Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

srpska, glavna, pravoslavna crkva i patrijarh pravoslavne crkve, sveti Irinije,
danas je odlikovao Emira Nemanju Kusturicu
najveæim priznanjem srpske pravoslavne crkve "orden sveti Sava"
zbog njegovog dokumentarnog filma "Pravoslavlje" a za koji je Nemanja obeæao da æe napraviti i igrani film na istu tematiku

Allah ga upravio...

13-05-2012 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
naso-strankovac
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-09-2010
Lokacija: tuzla
Odgovori: 35
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Održan Zbor èlanstva Lokalne organizacije Naše stranke Tuzla

Juèer, 12. maja 2012. god., je održan Zbor èlanstva Lokalna organizacija Naše stranke Tuzla, u skladu sa Statutom Stranke. Na Zboru je usvojen izvještaj o radu u proteklom periodu (2009 – 2012), obavljen je ceremonijalni prijem èlanova u Stranku i održani su unutarstranaèki izbori za organe Lokalne organizacije Naše stranke Tuzla.



Selma Tobudiæ je jednoglasno izabrana za predsjednicu Lokalne organizacije Naše stranke Tuzla. Takoðer jednoglasno, izabran je i Nadzorni odbor u punom kapacitetu (3 èlana), dok je Opæinski odbor izabran veæinskim glasovima „za" i jednim „suzdržanim" glasom. Opæinski odbor, u novom sazivu, broji ukupno 13 èlanova. Detaljne informacije æe se uskoro naæi na stranici www.našastranka.ba.

Nakon Zbora èlanstva održana je Javna tribina „U susret izborima", na kojoj su se prisutnima obratili Dennis Gratz, predsjednik Naše stranke, Dino Mustafiæ i Sabina Mujezinoviæ, èlanovi Predsjedništva Naše stranke.

13-05-2012 at 12:48 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Tuzla
Obavljena transplantacija jetre Nisvetu Džanki
U Univerzitetsko Klinièkom Centru Tuzla, danas je obavljena transplantacija jetre Nisvetu Džanki, voditelju serijala “Pozitivna geografija”, prenose portali.

Ljekarski timovi koji su izvršili zahvat zadovoljni su operativnim procesom.

Kako prenosi portal Dnevnog avaza, operacija je obavljena nešto iza 13 sati.

Prema informacijama do kojih je Depo portal došao nakon izvršenog operativnog zahvata, operacija je uspjela, a ljekarski tim iz UKC Tuzla æe se tim povodom uskoro obratiti medijima.

Inaèe, operacija Nisveta Džanke trebala je da se uradi na klinici u Padovi (Italija), ali se administrativna procedura otegla sedmicama, a zdravstveno stanje bh. novinara ponovo pogoršalo te je svako dalje odlaganje operativnog zahvata bilo rizièno po njegov život. Stoga je, umjesto ljekara u Padovi, transplataciju jetre izvršio ljekarski tim UKC Tuzla i time preduprijedio najgori moguæi ishod.

20-05-2012 at 08:46 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari.. - Postoji Božija pravda

Novi predsjednik Srbije

Tomislav Nikoliæ: Postoji Božija pravda

Lider SNS-a Tomislav Nikoliæ, koji, prema preliminarnim rezultatima vodi u drugom krugu predsjednièkih izbora, rekao je da Srbija neæe skrenuti sa evropskog puta, te da Srbija želi da zaštiti svoj narod na Kosmetu.



"Ovaj dan je prekretnica za Srbiju. Ovi izbori nisu bili referendum o tome ko æe da vodi Srbiju u EU. Ovdje su riješavani problemi koje je stvorio DS i Boris Tadiæ“, rekao je Nikoliæ u prvom obraæanju javnosti, nakog proglašenja pobjede, navodeæi da od sada nije više predsjednik svoje stranke - SNS-a.

On je naglasio da Srbija mora da razvija ekonomiju, da se oslobodi siromaštva, bijele kuge, kriminala, mita i korupcije, da se riješi partijske oligarhije i elite, mora poèeti da radi, da traži prijatelje svuda u svijetu.

Nikoliæ je ponovio da želi da bude predsjednik svih graðana.

"Postoji Božija pravda. Veèeras sam, zahvaljujuæi glasovima graðana Srbije pobjedio na predsjednièkim izborima", rekao je Nikoliæ.




20-05-2012 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
SandraMrki
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 28-05-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Sve ostale vijesti,komentari.. - Postoji Božija pravda - Osiguravajuæa društva - rad u korist osiguranika??

Prije godinu dana imala sam neugodno iskustvo. Kada sam se vraæala kuæi sa posla desila se saobraæajna nesreæa, gdje je èovjek prešao na moju stranu preko pune linije i oštetio moje vozilo. Sreæa u nesreæi meni se nije ništa desilo osim pretrpljenog straha nije bilo tjelesnih ozljeda. I bilo ko od vas da je imao slièno iskustvo procedura mu je veæ poznata. Zapisniki i borba sa osiguranjem. Jedina razlika u tome je ta što moje muke sa osiguranjem još uvijek traju. Nakon potpisanog sporazuma o naplati AO prošlo je skoro veæ godinu dana, a od novca ni traga. U ugovoru navedeno sve crno na bjelo rok isplate 60 dana...i tako proðe godina. Znam da ja nisam jedina koja vodi borbu sa osiguranjem. Ali zaista zar sve u ovoj našoj divnoj zemlji mora biti van zakona i van svake pameti. Šta je sa ljudima koji i dalje su klijenti te kuæe? Šta je sa ljudima poput mene? Ja lièno sam u Triglav osiguranju veæ 6 godina uplaæujem uredno sve što treba da se plati i naravno nemam nikakvog popusta, ali oni mi nisu ni neka briga jer da sam ja na mjestu gospodina koji je skrivio udes on bi veæ odavno naplatio svoj novac. Šta reæi za Lido osiguranje, kako oni to rade kad nisu u stanju ljudima da plate niti nakon godinu ili dvije. Još ako dodamo i to da kada god ih kontaktiraš uvijek ista prièa, nemaju novac èekaju da im legne na raèun. Pravnici lijek vide u tužbi, ili prevedi još bacanje para... jer AO je u nekom bla bla zakonu. Kojem zakonu? Malo je smješno a apsurdno bilo šta oèekivati " normalno " u zemlji gdje je oèigledno da svako radi po svome zakonu i šta se tu može. Dok mi živimo i preživljavamo od plate do plate, spajamo jedva kraj sa krajem treba da budemo realni. Ovo je samo jedan od primjera kako Lido osiguranje profesionalno radi svoj posao i krši svoj ugovor opet profesionalno. Što je sa drugim osiguranjima, životnim i ostalim koji su jedino dobri kada je potrebno uzeti novac od nas? I to nazovimo ga dodatno osiguranje koje upaæuješ šta sa njim? Ne dao bog da ti se šta desi, da se razboliš ili pretrpiš neko tjelesno ošteæenje...eh tek tada bi vidio svoje muke. Jer oni ne pokrivaju ništa i zakon tu ne može ama baš ništa. Tako da èuvajte zdravlje i živce trebat æe vam. posebno zato što živimo u zbrkanom svjetu u zemlji kao što je naša. A što se tièe Lido osiguranja hja èula sam kojekakve prièe i baš me zanima koliko je onih kao što sam ja?

28-05-2012 at 10:00 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Gluho bilo

Javnost šokirana zbog sluèaja djevojke držane u ropstvu

Nezapamæeni sluèaj dugogodišnjeg zlostavljanja djevojke u kalesijskom naselju Gojèin uzdrmao je bosanskohercegovaèku, pa i inostranu javnost. Djevojka koja je fizièki i psihièki zlostavljana bila je žrtva ropstva.

Karla ili Bedina - kako je naziva majka, bez dokumenata i prava da se slobodno kreæe, radila je teške fizièke poslove, spavala u štali, bila izgladnjivana i ponižavana najmanje osam godina. Nakon što su stanovnici tog naselja javili policiji, djevojka je smještena u sigurnu kuæu, gdje je otvoreno progovorila o onome što je preživjela.

Sudeæi prema izjavama svjedoka, devetnaestogodišnja djevojka, njemaèka državljanka, bila je žrtva terora porodice u koju je smjestila njena majka Kristina Siger. Nakon akcije policijske uprave Kalesija, lišeni su slobode njeni staratelji, braèni par Slavojka i Milenko Marinkoviæ. Protiv njih pokrenuta je istraga i odreðen im je jednomjeseèni pritvor.

Djevojka je o dugogodišnjem ropstvu progovorila u sigurnoj kuæi u koju je smještena nakon spašavanja.

„Radi se o njemaèkoj državljanki koja je došla u BiH sa 11 godina. U samoj prijavi bilo je navedeno da je bilo i seksualnog zlostavljanja, meðutim do sada nismo došli do tih podataka, nego se radi o izgladnjivanju, fizièkom zlostavljanju, nanošenju tjelesnih povreda i vrlo nehumanim uslovima u kojima je živjela bez slobode kretanja, bez bilo kakve dokumentacije“, kazala je tužiteljica Tužilaštva Tuzlanskog kantona Gordana Tadiæ.

Policija je reagovala nakon što je stanovnik tog naselja Sead Makaliæ dostavio fotografiju na kojoj se jasno vide posljedice zlostavljanja. I ranije je Makaliæ svjedoèio o zlostavljanju, ali kad je policija došla, djevojka nije bila kod kuæe. Makaliæ kaže da su je skrivali.

„Vidio sam kad su je upregli u kola kad roðak Milenkov i Milenko voze ona kola konjska. Ham joj stavili, kao da je ona konj. Na kraju sam ja riješio nešto uèiniti. Rekao mi jedan policajac:’Otiði i slikaj je.’ Otišao sam i slikao je. Imao sam fotografiju za dokaz. Onda je pristupila kalesijska policija“, prièa on.

Portparol Tužilaštva Tuzlanskog kantona Admir Arnautoviæ kaže:

„Odmah nakon toga policija je o tome obavijestila Tužilaštvo. Reagiralo se odmah. Formiran je jedan policijski tim. Sreæom, u blizini tog imanja, u jednoj obližnjoj šumi su pronašli djevojku, koja je tada bila dezorijentirana, preplašena, na njoj su vidne bile razlièite ozljede. U tom momentu najvažnije je bilo pobrinuti se za sigurnost djevojke. To je uraðeno odmah. Djevojka je na sigurnoj lokaciji i sada je u puno boljem stanju nego kada je pronaðena.“

Zbog prijave policiji, svjedok Sead Makaliæ dobio je i prijetnje.

„Sad je poèela prijetnja da æe mi kidnapovati dijete. Mišo, Milenkov brat, poslao je tobože 50.000 eura da mi dijete ... Nedobog samo da se to desi“, prièa Makaliæ.

Moguæa optužba i za bigamiju

Porodica Karlinih staratelja, pa i njena majka negiraju tvrdnje o zlostavljanju. Za sada je njena majka saslušana u svojstvu svjedoka. Oduzeti su joj dokumenti i predata je u nadležnost Službe za strance BiH. Ona ne smije napustiti zemlju dok se sluèaj ne okonèa. Sanja Škuletiæ iz Službe za strance kaže da bi Milenko Marinkoviæ mogao odgovorati i zbog bigamije.

„Služba za poslove sa strancima došla je u posjed vjenèanog lista majke djevojke koja je bila zatoèena u Kalesiji i gospodina Milenka, meðutim taj vjenaèni list je trenutno u fazi provjere, a prema onome što se navodi u njemu, brak je sklopljen u Zvorniku.
Ukoliko se potvrdi vjerodstojnost ovog vjenèanog lista, tu onda ide i optužba za bigamiju“, navodi Škuletiæ.

O ovom sluèaju obaviješteni su Tužilištvo BiH, kao i Državna agencija za istrage i zaštitu, koja je ukljuèena u istragu. Kako se zlostavljanje dešavalo najmanje osam godina, postavlja se pitanje kako se ranije nije saznalo o tome.

„Radi se o zatvorenoj zajednici. Moglo se uæi, ali ipak je to jedan prilièno zatvorena zajednica“, ocjenjuje tužiteljica Gordana Tadiæ.

Ako se podigne optužnica i dokaže krivica, prema Kriviènom zakonu, Slavojka i Milenko Marinkoviæ mogli bi da budu osuðeni na zatvorsku kaznu od dvije do osam godina.

„Tužilac je u ovom predmetu izdao sve potrebne naredbe za potrebna vještaèenja i za potrebne istražne radnje koje treba poduzeti i naloge za odreðene provjere koje se trebaju završiti. U narednom periodu, a ide se korak po korak, djevojka æe biti psihološki vještaèena, obavljeni su tjelesni pregledi i sve druge medicinske pretrage koje su bile potrebne. Ona æe biti vještaèena od strane vještaka sudske medicine, odnosno povrede koje je ona imala po cijelom tijelu biæe predmet vještaèenja“, navodi Admir Arnautoviæ, portparol Tužilaštva Tuzlanskog kantona.



RSE

28-05-2012 at 20:38 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

FBiH: U aprilu za 25 posto više turista



Federaciju Bosne i Hercegovine samo u Aprilu posjetila su 42.332 turista, što je za 25,1 posto više u odnosu na April 2011.

Prema podacima Federalnog zavoda za statistiku, turisti su ostvarili 73.675 noæenja, odnosno 23,9 posto više u odnosu na isti mjesec prošle godine.

U ukupnom broju noæenja uèešæe stranih turista je 72,4 posto. Najviše noæenja su ostvarili gosti iz Hrvatske (17,6), Turske (12, i Italije (12,1 posto).

Kada je u pitanju dužina boravka stranih turista u FBiH u aprilu 2012., na prvom mjestu su turisti iz Rumunije, s prosjeènim zadržavanjem od èetiri dana i Saudijske Arabije s 3,9 dana.

Smještajni kapaciteti u aprilu 2012. su iznosili 15.055 ležaja i u odnosu na isti mjesec prethodne godine manji su za 8,5 posto.

31-05-2012 at 16:29 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Višegrad

Ni traga nestalom djeèaku Alenu Bukvi

Ronioci Specijalne jedinice MUP-a Republike Srpske od jutros intenzivno pretražuju dno Drinskog jezera i rijeke Drine kod Višegrada u potrazi za trogodišnjim Alenom Bukvom koji je nestao 16. maja, izjavila je portparolka CJB Istoèno Sarajevo Danka Tešiæ.

Nestanak djeèaka prijavila je majka 17. maja u 8.00 sati, tvrdeæi da je on nestao 16. maja oko 15.00 sati.

Policija je odmah po prijavi pretražila teren na kojem je djeèak nestao i nastavila i narednih dana pretragu okolnog terena.

U traganju su se ukljuèili i pripadnici Civilne zaštite Republike Srpske, mještani sela Meðeða i okolnih sela i Lovaèko društvo „Panos“ iz Višegrada.

„Dosadašnja potraga nije dala rezultata. Bila je pronaðena neka igraèka za koju je pola ukuæana tvrdilo da pripada djetetu, a pola to negiralo“, navela je Tešiæeva.


P.S.mozda ceizgledati smijesno ili cak glupo za nekoga, ali u ovakvim slucajevima ne treba iskljucivati i najnerazumnije opcije,
cudne se stvrai danas desavaju oko nas a da toga nismo ni svijesni,
ne treba iskljucivati opciju da je dijete oteto iz, nama obicnim smrtinicima, neobjasnjivih razloga

06-06-2012 at 16:45 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Evgeny Kaspersky

Èovjeèanstvu prijeti cyber pandemija


Evgeny Kaspersky, jedan od najuglednijih struènjaka iz oblasti kompjuterskih virusa, izjavio je da ga plaše razmjere 'cyber pandemije' sa kojom se èovjeèanstvo suoèava.

Kaspersky je uporedio efekte najopasnijih virusa sa apokaliptiènim scenarijima holivudskih blockbustera i pozvao sve zemlje da obustave razvoj i korištenje opasnog softvera 'prije nego što bude prekasno i svijet kakav poznajemo prestane da postoji'.

Kompanija za kompjutersku sigurnost Kaspersky Lab otkrila je veoma opasan špijunski virus 'Flame', koji je zarazio hiljade raèunara na Bliskom i Srednjem istoku.

Ovaj virus, èije porijeklo još nije utvrðeno, omoguæava praæenje internetskog saobraæaja, kraðu podataka, ukljuèujuæi one koji se prikazuju na kompjuterskim monitorima, èak i audio snimanje razgovora.

'Plašim se da je ovo samo poèetak velike igre. Ubrzo æe mnoge zemlje širom svijeta to uvidjeti. Plašim se da æe to biti kraj svijeta kakav poznajemo. Širom svijeta ima toliko kompjuterskih sistema i naša ovisnost od njih je tolika da ne treba ništa više da objašnjavam'

On je predoèio dva moguæa scenarija kompjuterske virusne pandemije – potpuni pad interneta ili napade na kljuène infrastrukturne sisteme.

'Molim vas, stanite. Ako nastavimo u ovom smjeru, svijet æe se mnogo promijeniti. To je zaista zastrašujuæe. Vjerujte mi, ja se zaista plašim'

On je dodao da takav virus može da se iskoristi za prenos veoma opasnih funkcija, što je ekvivalentno bojevoj glavi, i da može da se napravi u mnogim zemljama.

Kaspersky je procijenio da njegova izrada košta oko 100 miliona dolara.

'Èak i zemlje koje u ovom trenutku nemaju potrebno iskustvo mogu da ga naprave. One mogu da plate specijaliste ili se okrenu hakerima', upozorio je ruski kompjuterski struènjak.

On je odbio da špekuliše o tome ko bi mogao da stoji iza virusa 'Flame'.

'Cyber oružje može samo da se replicira i pogaða nasumiène žrtve i mjesta širom svijeta, bez obzira na to koliko ste daleko od zone sukoba. Na internetu ne važe državne granice i napadi mogu da pogode identiène sisteme u razlièitim dijelovima svijeta, na primjer elektrane'

On je rekao da, nažalost, u svijetu ne postoji adekvatna zaštita od ovakve vrste napada i da bi najsigurnije bilo da kljuèna postrojenja i centri prestanu da koriste najpopularnije operativne siteme, poput Windowsa i Linuxa.


07-06-2012 at 08:36 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sve ostale vijesti,komentari..

Samo nova droga ili jos jedna biblijska zavjera da izgleda kao jedna

Policija u SAD riješila misteriju: "Deveti oblak" uzrok sve uèestalijem kanibalizmu?!
Droga, koju još zovu "talas slonovaèe", prodaje se u naizgled bezopasnim paketiæima

Policija Majamija upozorila je na postojanje nove sintetièke droge "deveti oblak" koju je dovela u vezu sa dva navodna sluèaja kanibalizma u tom amerièkom gradu.

Policija je uhapsila jednog beskuænika koji je režao i prijetio da æe pojesti dvojicu policajaca, a sa novom sintetièkom drogom koja od ljudi pravi kanibale povezala je i prošlonedjeljni incident kada je policija u tom gradu ubila nagog èoveka koga je zatekla kako jede lice jednog beskuænika.

Kako je javila agencija France Press, policija je uhapsila Brendona De Leona nakon što je u jednom restoranu uznemiravao goste uzvikujuæi nepristojne rijeèi, a potom se fizièki usprotivio hapšenju.

Na putu do policijske stanice De Leon (21) je prislonio glavu uz barijeru od pleksiglasa u patrolnim kolima i prijetio policajcima "da æe ih pojesti".

Policajci su bili prinuðeni da mu stave masku na glavu i vežu ga, pošto je po izlasku iz vozila poèeo da ispušta životinjske krike i pokušao da ugrize za ruku jednog od policajaca.

Policija vjeruje da je, pored nove droge, De Leon konzumirao rum, marihuanu, antidepresiv "Xanax", kao i napitak "Four Loko", koji predstavlja kombinaciju alkohola i kofeina.

Policija Majamija upozorila je sve svoje pripadnike da budu izrazito oprezni kada se naðu u blizini beskuænika, dok je graðane pozvala da prijave bilo koga za koga posumnjaju da je pod uticajem nove droge.

U policijskom upozorenju se dodaje da ovaj sluèaj "podsjeæa na prošlonedjeljni incident u Majamiju, kada je muškarac jeo lice drugog muškarca".

Ispod jednog nadvožnjaka, na mjestu gdje je predviðen prolaz za pješake, napadaè Rudy Eugen (31) koji je bio nag, srušio je takoðe obnaženog beskuænika na zemlju i jeo mu lice, a sluèaj su policiji prijavili prolaznici.

Po dolasku na mjesto dogaðaja, policajac je pucao u napadaèa, ali on nije puštao žrtvu, tako da je morao da ispali više metaka.

Žrtva, kojoj su odgrizeni nos i oène jabuèice, nalazi se u teškom stanju i bori se za život u bolnici u Majamiju.

Policija pretpostavlja da je Eugen bio pod uticajem nove droge "deveti oblak", sliène ekstaziju. Droga koja je iz serije sintetièkih supstanci sliènog je sastava kao ''so za kupanje", izaziva halucinogeno i nasilno ponašanje.

Eugenova djevojka, koja je željela da ostane anonimna, isprièala je lokalnom dnevniku "The Miami Herald" da ne može da objasni ponašanje njenog momka i da bi jedino mogla sve da poveže sa uticajem neke droge.

"Svako drugo objašnjene bilo bi natprirodno, recimo kao da ga je neko ukleo vudu èinima", rekla je ona govoreæi o Eugenu, koji je inaèe bio porijeklom sa Haitija, gdje je verovanje u vudu rasprostranjeno.

U policijskom upozorenju se dodaje da se droga, koju još zovu "talas slonovaèe", prodaje u naizgled bezopasnim paketiæima i da je legalna u Velikoj Britaniji i Australiji.

Kako se upozorava, "izaziva zavisnost i opasna je", a dio je novog "uznemirujuæeg trenda" prodaje novih droga pod maskom proizvoda za domaæinstvo.


08-06-2012 at 06:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Sve ostale vijesti,komentari.. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice