Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Breivik: Ja sam èlan kršæanske Al-Kaide

Terorist, koji tvrdi da je èlan organizacije "Vitezovi hrama", stižu pisma podrške od nekih extremistièkih grupa ali i osude sa svih strana svijeta.

Anders Behring Breivik, terorista i ekstremni kršæanski desnièar, kojem se sudi na odsjeku za terorizam Suda u Oslu, tvrdi da je èlan organizacije "Vitezovi hrama", kršæanske verzije Al-Kaide.

Na okružnom sudu u Oslu u èetvrtak je nastavljeno roèište protiv Andersa Breivika. Odgovarajuæi na pitanja tužitelja, Breivik je rekao da ne bi odgovorio na pitanje od koga je '"dobio nadahnuæe" da izvede napade, ali jasno je koja ideologija mu je vodilja.

Na pitanje da li je zadovoljan ishodom napada, Breivik je hladno odgovorio da su s jedne strane bili "tragièni i barbarski", ali da su bili "potrebni".

Breivik je naglasio da je htio stvoriti kršæansku verziju Al-Kaide u evropskim zemljama i da je organizacija ''Vitezovi hrama'' upravo to.

Psihijatar Terje Torrissen u kaže da su ljudi pisma podrške pisali istim jezikom i terminologijom kakvu koristi Breivik, te da se u njima navodi da od njega uzimaju inspiraciju i da žele biti kršæanski nacionalisti kao i on.

Dvadesettrogodišnji Amerikanac, koji nije otkrio svoje ime u pismu je naveo da mu je najveæi san "sastanak s Breivikom".






19-04-2012 at 10:47 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sve ostale vijesti,komentari..

citat:
arnie wrote:
Breivik: Ja sam èlan kršæanske Al-Kaide

Terorist, koji tvrdi da je èlan organizacije "Vitezovi hrama", stižu pisma podrške od nekih extremistièkih grupa ali i osude sa svih strana svijeta.

Anders Behring Breivik, terorista i ekstremni kršæanski desnièar, kojem se sudi na odsjeku za terorizam Suda u Oslu, tvrdi da je èlan organizacije "Vitezovi hrama", kršæanske verzije Al-Kaide.

Na okružnom sudu u Oslu u èetvrtak je nastavljeno roèište protiv Andersa Breivika. Odgovarajuæi na pitanja tužitelja, Breivik je rekao da ne bi odgovorio na pitanje od koga je '"dobio nadahnuæe" da izvede napade, ali jasno je koja ideologija mu je vodilja.

Na pitanje da li je zadovoljan ishodom napada, Breivik je hladno odgovorio da su s jedne strane bili "tragièni i barbarski", ali da su bili "potrebni".

Breivik je naglasio da je htio stvoriti kršæansku verziju Al-Kaide u evropskim zemljama i da je organizacija ''Vitezovi hrama'' upravo to.

Psihijatar Terje Torrissen u kaže da su ljudi pisma podrške pisali istim jezikom i terminologijom kakvu koristi Breivik, te da se u njima navodi da od njega uzimaju inspiraciju i da žele biti kršæanski nacionalisti kao i on.

Dvadesettrogodišnji Amerikanac, koji nije otkrio svoje ime u pismu je naveo da mu je najveæi san "sastanak s Breivikom".










Eh, ovako se radjaju pokreti.....
Da su ga proglasili ludim, njegov glas se ne bi cuo, i on bi istrunuo u nekoj ludnici na kraju svijeta.
Sad ce svaka krscanska radikalcina u njemu gledati uzora, i napajati se s njegovih ideja.
Uceram svijetu, opet.
19-04-2012 at 11:43 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sve ostale vijesti,komentari..

citat:
Abulafija wrote:



Eh, ovako se radjaju pokreti.....
Da su ga proglasili ludim, njegov glas se ne bi cuo, i on bi istrunuo u nekoj ludnici na kraju svijeta.
Sad ce svaka krscanska radikalcina u njemu gledati uzora, i napajati se s njegovih ideja.
Uceram svijetu, opet.


Isto to vazi za sve one koji podrzavaju rehabilitaciju Draze. Da su se digli BiH politicari i ostali balkanski politicari i proglasili zalagace te rehabilitacije ludima, oni bi istrunuli u nekim ludarama. Ovako ce se svaka shusha napajati cetnickim idejama.

Uceraj ti svijetu opet.
19-04-2012 at 16:09 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Više srpskih civila u ratu... stradalo u saobraæajkama, nego od metka

Èlan ratnog Predsjedništva BiH Ejup Ganiæ izjavio je da je tokom rata u BiH 'više srpskih civila stradalo u automobilskim nesreæama nego od metaka bošnjaèke vojske' dok je srpska strana - kako je kazao - 'ubijala uglavnom civile'.

Po Ganiæevim rijeèima, u BiH se i danas 'osjeæa ratno stanje', a Republikom Srpskom rukovode, kako je naveo, drugovi Radovana Karadžiæa i Ratka Mladiæa.

U intervjuu koji je za kanadski radio CBC dao povodom dvadesetogodišnjice poèetka rata u BiH, Ganiæ je ponovio da smatra da je RS nastala na genocidu i brutalnom etnièkom èišæenju što je, kako je kazao, 'Miloševiæevo nasljeðe'.

"Kada istorièari budu pisali taènu istoriju o dogaðajima u Bosni, napisat æe da su se Srbi 'izvukli' za zloèine koje su poèinili", zakljuèio je Ganiæ, prenosi Tanjug.


19-04-2012 at 16:42 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Srbija spremna da podrži dolazak Šešelja

Zamjenik tužioca za ratne zloèine Srbije Bruno Vekariæ izjavio je da je država spremna da podrži dolazak predsjednika SRS-a Vojislava Šešelja kome se sudi u Haškom tribunalu.

"Šešeljevo zdravlje je zaista ugroženo i o njemu vode raèuna kao i o drugim zatvorenicima i dobija medicinsku pomoæ, ali on iskljuèivo želi njegove ljekare koji prave od toga politièki sluèaj, i to je problem", rekao je Vekariæ.

On je kazao da domaæe Tužilaštvo nema ništa protiv da se Šešelj vrati kuæi i da mu se pruži adekvatna njega i potom vrati u Haag da uèestvuje u postupku.




Na pitanje da li æe se Šešelj vratiti prije izbora u Srbiju, Vekariæ je odgovorio da ukoliko je podnio odgovarajuæi zahtjev danas ne veruje da bi mogao stiæi do 6. maja, i da je najveæi problem u tom sluèaju što se protiv njega vode postupci za nepoštovanje suda.


P.S. podrska zlocincima sa drzvanog nivoa...

20-04-2012 at 15:33 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Imidž Srbije

Miloševiæ, Arkan, Breivik


Masovni ubica Anders Bering Breivik, na suðenju u Oslu, u srijedu je naširoko govorio o tome koliko ga je inspirisao ekstremni srpski nacionalizam.

Èovjek koji je hladnokrvno ubio 77 ljudi, pronašao je uzore u onima koji su se, kako se izrazio, „borili protiv muslimana“. Sa jednim od njih se i, kako tvrdi, sastao u Liberiji. Na insitiranje suda da iznese ime te osobe, Breivik je odbio to da uèini, mada su mediji ranije pisali da je rijeè o Miloradu Ulemeku Legiji.

Posmatramo jezive posljedice tragiène prièe, prema kojoj Srbija do danas nije zauzela jasan stav, upozorava za Radio Slobodna Evropa pisac Filip David:

„Suštinski nije bitno da li se on stvarno susreo sa nekim znaèajnim srpskim nacionalistom ili je to plod njegove mašte, ali to svakako govori o prirodi srpskog nacionalizma i o tome na kakve ljude je on mogao da utièe.

Mi, koji smo se protivili toj vrsti nacionalizma, stalno smo tvrdili – da æe to na neki naèin Srbiju otvorit, pokazati je u pravom obliku svijetu i mi vidimo da se do današnjeg dana Srbija ne mijenja. Nije rašèišæeno sa prirodom tog nacionalizma, ponovo se èuje u predizborno vrijeme ona retorika koja se èula poèetkom devedesetih.

Ta retorika je uticala na ljude izvan Srbije kao što je Breivik. Ne treba zaboraviti da smo mi imali ovdje od Arkana, preko Bokana, ljude koji su vrlo slièni po svom uvjerenju Breiviku“, kaže David.

Podsjeæa da su ekstremni desnièari jako dobro povezani i da imaju svoju veliku nacionalistièku internacionalu.

„Znamo da su nedavno pokušavali i u Zagreb da doðu, a Srbiji su kod kod kuæe. Ono što govori Breivik nije besmislica, ona ima svoje korijene zbivanjima u našoj neposrednoj prošlosti, onome što se dogaðalo i to je dokaz da loš imidž Srbije ne može da se popravi time što æemo mi mnogo prièati, nego treba nešto da uradimo da se jednom konaèno distanciramo od svega što se dešavalo devedesetih, te distance još uvijek nema.

Ono što je zabrinjavajuæe jeste da se to još nije dogodilo. I kroz suðenje Vojislavu Šešelju vidimo da sve ono što on prièa i što zdrav razum teško može da prihvati, ovdje nailazi na simpatije, posebno u predizbornim danima tako da neke od politièkih partija poèinju da prihvataju Šešeljevu retoriku, a ona je upravo stvorila ljude poput Breivika“, zakljuèuje David.

Samo nekoliko dana ranije na internetu se pojavio spot nevladine organizacije u kojoj je haški optuženik, nekadašnji predsjednik Srbije i Savezne republike Jugoslavije, Slobodan Miloševiæ završio u društvu nekih od najveæih svetskih diktatora i zloèinaca – Adolfom Hitlerom, Polom Potom, Frankom i Staljinom.

21-04-2012 at 06:33 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Oporuka Kim Jong-ila: Jedini naèin za oèuvati mir je naoružavati se

Poruèuje svom nasljedniku, sinu Kim Jong Unu, da obavezno nastavi razvijati moderno oružje i vojsku

Južnokorejski mediji tvrde kako su nabavili dokumente u kojima se nalaze posljednji zapisi preminulog predsjednika Sjeverne Koreje, Kim Jong Ila, i upute njegovom nasljedniku. Dokumente je objavio južnokorejski institut Sejong - u dokumentima navodno stoji kako je Kim Jong Il naveo da bi rat na prostoru korejskog poluotoka bio devastirajuæi i kako obje zemlje moraju pod svaku cijenu izbjeæi takav sukob.

U isto vrijeme poruèuje svom nasljedniku, sinu Kim Jong Unu, da obavezno nastavi razvijati moderno oružje i vojsku, javlja MSNBC, a prenosi Advance.hr.

"Imaj uvijek na umu da samo razvoj nuklearnog oružja, dalekometnih raketa i drugog oružja može saèuvati mir na korejskom poluotoku - i nemoj po tom pitanju nikada popuštati", navodno je zapisao Kim Jong Il kao savjet, ali i upozorenje svom nasljedniku.

Podsjetimo, Kim Jong Il je preminuo u decembru prošle godine - to znaèi da je svjedoèio što se jednoj zemlji može dogoditi kada se "popusti" i odluèi razoružati. Naravno, pritom referenca ide na Libiju i smrt Muammara Gaddafija - mnogi danas istièu kako je njegova najveæa pogreška bila upravo to, što se dao nagovoriti na razoružavanje od strane zapada. Neposredno nakon što je to uèinio, Libija je postala žrtva NATO invazije.

21-04-2012 at 18:02 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Draga Ameriko: Zovem se Khan i nisam terorista


Uplašeni u vlastitoj zemlji.

Zamislite kakav je to osjeæaj, ako ste posjetitelj i ako je prvo upoznavanje sa Amerikom pozdrav dobrodošlice koji kaže „Mislimo da ste osoba koju treba ispitati“.

On je jedan od najslavnijih ljudi svijeta. Vole ga milioni. Njegovi filmovi su skoro uvijek rasprodani. Ali kada je zvijezda Bollywooda, Shah Rukh Khan otputovao u SAD u èetvrtak, osiguranje ga je zadržalo dva sata, dok su provjerili njegov „status“.

Ironija je još veæa jer je njegov najpopularniji film prièa o èovjeku koji je odluèan u namjeri da posjeti amerièkog predsjednika i preda mu veoma jednostavnu poruku: "Zovem se Khan i nisam terorista".

Film nudi snažan pogled na to šta znaèi biti musliman u zemlji slobodnih i domu hrabrih.
Pitam se da li je Državnoj sigurnosti rekao da nije terorista.

Kaže da se osjeæa ljuto i poniženo. Znam kako se on osjeæa. U posljednje tri godine sam šest puta putovao u SAD. Svaki put sam bio zaustavljen, barem jednom. Rekli su mi da odem u èekaonicu i uzeli su mi pasoš. Ljubazan, ali neprijateljski raspoložen službenik vam kaže da sjednete.

Ne koristite mobitele da nazovete svoje najdraže koji vas možda èekaju. Ne razgovarajte sa službenikom koji æe vas studiozno ignorisati. Samo se zapitajte šta ste uèinili da zaslužite takav tretman.

Ja sam britanski Pakistanac. Nosim britanski pasoš. Roðen sam i odrastao u Velikoj Britaniji. Izgledom nisam musliman. Moja religija ili njen nedostatak je moja stvar i nemam kriminalni dosije.

Ali upravo se tako osjeæam, kao kriminalac. Svaki put kada sam sjedio u toj èekaonici gledao sam u ljude koji su sjedili zajedno sa mnom. Umorna djeca. Maltretirani i zabrinuti roditelji. Jednom sam èak vidio i gotovo slijepog èovjeka u invalidskim kolicima.

Ponekad sam vidio i Evropljane, ali skoro uvijek su to muškarci izmeðu 18 i 45 godina. To nagaðam, nisam radio ankete. Djeluju kao da su iz juga Azije ili arapskog porijekla, i opet, nagaðam.

Muškarci. 18-45. Južna/centralna Azija ili arapsko porijeklo. To je ogromna demografija koja se pokriva istim pokrivaèem. Svaki put me je oficir Domovinske sigurnosti pitao ista pitanja. Šta radim ovdje? Koga sam planirao posjetiti?

Svaki put mi kažu da je to rutinska procedura i da æe me pustiti èim prije. Sa Bliskog istoka, gdje sam baziran, do SAD-a se leti 14 sati. Svaki put sam bio umoran, gladan i mogao sam osjetiti da æu biti protrešen. Ali vika i bijes ne bi pomogli, jer ovi ljudi samo rade svoj posao.

SAD ima problem. Vrte se u krug po pitanju muslimana. U New Yorku su sigurnosne kamere uperene u džamije. Nedavno otkriveni sigurnosni podaci iz Amerike ukazuju da ako je kafiæ prikazivao Al Jazeeru, onda ga je vrijedilo dodatno ispitati.

Amerika, a ovo sam vidio u zajednicama britanskih muslimana, prepada ljude kojima bi trebala pomagati. Dobrim amerièkim stanovnicima koji plaæaju porez, glasaju i vole svoju zemlju, zabrinuti su ovim što se dešava.

Imam prijateljicu, koja osim imena nema ništa muslimansko u sebi. Psuje k'o koèijaš i derneèi k'o Kanye West. Ona je palestinska amerikanka. Èak i ova njujorèanka, koja je sa svojim bruklinškim naglaskom amerikanka koliko je to moguæe, plaši se života u SAD-u.

Èesto mi kaže „Pij sada, nikad ne znaš kad te mogu uhapsiti.“ Naravno, šali se, ali „In vino veritas, u vinu je istina“, - tako glasi stara izreka.

Shah Rukh Khan je jedan od najpopularnijih ljudi na planeti. On je imao pomoæ indijske ambasade da ga izbave iz pritvora. Mi, obièni smrtnici, prepušteni smo samima sebi.

SAD je brutalno ozlijeðena dešavanjima od 11. septembra 2001. Ali više od desetljeæa kasnije, nije nauèila važnu lekciju, da su ljudi najveæe blago.

Ako želiš zaustaviti napade sitne ali odlulène manjine, onda prihvati pomoæ i poštovanje onih dobrih ljudi koji dijele ime vjere sa teroristima, ali ne i njihov duh

22-04-2012 at 09:02 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari.. - traze se chobani

e moj tito ,j***m te tjopava,gledaj sta si napravio!

U Bosni i Hercegovini niko ne želi èuvati ovce za 700 KM !!!!


Prema zvaniènim podacima, u BiH je trenutno nezaposleno 543.000 osoba. Kako pišu Nezavisne novine, nemoguæe je pronaæi radnike koji æe èuvati ovce za mjeseènu plaæu od 700 KM.

Ovo je tvrdnja vlasnika stada. Osim redovnih prihoda, pastirima nude hranu, piæe, smještaj, odjeæu i cigarete. Pema zvaniènoj statistici, mnogo manju plaæu imaju zaposlenici u ribarstvu, preraðivaèkoj industriji, graðevinarstvu, trgovini, ugostiteljstvu i mnogim drugim djelatnostima.

Vlasnici stada kažu kako im nije jasno da u državi u kojoj je svakog dana nezaposlenost sve veæa, niko ne želi èuvati ovce.

"Ma, neæe niko kod nas da radi ovaj posao. Ovdje èobane plaæaju izmeðu 500 i 700 maraka, a pored toga, za njih je obezbijeðena i hrana, smještaj, sve... Mladi bi radili nešto drugo, a za stadom neæe da idu", žali se Željko Mariæ, ovèar iz mjesta Petrovo Polje, opština Skender Vakuf, pišu Nezavisne novine.

Ljubomir Koèiæ trenutno ima oko 1.500 ovaca i oko 1.000 jagnjadi. Kaže da svaki put kada hoæe da zaposli pastira, potraga bude mukotrpna.

"Èobana je izuzetno teško naæi. Ja imam jednog, a osim njega, nomade mi još sinovi. Mladi danas traže posao, a žele da ga ne naðu. Neæe, brate, da rade. Ja pastira zimi plaæam 500 maraka, ali to nije sve. On nema više nikakvih troškova. Plaæena mu je hrana, piæe, cigarete, odjeæa, prenoæište, ma sve. Ali, eto, u ovoj zemlji, u kojoj svi prièaju o krizi, niko neæe da radi ovaj posao", žali se Koèiæ.

Dok u BiH gotovo niko neæe da radi na planini, okružen svježim vazduhom, mladi Italijani masovno zovu vlasnike ovaca i raspituju se za radno mjesto.

Iako je obièno rezervisana za starije ljude, ova profesija je nedavno privukla 3.000 mladih Italijana, saopštilo je tijelo Coldretti, koje djeluje pri Ministarstvu poljoprivrede Italije.

Davide Bortoluci (25) ima zvanje tehnièara, ali kako nije mogao da naðe posao, sada èuva stado od 400 ovaca u Dolomitima, na sjeveru Italije.

"Sretan sam odlukom koju sam donio. Poèeo sam tako što sam pratio druge pastire i uèio od njih", istièe Bortoluci.

08-05-2012 at 20:08 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Zukorliæu aplaudirali

Položen kamen temeljac za prvu džamiju u Gracu


Polaganjem kamena temeljca danas je u austrijskom gradu Gracu sveèano oznaèen poèetak gradnje prve džamije i Islamskog kulturnog centra u tom gradu, u kojem živi više od 10 hiljada Bošnjaka.

Sveèanost je donekle protekla u sjeni incidenta, dan prije polaganja kamena temeljca, kada su nepoznate osobe ostavile šest svinjskih glava na vakufskom zemljištu.

U prisustvu više hiljada Bošnjaka iz Austrije i džemata iz matiène Bosne i Hercegovine, ali i Slovenije, Švicarske, Njemaèke i Sandžaka, temeljac su položili reisu-l-ulema dr. Mustafa ef. Ceriæ, predsjednik Islamske zajednice Austrije dr. Fuat Sanac, predsjednik džemata mr. Mahdo Mekiæ i najveæi vakif Husejin Omeroviæ. Džamija se poèinje graditi na 100-godišnjicu priznanja islama u Austriji.

Osim reisa Ceriæa, dogaðaj je uvelièao i glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer ef. Zukorliæ, koji je nagraðen burnim aplauzom prisutnih.




Veæina stanovništva i austrijskih politièara razoèarana je tim incidentom. Mnoge austrijske institucije u svojim saopæenjima dale su podršku muslimanima Austrije u njihovom projektu, u nadi da æe poèinioci biti pronaðeni i adekvatno kažnjeni.

Senad ef. Kusur, imam u džematu "Bosna" u Gracu i èlan Izvršnog odbor Islamske zajednice u Austriji izjavio je za agenciju Anadolija da je postavljanje kamena temeljca za prvu džamiju radostan èin za sve Bošnjake u toj zemlji.

"Bošnjaci su uspjeli da se organiziraju i da van svoje domovine ostvare zavidne rezultate. Siguran sam da æe ova naša džamija biti prihvaæena i da æe dostojanstveno predstavljati Bošnjake. Ovo neæe biti jedina džamija Bošnjaka u Austriji, jer æe na jesen biti postavljen kamen temeljac za još jednu. Incident koji se dogodio, uvjereni smo, djelo je pojedinaca koji nisu imali hrabrosti da govore o džamiji koju smatraju spornom. Èin gradnje džamije u Gracu jako dobro prihvaæen od strane austrijske javnosti", izjavio je Kusur za agenciju Anadolija.

Efendija Kusur je istakao da su sveèanosti polaganja kamena temeljca prisustvovali predstavnici lokalnih i pokrajinskih vlasti, ali i mnogi Austrijanci, od kojih su neki došli èak iz Beèa.



Inaèe, da bi projekt izgradnje džamije u Gracu uspio, darežljivi muslimani Graca uplatili su više od milion eura u posljednje tri godine. Do sada ima oko 1.000 vakifa na vakufskoj listi, a nakon polaganja temeljca oèekuje se i mnogo veæi broj.

Svojim prisustvom skup su danas uvelièali i predstavnici diplomatskog kora u Austriji, a koji dolaze iz Turske, Saudijske Arabije, Katara i drugih zemalja islamskog svijeta

Danas je usvojen i Statut Islamske zajednice Bošnjaka u Austriji èime je naglašeno jedinstvo Zajednice u toj zemlji.
(Agencija Anadolija)





13-05-2012 at 00:35 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice