Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
sana
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 13-11-2007
Lokacija: na vrh brda
Odgovori: 4
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Moze jedan prijedlog?
Kako bi bilo da se ta ista ulica zatvori za saobracajni promet od 3pm do 5am radnim danima a da nije nikako otvorena vikendom? Pa da se niko ne ljuti. Da nam djeca mogu trckarati tom istom ulicom sa sladoledom u ruci kao sto smo mi nekad?!
Mi smo dobre naravi ljudi,malo nam treba de se usrecimo!

14-11-2007 at 18:40 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Upravo je, nakon usvajanja na sjednici OV, na javnoj raspravi nacrt Odluke o izmjenama i dopunama Statuta opæine, koja predvidja slicno rjesenje (u dvije varijante), koje i ti zagovaras (Vijece, od 15-25 ljudi, i manje Izvrsno tijelo). Mozemo o tome i konkretnije, na nekom od mjesta gdje se mogu okupiti zanteresirani. Usaglasen prijedlog cemo razmotriti uskoro, a na njega mozemo uputiti amandmane. (Trazicemo i od Tuzlarija da nam tekst bude dostupan).
A zasto to nije dosad rijeseno: upravo zbog toga sto su se predugo (jos od proslog mandata), cekale izmjene federalnih i kantonalnih zakona, sto se Statut opcine odgadjao, cekajuci proglasenje grada, sto ni administraciji ni povjerenicima ne smeta mnogo sadasnje stanje, sto i mi, a i vi, nismo dovoljno glasni.
Vezano za prijeme gradjana (pojedinacno) kod Nacelnika - mislim da nisu ukinuti, ali su znacajno reducirani. Mnogo vise se primaju zvanicne delegacije, oficijelno najavljene grupe i predstavnici... tako da u protokolu nema dovoljno mjesta za sve, bar tako mislim (mozemo pitati i Sunce, ona katkad prodje kroz Kabinet). Zato gradjane obavezno primaju pomocnici nacelnika, pa i kod ponekog od njih stalno bude guzva. Ako imas konkretnu potrebu, mozemo intervenisati, prvo kod nadleznog pomocnika.



Ne radi se, na moju sreæu ni o kakvom problemu liène prirode nego me samo zanimalo zašto je ukinuta praksa prijema graðana kod Naèelnika.Gospodin Imamoviæ je gostujuæi jednom prilikom na nekom od lokalnih medija izjavio da je ukinuo tu praksu jer smatra da njegovi pomoænici dovoljno dobro rade svoj posao i da jednostavno nema potrebe za nastavljanjem prakse gosp. Bešlagiæa.Ja bih bio najsretniji da je stanje takvo kakvim ga vidi gosp. Naèelnik ali bojim se da je u praksi sasvim drugaèije.U svakom sluèaju vam se zahvaljujem na odgovoru i ponudi za riješavanje eventualnog problema.
Ono što bih još želio apostrofirati u ovom postu a èega ste se i Vi dotakli u svom odgovoru jeste izostanak reakcije javnog mijenja kada se riješavaju problemi na lokalnom nivou(slièna situacija je inaèe u èitavom društvu kada je u pitanju javno mijenje).Iskreno najviše se ponekad i bojim te svojevrsne letargije u koju je zapalo naše društvo u cjelini.Jasno mi je da se veæina naših politièara najblaže reèeno otuðila od naroda i da ih jednostavno ne brine šta narod misli o potezima koje vuku,ali me još više brine spoznaja da taj narod ne ispoljava bilo kakvu zainteresovanost èak i onda kada im se pruži prilika da kroz formu "javnih rasprava" iskažu svoje mišljenje o nekom problemu.Vjerovatno æe takva ista situacija biti i kada se bude vodila javna rasprava o organizacionim izmjenama na nivou MZ-a.Veæ èujem komentare tipa-šta me briga-neka to rade oni koji su plaæeni za to i sl.Iskreno bit æe mi drago ukoliko budem u prilici izreæi svoj sud o tome ili eventualno dati neki svoj prijedlog za unaprijeðenje pomenutog nacrta Statuta.Nadam se da æe nam biti omoguæen uvid u nacrt putem ovog foruma. 


<br /><br /><br /><br />

14-11-2007 at 18:41 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Da li neko zna kako æe izgledati stadion Tušanj?Postoji li kakav nacrt,tlocrt,bokocrt,maketa bilo šta da bi graðani mogli da vide kako æe to izgledati.Ako je stadion kako kažu graðana Tuzle, zašto onda ne prezentirati i pokazati kako æe to izgledati!Možda niko i ne zna!?Zbog æega je tajna izgleda,velièine!?
Ako nije šuplja pokažite nam buduæi stadion Tušanj!!?


[Edited by Nadimak on 15-11-2007 at 09:22 GMT] 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
15-11-2007 at 09:20 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD
Bez chatanja molim

citat:
Necko wrote:
Zašto je ulica koja ide od skvera pored stare zgrade opštine otvorena za saobraæaj

p.s. kako se zove genijalni inicijator koji obnasha javnu funkciju




Može li se na Opštinskom vijeæu ponovo pokrenuti pitanje zabrane saobraæaja kroz istu, a kako je bilo veæ duži niz godina?!


15-11-2007 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Može li se na Opštinskom vijeæu ponovo pokrenuti pitanje zabrane saobraæaja kroz istu, a kako je bilo veæ duži niz godina?!



Moze, pitacemo za razlog otvaranja, kao i za mogucnost ponovnog, potpunog ili djelimicnog, zatvaranja.
Iduce godine, pored Baroka, koji ce se graditi, zapocece radovi na rekonstrukciji Trga oslobodjenja, a treba ocekivati i aktivnosti zainteresiranih investitora na staroj zgradi opcine.
Uglavnom, bez obzira na saobracaj, bice uveden novi rezim u Gradskoj. Moguce je da upravo svi novi radovi zahtijevaju njenu vecu propusnost.
15-11-2007 at 10:36 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - ad
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:


Moze, pitacemo za razlog otvaranja, kao i za mogucnost ponovnog, potpunog ili djelimicnog, zatvaranja.
Iduce godine, pored Baroka, koji ce se graditi, zapocece radovi na rekonstrukciji Trga oslobodjenja, a treba ocekivati i aktivnosti zainteresiranih investitora na staroj zgradi opcine.
Uglavnom, bez obzira na saobracaj, bice uveden novi rezim u Gradskoj. Moguce je da upravo svi novi radovi zahtijevaju njenu vecu propusnost.



Mislim da æe u tom sluèaju saobraæaj teretnih vozila ugroziti i put, i stare instalacije a i stare objekte. Inaèe, saobraæaj kroz nju i ne bi bio toliki problem da je obazbjeðen adekvatan prostor za kretanje pješaka a to uveliko otežavaju bašte i druge prepreke na trotoaru širine od samo jednog metra.
15-11-2007 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - ad
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Mislim da æe u tom sluèaju saobraæaj teretnih vozila ugroziti i put, i stare instalacije a i stare objekte. Inaèe, saobraæaj kroz nju i ne bi bio toliki problem da je obazbjeðen adekvatan prostor za kretanje pješaka a to uveliko otežavaju bašte i druge prepreke na trotoaru širine od samo jednog metra.


Slazem se.
A da i ja tebe nesto pitam:
Da li je moguce na mapi Tuzle promijeniti ime Aleje bosanskih vladara?
I da li Gradska nosi jos uvijek isto ime?
Pozdrav
15-11-2007 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - ad - D
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Slazem se.
A da i ja tebe nesto pitam:
Da li je moguce na mapi Tuzle promijeniti ime Aleje bosanskih vladara?
I da li Gradska nosi jos uvijek isto ime?
Pozdrav



Naravno da je moguæe. Nažalost, onda kada sam je ja pravio tada su bili ti nazivi, a kako posjedujem izvorne fajlove mape, vrlo lako ih mogu promjeniti. Ne znam samo na koju si to mapu "naletio" pa da je promjenim?!
15-11-2007 at 11:04 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - ad - D
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Naravno da je moguæe. Nažalost, onda kada sam je ja pravio tada su bili ti nazivi, a kako posjedujem izvorne fajlove mape, vrlo lako ih mogu promjeniti. Ne znam samo na koju si to mapu "naletio" pa da je promjenim?!


Ovu, za koju si nam ti dao link, pored koze, na koju nas upucuju i Tuzlarije.
15-11-2007 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - AD - ad - D - A
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Ovu, za koju si nam ti dao link, pored koze, na koju nas upucuju i Tuzlarije.



Ahaaa... to je ona koju sam radio za CD prezentaciju Tuzle (Flash verzija).

Vidjet æu da je obradim i ponovo stavim na internet.

Hvala na primjedbi.
15-11-2007 at 11:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice