Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!!
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

http://www.avaz.ba/globus/region/zigosao-je-uzarenom-kasikom-osisao-i-tukao-satima


21-02-2013 at 05:09 | Ukljuèi u odgovor
*grofica*
Nivo: Forumski doajen
Deista od glave do pete..

Registriran(a): 11-04-2004
Lokacija: nidjeland
Odgovori: 22335
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Nisam ja za ovih tema definitivno Lose mi bude od ovakvih stvari...Ovakve ljude samo bacit u jazbinu sa gladnim kerovima

21-02-2013 at 12:55 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
tuba wrote:
http://www.avaz.ba/globus/region/zigosao-je-uzarenom-kasikom-osisao-i-tukao-satima




Normalan èovjek ovo ne može uraditi On je bolesnik i ko zna šta je uzrok ovom sadizmu
28-02-2013 at 01:13 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

BiH na Dan žena pristupa Istanbulskoj konvenciji
BiH æe sutra, 8. marta, pristupiti Konvenciji Vijeæa Evrope o sprjeèavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i porodiènog nasilja, poznatoj i kao "Istanbulska konvencija"




Bosna i Hercegovina æe danas, 8. marta, na Meðunarodni dan žena, pristupiti Konvenciji Vijeæa Evrope o sprjeèavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i porodiènog nasilja, poznatoj i kao "Istanbulska konvencija".

Kako saznaje Fena u Uredu Vijeæa Evrope u BiH, Konvenciju æe uime BiH sutra u Strasbourgu potpisati ambasador BiH pri ovoj organizaciji Almir Šahoviæ.

BiH je bila jedina država u regionu koja nije potpisala navedenu konvenciju.

Inaèe, Vijeæe Evrope je u aprilu 2011. godine usvojilo Istanbulsku konvenciju, èije je potpisivanje zapoèelo tokom maja te godine.

Konvencija je prvi evropski pravno obvezujuæi instrument na ovom podruèju, koji identificira mjere za sprjeèavanje svih oblika nasilja i diskriminacije nad ženama, ukljuèujuæi psihièko, fizièko i seksualno nasilje, praæenje, prisilne brakove i genitalno sakaæenje žena te ukazuje na povezanost rodno uvjetovanog nasilja i rodne ravnopravnosti.

08-03-2013 at 09:12 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

drage kolege forumasi molim pridruzite se i potpisite deklaraciju protiv nasilja nad zenama

http://www.16dana.ba/potpisi-deklaraciju/

08-03-2013 at 21:15 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:

cuj fino trpile za se moze nesto trpit fino i zar neko ima pravo da udara i maltretira slabiju osobu

samo toliko rijec -fino je moja cesta uzrecica i nema veze s maltretiranjem tena .Ako zena nema snage da izmakne silovitelju ima policija pa neka tuzi ja bih ga na spavanju sredila
28-07-2013 at 17:20 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
usamljena wrote:

samo toliko rijec -fino je moja cesta uzrecica i nema veze s maltretiranjem tena .Ako zena nema snage da izmakne silovitelju ima policija pa neka tuzi ja bih ga na spavanju sredila

pa ako je ubije kako ce ga tuziti policiji?
inace problem nasilja nije tako jednostavan kao sto mi svi obicno mislimo, pored fizickog nasilja uvijek je prisutno i psihicko nasilje, koje je mnogo komplikovanije i tesko ga je dokazati
28-07-2013 at 23:45 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
laly wrote:

pa ako je ubije kako ce ga tuziti policiji?
inace problem nasilja nije tako jednostavan kao sto mi svi obicno mislimo, pored fizickog nasilja uvijek je prisutno i psihicko nasilje, koje je mnogo komplikovanije i tesko ga je dokazati

Niko ne pise o zenama Koje biju muzeve vec samo su zene te Koje su ugrozene hajde malo budimo realne i priznajte da ne bi ni jedna pustila muza da je tuce naravno da bi se branile i bacile na njega prvo sto se nadze pri ruci pa nek kosta sta kosta.Sad jos da dodam cim dodze do takvih situacija treba naravno izbjeci sukobe ali ako dolazi do fizickih obracuna tu hljeba nema i Niko nikog ne mora trpjeti manite folovi te dijeca te ovo ono ,svak sebi i obadvoje rahat bolje ranije nego kasno kad ostanete invalidi i psihicki bolesnici
04-08-2013 at 21:16 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

citat:
usamljena wrote:

Niko ne pise o zenama Koje biju muzeve vec samo su zene te Koje su ugrozene hajde malo budimo realne i priznajte da ne bi ni jedna pustila muza da je tuce naravno da bi se branile i bacile na njega prvo sto se nadze pri ruci pa nek kosta sta kosta.Sad jos da dodam cim dodze do takvih situacija treba naravno izbjeci sukobe ali ako dolazi do fizickih obracuna tu hljeba nema i Niko nikog ne mora trpjeti manite folovi te dijeca te ovo ono ,svak sebi i obadvoje rahat bolje ranije nego kasno kad ostanete invalidi i psihicki bolesnici


u 98% slucajeva zene su zrtve nasilja u porodici. vidi usamljena, zene su slabije, svaka od njih je vec psihicki slomljena od strane muza, vecina njih se pokusa odbraniiti i vjeruj da zene ne ostaju zbog djece, jer i oni su zrtve, nego zbog straha... nasilnik uglavnom ne prijeti samo njoj, prvo unisti sve veze koje ima sa porodicom zena, i svaki put kad zena ode, on joj obeca da se to nikad vise nece desiti, i ondazive u tzv"mednom mjesecu" do nove situacije. vremenom sa zenu to postane normalno, mjenja se njezina licnost, gubi sampouzdanje, strah raste i nasilje postaje dio svakodnevnice.
veoma je tesko izvuci zenu i djecu iz tog pakla iz vise razloga, npr porodica vise ne zeli da je podrzi, jer svaki put nakon napustanja muza ponovo se vratila njemu, ili od straha od odmazde, ili zena je ekonomski ovisna o muzu, itd... ono sto je najvaznije zene su neinformisane, ne znaju koja prava imaju i imaju unistene sve veze sa okolinom.

eto, svaka od nas moze reci ovo ili ono, ali srecom pa nismo u takvim okolnostima...
04-08-2013 at 23:14 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: STOP nasilju nad zenama!!!
Bez chatanja molim

Laly potpuno ti dajem za pravo meni je mnogo zao zena i imala sam susrete s silovanim i izbjeglicama kojim sam pomogla koliko toliko da se ovdje snadzu i obisla mbogo vrata i ustanova da se takvim zenama ublazi njihova vol .Imamo raznih vidova proganjanja i zlostavljanja i mora se njima pomoci jer je vec zdravljje naruseno i to ce ich pratiti cio zivot.

06-08-2013 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 65
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Ženski minder : STOP nasilju nad zenama!!! New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice