Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
light_ss
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 05-03-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Malkice æu biti maliciozan pa se zapitati da li je sklonjena bista Isusova iz hola KŠC-a




Nije, a kažu i da nije Isusova.

Mene samo interesuje gdje æe se sprovodit ova odluka, dal u cijeloj FBiH (daj Bože) ili na prostoru kantona gdje su glupsoni (èitaj balije) veæina?

Srbi imaju svoje, Hrvati imaju svoje, a mi æemo sami sebi ukinuti svoje.

Kako god okreneš lièi mi malo na naplatu TV pretplate.
18-05-2011 at 00:17 | Ukljuèi u odgovor
Walter did not know
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 12-04-2011
Lokacija: tz
Odgovori: 878
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Sekularna država

Prema jednostavnoj definiciji Cambridge on-line rijeènika sekularizam znaèi potpuna odvojenost religije od socijalnih i politièkih aktivnosti države. Dakle, sigurna distanca izmeðu božjih i ljudskih zakona.

18-05-2011 at 00:18 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Skinuše nacionalisti komuniste s vlasti i zapoèeše bratoubilaèki rat, i sad imaju obraza bilo šta reæi

18-05-2011 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:


Èesto se ovdje neki znaju pozivati na tekovine EU i vajnog zapada kako ga volimo zvati.Pa hajde da vidimo kako to tamo stvari funkcionišu po pitanju vjeronauke!?Jel tamo postoji vjeronauka?Jel se tamo valorizuje kroz ocjenjivanje?




Pa nekih petnaestak km.od mene u jednom selu nema škole,ali ima crkva.
Djeca idu u osnovnu školu ,ali u crkvu.



18-05-2011 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
senzualna wrote:

ako preskocimo na tren ravnopravnost predmeta i predemo na ravnopravnost izbora djece,uvidjet cemo vrlo brzo
da svi roditelji salju djecu na vjeronauku iz licnog uvjerenja a to u svakom slucaju nije djeciji izbor ,vec roditeljski,,!!!
ako cemo demokratski razmisljati onda se djeca trebaju upitati, zele li radije crtati,pjevati ili moliti se ?E tada je to izbor iz kojeg bi oni trebali biti slobodni sami izabrati ono u cemu su dobri i u cemu su se pronasli ili jos uvjek traze po skolama .

[Edited by senzualna on 17-05-2011 at 10:32 GMT]

Joj Tito dragi...
Treba djecu pitat o neèemu ,pa djeca nemaju pojma ni o èemu tek treba da nauèe

Da izaberu i da odluèuju

Pa ni odrasli nemaju mnogo izbora u neèemu a kamoli djeca .
18-05-2011 at 00:43 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Komunisti, koji su to bili dok im je to pomagalo u karijeri, postaše veliki vjernici, zato što im je to takoðe pomagalo u karijeri, i zapoèeše bratoubilaèki rat!

18-05-2011 at 00:43 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Ministre svaka ti èast Malo je ovo što si uradio, tvoji glasaèi oèekuju da u potpunosti izbaciš vjeronauku iz državnih škola !

18-05-2011 at 00:58 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:
ne mogu da vjerujem da se ovome jos uvijek vode zestoke rasparve pored toliko drugih problema kod nas!!!



ocito je da je vecini ovo ipak najveci problem... jucer na fb sam, zaista nehoticno, izazvala lavinu komentara i reakcija, jer taknuh u blekijevog istomisljenika... vrli su me "vjernici", pogodjeni mojim komentarom, pocastili pregrstem uvreda i nastavili tako do kasno u noc... doduse, ne vise samo mene, nego sve one koji su imali stav kao ja...

sigurna sam, citajuci vise od 420 komentara koji su uslijedili, da me momak iz konjica nije vrijedjao zato sto sam napisala to sto jesam, nego samo i iskljucivo zato sto nisam muslimanka...

evo mog komentara:
"‎"mjerenje" poznavanja vjeronauke ocjenom ne znaci vjeru! vjeronauci je mjesto u vjerskom objektu i u kuci, ne u skoli, tj. ako zivimo u sekularnoj drzavi!"

raspravljanje sa blekijem ovdje i jucerasnja rasprava tamo, kod mene su stvorili slijedece stavove:

- muslimani su nedvojbeno najbrojniji u izrazavanju negativnog misljenja spram ukidanja brojcanog ocjenjivanja vjeronauka. to mozda, zaista, dolazi iz toga sto su oni u teheranu, pardon, sarajevu, najvise pogodjeni odlukom, al' na hipoteticko pitanje tipa: "jeste li za to" upuceno svima, valjda ce se oglasiti i koji katolik ili pravoslavac negativno... no, izgleda da ne bas... manjina nevidjena... to mi nije jasno... zasto? moze l' neko da mi objasni?

- najagresivniji komentari, prijetnje, omalovazavanje, pa cak i direktne poruke tipa "smrt æafirima" dolaze samo od jedne vjerske skupine u ovoj raspravi... je li to posljedica prethodnog rata ili je nesto drugo, ja ne znam, ali da je zastrasujuce - sigurno jeste!

- sve to zajedno, dakle i misljenja i komentari, dolazi u najvecem broju od ljudi koji ili uopce nisu u bosni ili nisu odrasli u bosni. obicno od ljudi koji nisu "lose prosli" u ratu, tj. izvukli se, spasila se ziva glava, obicno se spasio i imetak, jela se cIkolOda uz vijesti o bosni i tome slicno, sto me vodi na nesto sto sam rekla, davno, davno, tamo nekad 97-98: ne mrzi onaj ko je prosao ratne strahote, nego onaj koji osjeti krivicu zbog toga sto je pobjegao, sto se sakrio, sto je prod'o dusu - taj je onaj koji mrzi, jer na taj nacin, u sebi, prividno, pokusava sakriti krivicu, a javno, misli, opet naivno, da je bolji covjek!

s takvim se susrecem od 1992, a kako je krenulo susreti ce biti nastavljeni...

vrlo sam negativno iznenadjena muslimanskom omladinom, za koju sam uvijek smatrala da je bolja, mirnija, uzornija... sada vidim (potvrdjujem ono sto su svi vise puta rekli) da je sve to isto... daj mu priliku, pokazat ce svoje pravo lice...

sramota!

nije nevjerovatno to da su neki u nemogucnosti da prihvate drugo i drugacije, nego to da nisu u stanju da kontroliraju svoj bijes, nepristojnost i nedostatak kucnog odgoja.

ocito je da nekima vjera sluzi da bi mogli postaviti jasnu razliku izmedju sebe i nekog drugog; u nedostatku drugih metoda postavljanja licnog identiteta, posezu za vjerom kao jedinim alatom za stvaranje sebe. takodjer je ocito da istim tima vjera sluzi kao sredstvo kojim opravdavaju svoje napade na ono od cega su se "vjerom" uspjeli odvojiti (kao sto rekoh, u nedostatku identiteta)...

sramotno, zalosno, nevjerovatno!

ne znam vise na koga usmjeriti svoje nezadovoljstvo: da li je kriva poratna vlast, da li ratna vlast, da li agresor, da li obrazovni sistem, da li ova sad vlast ili ona tek minula, ili - mozda, ipak - mi!
18-05-2011 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

e jebiga...
tuga jad i bijeda.
mlada smo drzava,al nismo mlado drustvo,jebiga da ne bi znali da je poenta u sadrzaju a ne formi.
ovo ovako rade politicari,skrecu paznju sa gorucih,bitnih stvari koje uticu na dobrobit sviju nas,a bave se perifernim,nevaznim,hljeba ne jeo temama.
vjeronauk je jedan od jebenih predmeta,sta je sa ostalim,sta je sa uslovima u skoli,koji su ko damu?
citav zivot samo teorija nikad i nidje prakse,dajte pare za laboratorije,a vjeronauk ostavite pa ko voli nek izvoli.
hebem li ga sve naopako.
oni koji su zaduzeni za te stvari,nikad nece ulagat u obrazovanje,jer se glodjemo oko koski.psi laju karavane prolaze.bilo i bice.
j***m li ga,kad cemo nadoæ?tijesto pa nadodje,a mi?

18-05-2011 at 09:48 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

Ma ja sam ubijedjen STB da ces iste komentare dobiti bilo gdje, u RS-u, dole po po Hercegovini (zapadnom dijelu) isti smo mi svi, samo svako u svom toru.
Ti imas svoje misljenje o vjeronauci, mnogi imaju drukcije, pogotovo u drzavi Bosni, gdje su ratne rane naopako zarasle, i gdje se ne zna ni ko je pobijedio, ni jel iko pobjedio, a pogotovo se ne zna kad ce svi zlocinci biti osudjeni.
Pardon, ovo zadnje se zna, NIKAD.
Globalne trendove da ne pominjem, a oni itekako uticu, na razmisljanja ljudi danas.
Nervirati se ne vrijedi, ali itekako treba reci svoje misljenje, pokusati razumjeti tudje i nadati se najboljem u buducnosti.
Druge opcije nema.

[Edited by Abulafija on 18-05-2011 at 10:05 GMT]

18-05-2011 at 09:59 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 28
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice