Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
djecko wrote:

Vidim ja da si ti ljudina
Osevapio bi se kad bi meni našu kakvu zagrepèanku,onako do 40 godina i da nije bolesna...
Okante se pogrešne literature,treba bit èo'jk...

cccccccccccc, diskriminiras bolesne.
17-12-2012 at 19:15
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
MelMel wrote:

cccccccccccc, diskriminiras bolesne.

ti se ne petljaj,
vidiš da je ljude ufatila naka nostalgija i da vuèe...srce jedno,tastatura drugo

Ima neki šejtan koji zavede ljude na pogrešan put....
Idu božiæni i novogodišnji praznici,ljudi su nervozni umorni od cijele radne godine i umjesto da se raduju,puknu,beliæem od umora

Nema veze
lijepo se igrajte i nemojte galamit
17-12-2012 at 19:25
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
djecko wrote:

ti se ne petljaj,
vidiš da je ljude ufatila naka nostalgija i da vuèe...srce jedno,tastatura drugo

Ima neki šejtan koji zavede ljude na pogrešan put....
Idu božiæni i novogodišnji praznici,ljudi su nervozni umorni od cijele radne godine i umjesto da se raduju,puknu,beliæem od umora

Nema veze
lijepo se igrajte i nemojte galamit

sto opet po meni?

vidis da ja mirim.
17-12-2012 at 19:27
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
MelMel wrote:

sto opet po meni?

vidis da ja mirim.

Na tebe se odnosi prva reèenica,
a ono ispod ostalima...koji vjerovatno nesvjesno neæe lijepo da se igraju
17-12-2012 at 19:29
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Ja ba znaš ti dobro što sam rekao iako sam izostavio Tužilaštvo ;)

Nije BA džabe u bosni ona poslovica: Kadija te tuži, kadija te sudi ;)

glede islamskih boraca

prigodan dokumentarac iz zenice



nema sad vrdanja...nije Ustav FBIH tamo "neka gomila papira" da bi se pozivali na poslovice..
a kako su ti islamski borci došli do zenice,preko koje teritorije,sa kakvim ispravama...? preko Srbije i Sandžaka nisu sigurno,to bi ti kao bivši borac HVO-a i Grande Croat trebao znati.. što tada nisi galamio "ugrozbaaaaaaaaaa"
17-12-2012 at 19:37
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:
Veæ sam prije rekao da po forumima baš i ne komentiram, na ovom jesam iz razloga jer je tuzlanski i gdje jako dobro znam što se dogaðalo.Imao sam a i dalje ima prijatelja svih nacija i vjera i sve poštujem.Na ovoj temi sam prije nego sam se ukljuèio , vidio jedno jednoumlje i bilo je kao da svi u Tuzli isto misle što ni u kom sluèaju nije istina.
Istina je da svi ekonomski teško žive i tu su svi ugroženi.
Ali tuzla ima jedan dodatni problem, sela oko naselja tuzla su polunapuštena a srpska potpuno napustena.U tuzli je 91. živjelo preko pedeset posto neBošnjaka a danas ih ima možda 10%.
Srba gotovo da i nema a hrvata ima polovica od prijašnjeg broja.U Tuzlu se naselilo puno izbjeglica iz istoène bosne koji su zauzeli mjesta na svim važnijim mjestima po gradu, od bolnice , opæine pa nadalje.
Hrvati i Bošnjaci iz Tuzle i okolice su se uglavnom jako dobro poštivali a i danas se trude.Nije po meni nikada bio problem izmeðu domaæih Hrvata i Bošnjaka na ovom prostoru.Èak i jedan dio doseljenih se prilagodio u odnosu na ratne godine kada su vidjevši katolièku crkvu, govorili ovdje æe mo se mi naselit jer su mislili ds je to srpsko selo (za drugu crkvu sem srpske valjda nisu ni znali).Za mene je problem u Bošnjaèkoj politici, Bošnjaèka politika je kao ona od Miloševiæa.Da nije se pojavio Miloševiæ, ne bi bilo tolikog otpora a na kraju ni raspada Jugoslavije .Moguæe da bi postala neka nova Jugoslavija a rata vjerojatno ne bi ni bilo.Ovim ratom nitko nije dobio, svi su izgubili.Znaèi ako netko ne vuèe na jednu stranu onda nema potrebe da drugi vuèe na drugu, znaèi onaj tko najviše vuèe mora lagano popuštat dok na kraju svi ne popuste do kraja.Ne bih volio da se BiH raspadne ali ne volim ni pomisao stvaranja neke centralizirane unitarne države gdje æe jedan narod stavljat kapu dugome.Niti Hrvat Bošnjaku a niti obrnuto to ne trebaju radit.Mislim da ova rasprava nigdje dalje ne vodi, nitko od nas neæe promijenit svoje mišljenje niti stavove zbog ovih rasprava ali eto malo smo razgovarali .Sviða mi se što je rasprava uglavnom protekla bez vrijeðanja (sem moderatora podforuma koji je psovao i vrijeðao)
pola vremena provodim u tuzli a pola u zagrebu, uvijek nekome roðenom u tuzli koji tu doðe gledam da pomognem bez obzira dali je Bošnjak ,Srbin ili Hrvat.Naravno svoje volim najviše ali i tuðe poštival.
Lijep pozdrav svima


Jel vidiš koliko si sam sebi kontradiktoran?
Zašto su ta sela ostala prazna? Jel' neko pod prisilom otišao iz svih tih prigradskih naselja ili se išlo trbuhom za kruhom za razliku od npr. Podrinjaca koji nisu imali nigdje drugo otiæi do u Tuzlu i to (za razliku od vas) da spasu žive glave, ispod kame, ispred puške? Razlika je ogromna, priznaæeš.
Gdje su mogli drugo otiæi? Nisu došli tu zato što vole Tuzlu.
I oni su ostajali ovdje do poslije rata kada su mahom svi otišli po svijetu isto kao i "Vi" ugroženi tražeæi selameta za sebe i svoje obitelji.
I razlika je što je "vama" Fanjo omoguæio da imate sva prava kao i Hrvatski Hrvati pa ste mogli svo vrijeme poslije rata hodati po Europi, zaraðivati marke, švercati autima i šta sve ne dok smo mi (koji stolujemo) zahvaljujuæi našem nesposobnom politièkom voðstvu bili PRINUÐENi da èamimo pred ambasadama skoro 17 godina.
17 GODINA EEEJ?!! Zašto?! Jel to diskriminacija?
Da je bilo pojedinaènih sluèajeva kojekakvih provokacija muslimani vs Hrvati vs Srbi to ne sporim, ali da je sistemski i planski raðeno na èišæenju svih "anam njih" kao što je to sluèaj bio u HRHB i RS to ne'a šansi!
Samo fakti kolega.

I šta kažeš, purgeri gledaju na nas Bošnje kao na "Sulju i Muju"?! E moj paša, jesil' ti siguran da si u Zagrebu?
Oslušni malo raju Zagrebaèku ko su za njih ustvari Suljo i Mujo i ko im je èir na dupetu?
17-12-2012 at 19:38
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

sramota

17-12-2012 at 19:41
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Vradnje nije, i dalje ostajem pri svome da je ustav bezvrijedna hrpa propisa ako nema potporu u narodu.

Dao sam ti video da vidiš kako su dolazili u BiH, kao 'humanitarci' što reèe i bradonja iz dokumentarca. Došao kao humanitarni radnik!!!



doso, a zastavu nije donio, niti je sarmu probo.

nego nesto razmisljam, dzaba ba sve - Husino je ipak u Bosni.
17-12-2012 at 19:58
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
MelMel wrote:

doso, a zastavu nije donio, niti je sarmu probo.

nego nesto razmisljam, dzaba ba sve - Husino je ipak u Bosni.

A što se Husino zove Husino...
Èudi me da nije dat prijedlog da se promijeni naziv
17-12-2012 at 20:01
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Vradnje nije, i dalje ostajem pri svome da je ustav bezvrijedna hrpa propisa ako nema potporu u narodu.

Dao sam ti video da vidiš kako su dolazili u BiH, kao 'humanitarci' što reèe i bradonja iz dokumentarca. Došao kao humanitarni radnik!!!



možeš se ti rugati koliko hoæeš ,ali nisi odgovorio na pitanje .I kako to da ti smetaju munðosi pod nosom na Husinu ,a nisu ti smetali kad su prolazili kroz Kiseljak? ko im je dao za vrijeme rata domovnice i kako to da su ih vlasti tzv herceg bosne puštale da im udju u "državu"...nema šanse da je škutorija to pustila da im predje teritoriju ,a da nisu imali šahovnicu na domovnici
17-12-2012 at 20:01
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 51
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice