Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
http://www.kepbih.net/index_trebutno_u_izgradnji.html

Postoji li koji vijeènik nogometaš?
Molim ima li neko da može nabrojati bolje stadione u BiH od Tuzle?
Kad sam vidio na licu mjesta ono što su poèeli graditi naježio sam se,hajde što je ogromno zdanje 18000 sa svim komforom,al kad sam vidio crtež ,svaka im èast.Sve novo iz temelja,a naši u Tuzli  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
23-11-2007 at 15:52 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

baš fino, æutim da je poruka našim ljudima u zemlji tako i izvan nje, koja nadam se ne pokazuje trenutno raspoloženje gradske uprave jeste da ako želite investirati svoj novac u infrastrukturu svoga grada (recimo zgrada Baroka) to je luksuz i raspiništvo, dajte ga negdje vani ... ... nemojte se uzbuðivati, tako to ide ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
23-11-2007 at 17:31 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
Postoji li koji vijeènik nogometaš?


Neke sam vec pominjao, a dopunicu, ovako napamet: 2 su profesora fiskulture, jedan aktivni vrhunski sportista i jedan bivsi (nogometas). Mislim da ih ima jos nekoliko, koji su se bavili sportom ili jos pomalo rade u sportu. Ja sam nekad igrao za zonski lokalni klub, od toga dvaput na Tusnju.
I jos nesto, Nadimak, da li ti stvarno mislis da nam treba stadion za 40.000 gledalaca, da u njega treba skrsiti koju desetinu miliona, da druge stvari i interesi ostalih gradjana Tuzle nisu bitni?
Ili svi mi zaboravljamo da je nogomet najvaznija SPOREDNA STVAR na svijetu?

23-11-2007 at 21:50 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citati:
--------------------------------------------------------------------------------
godfader wrote:
-----------------
Treba otprilike isto ko sto nam treba tri slana jezera sa slanim slapovima i mnogo vise nego one jasminove kucice u koje je sprco onolko para i za gradnju i za otvaranje.
Nadimak ko je tebi kriv sto nam je nacelnik umjetnik a ne fudbaler, da je fudbaler imali bi vec odavno stadion veci od Marakane, izborio bi se on za to. Ovako od stadiona skoro pa nista ali dobro smo prosli, da je gorepomenuti vozac davno bi se vozio GP za veliku nagradu TZ.
------------------------------------------
havaji wrote:
--------------------------------------
Sljedeci put kad budemo birali nacelinka moramo dobro pazit koga izaberemo ( da ne budu kakav sa ronilackom obsesijom) , pa bi nastavio Jasminovu tradiciju, sa dubljim ciljevima. Onda od naseg obrazovanja dobijemo NISTA.
----------------------------------------
----------------------------------------
Momci, sve odluke o jezerima, stadionima, knjizevnim susretima i slicnim, znacajnijim ulaganjima, donosilo je Opcinsko vijece. Vecinu njih, cak, jednoglasno.
To ne znaci da vijecnici i nacelnik ne zele stadion, samo je pitanje prioriteta i mogucnosti.
Jezera (oba) kostaju manje od stadiona (a privlace i privlacice vise posjetilaca), sojenice i knjizevni susreti su, po ulaganju, beznacajni - ne bi umjesto njih mogli napraviti ni dobre svlacionice.
U medjuvremenu je napravljeno i zapoceto par kompleksa djecjih igralista i malih sportova. Sve to je malo, ali dosad nije bilo vise mogucnosti. Za stadion pogotovo. Vecina zna i razloge: Nije bilo dovoljno novca, nisu bili cisti vlasnicki odnosi, nije uredjeno (ni zakonom, ni u praksi) stanje u sportu, o stanju u nogometu i slobodi da i ne govorimo.
Uprkos svemu,iz budzeta opcine se izdvajalo cca 300.000 KM godisnje za slobodu, a blizu 2% za sport, koji je kantonalna nadleznost (svi znamo da je osnovna ustavna nadleznost - komunalna djelatnost).
Sad je na redu stadion. Poceli radovi na pripremi, valja ih nastaviti. Da bi sve to zavrsili valja naci novac. Nesto iz budzeta, a, ako se nadje, sto vise sa strane. Ako ne dodje nikakvih donacija, valja sve izdvojiti iz budzeta. Pa jos duze se patiti sa rupama na putu, razvodjenjem grijanja, sanacijom vodovodne mreze.
Vas glas izrazava vas interes. I ja bih, recimo, prije od stadiona, pa i od jezera, ulagao u obrazovanje, u djecja igralista, u juznu saobracajnicu i zeleni val, u parkinge, u poduzetnicke zone; sve to, kratkorocno ili dugorocno, donosi vecu korist... ali, ne moze nikako sve istovremeno, a o prioritetima odlucuje vecina onih, koje su izabrali gradjani.

24-11-2007 at 08:17 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

"Momci, sve odluke o jezerima, stadionima, knjizevnim susretima i slicnim, znacajnijim ulaganjima, donosilo je Opcinsko vijece. Vecinu njih, cak, jednoglasno.
To ne znaci da vijecnici i nacelnik ne zele stadion, samo je pitanje prioriteta i mogucnosti.
Jezera (oba) kostaju manje od stadiona (a privlace i privlacice vise posjetilaca), sojenice i knjizevni susreti su, po ulaganju, beznacajni - ne bi umjesto njih mogli napraviti ni dobre svlacionice.
U medjuvremenu je napravljeno i zapoceto par kompleksa djecjih igralista i malih sportova. Sve to je malo, ali dosad nije bilo vise mogucnosti. Za stadion pogotovo. Vecina zna i razloge: Nije bilo dovoljno novca, nisu bili cisti vlasnicki odnosi, nije uredjeno (ni zakonom, ni u praksi) stanje u sportu, o stanju u nogometu i slobodi da i ne govorimo.
Uprkos svemu,iz budzeta opcine se izdvajalo cca 300.000 KM godisnje za slobodu, a blizu 2% za sport, koji je kantonalna nadleznost (svi znamo da je osnovna ustavna nadleznost - komunalna djelatnost).
Sad je na redu stadion. Poceli radovi na pripremi, valja ih nastaviti. Da bi sve to zavrsili valja naci novac. Nesto iz budzeta, a, ako se nadje, sto vise sa strane. Ako ne dodje nikakvih donacija, valja sve izdvojiti iz budzeta. Pa jos duze se patiti sa rupama na putu, razvodjenjem grijanja, sanacijom vodovodne mreze.
Vas glas izrazava vas interes. I ja bih, recimo, prije od stadiona, pa i od jezera, ulagao u obrazovanje, u djecja igralista, u juznu saobracajnicu i zeleni val, u parkinge, u poduzetnicke zone; sve to, kratkorocno ili dugorocno, donosi vecu korist... ali, ne moze nikako sve istovremeno, a o prioritetima odlucuje vecina onih, koje su izabrali gradjani. "


Ovo je Vijecnik dobro rekao, a i ja sam dobro rekla da sljedeci put pred izbore treba pitati za jasne ciljeve ko sta ima, prije nego se ko izabere. Pa to dobro zamezetit . Ovako mozemo samo da izrazavamo svoje razocaranje i rantamo se oko ovog, jedinom vjecniku koji ima hrabrosti i smjeslosti da nam se pridruzi. Iskreno hvala za to. ALI ja moram da napravim ovdje VELIKU ispravku :" Momci" .. Nema veze sad ul u buduce, molim bez to momci, ja sam ipak u pravom smislu al volim , to mi je dio posla  


It's not where you came from, it's where you are going.
24-11-2007 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
lola
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-12-2003
Lokacija: Slo&CH
Odgovori: 9851
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

pozovite Abramovièa ili nekog sliènog, prodati i stadion i klub i izgraditi koji zatvoreni bazen gdje bi i škole mogle u sklopu tjelesnog odgoja djecu uèiti plivati ili djeèije jaslice, a "Abarmovièi" æe zasigurno da vode raèuna o stadionu i narvno o klubu, i vjerojatno æe Sloboda igrati dobro i naravno na dobrom stadionu sa mnogo gledatelja.

24-11-2007 at 09:13 | Ukljuèi u odgovor
godfader
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-09-2006
Odgovori: 237
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

----------------------------------------
Momci, sve odluke o jezerima, stadionima, knjizevnim susretima i slicnim, znacajnijim ulaganjima, donosilo je Opcinsko vijece. Vecinu njih, cak, jednoglasno.
To ne znaci da vijecnici i nacelnik ne zele stadion, samo je pitanje prioriteta i mogucnosti.
Jezera (oba) kostaju manje od stadiona (a privlace i privlacice vise posjetilaca), sojenice i knjizevni susreti su, po ulaganju, beznacajni - ne bi umjesto njih mogli napraviti ni dobre svlacionice.
U medjuvremenu je napravljeno i zapoceto par kompleksa djecjih igralista i malih sportova. Sve to je malo, ali dosad nije bilo vise mogucnosti. Za stadion pogotovo. Vecina zna i razloge: Nije bilo dovoljno novca, nisu bili cisti vlasnicki odnosi, nije uredjeno (ni zakonom, ni u praksi) stanje u sportu, o stanju u nogometu i slobodi da i ne govorimo.
Uprkos svemu,iz budzeta opcine se izdvajalo cca 300.000 KM godisnje za slobodu, a blizu 2% za sport, koji je kantonalna nadleznost (svi znamo da je osnovna ustavna nadleznost - komunalna djelatnost).
Sad je na redu stadion. Poceli radovi na pripremi, valja ih nastaviti. Da bi sve to zavrsili valja naci novac. Nesto iz budzeta, a, ako se nadje, sto vise sa strane. Ako ne dodje nikakvih donacija, valja sve izdvojiti iz budzeta. Pa jos duze se patiti sa rupama na putu, razvodjenjem grijanja, sanacijom vodovodne mreze.
Vas glas izrazava vas interes. I ja bih, recimo, prije od stadiona, pa i od jezera, ulagao u obrazovanje, u djecja igralista, u juznu saobracajnicu i zeleni val, u parkinge, u poduzetnicke zone; sve to, kratkorocno ili dugorocno, donosi vecu korist... ali, ne moze nikako sve istovremeno, a o prioritetima odlucuje vecina onih, koje su izabrali gradjani.

Najžalosnije od svega je sto je jasmin stvarno najbolji izbor i sto nema nikog drugog ko bi bio bolji od njega, to je ono što me pojede. Po pitanju baraka, Vijeænik nemoj mi samo reæi da su za promociju Tuzle u evropi bitnije te kuæice od stadiona na kojem bi mogla igrati reprezentacija. Ako je tako evo pristajem da umjesto jadnih onih radnika koje su ih izgradili slijedeæe ja izgradim na temperaturi od plus 40.
24-11-2007 at 09:20 | Ukljuèi u odgovor
Pumpkinseed
Nivo: Forumas sa iskustvom
Maestral

Registriran(a): 07-11-2007
Lokacija: Slavinoviæi
Odgovori: 194
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

- Napisao si da je dvaput raspisan tender za kompleks bazena na Sjenjaku i niko nije ponudio nista? Nadam se da ce namjena tog dijela zemljista ostati ista tj. da ce vlasti ustrajati u nakani da izgrade nesto sto ce nam djecu skloniti od ulice (cigare, droga, alkohol, tuce, belaj). Nikako ne smijete dozvoliti da se na tom mjestu gradi jos jedan stambeno-poslovni objekat koji ce biti leglo svega loseg sto imamo i u drugim "poslovnim" objektima. Uzevsi u obzir da smo uvijek bili veliki talenti za sport vjerujem da bi neki nasi Haso, Sime ili Savo koji se sad kenjaju u pelene postizali odlicne rezultate po plivackim natjecanjima sirom evrope i svijeta ako bi izgradili jedan olimpijski bazen sa mozda dva manja prateca.

- Obavezno poduzmite nesto na izgradnji fiskulturne sale za osnovnu skolu "Sjenjak" jer tamosnja djeca trce uz/niz stepenice na tjelesnom odgoju kad je nevrijeme vani. Mozda bi bilo dobro za pocetak postaviti dva "rukometna" gola i dva kosa na betoniranom dijelu pored skole sto djeca koriste kad je lijepo vrijeme. Ili jos lakse i jeftinije, postaviti mrezu za odbojku kad vec nema sale.

-Stadion? Kao i vecina onih koji su pratili sport prije 92, smatram da je sada "kvalitet" sporta uopste veoma los. Usporedbe radi, mislim da sadasnji prvotimci FK Slobode nebi imali mjesta ni u nekadasnjoj medjurepublickoj ligi bivse drzave. Medjutim, to nije razlog da dignemo ruke od njih jer im trebamo i moramo pomoci ako imamo sansu. Po novinskim natpisima, DITA fudbaleri rukometasi(ce)itd postizu zavidne rezultate u odnosu na prosle sezone. Da se vratim fudbalu... Citam kako u upravi sada rade (a ne sjede kao prije) ljudi koji su popravili stanje u klubu, ima tu dosta biznismena, pametnih glava a malo probisvijeta ko prije. Ljudi imaju plan da naprave od Slobode jedan respektabilan klub u regionu sa (za pocetak) povremenim izletima u evropu (bas kao sto trenutno imamo recimo Siroki). Primjeti se veliki napredak na svim poljima. Tu se veoma dobro uklapa ideja o izgradnji novog stadiona kapaciteta 25000 sjedecih mjesta koji bi pruzio sav komfor onima koji bi dosli da gledaju nase momke. Trenutno nam ne treba toliki stadion rekli bi neki al takvi ne gledaju naprijed vec zive za danas. Tuzla se razvija veoma brzo i relativno uskoro ce joj trebati stadion tolikog kapaciteta da primi sve ljubitelje fudbala. Tu su i reprezentativne utakmice, sjecate se da su maltene na svakoj tekmi u Zenici tribine bile pune. Treba im provuci kroz uho da najmanje jednu od tribina skroz natkriju da bi oni dubljih dzepova imali potpun komfor. Navijacima obavezno ostaviti tribinu koju oni izaberu kao svoju.

Stadion se ne pravi svaki dan (kad ce ga opet graditi/nadogradjivati) i zato mislim da kapacitet 15-16 hiljada nebi bio dovoljan za nas grad.

Na kraju, sta bi od najavljenog postavljanja novog "modernog" semafora? 


JSKKSMUI.
24-11-2007 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:
citati:
--------------------------------------------------------------------------------
godfader wrote:
-----------------
Treba otprilike isto ko sto nam treba tri slana jezera sa slanim slapovima i mnogo vise nego one jasminove kucice u koje je sprco onolko para i za gradnju i za otvaranje.
Nadimak ko je tebi kriv sto nam je nacelnik umjetnik a ne fudbaler, da je fudbaler imali bi vec odavno stadion veci od Marakane, izborio bi se on za to. Ovako od stadiona skoro pa nista ali dobro smo prosli, da je gorepomenuti vozac davno bi se vozio GP za veliku nagradu TZ.
------------------------------------------
havaji wrote:
--------------------------------------
Sljedeci put kad budemo birali nacelinka moramo dobro pazit koga izaberemo ( da ne budu kakav sa ronilackom obsesijom) , pa bi nastavio Jasminovu tradiciju, sa dubljim ciljevima. Onda od naseg obrazovanja dobijemo NISTA.
----------------------------------------
----------------------------------------
Momci, sve odluke o jezerima, stadionima, knjizevnim susretima i slicnim, znacajnijim ulaganjima, donosilo je Opcinsko vijece. Vecinu njih, cak, jednoglasno.
To ne znaci da vijecnici i nacelnik ne zele stadion, samo je pitanje prioriteta i mogucnosti.
Jezera (oba) kostaju manje od stadiona (a privlace i privlacice vise posjetilaca), sojenice i knjizevni susreti su, po ulaganju, beznacajni - ne bi umjesto njih mogli napraviti ni dobre svlacionice.
U medjuvremenu je napravljeno i zapoceto par kompleksa djecjih igralista i malih sportova. Sve to je malo, ali dosad nije bilo vise mogucnosti. Za stadion pogotovo. Vecina zna i razloge: Nije bilo dovoljno novca, nisu bili cisti vlasnicki odnosi, nije uredjeno (ni zakonom, ni u praksi) stanje u sportu, o stanju u nogometu i slobodi da i ne govorimo.
Uprkos svemu,iz budzeta opcine se izdvajalo cca 300.000 KM godisnje za slobodu, a blizu 2% za sport, koji je kantonalna nadleznost (svi znamo da je osnovna ustavna nadleznost - komunalna djelatnost).
Sad je na redu stadion. Poceli radovi na pripremi, valja ih nastaviti. Da bi sve to zavrsili valja naci novac. Nesto iz budzeta, a, ako se nadje, sto vise sa strane. Ako ne dodje nikakvih donacija, valja sve izdvojiti iz budzeta. Pa jos duze se patiti sa rupama na putu, razvodjenjem grijanja, sanacijom vodovodne mreze.
Vas glas izrazava vas interes. I ja bih, recimo, prije od stadiona, pa i od jezera, ulagao u obrazovanje, u djecja igralista, u juznu saobracajnicu i zeleni val, u parkinge, u poduzetnicke zone; sve to, kratkorocno ili dugorocno, donosi vecu korist... ali, ne moze nikako sve istovremeno, a o prioritetima odlucuje vecina onih, koje su izabrali gradjani.


Hvala ti vijecnik na ovom odgovoru, ti to tako mirno i stalozeno objasnis, a tako i treba jer svijet ocito ne poznaje nacine donosenja odluka Opcinskog vijeca u Tuzli.

Posebno mi je zanimljivo da svijet poredi Knjizevne susrete i pravljenje glamuroznog stadiona ali tako je to kod nas uvijek se mijesaju zabe i babe.

Nego, kad smo vec kod sporta, Mejdan je objekat gdje se sportom mogu baviti ne samo oni koje zanima fudbal. Puno je mogucnosti ali je Mejdan na vjecitom izdisaju. I ove godine traze od Opcine 300 000 KM da bi se mogao dici na noge. Opcina je i osnivac, pa ima i orgovornost ali treba tu ukljuciti i Vladu TK, koja slabo za sport izdvaja. U Mejdanu su mnogi klubovi sa podrucka TK radili i igrali, pa se pravljenjm dvorana i stadiona u svojim opcinama i povukli a pa neka se na neki nacin i oduze Mjedanu.

S druge strane smatram da direktor Mejdana lose radi svoj posao, za ovo godina koliko radi Mejdan je u stalnom gubitku, ne moze naci nacin da sportski klubovi koji koriste prostorije u Mejdanu placaju naknadu za obavljanje trenaznih procesa (a za to dobijaju novac od budzeta). Sigurna sam da bi s drugim direktorom poslovao bolje.

Pitanje za vijecnika je, da li Opcina kao osnivac Mejdana postavlja i direktora ?


Nekad se pitam je li gori narod ili vlast? Mnogi gradjani, gotovo pa bojkotuju izbore, ne raspitaju se dovoljno za koga mogu glasati i na kraju kada ga on izglasa on (narod) najvise vlast i napada. Sto bi reklo, pa ljudi malo se aktivirajte, gledajte za koga cete glasati da ne gadjate kamenjem ljude koje ste sami izabrali.

I jos nesto, neka dodju neki na sjednice OV pa vide kako se rukice vijecnika i SDA, BOSSa, SDP i drugih nekada jednoglasno dizu.
24-11-2007 at 11:12 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Pumpkinseed wrote:
- Napisao si da je dvaput raspisan tender za kompleks bazena na Sjenjaku i niko nije ponudio nista? Nadam se da ce namjena tog dijela zemljista ostati ista tj. da ce vlasti ustrajati u nakani da izgrade nesto sto ce nam djecu skloniti od ulice (cigare, droga, alkohol, tuce, belaj). Nikako ne smijete dozvoliti da se na tom mjestu gradi jos jedan stambeno-poslovni objekat koji ce biti leglo svega loseg sto imamo i u drugim "poslovnim" objektima. Uzevsi u obzir da smo uvijek bili veliki talenti za sport vjerujem da bi neki nasi Haso, Sime ili Savo koji se sad kenjaju u pelene postizali odlicne rezultate po plivackim natjecanjima sirom evrope i svijeta ako bi izgradili jedan olimpijski bazen sa mozda dva manja prateca.
---------------------------------------
Potpisujem.
________________________________________

- Obavezno poduzmite nesto na izgradnji fiskulturne sale za osnovnu skolu "Sjenjak" jer tamosnja djeca trce uz/niz stepenice na tjelesnom odgoju kad je nevrijeme vani. Mozda bi bilo dobro za pocetak postaviti dva "rukometna" gola i dva kosa na betoniranom dijelu pored skole sto djeca koriste kad je lijepo vrijeme. Ili jos lakse i jeftinije, postaviti mrezu za odbojku kad vec nema sale.
--------------------------------------
Vec par godina je iz budzeta opcine izdvojeno po stotinjak hiljada za slicne namjene u OS Sjenjak. Istovremeno, opcina ne izdvaja za druge skole, jer joj, po zakonu to nije nadleznost, a sredstva se prikupljaju u Bidzetu TK. U nadleznom ministarstvu TK se planiraju i realiziraju sve aktivnosti u školama; biraju nadzorni odbori, direktori... Saradnja sa opcinama je, po meni, veoma slaba, a krivice ima na obje strane. Ali zakonske nadleznosti i budzetska sredstva se ne smiju proizvoljno tumaciti i trositi.
Samo se nadam da nadlezni ponekad citaju i ove forume, jer ovo sto si napisao je toliko logicno i jednostavno, da bi se moglo rijesiti dobrovoljnim prilozima gradjana Sjenjaka. Ako su im japanci mogli napraviti skolu, moglo bi par bh-biznismena i gradjana realizirati koju od ovakvih ideja.
__________________________________________

-Stadion? Kao i vecina onih koji su pratili sport prije 92, smatram da je sada "kvalitet" sporta uopste veoma los. Usporedbe radi, mislim da sadasnji prvotimci FK Slobode nebi imali mjesta ni u nekadasnjoj medjurepublickoj ligi bivse drzave. Medjutim, to nije razlog da dignemo ruke od njih jer im trebamo i moramo pomoci ako imamo sansu. Po novinskim natpisima, DITA fudbaleri rukometasi(ce)itd postizu zavidne rezultate u odnosu na prosle sezone. Da se vratim fudbalu... Citam kako u upravi sada rade (a ne sjede kao prije) ljudi koji su popravili stanje u klubu, ima tu dosta biznismena, pametnih glava a malo probisvijeta ko prije. Ljudi imaju plan da naprave od Slobode jedan respektabilan klub u regionu sa (za pocetak) povremenim izletima u evropu (bas kao sto trenutno imamo recimo Siroki). Primjeti se veliki napredak na svim poljima. Tu se veoma dobro uklapa ideja o izgradnji novog stadiona kapaciteta 25000 sjedecih mjesta koji bi pruzio sav komfor onima koji bi dosli da gledaju nase momke. Trenutno nam ne treba toliki stadion rekli bi neki al takvi ne gledaju naprijed vec zive za danas. Tuzla se razvija veoma brzo i relativno uskoro ce joj trebati stadion tolikog kapaciteta da primi sve ljubitelje fudbala. Tu su i reprezentativne utakmice, sjecate se da su maltene na svakoj tekmi u Zenici tribine bile pune. Treba im provuci kroz uho da najmanje jednu od tribina skroz natkriju da bi oni dubljih dzepova imali potpun komfor. Navijacima obavezno ostaviti tribinu koju oni izaberu kao svoju.
Stadion se ne pravi svaki dan (kad ce ga opet graditi/nadogradjivati) i zato mislim da kapacitet 15-16 hiljada nebi bio dovoljan za nas grad.
-----------------------------------------
Potpisujem i ovo. Samo sto jos predlazem da ovi, kojima bismo trebali pokriti tribine, budu i suinvestitori. O tome je nesto pisao Click_me (javno-privatno partnerstvo ili neki bh-abramovièi).
_______________________________________

Na kraju, sta bi od najavljenog postavljanja novog "modernog" semafora?
--------------------------------------
Nemam pojma, nisam cuo najavu, pa bi trebalo pitati one koji su ga najavili. Vrijeme je bilo i davno da se semafor promijeni, pa ce sigurno novi doci u okviru rekonstrukcije.
Ovaj sadasnji mene podsjeca na rani socijalizam i vrijeme kad je Sloboda nabijala i klubove "velike cetvorke".



24-11-2007 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 38
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice