Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.

FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

3:0 - 56 minut-Muslimović  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:28 | Uključi u odgovor
yugi

85 minut 3:1 

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:57 | Uključi u odgovor
yugi

Muslimović 4:1 89 minut  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:00 | Uključi u odgovor
yugi

4 : 1 Kraj  

<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:05 | Uključi u odgovor
indijana

Registriran(a): 20-05-2008
Odgovori: 7483

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu četvrtog kola kvalifikacija za SP 2010. u Južnoafričkoj Republici večeras u Zenici savladala Armeniju sa 4:1 (2:0).
Golove za BiH postigli su Spahić (31.), Džeko (39.) i Muslimović (56. i 89.), dok je strijelac jedinog gola za Armeniju bio Minasyan (85.).
Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 14.000 gledalaca, sudio Izraelac Asaf Kenan.

Rezultati susreta četvrtog kola grupe 5 kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2010. u Južnoafričkoj Republici:
BiH - Armenija 4:1
Estonija - Turska 0:0
Belgija - Španija 1:2
Tabela:
1. Španija 4 4 0 0 10:1 12
2. Turska 4 2 2 0 5:2 8
3. Belgija 4 2 1 1 7:5 7
4. BiH 4 2 0 2 12:4 6
5. Estonija 4 0 1 3 2:13 1
6. Armenija 4 0 0 4 1:12 0
Parovi petog kola (28. marta 2009.): Belgija - BiH, Armenija - Estonija, Španija - Turska.
(Svevijesti.ba/Fena)

Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 07:59 | Uključi u odgovor
indijana

Miroslav Ćiro Blažević, selektor BiH, bio je zadovoljan drugim trijumfom naše reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo «Južnoafrička Republika 2010». On je posebno pohvalio igru kapitena Emira Spahića, kojeg je zbog bolova u nedavno operisanoj preponi večeras morao povući sa terena u 67. minutu u našoj pobjedi nad Armenijom od 4:1.

«Emir Spahić nije junak, nego junačina utakmice. Zabio je prvi gol, probio Armence, a onda odigrao maestralno i pored bolova sa kojima je ušao u meč. On je pravi kapiten i igračina. Nadam se samo da nije ozbiljnije obnovio povredu zbog koje je nedavno u Minhenu operisao prepone koje je povrijedio u prijateljskoj utakmici BiH sa Bugarskom», rekao je Blažević.

«Drago mi je što je publika zadovoljna i što je ovacijama naše mladiće ispratila sa terena Bilinog polja. Zaslužili su čestitke za prikazanu igru. Igrali su ofanzivno i borbeno i kod 3:0 za nas. Primili smo gol, moramo sam malo podviknuti, i oni su opet bili dobri, nakon pet minuta opuštanja. Ovo je izuzetno važna pobjeda sa kojom ostajemo u konkurenciji za mjesta koja vode na SP u Južnoafričku Republiku. U utakmicama sa malim protivnicima dobijaju se kvalifikacije...», dodao je Ćiro.

I na press konferenciji u svečanom salonu "Bilinog polja", Ćiro je blistao od sreće, čak je i ljubio novinare.

«Pokazali smo razliku u kvaliteti, odnosno dominaciju nad protivnikom. Ponovit ću i sada da smo zasluženo trijumfovali. Iskreno, brinuo sam se za ishod utakmice, nakon što smo u prvih 15 minuta promašili pet prilika. Ipak, sve je dobro ispalo. Bilo bi nepravedno bilo šta prigovoriti bilo kojem od naših igrača. Dali su svi maksimum. Presretan sam zbog naše pobjede ali i ostalih rezultata četvrtog kola u našoj grupi koji su nam išli na ruku, a to je remi i kiks Turaka u Estoniji, te pobjeda Španaca u Belgiji», govorio je Blažević na press konferenciji i ljubio novinare koji su mu saopštili da je Španija dobila u Belgiji sa 1:2, golom Ville u 88. minutu susreta odigranog u Belgiji.

( Svevijesti.ba / SportSport.ba )

16-10-2008 at 12:38 | Uključi u odgovor
indijana

MIROSLAV BLAŽEVIĆ, izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, zadovoljan je pobjedom u Zenici protiv Armenije 4:1, ali i ostalim rezultatima u petoj skupini kvalifikacija za SP.
Nakon što su Estoniju isprašili sa 7:0, reprezentativci Bosne i Hercegovine bili su uvjerljivi i u drugoj utakmici u Zenici protiv Armenije. U izjavama za BiH medije Ćiro Blažević kaže:
"Napravili smo veliku razliku u odnosu na protivnika i zasluženo smo pobijedili. Propustili smo dosta prilika u prvih 15 minuta, plašio sam se da bi nam se to moglo osvetiti. Igrači su ispunili moja očekivanja. Zadovoljan sam i ostalim rezultatima u skupini, išli su nam na ruku. Pred nama su sada dvije utakmice protiv Belgije koje će odrediti daljnji tijek kvalifikacija."
BiH je, podsjetimo, u gostima izgubila od Španjolske 1:0, a od Turske s 2:1, iako je u tom susretu vodila nakon prvog poluvremena. Da su u toj utakmici uspjeli osvojiti bod, njihova bi situacija bila doista odlična, no, niti ovako nije loša.
Na pitanje može li BiH napraviti čudo i kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo, Blažević je u svom stilu odgovorio protupitanjem:
"Kakvo bi to bilo čudo?"

16-10-2008 at 13:17 | Uključi u odgovor
Jack
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089

Nadam se da nas nece kazniti za onaj incident na kraju utakmice mnogo.Znam da cemo dobiti kaznu, samo da ne dobijemo zabranu igranja na domacem terenu

16-10-2008 at 18:46 | Uključi u odgovor
indijana

Sergej Barbarez je bio i ostao sportska i ljudska veličina. Planetarna zvjezda, koja je ostavila neizbrisiv trag u bh. i njemačkom nogometu, trenutno je na seminaru u Jablanicu gdje pohađa trenersku školu.
Barbarez je u BiH ostao upamćen kao kapiten reprezentacije, ljubimac navijača, auroitet, osoba sa čvrstim karakterom i jasnim stavom. Iako je trenersku školu mogao pohađati u Njemačkoj, Sergej se odlučio za bh. Centar za edukaciju trenera, kojim rukovodi prof. Munir Talović, a njegov "zaštitni" znak je Haris Jaganjac, prijeratni talentirani veznjak Sarajeva, piše današnji San.
„Krenuo sam najprije na seminar za „B" licencu. Već nakon prvog semestra shvatio sam da je trenerski posao moje opredjeljenje. Upisao sam i „A" program, a već u prvom terminu pripremat ću se za Profi licencu. Imao sam prilike upoznati njemačku školu, ali tvrdim da naš Centar ni po čemu ne zaostaje za njemačkim", priznaje Barbarez.

Kako se osjećate, kao nazvučnije ime, među mlađim, ali i starijim kolegama?
„Kao i svi. Nemam, niti očekujem privilegije. Kada je pauza, stalno gledam na sat. Ne smijem, niti želim zakasniti. I kao igrač i kao trener želi biti najbolji, dogurati najdalje. O tome sam snivao kada sam počinjao igračku karijeru, tako i sada razmišljam. Tu sam sa Franjom Džidićem, trenerom koji me vodio u mlađim kategorijama Veleža, ali i kasnije kada sam kucao na vrata prvog tima. Osim toga, ovdje su i moji bivši saigrači, Adnan Gušo, Gradimir Crnogorac, Adnan Osmanhodžić, Admir Adžem, Dženan Zaimović..."

Planirate li trenersku karijeru početi u Veležu?
„O tome sad ne razmišljam. Sve misli usmjerene su ka školovanju. Prvo diploma, potom posao. Na žalost, kakvo je stanje u bh. fudbali, ja se za sada ne vidim ovdje. Vjerovatno ću trenerski posao početi u Njemačkoj."

Bilo bi idealno da vas Miroslav Ćiro Blažević pozove?
„Ne znam šta drugi misle, znam šta ja mislim..."
Javnost bi zapljeskala ako bi se Barbarez vratio. Recimo na poziciju direktora ili menadžera reprezentacije. Je li vas možda zvao Blažević?
„Bilo je napisa po medijima, ali Blažević me nikad nije zvao. Možda zato što se nije znalo da li ću nastaviti karijeru ili ne. Jedina je istina da nije bilo razgovora, a i da me zove, sa ovima ne želim imati nikakve veze, niti želim sarađivati sa njima."

Vi i Saša Papac ostali ste pri ranijem stavu i ne mislite se vraćati. Zašto?
„U bh. nogometu samo se selektori mijenjaju, a isti ljudi godinama sjede u foteljama, rotiraju se na svojim pozicijama. Tako je i danas. Sa ovim ljudima naš fudbal ne može naprijed."

Blažević je sa dvije pobjede sve ustalasao. Vratili su se potpisnici, navijači, prave se kalkulacije za SP. Iskreno, kako Vam se sve ovo čini?
„Pobjede, čak i plasman na SP neće riješiti nagomilane probleme. Kod nas je problem sistem po kojem se delegiraju ljudi u Savez. Zar trebamo sada letjeti i lebdjeti zbog dvije pobjede? Mi smo u velikom rascjepu između želja i mogućnosti. Mijenjamo stalno selektore, a stanje je sve gore. Znači nije do njih. Vi znate moj stav i ja ga ne mijenjam preko noći. Meni je stalo da se jednog dana vratim u reprezentaciju, ali u boljem okruženju", izjavio je Barbarez za San.

( Svevijesti.ba / San )

21-10-2008 at 14:10 | Uključi u odgovor
hooker
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 16-10-2008
Odgovori: 26

Mislim da je sve jos upitno u i oko reprezentacije.Neka nam je Bog na pomoci.

22-10-2008 at 10:35 | Uključi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 14
Skriveni clanovi: 0
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: belaj_tz, Cubio, iraq, mima_fr, vecka.z
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net