Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Halo bolan govorimo o klinièkom centru, ne o kafiæu (ovo se osvræem na tvoju izjavu da nije problem parkirati ni par blokova dalje).

I de mi Boga ti reci jel se to na UKCu lijeèe samo pacijenti sa njiva, kako ti reèe? Gdje se lijeèi Fina gradska raja(tm) poput tebe?

19-07-2011 at 18:25 | Ukljuèi u odgovor
domorodac
Nivo: Novi forumaš
Registriran(a): 15-07-2011
Lokacija: tuzla
Odgovori: 23
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

a ja mislio da ti pricas o parkiranju na mjesecu tite mi
pa upravo zato sto pricamo o klinickom centru ne kontam kako ti nije jasno da pristup istom mora u svakom trenutku da bude maximalno prohodan i pristupacan ili nisi primjetio da kad se snjeg cisti 1 se ocisti do gradine i ostalih slicnih objekata upravo iz tog razloga
e sad koliko sam ja puta dolazio sa hitnim slucajevima ili sam gledao kad ih dovlace na gradinu nikada nisam vidio ni 1 kod kojeg je bilo neophodno da stoji na vratima poslije isporucivanja pacijenta na bilo koji od ulaza na gradinu
dobaci pacijenta i to je to on moze da se ispali ne zauzimajuci prostor a u slucaju da i mora to je lako resivo posto nisu svi hitni slucajevi niti imaju potrebu za parkiranjem i ostajanjem u krugu bolnice
svi ostali nema potrebe niti da se parkiraju unnutar bolnice niti da blokiraju trotuare
i kako ti nije jasno da olaksavanje hajvanima i opravdavanje istih u ovom slucaju ne pomaze nikome a najmanje pacijentima koji moraju da koriste usluge klinickog centra
malo je retardirano da krenemo recimo u posjetu nekome ili na pregled i zavrsimo pod tockovima samo zato sto se nekom papku nije dalo hodati 100 metara
ako su tebi preci takvi papci svaka cast onda sa srecom kada ti majka ili neko od starije ili mladje famalije podje na gradinu pjeske i igra slalom po cesti pokusavajuci da prezivi
a nedaj boze da ih neko pokupi na cesti za gradinu onda bi te pitao imas li kakvo opravdanje za idiote po tropsuarima radi kojih se takve scene i desavaju
i ne kontam zasto je zakon jedina stvar koja se nemora postovati ako ga vec imamo pa ako ista makar oko ovakvih ustanova gdje je to vise nego moranje

19-07-2011 at 21:04 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

citat:
domorodac wrote:
e aj mozda sam i nepismen i svasta nesto ali makar sam potrefio temu a ne hvalim se okolo svojim jezickim umjecem
a ja ti rece za to umjece sta mozes snjim
a sve mi je jasno sto se zakona i saobracaja tice
al mi nije jasna 1 stvar
odemo preko granice aj recimo do zagreba jal beograda
i tamo postujemo sve propise bez ikakvih problema posto znamo da za razliku od nase tamo policija radi svoj posao i brine se o sigurnosti svojih gradjana a ne da udovoljav a svakom debilu koji je dobio vozacku sa 2 svjedoka i kupio krsinu za par stoja da se more parkirati dje mu se digne
zastita i bezbjednost svih gradjana bi ipak trebala da bude na 1 mjestu a ne udovoljavanje bahatim pojedincima
pravljenje parkinga na gradini je moguce ali u vrlo malom kapacitetu zato sto mnogi izgleda nisu skontali da je gradina em na brdu em izgradjena em i da se i predlozi kakav visespratni parking to je ogromna investicija za koju sumnjam da je u skorije vreme izvodiva
a ako se na zapadu mogu parkirati po par blokova dalje od planiranog odredista a uzimajuci u obzir da su im blokovi sa par stotina hiljada ljudi i tamo nije problem da se parkira dje mozes i dje je dozvoljeno i onda lagano pjehane dji si naumio moze i kod nas
ako ocete u evropu ovo je jedinstvena prilika da pocnete da trenirate urbanu kulturu i postovanje saobracajnih i svih 2 propisa
svatam ja da mnogi nemaju ni asfalt a kamoli trotuar pa nemaju licnog iskustva u koristenju istih ali im to ne daje za pravo da ugrozavaju sve ostale
a za sve te nene me zaboli nek se sabiru kako se sabiru i nase vec godinama i nikome se ne bune
ako moze nas svjet da dodje u bolnicu kako bilo i uz sve te debile po trotuarima mogu i ti debili da se napokon prilagode cinjenici da su dosli u grad i da nije svaki komad ljivade njihova babovina po kojoj mogu da se qurce kako im naumpadne
a u svaqkom slucaju par puta dnevno kada bi policija zasla pa polupala kazne vidio bi kako bi bez ikakvih problema poceli da postuju i saobracajna pravila kao i osnovnu urbanu kulturu
a tebi ako se rizikuje zivot u slalomu oko tih debila slobodno ti i tvoji se handrite po cesti cekajuci kad ce vas neki hajvan pregaziti pa onda mi dodji sa tim argumentima kako treba da izlazimo u susret svakom ...benom idiotu koji nam dodje u grad


otiði na UKC pa se žali, jer je UKC je tražio od PU Tuzla da se ne kažnjavaju vozila koja se parkiraju okolo,

dakle....
21-07-2011 at 13:37 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

cico,
nema UKC nista sa parkiranjem izvan kruga bolnice, ovo je samo "dobra volja" PU sto je dopustila parkiranje (citaj haos) oko istog.
A sta i gdje bi trebao sav onaj svijet da ostavlja auta evo vjerujem da je "domorodac" da dobrom putu da odgonetne tu enigmu i da ponudi rjesenje za ovaj goruci gradski problem. DOKI GO AHED, moj skromni doprinos u iznalazenju rjesenja je: fakat imamo premalo TROTUARA uz Gradinu ............

[Edited by daleko on 21-07-2011 at 16:21 GMT]

[Edited by daleko on 21-07-2011 at 16:22 GMT]

21-07-2011 at 16:19 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Smatram da parkinzi trebaju u Tuzli , ali takoðe mislim da naplata parking prostora mora nositi i odreðeno osiguranje vozila- ne može se pravdati da je i u Evropi isto. Naime, šta kad platiš parking prostor, parkiraš auto i neko ti obije auto ili padne stablo na njega!?. Kad platiš autobusnu kartu, vi ste zauzeli stolici i osigurani ste- no kad platite parking ništa od toga. Zato, mislim da se mora napraviti pravilnik koji reguliše sva pitanja vezana za parking prostor. I još nešto, zašto se nedeljom naplaæuje parking kod trga slobode a na tablama piše da se nedeljom parking ne plaæa. Ili skinite table ili ne naplaæujte.

08-08-2011 at 08:06 | Ukljuèi u odgovor
root
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-08-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 288
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Slažem se sa prethodnim komentarom. Znaèi neka naplate ali isto tako moraju odgovarati za sve ono što se desi na/u automobilu dok je tu parkirano.

I nek uvedu SMS plaæanje parkinga kojeg imaju i mnogo manji gradovi (Bihaæ, Bijeljina).

08-08-2011 at 10:35 | Ukljuèi u odgovor
kalimero
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-03-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Gradina je katastrofalna sto se tice parkinga. Parkiraju gdje stignu, a sto je najsmjesnije jednom uposleniku UKC-a na bolnickom parkingu, koji se placa svaki mjesec, obili auto i sve mu odnijeli.

04-04-2014 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

æutim da je voda na cesti kod Pinge veæa nego prije višemilionske rekonstrukcije ...  


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
15-05-2014 at 13:00 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

Ako mogu ovom prilikom da pozdravim sve odgovorne za odrzavanje i ciscenje puteva, mislim,
najmanje sto mogu ja uciniti je da ih sve sviJu sjetim, onako ponaosob jer su jos jednom pokazali svoju visprenost i umijece u odrzavanju kolnika u zimskim uvjetima i da ima kazem da se ne sikiraju sto im se svaki sofer i pjesak sjetio familije jucer i danas,
ali AVAJ,
taj prokleti snijeg, sa svojih citavih 15ak centimetara visine u decembru je bas onako dosao nenadano i niodkuda.
Hvala vam na oranicama i krompiristu po kom se vozim dva dana, takodjer i onome ko vam dade da rukovodite i upravljate poslovima cisnjenja i odrzavanja putnih pravaca.
Pas vam mater,
meshcini da ga niste nikako cistili bilo bi ljepse za voziti, ko vam rece da ista dirate, shoshoni nesposobni?!
Sto ne poslusaste pjesnika o neciscenju ulica i trotora od snijega, jerbo ce se svakako sam istopiti za par dana.
Komunalac?!
KARINA od preduzeca, jos jednom u pravom svjetlu se pokazali ustvari rukovodeTJi organi,
Za boljitak?!
MY ASS!!

29-12-2014 at 22:43 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli?

bitno je da su javili da parkinzi su cisti...
btw, put za bolnicu Slavinovicima je poput bob staze

29-12-2014 at 22:52 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 41
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Tuzlarije : Trebaju li nam i kakve parkinge zelimo u Tuzli? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice