Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Imam još jedno konkretno pitanje(ja smorih ovog našeg vijeænika nastavim li ovako bojim se da æe èovjek brzo napustiti forum )
Nešto ste svojevremeno govorili o tome da æe te pokušati i ostale Vijeænike ukljuèiti u aktivno uèešæe na ovom forumu pa me zanima jeste li imali kakvih kontakata sa njima na tu temu i kakvi su izgledi da se još neko od njih uskoro pojavi ovdje?

PS Da ne smaram više samo Vas  


<br /><br /><br /><br />

19-11-2007 at 13:07 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Imam još jedno konkretno pitanje(ja smorih ovog našeg vijeænika nastavim li ovako bojim se da æe èovjek brzo napustiti forum )
Nešto ste svojevremeno govorili o tome da æe te pokušati i ostale Vijeænike ukljuèiti u aktivno uèešæe na ovom forumu pa me zanima jeste li imali kakvih kontakata sa njima na tu temu i kakvi su izgledi da se još neko od njih uskoro pojavi ovdje?
PS Da ne smaram više samo Vas

Zasad, Yugi, imam obecanje od jednog. Vecina ostalih ne koristi Internet, nazalost.
Malo sam ljut na one mladje, koji "nemaju vremena" za ovakve kontakte, a znam da imaju pristup.
Ne smaras me ti, mozda si i vise korektan nego sto sam navikao na forumima. Al´ zato su tu SMOR, CLICK_ME, NADIMAK (salim se), pa bi stvarno bilo dobro da se pojavi jos neko iz vlasti. To je nasa obaveza, vi ste nas birali.
19-11-2007 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - af - Ss
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Ne vjerujem, Click_mi, da ce do realizacije ove ideje doci prije uredjenja Trga. Takodjer, ne mislim da je lose rjesenje vjencanja obavljati u zgradi, u kojoj su se obavljala decenijama. Trg se, za te potrebe, moze otvoriti, kao i u mnogim drugim gradovima.
I otkud ti ideja da bi (i zasto bi) neko "prao" budzetske pare?



Pa ja se nadam da neæu pogrješiti što se tièe ovoga. Ono što se decenijama prije dešavalo u toj zgradi je za te potrebe imalo na raspolaganju ogroman parking, što sumnjam da æe imati u buduænosti.

Što se tièe pranja para i ne postojanja neke strategije je rad na sada novom dijelu pješaèke zone. (Proširenje kod kina Centar)
Naime, na tom djelu su vršeni radovi još prije par godina kada se u potpunosti asfaltirala ulica, postavili novi iviènjaci, nova kanalizacija, itd.
Sada se opet ta ista ulica kopa i ponovo se stavljaju nove cijevi dr. a samo u svrhu pretvaranja u pješaèku zonu.

Ako to nije pranje budžetskih para, onda šta je.

Da nije, onda bi se po strategiji još onda za iste pare napravila pješaèka zona i izmjenile instalacije.
19-11-2007 at 13:44 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ne znam ko je nas Vijecnik i javljam se po prvi put na ovu temu.Imam nekoliko pitanja:
1. Ovo je aktuleno cim padne snijeg. Naime, prilikom otapanja snijega njegovo urusavanja sa krovova zgrada predstavlja prijetnju za zovte gradjana (pogotovoo djece) i materijalnih dobara (Automobili pogotovo). D ali postoji mogucnost da se oglasi Opstina sa nekom uredbom i da se na zgrade psotave tzv. branici za obrusavanje snijega (ili netso slicno)?
2. Da li postoji interes opštine Tuzla da u sama (iako bi to morali uraditi sa optinama Lukavac i Zivinice) uredi prilaz prema jezeru Modrac na kiseljaku i da postavi shtandove sa kontejnerima (koji bi se redovno dovozili), kao i nekim natpisama u kojima bi makar apelima pokusali utjecati na svijest gradjana o ocuvanju obale na kojoj rostiljaju, pecaju, kupaju se ili kampuju.
3. radi cega se zadnjiih nekoliko dana kasni sa paljenjem ulicne rasvjete
4. da li ce gradjani MZ Solana Moluhe zauvjek biti u zapecku ovog grada tj. dokle ce im se graditi Tehnicki pregledi vozila (koji ionako nicemu ne sluze osim da osiguravajuce kuce opravdaju utrosak sredstaava. Znaci, da li djeca u ovim dijelu garda imaju pravo na igralista, moderno uredjenu devetogodisnju skolu, d ali ostina moze stimulirati male prtivrednike da se otvore mesnice, apoteke ili dom zdravlja, mini shoping centar ili bilo sta sto bi doprinijel pobolèjsanju kvaliutete zivota u ovom dijelu Tuzle.
5. kada ce se i na koji ancin povesti racuna o "Tuzlasnkoj charsiji" i njenom ponovnom Ozivljavanju jer se sve svodi na kojekakve trzne centre.Ovdje mislim na zgradu stare opstine (znam da se barok radi), na veliku pijacu (da li ce se sta tamo uraditi i kada) da li postoji mogucnost da se napravi odredjeni "bazar" gdje bi se ocuvali stari zanati (nesto kao Bascarsija u Sarajevu).

Eto. Malo je podugacko.



[Edited by Coa on 20-11-2007 at 13:45 GMT]

20-11-2007 at 13:45 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Coa wrote:
Ne znam ko je nas Vijecnik i javljam se po prvi put na ovu temu.Imam nekoliko pitanja:
1. Ovo je aktuleno cim padne snijeg. Naime, prilikom otapanja snijega njegovo urusavanja sa krovova zgrada predstavlja prijetnju za zovte gradjana (pogotovoo djece) i materijalnih dobara (Automobili pogotovo). D ali postoji mogucnost da se oglasi Opstina sa nekom uredbom i da se na zgrade psotave tzv. branici za obrusavanje snijega (ili netso slicno)?
2. Da li postoji interes opštine Tuzla da u sama (iako bi to morali uraditi sa optinama Lukavac i Zivinice) uredi prilaz prema jezeru Modrac na kiseljaku i da postavi shtandove sa kontejnerima (koji bi se redovno dovozili), kao i nekim natpisama u kojima bi makar apelima pokusali utjecati na svijest gradjana o ocuvanju obale na kojoj rostiljaju, pecaju, kupaju se ili kampuju.
3. radi cega se zadnjiih nekoliko dana kasni sa paljenjem ulicne rasvjete
4. da li ce gradjani MZ Solana Moluhe zauvjek biti u zapecku ovog grada tj. dokle ce im se graditi Tehnicki pregledi vozila (koji ionako nicemu ne sluze osim da osiguravajuce kuce opravdaju utrosak sredstaava. Znaci, da li djeca u ovim dijelu garda imaju pravo na igralista, moderno uredjenu devetogodisnju skolu, d ali ostina moze stimulirati male prtivrednike da se otvore mesnice, apoteke ili dom zdravlja, mini shoping centar ili bilo sta sto bi doprinijel pobolèjsanju kvaliutete zivota u ovom dijelu Tuzle.
5. kada ce se i na koji ancin povesti racuna o "Tuzlasnkoj charsiji" i njenom ponovnom Ozivljavanju jer se sve svodi na kojekakve trzne centre.Ovdje mislim na zgradu stare opstine (znam da se barok radi), na veliku pijacu (da li ce se sta tamo uraditi i kada) da li postoji mogucnost da se napravi odredjeni "bazar" gdje bi se ocuvali stari zanati (nesto kao Bascarsija u Sarajevu).
Eto. Malo je podugacko.
[Edited by Coa on 20-11-2007 at 13:45 GMT]

Stvarno puno pitanja. Ako moze, Coa, javicu se telefonom, ako das broj, ili putem PP.
A ukratko:
1. Opcina vec poduzima i normativno i materijalno; ove godine sa 200.000 KM za subvencije upravo ovakvim zgradama, koje ugrozavaju okolinu.
2. Interes sigurno postoji, ne i sredstva za cjelovit pristup i uspjesno rjesavanje. Puno subjekata se mora ukljuciti, a Opcina medju prvim.
3. Vjerovatno nisu podesili automate. Traba nazvat Arnelu u komunalnoj sluzbi, ili povjerenike, da bi firma, koja ima ugovorno odrzavanje rasvjete, izvrsila prepodesenje.
4. Znam za jos nekoliko problema tvoje MZ, koji su (ili nisu) u trogodisnjem Programu, usvojenom na OV. Pitanja, koja pominjes (skolstvo, zdravstvo, trgovina) ne moze rijesiti sama opcina, nije nadlezna i nema sredstva za to. Ali mozemo razraditi i podrzati sve konkretne prijedloge.
5. I Barok je vec krupan poduhvat, a imace prizemlje u stilu bazara. O zgradi opcine je pisala Sunce, prije dan-dva. Ne moze to mnogo brze, opcina mora odvojiti sredstva i za sve druge projekte infrastrukture; a vec se pomalo prebrzo gradi u centru u odnosu na Moluhe i (da ne spominjem sve druge) npr Obodnicu, Dokanj, Ljubace, Kiseljak...
Za desetak dana na sjednici Vijeca cemo razmatrati planove JP Trznice i pijace, pa o njima mozemo kasnije.


[Edited by vijecnik on 20-11-2007 at 21:37 GMT]
20-11-2007 at 21:35 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
casualTZ wrote:
I jedno pitanje,
Jeste li se dogovorili oko stadiona ili nista od toga?

Ono sto je bilo dosad u nadleznosti Vijeca, dogovoreno je. Formirana je javna institucija i predvidjena su znacajna pocetna sredstva za gradnju u Nacrtu budzeta.
Ima jos akata i dogovora, i iz nadleznosti Vijeca, a i drugih. Najteze ce biti naci potreban novac. To se dogovara najteze.
Vec smo pisali o tome.
21-11-2007 at 06:59 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Ono sto je bilo dosad u nadleznosti Vijeca, dogovoreno je. Formirana je javna institucija i predvidjena su znacajna pocetna sredstva za gradnju u Nacrtu budzeta.
Ima jos akata i dogovora, i iz nadleznosti Vijeca, a i drugih. Najteze ce biti naci potreban novac. To se dogovara najteze.
Vec smo pisali o tome.
[/qu
Ako nas budu opet slagali za stadion mogli bi dobiti ovi na vlasti puno manje glasova na lokalnim izborima.Mnogi su svijesni da možda od stadiona nema ništa.Lièno ako nas budu slagali moj glas ,a i moje familije ide bilo kome drugome ali na lažovima.
Postoji li moguènost da graðani budu opet predmet umnog zlostavljanja od opštinara?
Lažu nas veæ godina!? 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
21-11-2007 at 09:31 | Ukljuèi u odgovor
casualTZ
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-01-2007
Lokacija: HERE and there
Odgovori: 165
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
Nadimak wrote:
citat:
vijecnik wrote:

Ono sto je bilo dosad u nadleznosti Vijeca, dogovoreno je. Formirana je javna institucija i predvidjena su znacajna pocetna sredstva za gradnju u Nacrtu budzeta.
Ima jos akata i dogovora, i iz nadleznosti Vijeca, a i drugih. Najteze ce biti naci potreban novac. To se dogovara najteze.
Vec smo pisali o tome.
[/qu
Ako nas budu opet slagali za stadion mogli bi dobiti ovi na vlasti puno manje glasova na lokalnim izborima.Mnogi su svijesni da možda od stadiona nema ništa.Lièno ako nas budu slagali moj glas ,a i moje familije ide bilo kome drugome ali na lažovima.
Postoji li moguènost da graðani budu opet predmet umnog zlostavljanja od opštinara?
Lažu nas veæ godina!?


Hvala Vijecnik, ali to sam znao.
Ipak znam da se sad SDP ne interesuje toliko za stadion, ili samo kontru udaraju SDA-u.
Znam samo da cu glasat za one koji to i naprave, a znam sigurno da se taj ili ta stranka koja bude gurala to dobiti izbore u TZ, zato natjecite se
HOCEMO STADION, koji treba da ima jedna urbana sredina kao sto je nas grad.
A da li je urbana o tome se da raspravljat, al tek kad dobijemo stadion, koji je trenutno prioritet.
Hvala.
 




21-11-2007 at 23:46 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
casualTZ wrote:
Hvala Vijecnik, ali to sam znao.
Ipak znam da se sad SDP ne interesuje toliko za stadion, ili samo kontru udaraju SDA-u.
Znam samo da cu glasat za one koji to i naprave, a znam sigurno da se taj ili ta stranka koja bude gurala to dobiti izbore u TZ, zato natjecite se
HOCEMO STADION, koji treba da ima jedna urbana sredina kao sto je nas grad.
A da li je urbana o tome se da raspravljat, al tek kad dobijemo stadion, koji je trenutno prioritet.
Hvala.


Razumijemo se. Vijece i vijecnici nisu ni bili problem, pa ni partije, koje se prepucavaju.
Sad vise nema nazad, prpreme za gradnju su pocele; ali moraju se iskazati i drugi faktori (visi nivoi vlasti, projektanti, poduzetnici, gradjevinska operativa, nova javna ustanova, klubovi).
Ne bi bilo lose uraditi malu, objektivnu, analizu stanja, i paralelno, hladne glave graditi urbani duh, trezveno raspravljajuci o svim aspektima ovog problema - idejnom rjesenju stadiona, dugovanjima i "crnim" fondovima, stanju u nogometu i drugim sportovima... u cemu gradjani Tuzle i Tuzlarije mogu znacajno pomoci.
22-11-2007 at 08:35 | Ukljuèi u odgovor
Coa
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 28-08-2007
Lokacija: Dzindic Mahala
Odgovori: 359
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Ono sto moram i zelim reci,a vezano je za stadion je sljedece. U prvobitnom planu bila je gradnja stadioan Tusanj kapaciteta 30000 mijesta (kruzni oblik, gotiva). S vremenom je ta cifra padala dok nije dolsa na 15000. Hajmo sada malo matematike i malo logike. Ako SLoboda pocne redati pobjede i ako se Tuzla nastavi br+ojcano shiriti i razvijati (sigurno da je ovaj tempo ubrzan), doci cemo u situaciju da opet rusimo i gradimo.

22-11-2007 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice