Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - ad
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Tako nekako, na prvi pogled jednostavno. Zovu to jos i javno-privatno partnerstvo, samo sto kod nas jos nije zazivjelo. Poduzetnicka inicijativa ga moze ubrzati, ali je neophodna dobra regulativa. Vrlo malo ozbiljnih zakona je kod nas doneseno, bar ne otprve, da bi mogli biti primijenjeni.
I mi u opcini Tuzla smo ucinili vrlo malo na tome.
Primjeri su: sporost rjesavanja i bolecivost (prema ODB-u) kod upravljanja postojecim parking prostorima, nespremnost za koncesije u mnogim komunalnim oblastima, blokada (zakonima i institucijama) od strane visih nivoa. Konkretno, mogli bismo naci bezbroj primjera sta nije dobro, kako bi moglo biti bolje, kako to drugi rade, ali sve to tesko i sporo realiziramo.
Click_me, imas li kakvih kontakata sa privrednom i obrtnickom komorom, sa udruzenjem poslodavaca i sl, pa da trazimo akciju s vise strana - nekako se previse putuje po svijetu, i vlast i biznismeni, a premalo toga znamo prekopirati.
Da li sta rade nasi predstavnici u euroregiji Dunav-Drava-Sava, da li to druzenje jos funkcinise; mozemo li sta predjoniti od N.Sada, Pechuha, Osijeka?


Nažalost, nemam neke veze sa obrtnièkom komorom. Što se tièe Novog Sada, otkako su tamo na vlasti radikali, mi nemamo neke suradnje sa njima (a i mnogi drugi).

Vezano za ove partnerske suradnje, to Opština može uraditi mnogo tako što æe privrednicima/poduzetnicima ponuditi takve pakete i naravno da pojednostavi administrativne procedure.

Mislim da naèelnik Imamoviæ ima izvanrednu komunikaciju sa Osijekom i da se od njim može puno toga nauèiti i primjeniti.
16-11-2007 at 13:34 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - ad
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:


Nažalost, nemam neke veze sa obrtnièkom komorom. Što se tièe Novog Sada, otkako su tamo na vlasti radikali, mi nemamo neke suradnje sa njima (a i mnogi drugi).

Vezano za ove partnerske suradnje, to Opština može uraditi mnogo tako što æe privrednicima/poduzetnicima ponuditi takve pakete i naravno da pojednostavi administrativne procedure.

Mislim da naèelnik Imamoviæ ima izvanrednu komunikaciju sa Osijekom i da se od njim može puno toga nauèiti i primjeniti.



Saradnja sa Osijekom datira još od vremena kada je Naèelnik Osijeka bio gospodin Kramariæ(liberalna opcija) meðutim sada je tamo trenutno jako konfuzna situacija i mislim da je nedavno Vlada RH donijela odluku o raspuštanju gradskih vlasti što implicira raspisivanje novih izbora.Inaèe na vlasti u Osijeku je HSP u koaliciji sa strankom Branimira Glavaša(radi se o regionalnoj stranci nastaloj uslijed sukoba Glavaša sa svojom nekadašnjom strankom HDZ)protiv kojeg je u toku sudski proces za ratne zloèine poèinjene u Osijeku .Obzirom da je HSP svojevrsni pandan Radikalnoj stranci u Srbiji(istina u poslijednje vrijeme malo su promijenili politiku) sumnjam da su trenutno te veze sa Osijekom na onom nivou kao za vrijeme dok je gosp. Kramariæ bio Naèelnik.Do konfrontacija u Osijeku je upravo došlo zbog izgradnje sportske dvorane u Osijeku tako da smatram da oni možda i nisu najsretniji primjer za ogled.Obzirom da relativno èesto pratim hrvatske medije stièem dojam da je trenutno Varaždin jedan od gradova sa najintenzivnijom ekspanzijom te stoga smatram da ne bi bilo loše stupiti sa njima u kontakt i eventualno pokušati primjeniti neka njihova iskustva.Inaèe je problem izgradnje sportskih dvorana i u puno razvijenijim državama uvijek bio prisutan.Taj problem se uglavnom oèitovao kroz nemoguænost samofinansiranja takvih objekata što bi u našoj Tuzli svakako bio problem zbog trenutne ekonomske situacije.Vijeænik je veæ apostrofirao problem finansiranja Mejdana(o tome se svako malo govori u lokalnim medijima) tako da ja ne vidim moguænost da bi se u skorije vrijeme moglo pristupiti izgradnji nove sportske dvorane-barem ne ovog kapaciteta kao što je Mejdan.
Meðutim ono što meni smeta u našem gradu jeste nedostatak sadržaja za "malu raju". Smatram da bi se za djeèija igrališta sa svim prateæim sadržajima(tobogani,ljuljaške i sl.)trebala izdvajati znatno veæa sredstva nego što se trenutno izdvajaju.Naravno tu se otvara i problem lokacija za ova igrališta ali to je veæ problem odnosno zadaæa ovih koji rade u zavodu za urbanizam.Izgradnjom ovih sadržaja ujedno bi se makar i djelimièno ublažio nedostatak veæeg broja sportskih dvorana.
I na kraju i jedno konkretno pitanje za Vijeænika-da li æe i ove godine ponovo biti otvoreno klizalište?  


<br /><br /><br /><br />

16-11-2007 at 14:06 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - ad - sf
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
...Inaèe je problem izgradnje sportskih dvorana i u puno razvijenijim državama uvijek bio prisutan.Taj problem se uglavnom oèitovao kroz nemoguænost samofinansiranja takvih objekata što bi u našoj Tuzli svakako bio problem zbog trenutne ekonomske situacije.Vijeænik je veæ apostrofirao problem finansiranja Mejdana(o tome se svako malo govori u lokalnim medijima) tako da ja ne vidim moguænost da bi se u skorije vrijeme moglo pristupiti izgradnji nove sportske dvorane-barem ne ovog kapaciteta kao što je Mejdan.
Meðutim ono što meni smeta u našem gradu jeste nedostatak sadržaja za "malu raju". Smatram da bi se za djeèija igrališta sa svim prateæim sadržajima(tobogani,ljuljaške i sl.)trebala izdvajati znatno veæa sredstva nego što se trenutno izdvajaju.Naravno tu se otvara i problem lokacija za ova igrališta ali to je veæ problem odnosno zadaæa ovih koji rade u zavodu za urbanizam.Izgradnjom ovih sadržaja ujedno bi se makar i djelimièno ublažio nedostatak veæeg broja sportskih dvorana.
I na kraju i jedno konkretno pitanje za Vijeænika-da li æe i ove godine ponovo biti otvoreno klizalište?


Da, shvatio sam da je problem oko njohovog održavanja, ali ja sam veæ spomenuo kako su to drugi riješili.

Što se tièe igrališta za "malu raju", ja æu ti sada nabrojati neke stare/postojeæe koji su u groznom stanju. Neki od njih su i potpuno novi.

Evo ti ono novo igralište na Bulevaru, sve one plastiène sprave su veæ uništene jer su se istrošile.
Zagreb, Beograd, Novi Sad,... i drugi gdje sam vidio su pravili igrališta gdje su tobogani od nekakvog lima pa se ne mogu istrošiti i uništiti tako lako.
Ljudi razmišljaju dugoroèno i ne bacaju pare tek tako.
16-11-2007 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - ad
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
I na kraju i jedno konkretno pitanje za Vijeænika-da li æe i ove godine ponovo biti otvoreno klizalište?

Mislim da Panonika raspisuje oglas za prikupljanje ponuda za opremu, vjerovatno ce uspjeti realizirati i ove godine slicno klizaliste. I obavijestiti nas pravovremeno o detaljima. Ako ne na web-stranici, onda konferencijom ili saopstenjem za medije.
16-11-2007 at 14:46 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ne bih zaista da se bilo ko od kolega naðe uvrijeðen ali smatram da je pisanje o tome ko kojoj politièkoj opciji pripada deplasirano-barem na ovoj temi.Mene apsolutno ne zanima koju politièku opciju preferira Vijeænik (i iskreno nisam primjetio da se pretjerano upušta u rasprave sa politièkom konotacijom)veæ njegovo prisustvo na ovom forumu vidim prije svega kao njegov gest dobre volje da nam pruži odgovore na konkretna pitanja iz domena komunalne infrastrukture-što na kraju krajeva i jeste osnovna zadaæa opæinskog Vijeæa.Dakle dobro bi bilo da klasiène politièke rasprave vodimo na "politici" a da ovu temu ipak iskoristimo na onaj naèin kako je to i zamišljeno.
A sada i jedno pitanje za vijeænika:
primjetio sam da, kada ste u jednom od postova pisali o problemu parking prostora u našem gradu sa odreðenom dozom skepse(dopuštam da sam možda stekao pogrešan dojam) govorili o sadašnjem naèinu upravljanja tim parkig prostorima od strane ODB-a.Mišljenja sam da gazdovanje odnosno upravljanje tim parkinzima i nije najbolje organizovano ali sam apsolutno protivnik da se ODB-u oduzme pravo upravljanja.Više sam pristalica ideje da se u komunikaciji sa njima pokušaju iznaæi adekvatna rješenja koja bi dovela do unaprijeðenja pružanja usluge a ne da se gazdovanje prepušta nekom drugom.Dakle zanima me da li æe ODB i dalje upravljati parking prostorima u Tuzli? 


<br /><br /><br /><br />

17-11-2007 at 15:26 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
...primjetio sam da, kada ste u jednom od postova pisali o problemu parking prostora u našem gradu sa odreðenom dozom skepse(dopuštam da sam možda stekao pogrešan dojam) govorili o sadašnjem naèinu upravljanja tim parkig prostorima od strane ODB-a.bMišljenja sam da gazdovanje odnosno upravljanje tim parkinzima i nije najbolje organizovano ali sam apsolutno protivnik da se ODB-u oduzme pravo upravljanja.Više sam pristalica ideje da se u komunikaciji sa njima pokušaju iznaæi adekvatna rješenja koja bi dovela do unaprijeðenja pružanja usluge a ne da se gazdovanje prepušta nekom drugom.Dakle zanima me da li æe ODB i dalje upravljati parking prostorima u Tuzli?

Yugi, dobro si primijetio. Moj stav zasnivam na barem dvije cinjenice:
- Tuzla nema dobro rijesene prostore, objekte, upravljanje, ulaganja, odrzavanje, obiljezavanje, i jos ponesto sto se tice parkiranja, i
- Clanovi ODB-a, koji rade na naplati, a jako ih je malo, nemaju profesionalan status, placu, osiguranje (barem ne svi)...

Neke radnike iz ODB-a na parkinzima poznajem, mozda im, privremeno, i nije svima lose. No vise bih volio da imamo bolje rijeseno parkiranje, sa mnogo vise parkirnih mjesta, sa mnogo boljom naplatom, da vise porodica zivi od toga, da su svi radnici osigurani... Uostalom, Click_me je prekjucer ovdje pisao kako to rade s parkinzima u N.Sadu, mozemo vidjeti rjesenja u Sarajevu i Banja Luci...
Za radnike na parkinzima je najlakse, kad se proces pokrene sigurno ce se angazovati bar duplo vise kontrolora nego dosad. Za nove parkinge, za automate, za moderne sisteme naplate, za opomene i kazne...
Vjerujem da i ti nemas nista protiv toga da taj posao organiziraju i vode profesionalci, putem odgovarajuceg javnog komunalnog preduzeca, sto je, uz davanje koncesije, a i po zakonu, jedino moguce rjesenje. O tome Vijece prilicno dugo raspravlja, a stav vecine je da, kogod nastavi upravljati parkinzima, mora preuzeti i trenutno zaposlene radnike.
Cekamo prijedlog novog organizovanja, a siguran sam da ce predlagaci uvaziti i prijedloge ODB-a.
Usput, ako vec radis tamo, mogli bismo nekad opsirnije popricati na temu tuzlanskog parkiranja, ali i organiziranja demobilisanih boraca (i ja sam taj, al´ ne znam u kojoj organizaciji).
Ne znam da li i ostalih 7-8 borackih udruzenja, zajedno sa ODB-om, takodjer sudjeluje u ovom poslu s parkinzima i ko ih u tome zastupa. Ko stvarno upravlja, ko nadzire, kome podnose izvjestaj, koliko su zadovoljni gradjani Tuzle, kako se dijeli dobit, kolike su place, koliko od toga imaju oni najugrozeniji?
17-11-2007 at 17:49 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ja sam se decidno izrazio da nisam zadovoljan naèinom odnosno kvalitetom pružanja usluga na parking prostorima i mislim da to nije potrebno posebno elaborirati jer svi smo svjedoci toga.Takoðe sam upoznat i sa problemom neadekvatnog tretmana radnika koji su trenutno zaposleni na tim poslovima te donekle i sa najblaže reèeno diskutabilnom raspodjelom dobiti.Meðutim ono što mene zabrinjava i èega se plašim jeste moguænost da bi neko od ti radnika mogao ostati bez posla ukoliko se ODB-u oduzme pravo na upravljanje.Naravno ukoliko se obezbjede neophodne garancije da æe svi radnici biti ostavljeni na svojim radnim mjestima apsolutno ne bih imao ništa protiv da neke struène i kompetentne osobe preuzmu upravljanje tom djelatnošæu.
Što se tièe ostalih boraèkih udruženja koliko mi je poznato nemaju nekog "hajra" od tog posla-èak se u ODB razmišljalo da se i za RVI naplaæuje parking al je poslije intervencije našeg Udruženja ta njihova zamisao sprijeèena.Dakle i to je jedan od razloga da se u ovoj oblasti uvede reda ali ponovo naglašavam ne bih da se kola slome na radnicima koji od toga prehranjuju svoje porodice.
I na kraju samo još nešto o toj razjedinjenosti boraèkih udruženja(nadam se da mi moderatori neæe zamjeriti što se ne držim teme).Vidite ja nisam za to da postoji samo jedna organizacija u kojoj bi bile sve kategorije ali lièno smatram da je kada su u pitanju demobilisani borci totalna konfuzija sa svim tim udruženjima.Smatram da demobilisani borci trebaju imati iskljuèivo jedno udruženje.Kada su u pitanju pak RVI i porodice Šehida i Poginulih smatram da oni ipak trebaju imati zasebna udruženja a evo samo jedan primjer zašto to smatram.U Budžetu opæine je za ovu godinu izdvojeno gotovo duplo više novca za jednokratne pomoæi boraèkoj populaciji(mislim da se radi o iznosu od oko 500 hiljada KM-ispravite me ako griješim)ali je za razliku od prošle godine gdje su pravo na apliciranje za tu pomoæ imali iskljuèivo porodice Šehida i Poginulih boraca i RVI ove godine to pravo mogli koristiti i demobilisani borci i borci iz Dr.svjet.rata.Dakle u masi tih zahtjeva RVI i por. Šeh. i pog. bor. jednostavno su se "izgubili" zbog dominantno veæe brojnosti demobilisanih boraca.Naravno apsolutno sam pristalica toga da se pomoæ treba pružiti i nezaposlenim demobilisanim borcima jer je ogromna veæina njih i u težoj situaciji od nas RVI al ipak sam mišljenja da se ti fondovi trebaju razdvojiti(dobar primjer je fond za stambeno rješavanje boraèkih populacija).
To što tvrdite da ni sami ne znate kojem udruženju pripadate sasvim mi je jasno-rukovodstvo jedne od tih organizacija èijeg predsjednika vjerovatno i sami poznajete birano je haman na doživotni mandat-nije mi namjera biti maliciozan ali ima nešto i do samih nas!  


<br /><br /><br /><br />

17-11-2007 at 18:31 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Rodjeni prijatelju moj, mislim da sam ipak dužan pojasniti svoj stav kako bi se u potpunosti razumjeli.Najveæi dio onog što si naveo u svom postu ja ne osporavam(sa nekim djelovima se ne slažem ali ne bih o tome)ali navodi iz tvog posta uglavnom se odnose na veæe nivoe vlasti odnosno Federalni i Parlament R BiH.Ingerencije opæinskih Vijeæa svode se u najveæem dijelu na riješavanje komunalne infrastrukture i zaista ne vidim tu prostora za nekakvu uslovno reèeno "veæu" politiku.Prateæi rad opæinskog vijeæa primjetio sam da se dobar dio Odluka koje su od krucijalnog znaèaja za graðane Tuzle donose koncenzusom svih stranaka koje participiraju u radu opæinskog Vijeæa.Mislim da je sliènu kvalifikaciju dao i sam Vijeænik.Koja opcija je na vlasti u opæinskom vijeæu svakako je bitno sa aspekta što uspješnije realizacije projekata iz oblasti komunalne infrastrukture ali nikako sa aspekta rješavanja nekakvih nacionalnih interesa.Nadam se eto da sam ovim postom uspio riješiti eventualne nedoumice. 


<br /><br /><br /><br />

17-11-2007 at 22:10 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Obzirom da se po gradu(mangala press) prièa da je projekat vodosnadbjevanja Tuzle zapao u ozbiljne poteškoæe zbog stalnog pojavljivanja neèistoæa u cijevima(prije mjesec je izbila i svojevrsna afera oko "neispravnosti" vode)zanima me kako vi kao Vijeænik, sa ove distance,dakle kada je projekat završen, ocijenjujete njegovu tako da kažem efikasnost.
I kada smo veæ na temi vodosnadbjevanja interesuje me zašto se i kod izgradnje novih stanova nije pristupilo izgradnji vodomjera za svaki stan ponaosob?
Naime poznato je da se veæ duže vrijeme vodi polemika oko zahtjeva graðana za ugradnjom vodomjera u svaki stan ali da se "Vodovod" oglušuje na te zahtjeve uz izgovor da je to tehnièki jako teško izvodljivo.Ako je dakle u postojeæim stambenim objektima to možda i jeste zahtjevan posao kod izgradnje novih stambenih jedinica to ne bi trebao biti problem.Mislim da ono što se radi u "Vodovodu" predstavlja neviðenu pljaèku graðana Tuzle.Jer naprosto je nevjerovatno da nam stižu raèuni sa gotovo identiènim iznosom i u ljetnom i u zimskom periodu jer i ne treba biti nešto posebno pametan da bi se skontalo da je potrošnja vode u ljetnom periodu znatno veæa.dakle smatram da je "Vodovodu" u interesu ovakav kolokvijalno reèeno odokativni naèin naplate.
Pitam vas dakle da li smatrate da bi se trebalo pristupiti ugradnji vodomjera u svaki stan ponaosob s tim da bi mi graðani finansirali kupovinu tih satova-mislim da bi se na taj naèin postigla i znatna ušteda vode jer bi se onda bolje pazilo na samu potrošnju.Ovako smo u situaciji da bez obzira na to koliko trošimo uvijek plaæamo identiènu cijenu!
 


<br /><br /><br /><br />

18-11-2007 at 12:06 | Ukljuèi u odgovor
godfader
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-09-2006
Odgovori: 237
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
I kada smo veæ na temi vodosnadbjevanja interesuje me zašto se i kod izgradnje novih stanova nije pristupilo izgradnji vodomjera za svaki stan ponaosob?
Naime poznato je da se veæ duže vrijeme vodi polemika oko zahtjeva graðana za ugradnjom vodomjera u svaki stan ali da se "Vodovod" oglušuje na te zahtjeve uz izgovor da je to tehnièki jako teško izvodljivo.Ako je dakle u postojeæim stambenim objektima to možda i jeste zahtjevan posao kod izgradnje novih stambenih jedinica to ne bi trebao biti problem.Mislim da ono što se radi u "Vodovodu" predstavlja neviðenu pljaèku graðana Tuzle.Jer naprosto je nevjerovatno da nam stižu raèuni sa gotovo identiènim iznosom i u ljetnom i u zimskom periodu jer i ne treba biti nešto posebno pametan da bi se skontalo da je potrošnja vode u ljetnom periodu znatno veæa.dakle smatram da je "Vodovodu" u interesu ovakav kolokvijalno reèeno odokativni naèin naplate.
Pitam vas dakle da li smatrate da bi se trebalo pristupiti ugradnji vodomjera u svaki stan ponaosob s tim da bi mi graðani finansirali kupovinu tih satova-mislim da bi se na taj naèin postigla i znatna ušteda vode jer bi se onda bolje pazilo na samu potrošnju.Ovako smo u situaciji da bez obzira na to koliko trošimo uvijek plaæamo identiènu cijenu!


U principu ugradnja vodomjera u postojece stanove nije nemoguca ali valja kopat rovit i ostalo po zidovima i jos platit oko 200 maraka kolko ja znam da bi se to napravilo, pa je tu problem. Medjutim naravno da vodovodu to ne ide u prilog jer recimo ispred moje zgrade saht je pun vode pa oni taj vodomjer nemogu ocitat (to smo mi skontali tek kad smo mi zavirili u saht) sto znaci da se dosad naplacivanje vrsilo odokativnom metodom. . odsijeci otprilike sto bi rekli.
18-11-2007 at 12:32 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice