Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

3:0 - 56 minut-Muslimoviæ  


<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

85 minut 3:1 


<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 21:57 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Muslimoviæ 4:1 89 minut  


<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:00 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

4 : 1 Kraj  


<br /><br /><br /><br />

15-10-2008 at 22:05 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u susretu èetvrtog kola kvalifikacija za SP 2010. u Južnoafrièkoj Republici veèeras u Zenici savladala Armeniju sa 4:1 (2:0).
Golove za BiH postigli su Spahiæ (31.), Džeko (39.) i Muslimoviæ (56. i 89.), dok je strijelac jedinog gola za Armeniju bio Minasyan (85.).
Susret je na stadionu Bilino polje, pred oko 14.000 gledalaca, sudio Izraelac Asaf Kenan.

Rezultati susreta èetvrtog kola grupe 5 kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2010. u Južnoafrièkoj Republici:
BiH - Armenija 4:1
Estonija - Turska 0:0
Belgija - Španija 1:2
Tabela:
1. Španija 4 4 0 0 10:1 12
2. Turska 4 2 2 0 5:2 8
3. Belgija 4 2 1 1 7:5 7
4. BiH 4 2 0 2 12:4 6
5. Estonija 4 0 1 3 2:13 1
6. Armenija 4 0 0 4 1:12 0
Parovi petog kola (28. marta 2009.): Belgija - BiH, Armenija - Estonija, Španija - Turska.
(Svevijesti.ba/Fena)
 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 07:59 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Miroslav Æiro Blaževiæ, selektor BiH, bio je zadovoljan drugim trijumfom naše reprezentacije u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo «Južnoafrièka Republika 2010». On je posebno pohvalio igru kapitena Emira Spahiæa, kojeg je zbog bolova u nedavno operisanoj preponi veèeras morao povuæi sa terena u 67. minutu u našoj pobjedi nad Armenijom od 4:1.

«Emir Spahiæ nije junak, nego junaèina utakmice. Zabio je prvi gol, probio Armence, a onda odigrao maestralno i pored bolova sa kojima je ušao u meè. On je pravi kapiten i igraèina. Nadam se samo da nije ozbiljnije obnovio povredu zbog koje je nedavno u Minhenu operisao prepone koje je povrijedio u prijateljskoj utakmici BiH sa Bugarskom», rekao je Blaževiæ.

«Drago mi je što je publika zadovoljna i što je ovacijama naše mladiæe ispratila sa terena Bilinog polja. Zaslužili su èestitke za prikazanu igru. Igrali su ofanzivno i borbeno i kod 3:0 za nas. Primili smo gol, moramo sam malo podviknuti, i oni su opet bili dobri, nakon pet minuta opuštanja. Ovo je izuzetno važna pobjeda sa kojom ostajemo u konkurenciji za mjesta koja vode na SP u Južnoafrièku Republiku. U utakmicama sa malim protivnicima dobijaju se kvalifikacije...», dodao je Æiro.

I na press konferenciji u sveèanom salonu "Bilinog polja", Æiro je blistao od sreæe, èak je i ljubio novinare.

«Pokazali smo razliku u kvaliteti, odnosno dominaciju nad protivnikom. Ponovit æu i sada da smo zasluženo trijumfovali. Iskreno, brinuo sam se za ishod utakmice, nakon što smo u prvih 15 minuta promašili pet prilika. Ipak, sve je dobro ispalo. Bilo bi nepravedno bilo šta prigovoriti bilo kojem od naših igraèa. Dali su svi maksimum. Presretan sam zbog naše pobjede ali i ostalih rezultata èetvrtog kola u našoj grupi koji su nam išli na ruku, a to je remi i kiks Turaka u Estoniji, te pobjeda Španaca u Belgiji», govorio je Blaževiæ na press konferenciji i ljubio novinare koji su mu saopštili da je Španija dobila u Belgiji sa 1:2, golom Ville u 88. minutu susreta odigranog u Belgiji.



( Svevijesti.ba / SportSport.ba )

 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 12:38 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

MIROSLAV BLAŽEVIÆ, izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, zadovoljan je pobjedom u Zenici protiv Armenije 4:1, ali i ostalim rezultatima u petoj skupini kvalifikacija za SP.
Nakon što su Estoniju isprašili sa 7:0, reprezentativci Bosne i Hercegovine bili su uvjerljivi i u drugoj utakmici u Zenici protiv Armenije. U izjavama za BiH medije Æiro Blaževiæ kaže:
"Napravili smo veliku razliku u odnosu na protivnika i zasluženo smo pobijedili. Propustili smo dosta prilika u prvih 15 minuta, plašio sam se da bi nam se to moglo osvetiti. Igraèi su ispunili moja oèekivanja. Zadovoljan sam i ostalim rezultatima u skupini, išli su nam na ruku. Pred nama su sada dvije utakmice protiv Belgije koje æe odrediti daljnji tijek kvalifikacija."
BiH je, podsjetimo, u gostima izgubila od Španjolske 1:0, a od Turske s 2:1, iako je u tom susretu vodila nakon prvog poluvremena. Da su u toj utakmici uspjeli osvojiti bod, njihova bi situacija bila doista odlièna, no, niti ovako nije loša.
Na pitanje može li BiH napraviti èudo i kvalificirati se na Svjetsko prvenstvo, Blaževiæ je u svom stilu odgovorio protupitanjem:
"Kakvo bi to bilo èudo?"
 


Sve je super i sve je za 5!
16-10-2008 at 13:17 | Ukljuèi u odgovor
Jack
Nivo: Forumski doajen
www.bosanskehistorije.com

Registriran(a): 01-10-2004
Odgovori: 1089
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Nadam se da nas nece kazniti za onaj incident na kraju utakmice mnogo.Znam da cemo dobiti kaznu, samo da ne dobijemo zabranu igranja na domacem terenu

16-10-2008 at 18:46 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Sergej Barbarez je bio i ostao sportska i ljudska velièina. Planetarna zvjezda, koja je ostavila neizbrisiv trag u bh. i njemaèkom nogometu, trenutno je na seminaru u Jablanicu gdje pohaða trenersku školu.
Barbarez je u BiH ostao upamæen kao kapiten reprezentacije, ljubimac navijaèa, auroitet, osoba sa èvrstim karakterom i jasnim stavom. Iako je trenersku školu mogao pohaðati u Njemaèkoj, Sergej se odluèio za bh. Centar za edukaciju trenera, kojim rukovodi prof. Munir Taloviæ, a njegov "zaštitni" znak je Haris Jaganjac, prijeratni talentirani veznjak Sarajeva, piše današnji San.
„Krenuo sam najprije na seminar za „B" licencu. Veæ nakon prvog semestra shvatio sam da je trenerski posao moje opredjeljenje. Upisao sam i „A" program, a veæ u prvom terminu pripremat æu se za Profi licencu. Imao sam prilike upoznati njemaèku školu, ali tvrdim da naš Centar ni po èemu ne zaostaje za njemaèkim", priznaje Barbarez.


Kako se osjeæate, kao nazvuènije ime, meðu mlaðim, ali i starijim kolegama?
„Kao i svi. Nemam, niti oèekujem privilegije. Kada je pauza, stalno gledam na sat. Ne smijem, niti želim zakasniti. I kao igraè i kao trener želi biti najbolji, dogurati najdalje. O tome sam snivao kada sam poèinjao igraèku karijeru, tako i sada razmišljam. Tu sam sa Franjom Džidiæem, trenerom koji me vodio u mlaðim kategorijama Veleža, ali i kasnije kada sam kucao na vrata prvog tima. Osim toga, ovdje su i moji bivši saigraèi, Adnan Gušo, Gradimir Crnogorac, Adnan Osmanhodžiæ, Admir Adžem, Dženan Zaimoviæ..."


Planirate li trenersku karijeru poèeti u Veležu?
„O tome sad ne razmišljam. Sve misli usmjerene su ka školovanju. Prvo diploma, potom posao. Na žalost, kakvo je stanje u bh. fudbali, ja se za sada ne vidim ovdje. Vjerovatno æu trenerski posao poèeti u Njemaèkoj."


Bilo bi idealno da vas Miroslav Æiro Blaževiæ pozove?
„Ne znam šta drugi misle, znam šta ja mislim..."
Javnost bi zapljeskala ako bi se Barbarez vratio. Recimo na poziciju direktora ili menadžera reprezentacije. Je li vas možda zvao Blaževiæ?
„Bilo je napisa po medijima, ali Blaževiæ me nikad nije zvao. Možda zato što se nije znalo da li æu nastaviti karijeru ili ne. Jedina je istina da nije bilo razgovora, a i da me zove, sa ovima ne želim imati nikakve veze, niti želim saraðivati sa njima."


Vi i Saša Papac ostali ste pri ranijem stavu i ne mislite se vraæati. Zašto?
„U bh. nogometu samo se selektori mijenjaju, a isti ljudi godinama sjede u foteljama, rotiraju se na svojim pozicijama. Tako je i danas. Sa ovim ljudima naš fudbal ne može naprijed."


Blaževiæ je sa dvije pobjede sve ustalasao. Vratili su se potpisnici, navijaèi, prave se kalkulacije za SP. Iskreno, kako Vam se sve ovo èini?
„Pobjede, èak i plasman na SP neæe riješiti nagomilane probleme. Kod nas je problem sistem po kojem se delegiraju ljudi u Savez. Zar trebamo sada letjeti i lebdjeti zbog dvije pobjede? Mi smo u velikom rascjepu izmeðu želja i moguænosti. Mijenjamo stalno selektore, a stanje je sve gore. Znaèi nije do njih. Vi znate moj stav i ja ga ne mijenjam preko noæi. Meni je stalo da se jednog dana vratim u reprezentaciju, ali u boljem okruženju", izjavio je Barbarez za San.


( Svevijesti.ba / San )
 


Sve je super i sve je za 5!
21-10-2008 at 14:10 | Ukljuèi u odgovor
hooker
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 16-10-2008
Lokacija: iza sedam gora
Odgovori: 26
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH

Mislim da je sve jos upitno u i oko reprezentacije.Neka nam je Bog na pomoci.

22-10-2008 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Fudbalska/Nogometna reprezentacija BiH New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice