Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : Kratke price za razmisljanje
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kratke price za razmisljanje

citat:
Mela77 wrote:
"Dakle, ti bi zelio da razgovaras sa mnom?" rece Bog.

"Ako imas vremena" rekoh.

Bog se nasmesi."Moje je vreme vjecnost" .

"Sta si me htio pitati?"

"Sta te najvise iznenadjuje kod ljudi?"

Bog odgovori:

"Sto im je detinjstvo dosadno. Zure da odrastu, a potom bi zeleli ponovo biti djeca.

Sto trose zdravlje da bi stekli novac, pa potom trose novac da bi vratili zdravlje.

Sto razmisljaju tjeskobno o buducnosti, zaboravljajuci sadasnjost. Na taj nacin ne zive ni u sadasnjosti ni u buducnosti.

Sto zive kao da nikada nece umreti, a onda umiru kao da nikada nisu ziveli."

Bog me primi za ruku. Ostadosmo na trenutak u tisini.

Tada upitah: "Kao roditelj, koje bi zivotne pouke zelio da tvoja djeca nauce?"

Osmehujuci se, Bog odgovori:

"Da nauce da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.
Da nauce da nije najvrednije ono sto poseduju, nego ko su u svom zivotu.

Da nauce kako se nije dobro uporedjivati s drugima ...

Da nauce kako nije bogat onaj covek koji najvise ima, nego onaj kojem najmanje treba.

Da nauce kako je dovoljno samo nekoliko sekundi da se duboko povredi voljeno bice, a potom su potrebne godine da se izlijeci.

Da nauce oprastati.... tako da sami oprastaju.

Da spoznaju kako postoje osobe koje ih njezno vole, ali to ne znaju izreci niti pokazati.

Da nauce, da se novcem moze kupiti sve. Osim srece i ljubavi.

Da nauce da dve osobe mogu promatrati istu stvar, a vidjeti je razlicito.

Da nauce da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima ... a ipak ih voli.

Da nauce kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste. Moraju i sami sebi oprastati.

Ljudi ce zaboraviti sto si rekao.
Ljudi ce zaboraviti sto si ucinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osecaje u njima pobudio."

....istina




11-12-2007 at 15:39 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje

Mela,osh kolache da ti poshaljem i jeNu bozu za ovo gore navedeno

11-12-2007 at 17:59 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje

Kad ti se dlanovi znoje ... srce ubrzano kuca ... a glas ti zastaje u grlu?
- To nije Ljubav... to je Dopadanje .

Ne možeš skinut pogled il ruke s njega?
- To nije Ljubav ... to je Požuda .

Zelis ga ... jer znas da je on tamo?
- To nije Ljubav ... to je Usamljenost .

privlaèe te drugi ... ali ipak ostaješ sa njim?
- To nije Ljubav ... to je Lojalnost .

Ostaješ sa njim ... jer znaš da te voli i ne želiš da ga povrijediš?
- To nije Ljubav ... to je Sažaljenje .

Sa njim si ... jer te ljubi ... i drzi te za ruku?
- To nije Ljubav ..... to je Nesigurnost .

Da li si sa njim ... jer jedan pogled na njega i srce tvoje preskaèe ?
- To nije Ljubav ... to je Strast .

Da li mu opraštaš greške ... jer se brineš za njega ?
- To nije Ljubav ... to je Prijateljstvo .

Da li mu govoriš svakog dana da je jedini na kojeg misliš ?

11-12-2007 at 19:33 | Ukljuèi u odgovor
Soko
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 18-09-2006
Lokacija: Austria
Odgovori: 588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje

Jedan mladiæ se spremao za dodjelu diplome. Mjesecima , divio se sportskom autu koji je stajao u izlogu jedne od autogaraža. Njegov otac je bio u moguænosti da mu priušti ovakav poklon i on je rekao ocu da je taj auto sve što bi on htio kao poklon za diplomu.
Dok se dan dodijele diplome sve više približavao, mladiæ je budno pratio sve radnje svoga oca u nadi da æe otkriti neki znak u vezi kupovine auta. Konaèno je došao i dan dodijele diplome. Otac ga je pozvao u svoju radnu sobu. Rekao mu je koliko je ponosan na njega, koliko je sretan što je on njegov sin i koliko ga voli. Otac mu predade predivno upakovani paketiæ. Pomalo razoèarano ali i znatiželjeno primi mladiæ pruzeni paketiæ i poèe ga otpakivati. Pred njim se ukaza Kur’an u prelijepom kožnom povezu. Ljut, povišenim glasom obrati se ocu: ″ležiš na parama a kupio si mi Kur’an.″ Sin je izašao iz kuæe ostavljajuæi Kur’an iza sebe.
Prošlo je dosta godina. U meðuvremenu sin je izrastao u uspješnog poslovnog èovjeka. Imao je fantastiènu porodicu i predivnu kuæu. Svakim danom postajao je sve više svjestan èinjenice da je njegov otac sada veæ prilièno star èovjek i da bi trebalo da ga obiðe. Prije nego je uspio da ostvari svoju namjeru stiže mu telegram. Telegram ga obavjesti da mu je otac umro i da je svu svoju imovinu ostavio njemu. Morao je hitno da doðe i da sredi sve potrebne poslove u vezi kuæe i imovine svoga oca.
Približavajuæi se roditeljskoj kuæi sve više ga je obuzimala tuga i grižnja savjesti. U radnoj sobi svoga oca poèeo je da sreðuje najvažnjije papire. Pogled mu pade na Kur’an u kožnom povezu koji je stajao na onom istom mjestu gdje ga je i ostavio onog dana kad je diplomirao. Sa suzama u oèima poèeo je listati stranice Kur’ana zaustavljajuæi se ponegdje. U tom momentu ispade kljuè iz koverte koja je bila prilijepljena na zadnju koricu Kur’ana. On podiže kljuè za koji je bila zakaèena kartica od autogaraže. Na kartici je stajalo ime garaže, tip auta i datum prodaje potvrðen peèatom. To je bio datum dodijele diplome.
Koliko puta smo propustili Božije milosti samo zato što nisu bile upakovane na onaj naèin koji smo oèekivali!?

27-12-2007 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
madam
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 08-12-2007
Odgovori: 4023
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kratke price za razmisljanje

citat:
Soko wrote:
Jedan mladiæ se spremao za dodjelu diplome. Mjesecima , divio se sportskom autu koji je stajao u izlogu jedne od autogaraža. Njegov otac je bio u moguænosti da mu priušti ovakav poklon i on je rekao ocu da je taj auto sve što bi on htio kao poklon za diplomu.
Dok se dan dodijele diplome sve više približavao, mladiæ je budno pratio sve radnje svoga oca u nadi da æe otkriti neki znak u vezi kupovine auta. Konaèno je došao i dan dodijele diplome. Otac ga je pozvao u svoju radnu sobu. Rekao mu je koliko je ponosan na njega, koliko je sretan što je on njegov sin i koliko ga voli. Otac mu predade predivno upakovani paketiæ. Pomalo razoèarano ali i znatiželjeno primi mladiæ pruzeni paketiæ i poèe ga otpakivati. Pred njim se ukaza Kur’an u prelijepom kožnom povezu. Ljut, povišenim glasom obrati se ocu: ″ležiš na parama a kupio si mi Kur’an.″ Sin je izašao iz kuæe ostavljajuæi Kur’an iza sebe.
Prošlo je dosta godina. U meðuvremenu sin je izrastao u uspješnog poslovnog èovjeka. Imao je fantastiènu porodicu i predivnu kuæu. Svakim danom postajao je sve više svjestan èinjenice da je njegov otac sada veæ prilièno star èovjek i da bi trebalo da ga obiðe. Prije nego je uspio da ostvari svoju namjeru stiže mu telegram. Telegram ga obavjesti da mu je otac umro i da je svu svoju imovinu ostavio njemu. Morao je hitno da doðe i da sredi sve potrebne poslove u vezi kuæe i imovine svoga oca.
Približavajuæi se roditeljskoj kuæi sve više ga je obuzimala tuga i grižnja savjesti. U radnoj sobi svoga oca poèeo je da sreðuje najvažnjije papire. Pogled mu pade na Kur’an u kožnom povezu koji je stajao na onom istom mjestu gdje ga je i ostavio onog dana kad je diplomirao. Sa suzama u oèima poèeo je listati stranice Kur’ana zaustavljajuæi se ponegdje. U tom momentu ispade kljuè iz koverte koja je bila prilijepljena na zadnju koricu Kur’ana. On podiže kljuè za koji je bila zakaèena kartica od autogaraže. Na kartici je stajalo ime garaže, tip auta i datum prodaje potvrðen peèatom. To je bio datum dodijele diplome.
Koliko puta smo propustili Božije milosti samo zato što nisu bile upakovane na onaj naèin koji smo oèekivali!?


Idealan primjer
27-12-2007 at 19:01 | Ukljuèi u odgovor
Soko
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 18-09-2006
Lokacija: Austria
Odgovori: 588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje

VLADAR I LUDAK

Jednog dana je vladar (emir) poznat po zulumu pozvao nekolicinu uglednih ljudi u svojoj zemlji. Kad su se okupili, on ih je upitao:
“Jesam li ja adil (pravedan) ili sam zalim (nasilnik, zulumæar)?“
“Aman, aman, emiru, svakako da ste adil...“
Pošto je dobio ovakav odgovor, vladar je pozvao džellata naredivši mu:
“Odsjeci im glave!“
Narednog dana je pozvao drugu grupu i postavio im isto
pitanje:
“Jesam Ii ja adil ili sam zalim?“
“O emire, ti nisi ni blizu pravde. Ko bi bio veæi zalim od onoga ko kaže da si ti adil?“, rekoše, ali i njima glave bijahu odsjeèene.
Nakon što je odsjekao glave onih koji rekoše da je pravedan i onih što ga nazvaše zulumæarom, vladar odluèi da pozove ulemu te zemlje i neke alime i vidi kakav æe biti njihov odgovor na isto pitanje. Na putu ka vladaru priðe im jedan ludak pitajuæi gdje idu. Insistirao je da krene sa njima, ali su ga oni odbijali. Na koncu jedna vrlo ugledna liènost stade nagovarati svoje saputnike: “Pustite ga nek poðe, možda
nam ga Allah, dž.š., šalje.“ Pristali su. No, tokom putovanja ludak reèe ljutito:
“Stanite, postavljam uvjet! Kad emir postavi pitanje niko od vas se ne smije miješati, ja æu mu odgovoriti.“ Ulema se iznenadi ali ipak pristade, jer kod ovog vladara svakako ne vrijede nikakve rijeèi. No, i pored toga ipak su se pribojavaIi:
“Ako on bude govorio ne samo da æe nam glave odsjeæi, nego æe nam i kožu rasporiti.“
Kad stigoše kod emira on upita:
“Ko je ovo?“, a ludak uzrujano reèe:
“Tišina! Njih ništa ne pitaj, veæ mene!“
“Vladar pristade i upita:
“Neki insani vele da sam adil, a neki da sam zalim, šta ti
kažeš?“
Ludak se poèeo smijati. To prilièno iznervira vladara, pa ljutito i drskim tonom ponovi svoje pitanje. Ludak se uozbilji, pa reèe:
“O vladaru, ti nisi ni adil, a ni zalim, ti si Allahova kazna za našu lošu situaciju.“
Emiru se to svidjelo.
“Vodite ga, a ostali idite, slobodni ste“, reèe vladar i oslobodi ulemu i alime. Okrenuo se svojim slugama:
“Odgovor koji sam tražio, dobio sam od ovog Iudaka. Dobro ga nagradite!“ Emir je ostao sjediti i duboko uzdahnuvši stao razmišljati:
“Ja sam od Allaha postavljen kao posljedica vašeg stanja. Kada ste vi adil i ja sam, a kada ste zalim i ja bivam takav.
Loša djela, zulum iii pravednost potražite kod sebe, a ne kod mene.“
Vaša pravednost se oslikava kod emira, vaš zulum takoðer izaðe na vidjelo kod emira. To je pravilo. Pejgamber, a.s., kaže: Kakav bude vaš hal (stanje) takva æe vam biti i uprava... Allah, dž.š., poruèuje: Promijenite se i ja æu uèiniti promjene, popravite se i Ja æu uèiniti ispravke. Ako nastavite biti iskvareni, uèiniæu da nad vama bude neko kao što ste vi.

01-01-2008 at 09:58 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kratke price za razmisljanje

citat:
Soko wrote:
VLADAR I LUDAK

Jednog dana je vladar (emir) poznat po zulumu pozvao nekolicinu uglednih ljudi u svojoj zemlji. Kad su se okupili, on ih je upitao:
“Jesam li ja adil (pravedan) ili sam zalim (nasilnik, zulumæar)?“
“Aman, aman, emiru, svakako da ste adil...“
Pošto je dobio ovakav odgovor, vladar je pozvao džellata naredivši mu:
“Odsjeci im glave!“
Narednog dana je pozvao drugu grupu i postavio im isto
pitanje:
“Jesam Ii ja adil ili sam zalim?“
“O emire, ti nisi ni blizu pravde. Ko bi bio veæi zalim od onoga ko kaže da si ti adil?“, rekoše, ali i njima glave bijahu odsjeèene.
Nakon što je odsjekao glave onih koji rekoše da je pravedan i onih što ga nazvaše zulumæarom, vladar odluèi da pozove ulemu te zemlje i neke alime i vidi kakav æe biti njihov odgovor na isto pitanje. Na putu ka vladaru priðe im jedan ludak pitajuæi gdje idu. Insistirao je da krene sa njima, ali su ga oni odbijali. Na koncu jedna vrlo ugledna liènost stade nagovarati svoje saputnike: “Pustite ga nek poðe, možda
nam ga Allah, dž.š., šalje.“ Pristali su. No, tokom putovanja ludak reèe ljutito:
“Stanite, postavljam uvjet! Kad emir postavi pitanje niko od vas se ne smije miješati, ja æu mu odgovoriti.“ Ulema se iznenadi ali ipak pristade, jer kod ovog vladara svakako ne vrijede nikakve rijeèi. No, i pored toga ipak su se pribojavaIi:
“Ako on bude govorio ne samo da æe nam glave odsjeæi, nego æe nam i kožu rasporiti.“
Kad stigoše kod emira on upita:
“Ko je ovo?“, a ludak uzrujano reèe:
“Tišina! Njih ništa ne pitaj, veæ mene!“
“Vladar pristade i upita:
“Neki insani vele da sam adil, a neki da sam zalim, šta ti
kažeš?“
Ludak se poèeo smijati. To prilièno iznervira vladara, pa ljutito i drskim tonom ponovi svoje pitanje. Ludak se uozbilji, pa reèe:
“O vladaru, ti nisi ni adil, a ni zalim, ti si Allahova kazna za našu lošu situaciju.“
Emiru se to svidjelo.
“Vodite ga, a ostali idite, slobodni ste“, reèe vladar i oslobodi ulemu i alime. Okrenuo se svojim slugama:
“Odgovor koji sam tražio, dobio sam od ovog Iudaka. Dobro ga nagradite!“ Emir je ostao sjediti i duboko uzdahnuvši stao razmišljati:
“Ja sam od Allaha postavljen kao posljedica vašeg stanja. Kada ste vi adil i ja sam, a kada ste zalim i ja bivam takav.
Loša djela, zulum iii pravednost potražite kod sebe, a ne kod mene.“
Vaša pravednost se oslikava kod emira, vaš zulum takoðer izaðe na vidjelo kod emira. To je pravilo. Pejgamber, a.s., kaže: Kakav bude vaš hal (stanje) takva æe vam biti i uprava... Allah, dž.š., poruèuje: Promijenite se i ja æu uèiniti promjene, popravite se i Ja æu uèiniti ispravke. Ako nastavite biti iskvareni, uèiniæu da nad vama bude neko kao što ste vi.




Price su ti prelijepe,samo nastavi..
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
02-01-2008 at 07:33 | Ukljuèi u odgovor
Soko
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 18-09-2006
Lokacija: Austria
Odgovori: 588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje - Eho

Jedan èovek i njegov sin su jednog dana išli šumom. Odjednom,
djeèak zape I posrnu osjeæajuæi bol kriknu: "Ahhh!" Iznenada, èu glas
koji je dolazio s planine: "Ahhh!" Znatiželja ga obuze pa dreknu:
"Ko si ti?" Ali, odgovor koji dobi bješe: "Ko si ti?" Ovo ga naljuti,
pa ponovo dreknu: "Kukavico!" Glas odgovori: "Kukavico!" Dje-
èak pogleda oca i upita ga: " Šta se ovo dešava?"

"Sine", reèe otac, "obrati pažnju." Tada otac viknu: "Divim ti
se!" Glas odgovori: "Divim ti se!" Otac ponovo uzviknu: "Predi-
van si!" Glas reèe: "Predivan si!" Djeèak je stajao iznenaðen, ali
još uvek ne shvatajuæi šta se dešava.

Otac mu objasni: "Ljudi ovo zovu ´eho´. Ali, to je ustvari ´život´.
Život ti uvek vraæa ono što ti daješ. Život je ogledalo tvojih dje-
la. Želiš li više ljubavi, podaj više ljubavi. Želiš li više dobra, po-
dari više dobra. Želiš li razumijevanje i poštovanje, tada razumije-
vaj i sam poštuj. Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te
respektuju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i respektuj ih. Ovo
pravilo odnosi se na svaki aspekat života. Život ti uvijek vraæa
ono što daješ. Tok tvoga života nije sluèajnost, on je ogledalo
tvojih djela."

04-01-2008 at 20:50 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kratke price za razmisljanje - Eho

citat:
Soko wrote:
Jedan èovek i njegov sin su jednog dana išli šumom. Odjednom,
djeèak zape I posrnu osjeæajuæi bol kriknu: "Ahhh!" Iznenada, èu glas
koji je dolazio s planine: "Ahhh!" Znatiželja ga obuze pa dreknu:
"Ko si ti?" Ali, odgovor koji dobi bješe: "Ko si ti?" Ovo ga naljuti,
pa ponovo dreknu: "Kukavico!" Glas odgovori: "Kukavico!" Dje-
èak pogleda oca i upita ga: " Šta se ovo dešava?"

"Sine", reèe otac, "obrati pažnju." Tada otac viknu: "Divim ti
se!" Glas odgovori: "Divim ti se!" Otac ponovo uzviknu: "Predi-
van si!" Glas reèe: "Predivan si!" Djeèak je stajao iznenaðen, ali
još uvek ne shvatajuæi šta se dešava.

Otac mu objasni: "Ljudi ovo zovu ´eho´. Ali, to je ustvari ´život´.
Život ti uvek vraæa ono što ti daješ. Život je ogledalo tvojih dje-
la. Želiš li više ljubavi, podaj više ljubavi. Želiš li više dobra, po-
dari više dobra. Želiš li razumijevanje i poštovanje, tada razumije-
vaj i sam poštuj. Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te
respektuju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i respektuj ih. Ovo
pravilo odnosi se na svaki aspekat života. Život ti uvijek vraæa
ono što daješ. Tok tvoga života nije sluèajnost, on je ogledalo
tvojih djela."


Život ti uvek vraæa ono što ti daješ.

Sokole imas prelijepe price samo nastavi
04-01-2008 at 20:59 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kratke price za razmisljanje

Bila trojica Izraelcana i svaki od njih je imao svoju veliku muku,jedan je bio gubavac,drugi bez kose a treci slijep.
Jednom im Bog posalje meleka(andjela) da ih iskusa.
Dosao melek prvo gubavcu pa ga upita:"Sta bi ti najvise zelio?" a ovaj mu rece"Najvise bi zelio da imam lijepu boju koze i da se oslobodim ovog od cega se svijet zgraza na mene.Melek predje rukom preko njegovog tijela te od toga mu sva guba spade i on dobi lijepu boju koze.
Zatim ga melek upita:"Kakav ti je imetak najdrazi,deve ili krave" Deve-rece on i bog mu dade jednu lijepu devu koja je u sebi nosila mladunce,a melek mu rece: "Bog ti dao bericeta u njoj".
-Zatim je melek otisao onom bez kose i upitao ga:Sta bi ti najvise volio"
"Volio bi da imam lijepu kosu i da se svijet ne zgraza na mene" Melek ga pomilova po glavi te ga bolest prodje i dobi lijepu kosu.Zatim mu melek dade jednu lijepu steonu kravu i rece mu"Bog ti dao bericeta u njoj".
Zatim melek ode slijepcu pa mu postavi isto pitanje a ovaj mu rece da bi najvise na svijetu zelio da mu Bog vrati vid.I melek predje rukom preko njegovih ociju i covjek progleda.Zatim mu melek dade jednu ovcu i pozeli mu bericet u njoj.
-Proslo je vremena a u sve trojice se mal umnozio pa je bivsi gubavac imao punu dolinu deva,bivsi celavac punu dolinu krava a bivsi slijepac punu dolinu ovaca.
Jednom se pojavi melek bivsem gubavcu u ljudskom obliku,kao gubavac,i rece mu:tako ti onog ko ti je dao tako liepu boju koze i tolike deve,smiluj mi se ovako jadnom i daj mi jednu devu da nastavim put." A ovaj se uzoholio pa mu rece"Ja sam ovo naslijedio od mojih predaka i idi odavde,imam obaveza."
A melek mu rece"Ako si me slagao nek te Allah vrati u ono stanje u kojem si bio prije"
Dodje melek zatim bivsem celavcu i sam kao sto je on nekad bio pa mu zatrazi isto.A i ovaj se uzoholio pa uzvrati isto kao i prethodni.Pa i njemu melek rece"Ako si me slagao nek te Allah vrati u ono stanje u kojem si bio"
Zatim je dosao slijepcu u njegovom prijasnjem obliku i zatrazio od njega jednu ovcu da mu pomogne na putu.A slijepac mu rece:"I ja sam bio slijep,pa mi je Allah dz.s vratio vid pa uzmi koliko hoces a ostavi koliko hoces.Nista ti necu zabraniti tako mi svevisnjeg"
Obradova se melek i pokaza se da je dosao samo da ih sve iskusa.
(ovo je iz knjige hadisa) 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
04-01-2008 at 21:53 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Religija i filozofija : Kratke price za razmisljanje New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice