Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
primus inter pares wrote:


kako se na hrvatskom kaze chik
opušak!!!


Cigaretnoizgorjeliuustimadrzeciotpadak, kako to ne znas, majka mu stara
27-11-2012 at 11:36
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Abulafija wrote:


Cigaretnoizgorjeliuustimadrzeciotpadak, kako to ne znas, majka mu stara


ti si ovaj novokomponirani...
moraces izvrsiti reviziju hrvatskog jezika,jezikoslovac zarad onog izdanja najnovije knjige,kuzis stari
27-11-2012 at 11:37
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
primus inter pares wrote:


ti si ovaj novokomponirani...
moraces izvrsiti reviziju hrvatskog jezika,jezikoslovac zarad onog izdanja najnovije knjige,kuzis stari


bum...
27-11-2012 at 12:08
sabo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 05-01-2009
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

Postavio sam par jednostavnih pitanja, pa bi bilo lijepo da odgovoriš? ;)


sereš ,još samo da znaš tako pametan,vodu malo pustiti
27-11-2012 at 18:53
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:

U znak prosvjeda zbog brisanja teme ili odgovora, staviti æemo još jednu veæu zastavu .


staviJo ne staviJo ono je i dalje Husino
27-11-2012 at 19:10
mustajbeg
Nivo: Forumski doajen
Bosnjak koji mrzi cetnike

Registriran(a): 15-10-2010
Lokacija: naci cu te sigurno-K
Odgovori: 1379
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Okolokucno pisalo,da nije oluk...
Milan Martic hocu reci Ozuljkic
Zrnojed,vrabac...
Zastava,zakrpica povijesti...
Husino,Usinoooooooooooooooooooooo

27-11-2012 at 21:20
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

@klon, prvi konvoj nije prošao '94, nego '93 u junu, vjeruj mi
na žalost, tijelo ubijenog Hasana Gušiæa nikad nije pronaðeno, hercegovaèki Hrvati su tad' tražili VIZU za moju domovinu..i tako, ima još..
yeben onaj parking na Poljudu odakle su krenuli

P.S. pominjanje Gruda, Posušja i ostalih (osim Mostara)nije bilo u kontekstu popisa stanovništva, nego kao primjer monopola i zloèinaèkih nedjela uraðenih u tom podruèju.

i ti lijepo spavaj, ako možeš, sekiraš mi se puno. ja se izmirila sa samom sobom, shvatila da mi ne smeta ni jedna zastava dok mi ne ugrozi najsvetije, vjeeeruuu, ljuuuubaaaav i domovinuuuuu

P.P.S. primuseeeeeeeeee

27-11-2012 at 21:33
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Pa sta si ti mislio gospodine Klone, da ce Stocani pristati da ih Hrvati popisuju. E puno si se prevario. Ne poznajes ti Stocane dobro.

Ponovo isticis zastavu S. Arabije. Ja sam od tebe trazio arapsku zastavu na koju si se ti pozivao.


[Edited by Dajdza on 28-11-2012 at 02:25 GMT]

28-11-2012 at 02:19
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Neidhardt wrote:


Nije mi namjera upadati u ovu komediju, ali moram ostaviti nekoliko opaski na citirano, mada mi ostaje nejasno kako ste od kontroverzne zastave dosli na jezik.

Uopce nije bitno tko (i da li) je taj jezik proglasio bosanski, jer medju strucnjacima na ideoloski nedostupnim katedrama on predstavlja besmislenu pojavu kao i inzistiranje na zasebnom hrvatskom ili srpskom jeziku. U datom kontekstu je proglasavanje bosanskog isto onoliko legitimno koliko i hrvatskog.
Nije tocna tvoja tvrdnja da se "ciscenje" jezika od stranih rijeci praktikuje i u drugim jezicima, narocito zapadnim. Jedinstvenu povijesnu iznimku cini nacisticka Njemacka gdje su na kraju ipak odustali od takvih, puristickih namjera. Bojim se da su "cistke" danas fenomen medju ex-yu lingivistima, posebno u Hrvatskoj.
To izivljavanje nad jezikom u Hrvatskoj traje vec preko dvije decenije, a njegovi glavni protagonisti su lingvisti poput Radoslava Katicica, Dalibora Brozovica (inace rodjenog u Sarajevu) ili Stjepana Babica. Ispostavilo se da su lingvisti, od kojih se ocekuje objektivno-racionalni pristup struci, veci nacionalisti od neukih politicara koji su od njih primali "savjete".
Je li ovdje stvarno netko ozbiljno vjeruje da se u Hrvatskoj, BiH, Srbiji i Crnoj Gori govori cetiri razlicitih jezika? Ono sto su lingvisti u Hrvatskoj cinili u svojim namjerama da hrvatski ociste od stranih pojmova (narocito onih koje su prozvali srbizmima) nije vracanje navodno starohrvatskih zamjenica nego izmisljanje novih, dijelom komicnih pojmova. To je teklo do te mjere da je njihov novogovor i obicnom Hrvatu postao nerazumljiv.
Nasuprot tvrdnji nacilingvista da je srpskohrvatski umjetna i nametnuta tvorevina, mogu samo reci da su hrvatski, bosanski, srpski i, da komedija bude veca, crnogorski konstrukti ideoloskih potreba ratnog i postratnog kompleksaskog orgijanja.

Strucnjaci su slozni oko ocigledne cinjenice: govorite istim, srpskohrvatskim, jezikom. Uopce nije bitan njegov naziv, jer jezik i nacionalna pripadnost nisu nuzno povezani. U citavom svijetu imamo slucajeve gdje jezik jedne nacije nosi jezik druge (SAD, Irska, Brazil, Austrija, Kanada, Meksiko) bez da pate od kompleksa zbog toga. Ovdje u Austriji govorimo njemackim jezikom, ali stisni pa Austrijanca nazovi Nijemcem.

Kao i vecina svjetskih jezika, srpskohrvatski je policentricni jezik sa nekoliko varijanti. Sto se mene tice, zovite ga g***astim, no to ne mijenja ocglednu cinjenicu. Sto se tice bosanskog, on je vjerojatno najbolji primjer srpskohrvatskog. Nece reci tisuca nego hiljada, ali zato opcina umjesto opstina i, voila, eto ga: bosanski. Cestitam.
Najjaci su mi "strucnjaci" kojima pretjerana upotreba turcizama naglasava posebnost bosanskog jezika. Pod turcizmima podrazumijevamo turske, perzijske, grcke i arapske rijeci. I one kao svjedoce o BOSANSKOM jeziku koji pripada slavenskoj skupini jezika?? Kada bi vecina Bosnjaka inzistirala na pendzeru umjesto prozora, sabahu umjesto zore, aksamu umjesto veceri, hefti umjesto sedmici/tjednu/nedjelji, a znamo da to nije slucaj, onda bi bilo opravdano nazivati taj jezik bosnjackim (makar radi zabave).

A sada uzivajte dalje u mahanju krpama, pardon zastavama.


ako razlicite nacije pricaju istim jezikom,kao npr engleskim njemackim ili spanskim zasto se onda ti jezici ne zovu "njemacko-austrijski" ili mozda "irsko-engleski" kao sto je to slucaj u vezi bivseg "srpsko-hrvatskog"?Znaci ili je srpski ili je hrvatski?U protivnom opet imamo dva jezika,sto nije slucaj kod njemackog,engleskog ili spanskog+

Vrijeme je da se konacno odlucite je li to bio srpski ili hrvatski jezik? Ovako zvuci kao majorizacija neka dva naroda u nekoj kao zajednici?

Nisam li u pravu?
28-11-2012 at 22:52
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

i naravno,ako podjemo od predpostavke srpskih odnosno hrvatskih nacionalista,da "ne postoji ama bas ni jedna jedina bosanska ili crnogorska rijec" (o germanizmima da i ne pricam,te ilirskim rijecima) ostaje ipak gorka cinjenica da preko 17 000 tursko-arapsko-perzijskih rijeci nema adekvatnu "slavensku" zamjenu.Jer koliko znam "bakar" je turska rijec i jos niko pa ni hrvati nisu izmislili nesto drugo?

Sta onda mozemo zakljuciti?Pa vjerovatno da taj jezik i nije toliko "slavenski" a pogotovo ne srpsko-hrvatski?Nisam li u pravu?

28-11-2012 at 23:09
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 17
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice