Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:

Kad je zadnji put stadion bio pun,ja ne pamtim.


Dug, ne radi se o tome "kad je bio pun?"(iako kontamo sta si htio reci sa tim upitom). Radi se o tome da svemu dodje kraj, pa i ovom javasluku u Slobodi ili ovoj smijeso nazvanoj premijer ligi.Zelio sam sve nas upozoriti na mogucnost nenadano dobrih partija Slobode (jeste tesko za povjerovati zar ne?) i recimo kvalifikacijaskih utakmica BiH selekcije koje bi se mozda mogle igrati i na renoviranoim Tusnju. PA da li Vijecni znaju (ocigledno da ne znaju) da kada se igraju medjunarodne utakm,ce 10 % kapaciteta stadiona ne smije s eprodavati radi sigurnosti, a gostujuci tim za svoje naviojace dobija 10% ulaznica.Znaci, kapacitet za Tusanj od 15 000 nije vise ta cifra nego je za NAS TUZLAKE u prodaji oko 12000 karata. Uzmimo u obzir da ce doci ne samo Tuzlaci (ako se igra medjunarodno takmicenje ili reprezentacija BiH) onda nema sanse da je ovaj kapacitet za grad od oko 130 000 zitelja adekvatan. I zasto ne bi bilo 5 KM ulaz ako imas stadion gdje su gledaoci natkriveni i gdje je gotiva. Ne kao sada 5 KM i po snijegu i po kisi. I zasto Grad Tuzla ne bi imao kapacitet od 30000? Zbog cega je "neko"(namjerno 100 %) odlucio da smanji kapacitet za polovinu? Pa hebote, po reciprocitetu (odnos zitelja prema odnosu kapaciteta) stadion Ugljevika je daleeeko ispred Tuzle.Molio bi Vijecnika, da delegira pitanje jer je stvarno cudno, upitno i sramotno da se ovako nesto radi

[Edited by Coa on 22-11-2007 at 13:23 GMT]

[Edited by Coa on 22-11-2007 at 13:24 GMT]
22-11-2007 at 13:18 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pogledajte stadion što se gradi u Brèkom extra moderno zdanje 16000 gledalaca, najmodernije tog tipa u BiH ,pogledajte i mnoge selendre imaju bolji stadion nego mi,ovo je ovdje ruglo. Sijetite se,kakav nam je bio dvoranski sport prije Mejdana,a kakvi uspjesi poslije izgradnje istog.
Je be š sojenice valjda je prioritet bio stadion.Problem je što o stadionu odluèuju oni koji nikako ne idu na tekmu ili oni što budu u loži bez plaèanja karti,boli njih racku što ljudi kisnu za pet KM koliko košta ulaznica.
BUJRUM navijaèi i gledaoci FK slobode ako vas izlevate opet za stadion mijenjajte vlast.6000 gledalaca x 3 èlana porodice koji glasaju pa izvolite.
Il pravite "Tušanj" il idite do ðavola takvih nam je pun k...c.
Laž je da nema novca ,kako ima za one mutvake na pingi,za novo jezero slano?
Neka i mutvaka ,neka i jezera ,al bez stadiona smo fuj!!!!!!!!  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
22-11-2007 at 15:47 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ne budite nepristojni. Tema je pitanja za vijecnika a neki su navalili na covjeka da to stvarno nema smisla.

Sto puta je receno da je u planu pravljenje stadiona i mnogo cega drugoga a sta je vazno, sta vaznije,sta najvaznije za grad individualna je stvar.

Drzite se teme, a mogu i ja reci svoje misljenje, sto se mene tice ne treba mi stadion, pitanje je hocu li na njega ikada otici. U kakvim uslovima rade neki sportski klubovi treba doci pa vidjeti a postizu odlicne rezultate a ti fudbaleri se vjecito bore da ne ispadnu iz lige. Sta me briga za fudbal hocu najbolje teniske terene koji se mogu napraviti, hocu tribine na kojima ja sjedim a stare su 60 godina..... mogla bih i ja ovako zar ne ? I na sta bi to licilo - na pijacu!

Da nastavim dok me huja drzi, da se ja pitam ko sto se ne pitam ja bih sve pare prvo dala u rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreze, pa nakon toga idemo na puteve, da se mi povezemo kako treba sa najudaljenijom kucom a kad smo kod puteva onda i rasvjeta.

I neka su napravili jezero i neka naprave jos jezera prije stadina da se ima narod gdje kupati. Stadion je za nas u ovom trenutku i luksuz kako je i pravljenje Baroka ali sve to ima svoje zasto u strategiji razvoja grada, u privlacenju investitora koji nece investirati u grad koji lici na kasabu. Sigurno nije budala onaj ko uljepsava grad ,pa taman da to radi i nazor, pokriva sminkom nedostatke.

Mogla bih ja ovako do sutra ali sta imam od miniranja teme a nisam postavila ni jedno vjecnicko pitanje.

Eto ja bih zamolila vijecnika neka kaze koliko je potrebno glasova da se neka odluka usvoji, jer kako neki misle, kao da je dovoljno 5 ruku da se digne i eto usvojeno je ili recimo nacelnik hoce a niko nece i to tako ima da bude.



22-11-2007 at 16:51 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
...Eto ja bih zamolila vijecnika neka kaze koliko je potrebno glasova da se neka odluka usvoji, jer kako neki misle, kao da je dovoljno 5 ruku da se digne i eto usvojeno je ili recimo nacelnik hoce a niko nece i to tako ima da bude.


Necemo se, ocito je, rijesiti rasprave o Tusnju tako lako; tolike godine prodjose u cekanju stadiona, a pucaju zivci i vrije navijacka krv.
Posto ce konacno poceti rekonstrukcija, otvorio sam topic na temu stadion, dugo ce trajati pripremni radovi, gradnja, i sve oko toga.
Vijece ce na tu temu jos raspravljati, vec iduceg mjeseca dolazi na red budzet za 2008.
Nadam se da ce poticaji za stadion naci mjesto i u drugim budzetima, ali prije svega u drugim investicionim kombinacijama, o kojima se ovdje vec govorilo.

A tebi, Sunce, hvala na pomoci, i odgovor vezan za usvajanje odluka na sjednicama Vijeæa:
Da bi odluka prosla, mora se pozitivno izjasniti više od 50% vijecnika (trenutno 16 od 30), bez obzira na broj prisutnih, sem za Statut, koji se usvaja dvotrecinskom vecinom.
Prema tome i u praksi, odluke se obicno usvajaju glasovima vijecnika iz najmanje 2-3 stranke, a preko 80% njih se usvaja konsenzusom.
22-11-2007 at 17:34 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
sunce wrote:
I neka su napravili jezero i neka naprave jos jezera prije stadina da se ima narod gdje kupati. Stadion je za nas u ovom trenutku i luksuz kako je i pravljenje Baroka ali sve to ima svoje zasto u strategiji razvoja grada, u privlacenju investitora koji nece investirati u grad koji lici na kasabu. Sigurno nije budala onaj ko uljepsava grad ,pa taman da to radi i nazor, pokriva sminkom nedostatke.


zbog èega je zgrada Baroka luksuz ... ? ... pa biæe pravljena privatnim novcem kao i sva izgradnja od rata na ovamo isto kao i stadion a opštinske æate još naplaæivale nekakvu rentu kao da je u pitanju London ili Pariz, svjetska metropola .... luksuz je neodgovorno i netransparentno trošenje novca iz budžeta koji pune graðani ovoga grada a èega ima napretek, a oni koji ga na ovaj naèin troše su u najmanju ruku neznalice i bahate opštinske æate koje nikada ali baš nikada u svom životu nisu privrijedili ni dinara zato i imamo u gradu masu propalih projekata koje donose samo trošak i iscrpljuju budžet.

vjeæniku svaka èast ...

[Edited by RPM on 22-11-2007 at 20:29 GMT] 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
22-11-2007 at 20:20 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

A tebi, Sunce, hvala na pomoci, i odgovor vezan za usvajanje odluka na sjednicama Vijeæa:
Da bi odluka prosla, mora se pozitivno izjasniti više od 50% vijecnika (trenutno 16 od 30), bez obzira na broj prisutnih, sem za Statut, koji se usvaja dvotrecinskom vecinom.
Prema tome i u praksi, odluke se obicno usvajaju glasovima vijecnika iz najmanje 2-3 stranke, a preko 80% njih se usvaja konsenzusom.



A kad je u pitanju izglasavanje Budžeta da li je potrebna natpolovièna veæina ili se i tu draži dvije treæeine glasova? 


<br /><br /><br /><br />

22-11-2007 at 22:16 | Ukljuèi u odgovor
casualTZ
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-01-2007
Lokacija: HERE and there
Odgovori: 165
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
kokobil wrote:

Kad je zadnji put stadion bio pun,ja ne pamtim.


Kad si ti care bio zadnji put na njemu?
Bio je prije 2 sedmice krcat, al ti nisi ljubitelj nogometa ili ti fudbala, pa nisi bio na toj tekmi.
Zato dodji i pogledaj neku tekmu, pa ces vidjet o cemu se radi.
A to nije samo zbog slobode, nego bi tu igrala i repka.
Haj sad, vidimo se na Tusnju na proljece. 




22-11-2007 at 22:35 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Sta je tekma

Sta se ba RPM uzbudjujes na moj post - karikiranje neargumentovane kritike pogresno adresirane.
Jasta radi nego se treba renta naplacivati, pa budzet se najvise i napunio i ovako brzo raste najvise iz para od prodatih (i rentanih)gradskih placeva.

23-11-2007 at 00:15 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
A kad je u pitanju izglasavanje Budžeta da li je potrebna natpolovièna veæina ili se i tu draži dvije treæeine glasova?

Preko godinu dana na snazi je zakon po kojem je i za budzet dovoljna natpolovicna vecina.
23-11-2007 at 06:32 | Ukljuèi u odgovor
kokobil
Nivo: Forumski doajen
ribar

Registriran(a): 08-11-2006
Odgovori: 10228
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
casualTZ wrote:


Kad si ti care bio zadnji put na njemu?
Bio je prije 2 sedmice krcat, al ti nisi ljubitelj nogometa ili ti fudbala, pa nisi bio na toj tekmi.
Zato dodji i pogledaj neku tekmu, pa ces vidjet o cemu se radi.
A to nije samo zbog slobode, nego bi tu igrala i repka.
Haj sad, vidimo se na Tusnju na proljece.

Nisam bio zadnjih 20 godina i necu vise nikada,sve dok ne bude tekme i igre kako je nekada bilo.
23-11-2007 at 07:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice