobjedu. Nemamo dobrih iskustava s organizacijom utakmica u Splitu, stalno su bili neki prekidi po desetak minuta. Bakljade, suzavci, provale ograda...

Pribojavate li se suðenja na Poljudu?
- Normalno je da utakmicu sudi najbolji hrvatski sudac i jedan od najperspektivnijih europskih Ivan Bebek. On je u stanju kvalitetno odraditi derbi. Meðutim, Bebek se ne smije dovesti u situaciju da bude pod enormnim pritiskom. Želim da organizator dopusti sucima nesmetan rad prije utakmice, za vrijeme i poslije utakmice. Uostalom, oèi cijele nacije bit æe uperene u njega i pomoænike, ne smiju si dopustiti suðenje na štetu Dinama ili Hajduka!

Kazao je još jednu zanimljivost:
- Gradonaèelnik i poèasni predsjednik Dinama Milan Bandiæ od nas oèekuje pobjedu! Èuo sam se s njim, neæe doæi na utakmicu, na službenom je putu.


Autor: Davorin Olivari

17-02-2009 at 13:31 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

POVRATAK IZ SNOVA

Eduardo: Bio je ovo najljepši dan u mom životu, èak sam i zaplakao!
Trenutak u kojem sam zabio gol bio je nešto posebno, iznimno emotivno. Zbog toga sam i zaplakao. Golove sam proslavio ljubeæi svoj vjenèani prsten, kazao je Eduardo

Svoja je dva gola protiv Cardiff Cityja za 4-0 pobjedu u èetvrtom kolu FA Cupa hrvatski nogometaš Arsenala na terenu proslavljao s kondicijskim trenerom Tonyjem Colbertom...

- Bio je ovo najljepši dan u mom životu jer sam dokazao da mogu opet igrati nogomet - izjavio je Eduardo za Arsenalovu TV-postaju nakon utakmice objasnivši da je Colbertu osobito zahvalan za sve što je za njega uèinio tijekom procesa oporavka.

- Trenutak u kojem sam zabio gol bio je nešto posebno, iznimno emotivno. Zbog toga sam i zaplakao. Istina je, osjetio sam suze u oèima. Golove sam proslavio ljubeæi svoj vjenèani prsten: moja supruga Andreja, kæerkica Lorena i cijela obitelj bili su mi ogromna podrška u prošlih godinu dana - prva je izjava hrvatskog reprezentativcva nakon trijumfalnog povratka na travnjake u dresu Arsenala.


Wenger: Eduardo je bio užasno strpljiv

Menadžer nogometaša Arsenala Arsene Wenger bio je pun hvale na raèunEduarda da Silve nakon dvoboja 4. kola FA Cupa protiv Cardiffa. Wenger se se u tom susretu odluèio uvrstiti Eduarda po prvi put u jednuslužbenu natjecateljsku utakmicu nakon godinu dana pauze i brutalnogstarta u kojem je Martin Taylor slomio njegovu lijevu nogu.

- Eduardo je trenirao veæ dulje vrijeme i sada, kada sam mislio da jespreman, stavio sam ga u igru. Odigrao je jako dobru utakmicu s obziromda mu je prva nakon duge pauze. Iskoristio je dobru igru cijelemomèadi, što dokazuje koliko je inteligentan igraè - izjavio je Wenger.

- Svatko tko se ikad sam bavio sportom zna kako je teško bitistrpljiv i raditi svaki dan, doæi i gledati ostale kako trèe i igraju.Eduardo se morao othrvati brojnim frustracijama – dodao je francuskistruènjak.


Autor: TS

17-02-2009 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

utorak, 17.2.2009 20:52
Zidane opet u francuskoj reprezentaciji


U PARIZU æe se 29. ožujka održati zanimljiv dvoranski nogometni turnir, na kojem æe najveæa zvijezda biti veliki Zinedine Zidane.

Organizatori su predvidjeli nastup selekcije sastavljene od igraèa koji su u dresu francuske reprezentacije 1998. osvojili naslov prvaka na Svjetskom prvenstvu.

Meðu njima je potvrðen nastup i Zinedinea Zidana. Nastupit æe i reprezentacija Portugala, za koju æe zaigrati jedan takoðer umirovljeni as, napadaè Pedro Pauleta, koji je sa 47 golova u 88 utakmica najbolji strijelac u povijesti portugalske reprezentacije.

Uz selekcije Francuske ´98. i Portugala, zaigrat æe i momèad PSG-a, u kojoj je Pauleta završio karijeru, te selekcija francuske futsal momèadi.

18-02-2009 at 09:03 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

utorak, 17.2.2009 22:10
Šest tisuæa ljudi na treningu Chelseaja: Igraèi oduševljeni Hiddinkom

NIZOZEMSKI strateg Guus Hiddink obavio je u utorak prvi trening sa svojim novim klubom, londonskim Chelseajem i svi su bili oduševljeni viðenim.

Nizozemac je promijenio neke engleske nogometne navike, te je otvorio trening tako da i navijaèi Chelseaja mogu svemu prisustvovati, a uz to se i obratio navijaèkom puku.

"Ja nisam ovdje došao da sebe predstavljam. Došao sam da se predstavim kroz ovu momèad koja æe igrati dobar nogomet. Želim da do kraja sezone igramo kvalitetno, da imamo dobre rezultate, a za sve to nam je potrebna vaša pomoæ", rekao je Hiddink.

Èak šest tisuæa gledatelja je došlo vidjeti trening svojih miljenika, a sami igraèi su takoðer bili iznimno zadovoljni prvim kontaktom s Hiddinkom na travnjaku.

"Osjetili smo novi stil, nove metode. Trening je stvarno bio lijep i žestok. Imam dojam da æemo s Hiddinkom proživjeti lijepo razdoblje", rekao je kapetan momèad John Terry.

Totalsport

18-02-2009 at 09:04 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti


Milan Are Too Old – Marco van Basten
The current coach of Ajax believes that his former team are too old to be a dominant force in Europe.
18 Feb 2009 23:10:19



Marco van Basten and his Ajax side are in Italy at the moment, as they prepare for their UEFA Cup Round of 32 clash with Fiorentina tomorrow.

On the eve of that particular match, the Dutch coach has had some interesting comments to make, in regards to his former team Milan, a club he made 147 appearances for and scored 90 goals for along the way.

“From the bottom of my heart I can honestly say that it is always nice to see Milan play,” van Basten declared in an interview with Corriere dello Sport.

“However having seen them lately, I get the impression that they are a little too old to dominate like we used to.

“It’s a Milan side that are completely different to when I played.

“Back then we were always favourites for the championship.

“Nowadays it is Inter that commands the championship, and that is very disappointing to see,” the Ajax coach concluded.

Van Basten’s Ajax get their match with Fiorentina underway at 20:45 CET at the Artemio Franchi stadium.

Adrian Del Monte

19-02-2009 at 07:43 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 65
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Sport : Sportske vijesti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice