Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

al ne generalno mislim ono,
i meni je glupo bit skola a imat zapece i tako ta...
il imat slavu,isto sr,drugo pakovanje.
u ovakvoj drzavi,treba imat pogotovu u vecim sredinama,jebiga treba imat osjecaja,inace...
al nacin na koji to osporava blackout,je da se nakostrijesis.i to sto on govori,pretvori u zvanicnu politku i nacin na koji se bore za drzavu,je`booo.
ljudi pogresno je to sto radite,amaterski,jadno,predvidljivo,nemastovito,nelukavo,unaprijed osudjeno na propast.
i vi ispadate patern po kom porede i sve nas ostale.i kad bi htio bt na vaojsj strani,vi mi nedate.
hebem li ga,dosta li je.

15-05-2011 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Statebriga,

Ako te nisu ucili da po imenima razdvajas nacionalnosti, odakle ti onda ideja da u ostalim skolama rade u glavnom bosnjaci i da su tamo bosnjacka djeca u velikoj vecini? Kako ti znas ko je ko koje nacije?

Zar je tebi ovo gore bitno s obzirom da ne mjeris ljude po njihovim imenima i naciji?

Ako ti nije bitno kako se ko zove, zato ti dijete ne bi islo u "obicnu" skolu? Sta fali sto je u manjini, ti ionako ne gledas na imena, zar ne?

I vidi paradoksa, tvrdis da ne razdvajas ljude po naciji, a upisala bi djete u skolu koja nosi vjerski i nacionalni predznak i u kojoj rade ljudi samo jedne nacionalnosti. Hmmm


[Edited by Black0ut on 15-05-2011 at 22:43 GMT]

15-05-2011 at 22:39 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Zasto te interesuje spisak radnika iz drugih skola ako ti ne dijelis ljude po naciji i vjeri? I zasto ti je bitno da ti dijete ne bude u manjini ako ti imena nisu bitna?

[Edited by Black0ut on 15-05-2011 at 22:45 GMT]

15-05-2011 at 22:45 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:
nece vjeronauka u skoli napraviti ni nekog vjernika ako dijete ne vjeruje niti ce napraviti fanatika ako dijete (i njegovi roditelji) ima umjerena shvatanja. predmet kao i svi ostali


ali æe hodže, sveæenici i popovi u državnim školama zauzeti mjesto psiholozima, pedagozima, defektolozima. Ti struènjaci se ne zapošljavaju u školama, a prijeko su potrebni, a zapošljavaju se vjerski službenici koji vjersku poduku mogu realizovati, kako su to i do sad radili, u okviru vjerskih objekata
15-05-2011 at 22:46 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
racionalna manjina wrote:


ali æe hodže, sveæenici i popovi u državnim školama zauzeti mjesto psiholozima, pedagozima, defektolozima. Ti struènjaci se ne zapošljavaju u školama, a prijeko su potrebni, a zapošljavaju se vjerski službenici koji vjersku poduku mogu realizovati, kako su to i do sad radili, u okviru vjerskih objekata


haj ne lupetaj, ako dijete ima vjeronauku jednom sedmicno to sigurno nece naskoditi ni njemu ni drustvu. ispade da je vjeronauka izvor problema.
15-05-2011 at 22:49 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

KSC je oformljen da privuce sto vise katolicke/hrvatske djece medju svoje zidine.

Zahvaljujuci tome hrvatska i bosnjacka djeca su razdvojena i ne druze se vise na velikim odmorima.

Zar ne bi bilo bolje da sva ta hrvatska djeca koja su zbijena u svoj tor idu skupa sa bosnjackom i tako zajedno odrastaju?

15-05-2011 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Black0ut wrote:


haj ne lupetaj, ako dijete ima vjeronauku jednom sedmicno to sigurno nece naskoditi ni njemu ni drustvu. ispade da je vjeronauka izvor problema.


Hoæe, hoæe, vjeruj mi da hoæe. Vjeronauka je izvor problema, baš kao što su to državne škole sa vjerskim predznakom.
15-05-2011 at 22:53 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
MelMel wrote:


ja bih uvela sve to sto si nabrojao i jos bih uvela i marksizam, ha ja. ali ocjene iz marksizma i vjeronauke ne bi ulazile u prosjek, jer bi to bila vise zabava tj dodatna nastava koja se ocjenjuje vise simbolicno i na zahtjev roditelja. Ha ja, svi sretni i zadovoljni. ;hanka i naravno, ni jedna drzavna skola ne bi imala po skoli okacene vjerske simbole.

E tako bi ja, ali u nedostatku moje moci - onda bih se pridrzavala vlastitih nacela i vjerovanja i birala skolu po vlastitim nacelima.



plus jebo bi im nanu nanulicu,ko opsuje bilo sta,i ne zna bar 2 stranjska jezika.ha ja
al znas ti nas, jah ...
15-05-2011 at 22:55 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
MelMel wrote:


ja bih uvela sve to sto si nabrojao i jos bih uvela i marksizam, ha ja. ali ocjene iz marksizma i vjeronauke ne bi ulazile u prosjek, jer bi to bila vise zabava tj dodatna nastava koja se ocjenjuje vise simbolicno i na zahtjev roditelja. Ha ja, svi sretni i zadovoljni. ;hanka i naravno, ni jedna drzavna skola ne bi imala po skoli okacene vjerske simbole.

E tako bi ja, ali u nedostatku moje moci - onda bih se pridrzavala vlastitih nacela i vjerovanja i birala skolu po vlastitim nacelima.


O religiji i marksizmu se može govoriti u okviru nastavnog predmeta 'Sociologija', mi smo siromašna država, treba biti racionalan
15-05-2011 at 22:56 | Ukljuèi u odgovor
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 613
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Umjesto sto su hrvatska djeca zbijena u svoj nacionalni tor koji se zove KSC, zar ne bi bilo bolje da idu skupa sa bosnjackom djeco i tako se skupa druze i odrastaju?

Zanimljiva mi je Statebriga, na jednoj strani kaze da ne dijeli ljude po imenima, a onda kaze da ne nece da joj dijete bude u manjini u drzavnim skolama pa bi ga zato zatvorila u zaseban hrvatski tor. Zasto bi ga zatvorila u taj tor ako joj nije bitno kako se ko zove?

15-05-2011 at 22:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice