Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

ej moj lafe,predugo si gore.
kako vrijeme prolazi sve je poganije.
samo lud covjek navece kad legne ne konta,jel to to sto zelim za svoju porodicu,.da i poslje 50 godina ista jebena pitanja se vrte u krug,stojimo u mjestu i tonemo,nema naprijed da ga jebes.
kakvo postovanje,razumijevanje,svega ima osim tog.

18-05-2011 at 10:06 | Ukljuèi u odgovor
Crvena starka
Nivo: Forumski doajen
A woman of courage and honor

Registriran(a): 27-08-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:
@stb, na brzinu procitah tvoj komentar i slazem se s tim sto govoris ali takvi ljudi koje ti spominjes ne cine vecinu muslimanskog stanovnistva i, samim time, to ne predstavlja misljenje vecine muslimanskog stanovnistva. ne zele svi smrt cafirima i ne mrze tebe svi sto imas svoje misljenje. ti kazes muslimanska omladina pa onda samo neki? nije u redu stavljati nas sve u isti kos... sjecas se da smo jednom pricale kako ne volimo generaliziranje?

roditelji ucenika koji u nasoj skoli slusaju vjeronauku su, koliko sma ja upucena a upucena sam, normalni ljudi a ne neki fanatici koji zele rusiti sekularnu drzavu niti ce to njihova djeca postati samim time sto slusaju vjeronauku. zato kazem da je tema prenapuhana


Potpisujem.
I dodajem... koliko vidim na ovih 30-tak stranica, roditelji cija djeca slusaju islamsku vjeronauku u skoli (sama sam ta) se najmanje oglasise.
18-05-2011 at 10:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
primus inter pares wrote:
ej moj lafe,predugo si gore.
kako vrijeme prolazi sve je poganije.
samo lud covjek navece kad legne ne konta,jel to to sto zelim za svoju porodicu,.da i poslje 50 godina ista jebena pitanja se vrte u krug,stojimo u mjestu i tonemo,nema naprijed da ga jebes.
kakvo postovanje,razumijevanje,svega ima osim tog.




Care moj, drugog izbora nemas.
18-05-2011 at 10:10 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Imam ja prijedlog, da se muzièko, likovno i fizièko ocjenjuju opisno i da ne ulaze u prosjek ocjena. Nisu sva djeca darovita, a uspjeh im zavisi od toga.
Eto, ako ovo èita neki doministar, priministar, sekretar do i priministra za obrazovanje, nek' mu prenesu.

p.s. ako se ne varam, tema je vezana za ukidanje brojèanog ocjenjivanja u KS, a ne "za" ili "protiv" vjeronauka u školama.

18-05-2011 at 10:12 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:



Care moj, drugog izbora nemas.


jebiga u neobranom grozdju kako god.
18-05-2011 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

@aida... ma, naravno...

ja samo izrazih svoj stav, kao epilog teme... vrlo sam razocarana cijelom situacijom...

18-05-2011 at 10:20 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:
Imam ja prijedlog, da se muzièko, likovno i fizièko ocjenjuju opisno i da ne ulaze u prosjek ocjena. Nisu sva djeca darovita, a uspjeh im zavisi od toga.
Eto, ako ovo èita neki doministar, priministar, sekretar do i priministra za obrazovanje, nek' mu prenesu.

p.s. ako se ne varam, tema je vezana za ukidanje brojèanog ocjenjivanja u KS, a ne "za" ili "protiv" vjeronauka u školama.




Sam naziv teme je cista provokacija, smisljena upravo da izazove pomutnju, nerazumijevanje strahove i na kraju betoniranje u vlastite iskljucive stavove.
I svaki put uspije, jer svaki put nasjednemo na provokacije.
18-05-2011 at 10:21 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Abulafija wrote:



Sam naziv teme je cista provokacija, smisljena upravo da izazove pomutnju, nerazumijevanje strahove i na kraju betoniranje u vlastite iskljucive stavove.
I svaki put uspije, jer svaki put nasjednemo na provokacije.


Pa sad, provokacija ili ne, onaj koji zna šta misli o ovome i ima stav, neæe se ni dovesti u situaciju da ga iskljuèivost vodi u raspravi.
Trusni smo, na žalost.
Moj prijedlog i dalje stoji (gore napisan).
18-05-2011 at 10:29 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
hurija wrote:

Pa sad, provokacija ili ne, onaj koji zna šta misli o ovome i ima stav, neæe se ni dovesti u situaciju da ga iskljuèivost vodi u raspravi.
Trusni smo, na žalost.
Moj prijedlog i dalje stoji (gore napisan).



Slazem se potpuno
18-05-2011 at 10:31 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Johnatan Moore, ambasada SAD-a
"Vjera je vjera, a obrazovanje nešto drugo"

Aktuelnu zbrku oko odluke ministra obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo Emira Suljagiæa prokomentarisao je i otpravnik poslova ambasade Sjedinjenih Amerièkih Država u BiH Jonhatan Morre, tokom posjete Srednjoj elektrotehnièkoj školi u Sarajevu.

"U Sjedinjenim Amerièkim Državama postoji bitna razlika izmeðu škola i vjerskih kuæa. Vjeronauka je važna stvar, ali vjere su vjere, a obrazovanje nešto drugo. U tom smislu nadam se da æe aktuelna situacija biti mirnija i da æe ljudi mirnije i profesionalnije reagovati na trenutno stanje u Kantonu Sarajevo", rekao je Moore, èime je jasno stao iza odluke ministra Suljagiæa.

Podsjeæamo da je Suljagiæ donio odluku kojom ocjena iz vjeronauke neæe ulaziti u prosjek ocjena na kraju školeske godine što je izazvalo brojne, opreène reakcije liènosti iz javnog života naše zemlje.

Suljagiæ je danas rekao da je spreman razgovarati o svemu pa tako i o vjeronauci u školama Kantona Sarajevo, ali da ne pristaje da ga vrijeðaju i postavljaju ultimatume.
-------------------------------------------
Jebga temu mos shvatit ko provokaciju,al ovo je bosanska svakodnevnica.O OVOM se samo i raspravlja.ko da ima sta bitnije.
Sustinsko pitanje,mak na konac,ako ima predmet vjeronauka,zasto onda ne i nevjeronauka,ili seksualno vaspitanje,ili astrologija,ili ne znam koga sta interesuje??
Da sve al u sklopu nekog drustvenog predmeta,jer je TO MANJE VAZNO,u konacnici u zivotu,koliko god to nekom tesko bilo prihvatit.
Isto tako,ako smo gradjansko sekularno drustvo(a demokratsko),vjerska obiljezja i skole sa vjerskim obiljezjima DA,ali ne preko budzeta.I to tako ljudi ide.Nije vrijedjanje,nije topla voda.

18-05-2011 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: El_ldar, germastoned, legendaRNR-a, Maktub, orao, saba, sipumituki, svik, tigrica, toronto, TORQUE
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice