Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
nere68 wrote:

Vidim dobro poznajes te sve nove stvari...slabo ja to novije slusam..


ma ja sam "urbana raja" 1/1

sto mu opanaka,pogle ovo!



30-03-2012 at 21:28 | Ukljuèi u odgovor
rainbow
Nivo: Forumski vuk
:2h :2h :2h

Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 543
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

i naravno mene nista ne cud!Sta moze proizaci iz drzave seljaka i papaka?Pa naravno rokeri koji postanu folkeri



u zdravlje,na zalost na balkanu je Bog davno rekao laku noc ....

30-03-2012 at 21:30 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Hurija

citat:
Komsija i susjed imaju isto znacenje, Dajdza Jedno ne razumijem, ako je tako tragicna tvoja zivotna prica, zar jos mozes izgovarati, a kamoli misliti o bratstvu-jedinstvu kao necemu sto prizeljkujes? U RS-u to ne postoji ni kao misaona imenica, kao sto si rekao. Ja ne mogu niti hocu, niti znam sta znaci ta slozenica. Ovo ti kazem iz perspektive nekog ko je zivio, podvlacim, zivio u BiH i ko jos uvijek zivi i nema namjeru izdaleka da prica. Znaci, Dajdza, moji zakljuci se ne temelje na citanju izjava o svemu sto si nabrojao, nego na osnovu iskustva koje je trajalo i traje. Ti imas neki drugi stav, u jednu ruku banalizovan pa onda krenes u krajnost. Evo, ja cu biti jasna, RS je tvorevina koju ne volim niti cu, ali sam prisiljena kao gradjanin da je trpim onakvu. Ja necu reci "prilike", nego cu reci "zivljenje" u njoj nije lagano. A ti to ne znas jer u njoj ne zivis. Degutantno bi bilo iznositi moja licna iskustva, ali nemoj biti tako siguran da ne znam "prilike". Sto se tice osoba poput Bregovica i slicnih, ponavljam, slusace i davace novac za kartu ko to zeli. A Dzasmin, paaa, nece on biti u prvom redu, ima on precih stvari kao nacelnik opstine da radi. I sumnjam da je njegov muzicki ukus da slusa Guccu i varijacije. Al' ti to ne znas jer ne zivis ovdje.omsija i susjed imaju isto znacenje, Dajdza Jedno ne razumijem, ako je tako tragicna tvoja zivotna prica, zar jos mozes izgovarati, a kamoli misliti o bratstvu-jedinstvu kao necemu sto prizeljkujes? U RS-u to ne postoji ni kao misaona imenica, kao sto si rekao. Ja ne mogu niti hocu, niti znam sta znaci ta slozenica. Ovo ti kazem iz perspektive nekog ko je zivio, podvlacim, zivio u BiH i ko jos uvijek zivi i nema namjeru izdaleka da prica. Znaci, Dajdza, moji zakljuci se ne temelje na citanju izjava o svemu sto si nabrojao, nego na osnovu iskustva koje je trajalo i traje. Ti imas neki drugi stav, u jednu ruku banalizovan pa onda krenes u krajnost. Evo, ja cu biti jasna, RS je tvorevina koju ne volim niti cu, ali sam prisiljena kao gradjanin da je trpim onakvu. Ja necu reci "prilike", nego cu reci "zivljenje" u njoj nije lagano. A ti to ne znas jer u njoj ne zivis. Degutantno bi bilo iznositi moja licna iskustva, ali nemoj biti tako siguran da ne znam "prilike". Sto se tice osoba poput Bregovica i slicnih, ponavljam, slusace i davace novac za kartu ko to zeli. A Dzasmin, paaa, nece on biti u prvom redu, ima on precih stvari kao nacelnik opstine da radi. I sumnjam da je njegov muzicki ukus da slusa Guccu i varijacije. Al' ti to ne znas jer ne zivis ovdje.


Znam ja da komsija i susjed imaju isto znacenjo. To sam napisao pod naslovom "Kroatizacija bosanskog jezika". Dva izraza koja su se zgodno uklopila, iako imaju isto znacenje, samo se ne upotrebljavaju podjednako u svim sredinama, posebno ovaj drugi?
Ja nisam napisao da bratstvo i jedinstvu u RS ne postoji ni kao misaona imenica. Kazao sam da u RS brtstvo i jedinstvo ne postoji ni kao pojam.
Svi imamo neko iskustvo iz rata. Iskustvo Sarajlije, drukcije je od iskustva Banjalucanina, a iskustvo Banjalucanina drukcije je od iskustva Prijedorcanina ili Focaka a Srebrenicu da i ne pominjem. Mislim, da je tvoje iskustvo falicno, jer nisi imala prilke upoznati "oslobodioce" i njihiovio ponasanje, kao sto su to imali stanovnici: Srebrenice, Zvornika, BIjeljine, Foce, Visegrada, Banja Luke, Prijedora itd,itd. Iako su iskustva razlicita, ipak sva imaju neku zajednicu karakteristiku, a to je netrpeljivost prema drugim narodima. Neke su protjerali, neke pobili, ali sve opljackali.
Bilo bi dobro otvoriti temu vezano za ovu problematiku. To je na neki nacin i sugerisao Primus.
Tacno je da ne zivim u RS, ali pratim sta se tamo desava, kako se na perfidan nacin otima imovina. I ti ne zivis u RS ali eto imas prave informacije,kao npr. da "put na Sehitluke napravio Dodik" sto je daleko od istinene. Dakle, imas dobrog komsiju za susjeda, koji je lijepo informise, naravno sve u duhu srpske politike.
Na koncertu Bregovica u Tuzli zajedno ce sjediti: Imamovic, Kacavenda, mozda i Ajanovic, pa S. Alic itd. Ne znam da li ces tu biti i ti i u kojem redu. Ja znam da sigurno necu biti, ne zbog toga sto sam daleko, nego zbog toga sto ne volim ljude koji imaju pricu za svaku priliku.
Pozdrav, Dajdza





[Edited by Dajdza on 31-03-2012 at 03:09 GMT]
31-03-2012 at 01:33 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Dajdza wrote:
Svi imamo neko iskustvo iz rata. Iskustvo Sarajlije, drukcije je od iskustva Banjalucanina, a iskustvo Banjalucanina drukcije je od iskustva ....

[Edited by Dajdza on 31-03-2012 at 03:09 GMT]


...upravu si sto se tice tih iskustava...Sarajlije su stekle borbena iskustva,,,,a vi BL kukavicka iskustva...razilka je to ogroma....a i sto se tice i brege...brega bi u BL skupio 10 000 ko od sale
31-03-2012 at 17:32 | Ukljuèi u odgovor
hurija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-03-2004
Lokacija: tuzla
Odgovori: 15602
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Dajdza wrote:
Mislim, da je tvoje iskustvo falicno, jer nisi imala prilke upoznati "oslobodioce" i njihiovio ponasanje, kao sto su to imali stanovnici: Srebrenice, Zvornika, BIjeljine, Foce, Visegrada, Banja Luke, Prijedora itd,itd. Iako su iskustva razlicita, ipak sva imaju neku zajednicu karakteristiku, a to je netrpeljivost prema drugim narodima. Neke su protjerali, neke pobili, ali sve opljackali.
Bilo bi dobro otvoriti temu vezano za ovu problematiku. To je na neki nacin i sugerisao Primus.
Tacno je da ne zivim u RS, ali pratim sta se tamo desava, kako se na perfidan nacin otima imovina. I ti ne zivis u RS ali eto imas prave informacije,kao npr. da "put na Sehitluke napravio Dodik" sto je daleko od istinene. Dakle, imas dobrog komsiju za susjeda, koji je lijepo informise, naravno sve u duhu srpske politike.
Na koncertu Bregovica u Tuzli zajedno ce sjediti: Imamovic, Kacavenda, mozda i Ajanovic, pa S. Alic itd. Ne znam da li ces tu biti i ti i u kojem redu. Ja znam da sigurno necu biti, ne zbog toga sto sam daleko, nego zbog toga sto ne volim ljude koji imaju pricu za svaku priliku.
Pozdrav, Dajdza

[Edited by Dajdza on 31-03-2012 at 03:09 GMT]

Izvini, a po kojem sudu sudis da su moja iskustva "falicna" Znas gdje ja zivim? Kako zivim? Na osnovu cega sam ovakvog razmisljanja?
Nepristojno je omalovazavati iskustva tog tipa.
Stekla sam dojam da ti mislis da odobravam sta se radi u RS-u. Samo cu reci da grijesis, cak i u procjeni da je sve "perfidno". To je mozda u Americi tako fini izraz, a ovdje gdje ja zivim to se zove konkretno otimacina, pljacka, zatiranje i nastavak rata iza rata. Toliko o razlici tvog na daljinu i mog licnog iskustva.

A sto se tice Bregovica, licni ibor svakog, ponavljam. Ko ce sjediti u kojem redu, ne znam, al' znam sigurno da nece ti koje si pobrojao. Cak mislim da si pomijesao informacije o tim osobama, s izuzetkom spodobe koja se odaziva kacavenda. I to je iskustvo, on ne zivi u Tz, ne hoda ulicama, ne izlazi bez policijske pratnje..pa, Dajdza, kako mozes pricati nesto sto ne znas.
I nisam rekla da je DoDick izgradio put do Sehitluka, rekla sam da je asfaltirao "do", ono sto nije bilo ni u naaajbolja vremena, i kupio time glasove povratnika. Ali, ni to ne znas jer ne zivis ovdje.
I tebi pozdrav i
31-03-2012 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Hurija

citat:
Izvini, a po kojem sudu sudis da su moja iskustva "falicna" Znas gdje ja zivim? Kako zivim? Na osnovu cega sam ovakvog razmisljanja? Nepristojno je omalovazavati iskustva tog tipa. Stekla sam dojam da ti mislis da odobravam sta se radi u RS-u. Samo cu reci da grijesis, cak i u procjeni da je sve "perfidno". To je mozda u Americi tako fini izraz, a ovdje gdje ja zivim to se zove konkretno otimacina, pljacka, zatiranje i nastavak rata iza rata. Toliko o razlici tvog na daljinu i mog licnog iskustva. A sto se tice Bregovica, licni ibor svakog, ponavljam. Ko ce sjediti u kojem redu, ne znam, al' znam sigurno da nece ti koje si pobrojao. Cak mislim da si pomijesao informacije o tim osobama, s izuzetkom spodobe koja se odaziva kacavenda. I to je iskustvo, on ne zivi u Tz, ne hoda ulicama, ne izlazi bez policijske pratnje..pa, Dajdza, kako mozes pricati nesto sto ne znas. I nisam rekla da je DoDick izgradio put do Sehitluka, rekla sam da je asfaltirao "do", ono sto nije bilo ni u naaajbolja vremena, i kupio time glasove povratnika. Ali, ni to ne znas jer ne zivis ovdje. I tebi pozdrav i


Mislim, da sam u predhodnom komentaru napisao zasto su tvoja iskustva falicna. Rekao sam da nisi imala priliku upoznati "oslobodioce". Onaj ko ih nije upoznao, sugurno ima falicno iskustvo, jer mu za kompletnije iskustvo fali ta spoznaja.Dakle, ja ne omalovazavam tvoje iskustvo, ja samo ukazujem na jedan segment njegove falicnosti.
Moram biti iskren i priznati, da sam mislio da podrzavas sve ono sto se radi u Rep. Srpskoj. Tvoja tvrdnje da je Dodik izgradio put na Sehitluke, a sto je daleko od istine, ponukala me je na takav zakljucak. Sad tvrdis da je "asvaltirao put", a ni to nije tacno. Put je bio asvaltiran puno ranije nego sto je Dodik postao politicar.
Dodik je samo izgradio autoput Bos. Gradiska - Banja Luka, i taj autoput je po kilometru ispao najskuplji autoput na svijetu. Prosirio je put od Slatine do Klasnica, koji je i ranije bio asvaltiran, a sad je samo prosiren za pjesacke staze sa strane i naravno ponovo presvucen asvaltom. Ovaj put je napravljen novcem medjunarodne zajednice, namijenjenom za povratak izbjeglica, zbog cega je Dodik bio dosao u sukob sa nekim evropskim politicarima.
Ako bude koncert Bregovica u Tuzli, nije iskljuceno da dodje i Kacavenda, naravo uz dobro ozbezbjedjenje iz Rep. Srpeke, ali i ono koje ce predloziti gospodin Imamovic, pa ce gospoda zajedno sjesti u prvi red, ali ne jedan pored drugoga. Naravno i Kacavenda ce zaobici Tuzlansku kapiju kao i Brega, a Imamovicu to nece biti plaho mrsko.
Sve najbolje Dajdza

Mome naivnom kriticaru sa nepristojnim avatarom mogu samo postaviti jedno pitanja:

-Da li znas zasto su Priedorcani transportiovani u Travnik, gdje su lijepo docekani i nahranjeni, a onda zaduzeni odjecom i naoruzenjem, a Banjalucani preko Crvenog kriza upucivani u Prihvatni centar Gasince, a odatle nakon 2-6 mjeseci u evropske i prekookeanske zemlje.
Kad sposnas odgovor na ovo pitanje, onda neces izricati povrsne tvrdnje, i izvoditi naopake zakljucke.
01-04-2012 at 01:45 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Dajdza wrote:

Mome naivnom kriticaru sa nepristojnim avatarom mogu samo postaviti jedno pitanja:

-Da li znas zasto su Priedorcani transportiovani u Travnik, gdje su lijepo docekani i nahranjeni, a onda zaduzeni odjecom i naoruzenjem, a Banjalucani preko Crvenog kriza upucivani u Prihvatni centar Gasince, a odatle nakon 2-6 mjeseci u evropske i prekookeanske zemlje.
Kad sposnas odgovor na ovo pitanje, onda neces izricati povrsne tvrdnje, i izvoditi naopake zakljucke.



prvo,ja nisam niciji kriticar...a pogotovo naivan
ja znam drugu pricu sto se tice Prijedorcana...
njih su transportovali za Travnik preko Vlasica...puno ih je stradalo na Koricanskim stjenama (ako ti je to poznato)
-oni imaju legendarnu brigadu "18krajiska" (tako se zvala u 7 korpusu)
znaci,oni nisu kukavice ko vi banjalucani...oni imaju SLAVNU BRIGADU....a pobjeglica ima odsvugdje...a najvise vas banjalucana
01-04-2012 at 01:54 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Opet poricas povrsne i naivne price. Kazao sam ti sta trebas spoznati da mi mogao izvoditi pravilne zakljucke, a ti opet po starom.Dakle, spoznaj zasto su neki isli u Travnik a neki u Gasince, i cija je to bila politika?

01-04-2012 at 02:06 | Ukljuèi u odgovor
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

citat:
Dajdza wrote:
Opet poricas povrsne i naivne price. Kazao sam ti sta trebas spoznati da mi mogao izvoditi pravilne zakljucke, a ti opet po starom.Dakle, spoznaj zasto su neki isli u Travnik a neki u Gasince, i cija je to bila politika?


di fakto je da vi banjalucani nemate ni jedne brigade THE END
01-04-2012 at 02:14 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Goran Bregovic u Tuzli, kada?

Procitaj sta sam te pitao. Kad spoznas odgovor, onda ces znati i odgovor na pitanje, zasto Banjalucani nisu imali ni jednu brigadu. A do tada suzdrzi se od prica tipa

01-04-2012 at 02:19 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 6
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: hiki, Kuhar, ladybird, MorisonJMire, princeza, rasa, stana, tuzlastana, TZ_82
FORUM : Politika : Goran Bregovic u Tuzli, kada? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice