Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da potuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Sportske vijesti
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sportske vijesti

Pele teko optuio sunarodnjake: Robinho i Ronaldo konzumiraju kokain

NAJBOLJI nogometa svih vremena, Pele, izjavio je u sudnici na suenju svojem sinu kako Robinho i Ronaldo imaju problema s ovisnou o kokainu.

Peleov sin Edinho bio je na sudu zbog konzumiranja kokaina, a njegov otac je pred sucem teko optuio brazilske nogometae.

"Nije fer govoriti o tome da je nogomet pun droge na temelju dva sluaja, a to su Robinho i Ronaldo koji imaju taj problem", rekao je Pele.

Pored Pelea, svakako je jedan od najveih nogometaa i Diego Maradona. No, on je zaglibio te ga svijet vie niti ne spominje zbog njegova nogometnog umijea.

"Pogledajte Maradonu. On je bio fenomenalan igra, no sada svi mogu vidjeti to je napravio od svog ivota", dodaje Pele.

Pele je istaknuo i one koji su prema njegovom vienju, pozitivci u nogometnom svijetu.

"Pozitivni primjeri su svakako Kaka, koji je odlian uzor te Platini, Beckenbauer i mnogi drugi. Nije u redu fokusirati se na izolirane sluajeve", zakljuio je Pele.

M..

22-03-2009 at 14:29 | Ukljui u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

FRANCUSKA, ITALIJA, TURSKA, TE ZAJEDNIKI NORVEKA I VEDSKA KANDIDATI ZA DOMAINSTVO EURA 2016

IZVRNI odbor UEFA-e izdao je slubeni popis kandidata za organizaciju Europskog nogometnog prvenstva 2016. godine, na kojem su Francuska, Italija, Turska, te zajedniki Norveka i vedska.
Spomenute e zemlje Europska nogometna federacija (UEFA) 3. travnja ove godine informirati o formalnim uvjetima za organizaciju EURA 2016. godine, a svoje dosjee potencijalni domaini moraju dostaviti UEFA-i do 15. veljae 2010. godine.
Konanu odluku o domainu UEFA bi trebala donijeti u svibnju 2010. godine. Poznato je da e se 2016. godine odrati 15. izdanje Europskog prvenstva, a prvo na kojem e na zavrnom turniru sudjelovati 24 reprezentacije.

Sve je super i sve je za 5!
24-03-2009 at 22:54 | Ukljui u odgovor
indijana

SUDAC U ARGENTINI POKAZAO 18 CRVENIH KARTONA!

NESVAKIDANJI se dogaaj zbio na subotnjoj utakmici u argentinskoj Primeri C. Sudac je iskljuio 18 nogometaa, i to igrae iste momadi.
U akciji su bili domai Barracas Bolivar i General Lamadrid, a domain je vodio s 3-0 uoi incidenta koji je zapoeo kada su trojica igraa i etvorica dunosnika gostujueg kluba zapoeli svau s domaim navijaima.
Vrlo brzo je dolo do eskalacije sukoba, kada su u pomo svojim suigraima i djelatnicima kluba priskoili i svi ostali igrai Lamadrida, te uli u sukob s navijaima domae momadi.
Sudac je odluio izvaditi crveni karton i pokazati ga ak 18 puta, svim gostujuim igraima, ukljuujui i one s klupe za priuve.

24-03-2009 at 22:57 | Ukljui u odgovor
indijana

PANJOLCI ZAKAPARILI ZIDANEOVA SINA, KAU TALENTIRANIJEG OD OCA

ENZO ZIDANE, sin po mnogima najboljeg nogometaa koji je ikada etao zemaljskom kuglom, u budunosti e vrlo vjerojatno nastupati za reprezentaciju panjolske, piu tamonji mediji.
Enzo je danas napunio 14 godina, a ve od malih nogu, preciznije este godine, ivi i igra za omladinske momadi Reala. Trenutno je lan regionalne madridske momadi Madrilena, a talentom je oduevio sve koji ga okruuju.
Enzo bi tako mogao stopama Bojana Krkia koji je unato srpskom porijeklu, odluio igrati za panjolsku.
Bit e to nesumnjivo veliki gubitak za Francusku, a s druge strane pravi posao Furije, kojoj ionako ne nedostaje nogometnih talenata sudei prema posljednjim rezultatima.

24-03-2009 at 23:00 | Ukljui u odgovor
primus inter pares

Pato: Tko to moe platit - po cijele dane sam sa svojim idolima

ALEXANDRE PATO, 19-godinji brazilski nogometa u Milanu, oduevljen je svim i svaim u Milanu, te jo uvijek odaje dojam razigranog mladia.

"Imam samo 19 godina, a ostvaruje mi se djeaki san iz dana u dan. Pa, ja svakodnevno boravim est sati sa svojim idolima. Oko mene su Ronaldinho, Beckham, Inzaghi, to su igrai kojima sam se divio kao djeak" izjavio je Pato koji je, uzgred reeno, ove sezone ispred svih njih.

Naime, Pato je u 28 prvenstvenih utakmica ove sezone postigao 14 pogodaka, to govori o pogotku svake dvije utakmice u prosjeku. Spomenuta trojica su, pak, kombinirano postigla ove sezone u Seriji A 15 pogodaka.

"Jako sam zadovoljan sezonom bez obzira to mnogi imaju kritike na na raun. Osobno nisam mogao biti sretniji jer je moje okruenje idealno. Jo uvijek uim u nogometu, a pored sebe imam sigurno najbolje uitelje na svijetu."

Totalspor

26-03-2009 at 10:14 | Ukljui u odgovor
indijana

MARADONA NAZVAO PELEA HOMOSEKSUALCEM

Brazilski nogometni velikan Pele (69) nedavno se dotaknuo kokainske prolosti Diega Maradone okarakteriziravi 49-godinjeg Argentinca kao lo primjer za mlade.
- A to da odgovorim ovjeku koji je svoju nevinost kao 14-godinji djeak izgubio sa starijim mukarcem? - rekao je Maradona pred okupljenim novinarima u Buenos Airesu, izazvavi smijeh domaih te zgraanje stranih izvjestitelja, koji nisu mogli vjerovati svojim uima nakon to im je prevedena izjava.
Maradona priprema argentinsku reprezentaciju za dvoboj junoamerikih kvalifikacija za SP protiv Venezuele ove subote u Buenos Airesu.
Nije mu prvi put da se dotie navodne istospolne orijentacije slavnog Brazilca. Uinio je to i prije nekoliko godina kada je boravio na Kubi kao specijalni gost Fidela Castra.
Pozadina prie datira jo iz 2000. godine, kada je vie engleskih tabloida objavilo priu da je Pele kao 14-godinjak imao seksualni odnos sa starijim mukarcem. Tu je priu Pele demantirao.
Sada je Maradona reagirao na Peleovo posljednje javno prozivanje. Dogodilo se to istom prilikom kada je trostruki svjetski prvak s Brazilom (1958., 1962. i 1970.) nespretno prozvao dvojicu brazilskih nogometaa (Robinho i Ronaldo) da su ovisnici o drogi, a s njima i Maradonu.
Pele se kasnije ispriao Robinhu kazavi da je vjerovao nevjerodostojnome izvoru informacija, pie nogometni-magazin.com.

28-03-2009 at 17:25 | Ukljui u odgovor
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

Prnuo, pa dobio uti karton

I to je mogue! Sluaj koji je glasno odjeknuo u svijetu nogometa dogodio se na utakmici amaterskih momadi u kojoj je Chorlton Villa pobijedila International Manchester sa ak 6:4.

Naime, prilikom izvoenja penala za Manchester, jedan igra Chorlton Ville namjerno je omeo izvoenje udarca i to bukom, kako je procijenio sudac. I ne bi tu bilo nita neobino da glasna primjedba nije zapravo dola ravno iz - stranjice.

Naime, sudac je procijenio da je igra Ville u trenutku zaleta pustio vjetar tako glasno da je to omelo izvoenje penala i pomoglo golmanu pri obrani.

Premda slian sluaj sasvim sigurno nije zabiljeen nikad prije, arbitar nije dvojio ni sekunde - drskom poinitelju je pokazao uti karton te dosudio ponavljanje penala. Manchester je iz drugog pokuaja zabio to je izazvalo eksploziju nezadovoljstva igraa Ville.

Zbog prosvjeda je iskljuen golman te jo jedan igra Ville koja je na kraju ipak dola do pobjede, a sudac je svoju odluku objasnio na sljedei nain:

"Igra koji je prozveo buku i tako pokuao omesti protivnika dobio je uti karton zbog svog nedentlmenskog ponaanja. Ostali su zaradili iskljuenja zbog psovanja", otkrio je djelitelj pravde za Manchester Evening News.

Menader Ville Ian Tradwell ovu je odluku prihvatio puno od mirnije od svojih igraa.

"Pogrijeili su to su tako reagirali na odluku suca. On je samo provodio pravilnik doslodvno, do zadnjeg slova. No, ipak je u svemu tome trebalo biti i malo zdravog razuma".

6.4.2009.
Pincom.info

<br /><br /><br /><br />

07-04-2009 at 11:41 | Ukljui u odgovor
indijana

Svijet slavi "Uskrs" YU nogometa: Balkanski majstori su ponovno na cijeni

JUGOSLAVENSKI" nogomet ponovno je "in". Dovoljno je "prolistati" najpoznatije svjetske nogometne portale koji bruje o uskrsnulim balkanskim majstorima da bi vam to bilo kristalno jasno. Ne radi se samo o Ivanoviima, Modriima, Ibieviima i Pandevima koji drmaju najjaim europskim ligama, potpuno je realno da bi svijet na sljedeoj smotri u Junoafrikoj republici mogao gledati ak tri bive "Yu" republike.

U velikom tekstu pod naslovom "Balkanska tradicija iva i zdrava", slubene stranice Fife pozdravile su veliki uzlet srpske i BiH reprezentacije koje odlino guraju u svojim kvalifikacijskim skupinama za SP, dok je za Vatrene, kako stoji u lanku, to sasvim ve uobiajeno.

"Desetljeima je Jugoslavija bila nepresuan izvor nogometnih talenata kojima se divio cijeli svijet, a Plavi su bili sinonim za kvalitetu i stil. Raala je igrae poput Roberta Prosinekog i Dragana Stojkovia. No poetkom 90-ih dolo je to raspada drave i rata to je dovelo i do raspada velike nogometne sile. Posljednje veliko natjecanje na kojem smo mogli vidjeti sve te talente na jednom okupu bilo je Svjetsko prvenstvo 1990. Prosineki i uker predstavljali su Hrvatsku, Darko Panev Makedoniju, Mijatovi i Savievi Crnu Goru, a tu je bio i sjajni Srbin Stojkovi. Zajedno su bili nevjerojatna sila, no odvojeno je njihov uspjeh izgledao manje vjerojatan."

"Hrvatska se prva izdigla"

Prva se izdigla Hrvatska koja ve gotovo dva desetljea redovito nastupa na velikim natjecanjima, a hrvatski nogometai su izuzetno cijenjeni u svijetu, stoji nadalje u tekstu.

"Hrvatska je ipak iznenadila cijeli svijet pokazavi da i sama moe jako daleko. Brzo su se adaptirali na veliku scenu i ve su na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. doli do polufinala. Hrvati su od tada nezaustavljivi, no kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2010 pokazale su nevjerojatan talent i potencijal Srbije, ali i Bosne i Hercegovine."

"Anti preporodio Bele orlove"

Ono to nije uspjelo Clementeu i ukiu, uspjelo je iskusnom starom liscu Radomiru Antiu koji je Bele orlove potpuno preporodio...

"Samo prije osam mjeseci srpski nogomet bio je na samom dnu. Javier Clemente nije uspio odvesti Bele orlove na Euro u Austriji i vicarskoj, a njegov je nasljednik Miroslav uki bio jo manje uspjean. U osam utakmica nije ubiljeio niti jednu pobjedu. Danas je to neka sasvim druga pria. Srbi su na elu svoje kvalifikacijske skupine s dva boda ispred Francuske i ak pet ispred Austrije. Za ovakav preporod najzasluniji je iskusni izbornik Radomir Anti. Ako pobijedimo u sljedee dvije utakmice protiv Austrije i Farskih otoka, smatram da smo s jednom nogom ve na Svjetskom prvenstvu. No, ja ne elim samo plasman, ja elim stvoriti kvalitetnu momad koja e predstavljat opasnost svakoj momadi na svijetu", rekao je Anti."

Kada su izvukli skupinu sa panjolskom, Turskom i Belgijom, snovi o SP-u su se rasplinuli"

Preporoditelj BiH nogometa je Miroslav iro Blaevi, bivi hrvatski izbornik. No, njegova je uloga, pie Fifa i puno bitnija: on je ujedinio do sada nepomirljive tri nacionalnosti i uspio ono to nije uspjelo niti jednom politiaru.

"Kada je BiH izvukla kvalifikacijsku grupu zajedno sa panjolskom, Belgijom i Turskoj, svi su ironino zakljuili da su njihovi snovi o Svjetskom prvenstvu zavrili ak i prije nego to su poeli. No, i ova je biva jugoslavenska republika iznenadila sve pa vjerojatno i sama sebe odlinom igrom koja ih je gurnula nadomak nevjerojatnom uspjehu. S Miroslavom Blaeviem na elu, Bosanci su u drugi s etiri boda ispred Turaka i pet ispred Belgijaca koje su porazili u oba meusobna dvoboja. iro je postao nacionalni heroj isto kao i napada Wolfsburga Edin Deko. Uspjeh BiH reprezentacije nije samo nogometni, sport je nakon dugo vremena ujedinio Srbe, Hrvate i Muslimane. Bio sam najponosniji kada sam uo kako ljudi pozdravljaju naeg golmana Srbina Nemanju Supia i mene. To je najvei uspjeh ove momadi, rekao je Blaevi."

11-04-2009 at 20:20 | Ukljui u odgovor
primus inter pares

Henry kudi suigraa: Cristiano Ronaldo je bolji od Messija

POMALO neuobiajenu izjavu s medijima je podijelio francuski napada Barcelone Thierry Henry. Odmaknuo se sjajni strijelac od uobiajenih floskula i hvaljenja suigraa, te je ustvrdio da je Cristiano Ronaldo bolji nogometa od Lionela Messija...

"Prvo morate uzeti u obzir da se ne radi o istom tipu igraa. Istina je da su obojica iskoristivi na svakoj poziciji od veznog reda do napada, te da imaju sjajnu tehniku, meutim, razliiti su", zapoeo je Henry.

"Moda Messi vie zabija ove sezone, ali Ronaldo je bio taj koji je pogocima obiljeio prolu sezonu. Osim toga, veliina igraa mjeri se uspjehom momadi, stoga moram zakljuiti da je Ronaldo bolji nogometa od Messija", rekao je Francuz u usporedbi krilnog napadaa Manchester Uniteda i svog suigraa, te zakljuio:

"Kada Messi igra dobro onda je sposoban napraviti ono to nitko nije. Onaj je taj koji radi razliku meu igraima na travnjaku i jasno mi je zato ga pojedinci usporeuju s Maradonom. Ali, ponovit u - u ovom trenutku je Cristiano Ronaldo najbolji. Kako e biti u budunost, to emo tek vidjeti", dodao je.

Totalsport

14-04-2009 at 08:03 | Ukljui u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828

Cijenim iru, ali nije za reprezentaciju
Mehmed Badarevi je trener godine u izboru portala sportspott.ba. Trenutno u Francuskoj bije bitke sa Grenoblom u ouvanju statusa prvoligaa. Uz igranje u prvenstvu, Mea je izborio i nastup u polufinalu Kupa gdje ima dobre anse da se nae u velikom finalu.

Badarevi je dao intervju Jutarnjem listu kojeg prenosimo u cijelosti, a prvo pitanje bilo je o legendarnom bh. treneru Ivici Osimu.

Ivica je bio genijalac, vidio je na terenu vie od drugih. Bio je to najbolji trener s kojim sam ikad imao priliku raditi. Od njega sam najvie nauio, zajedno smo poeli, on kao trener, ja kao igra. Bilo mi je jako teko kada je obolio, i danas se stalno ujem s njime. Osim je bio poseban, neponovljiv, kazao je popularni Mea.

Njegova je reprezentacija bila meu najjaima koje je ondanja drava ikada imala?

Ja sam i danas uvjeren kako smo bili toliko jaki da smo trebali osvojiti naslov prvaka svijeta i europski naslov. Da se nije dogodilo to to se dogodilo, mi bismo to i ostvarili.

Rat i raspad zajednike drave upropastili su vam planove?

Naravno. Ve 1990. na SP-u u Italiji bili smo zreli za naslov prvaka svijeta. Naalost, tada je Argentina bila kobna, iako je Juga tada igrala najbolji nogomet. Dvije godine kasnije na EP-u u vedskoj trebali smo biti jo bolji, no izbacili su nas iz natjecanja. No, tada ve reprezentacija nije bila ono to je trebala predstavljati u punoj postavi. Bez igraa iz Hrvatske nije to bila ista reprezentacija. Kad se samo sjetim da je Osim imao planove i za SP 1994., EP 1996. pa i francuski mundijal kad je Hrvatska uzela broncu... Bio je Osim vizionar.

Spomenuti SP 1990. osobno ste propustili zbog iskljuenja na kvalifikacijskoj utakmici s Norvekom...

I danas pamtim to ime, sudac Yusuf Namoglu iskljuio me na Koevu zbog pljuvanja i kanjen sam neigranjem na SP-u. Da sam ga bar pljunuo kako treba. ao mi je zbog tog SP-a jer sam, bez lane skromnosti, bio vaan araf u reprezentaciji. Da sam igrao u Italiji, bilo bi bolje, bolje bismo proli, siguran sam i danas.

Zato je hrvatska reprezentacija puno uspjenija od ostalih iz bive drave?

U vodstvu HNS-a rade ljudi kojima je nogomet sve, od Markovia, Srebria do mlaih koji sada vode reprezentaciju. Tu je Slaven Bili, tu su negdje i Prosineki, Ladi... Takoer, Hrvatska ima i najbolju ligu, iako ni ona nije naj naj. Ti su sposobni ljudi iz BiH uzeli dosta vanih igraa. Ima tu jo dosta faktora.

Sad je BiH od Hrvatske uzela neto - izbornika, sada selektora iru Blaevia.

iro je super, cijenim ga kao ovjeka i trenera, ali on sada nije ono to se kae - pravi ovjek na pravom mjestu. Svaka mu ast, no BiH reprezentaciju trebao bi voditi netko iz tamonjeg nogometa. Ipak, on spada u trenere s ovih prostora koje najvie cijenim. Od Bie Mladinia, Ivia, Osima...

Puno se pria i pie o fantomskoj regionalnoj ligi?

Mislim da je to jedini spas za nogomet na ovim prostorima. Istina, morali bismo istrpiti puno ekscesa, ali bismo na kraju svi profitirali. Stadioni bi opet bili puni kao nekad, a liga bi opet bila jaka, i jaa od Serie A ili Bundeslige. U ondanjoj jugo ligi nisi nigdje mogao pobijediti. Tako bi bilo opet.

Igrali ste kao vrhunski igra u Sochauxu, Nimesu. Je li u karijeri moglo bolje?

Izbaeni smo s Eura 1992. kao reprezentacija, a tamo sam sve trebao dogovoriti s Barcelonom. Sve bi bilo drugaije da smo tamo igrali, no ne alim danas. Kad sam otiao u Sochaux, oni su mi ponudili vie do Borussije i Arsenala koji su me takoer htjeli kupiti.

Je li istina da vas je iro svojedobno elio u pobjednikoj Dinamovoj generaciji?

Istina, prialo se o tome, no tada sam bio na putu prema Hajduku. No, i tu sam ponudu odbio i ostao u eljezniaru zbog velikog pritiska u Sarajevu. Hajduk mi je bio velika elja, ali i pogreka. Sada to znam jer je splitski klub oduvijek bio najvei izlog za svijet. Da sam tada otiao u Split, karijera bi mi bila kudikamo bolja.

Pisalo se da se ne elite vratiti u BiH?

Djelomino je to tano. Preuzeo bih u BiH jedino reprezentaciju, ne i neki klub. U Hrvatskoj bih istog trena preuzeo kao trener i Dinamo i Hajduk - i reprezentaciju.

A u Srbiji?

Ne, tamo ne. Ni Zvezdu ni Partizan ni reprezentaciju.

sportsport.ba

14-04-2009 at 08:39 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 34
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: ado_car, Bambi, BosniaN2, BozniaN2, edita-muzicar, omar075, Primarijus, SuadTuzla89, Suad_japan, Tea 11, york
FORUM : Sport : Sportske vijesti New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net