Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : ISLAM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
VV Cephei A wrote:
Krivi smo i mi, a i braæa zajedno s nama. Jebi ga, jesam li ja kriv što je tamo neki papak zasr'o neki projekat, pa se "brat" naljutio, sjeo u automobil i otišao nazad, pa da mene danas "kažnjava" tako što me zajebava i ne da mi posao tamo, a daje ga Amerikancima i Britancima? Nemoj mi ba te prièe živ bio.

Otišao si malo podaleko od onog šta sam ja pisao, a to je jadno stanje muslimana danas i poprilièno poremeæen sistem vrijednosti (to je, doduše, problem èitavog svijeta, ne samo muslimana).

I da, tvoja poruka kao poruka stoji, mi smo bagra neviðena, kako prema samim sebi, tako i prema drugima. Narod kojeg puca kompleks niže vrijednosti, pa se, zbog komšija i onih "modernih" ustruèava pravit bilo kakvu saradnju s Arapima jer nas je strah da æe neko èetnièko g***o za nas reæ da smo teroristi i sl.

Yebem ja tu "bracu" kad su cijeli rat pomagali Srbe . Na Gadafija I njegovu Libiju mislim
18-03-2013 at 17:42 | Ukljuèi u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
fijubriju wrote:

Yebem ja tu "bracu" kad su cijeli rat pomagali Srbe . Na Gadafija I njegovu Libiju mislim


I Saddam Hussein je takoðer gajio haverske odnose s onim maloumnikom Miloševiæem.
18-03-2013 at 18:22 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
fijubriju wrote:

Yebem ja tu "bracu" kad su cijeli rat pomagali Srbe . Na Gadafija I njegovu Libiju mislim


rat je najprofitabilniji biznis i nema tu baš puno emocija prema "braæi"....brat je onaj ko bolje plaæa...a za gadafija i ostalu bagru se potpuno slažem
18-03-2013 at 18:33 | Ukljuèi u odgovor
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Agree

18-03-2013 at 18:44 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
soraya wrote:


rat je najprofitabilniji biznis i nema tu baš puno emocija prema "braæi"....brat je onaj ko bolje plaæa...a za gadafija i ostalu bagru se potpuno slažem


Na danasnjem vaktu nema brace sem rodjene brace, cak sta vise, vrlo cesto su upitna i rodjena braca, ja se u moju bracu u vecini slucajeva smijem zakleti...helem, mnogi od vas blage veze nema kako muslimane na zapadu gledaju, ali, moram reci da smo u vecini slucajeva mahom sami doprinijeli negativnom imidzu..

Mozemo mi Bliskoistocnjake bracom smatrati sto je u potpunosti pogresno a na drugu stranu 99% nas trci li je na zapadu, dakle, sa nama nesto nije u redu, i gdje je tu nasa svijetla buducnost ta nasa braca na Bliskom istoku.

Nista protiv njih, nista mi od njih nemamo, nasa buducnost je zapad, koliko god pojedine od nas ne voljeli.
Mi smo Evropejci i nista drugo, sve ostalo je mlacenje prazne slame.
19-03-2013 at 23:30 | Ukljuèi u odgovor
Bongo
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 05-03-2013
Odgovori: 647
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
MelMel wrote:

A kako to muslimane na zapadu gledaju? I o kojem to negativnom imidzu pricas? I kako su to muslimani doprinjeli tom nekom kako ti kazes negativnom imidzu?


Prvenstveno sam mislio na selefije, selfisti su ti, a nije ih malo, gdje teoretski a ujedno i po njihovom misljenju zive i praktikuju vjeru onako kako je Poslanik Muhamed zivio i postovao, cak sta vise i mislim da su u pravu, ali hajde ti to danas nekome objasni da je tako i jeste tako, tako nam vjera nalaze.

Zar je tesko ne piti alkohol i ici na plaze onako kako nam dolikuje, mislim prvenstveno na nase zene.
To je samo jedan vrlo mali dio i propis kojih se mi ne pridrzavamo.
Ti selefisti u sutini su vrlo za razum zapadnjaka pa cak i nas moderan pogled jako radikalni iako nista drugo sem da zive onako kako im vjera nalaze.

I onda drugi sektaski pokreti, pred vratima nam je Maoca, i treca solucija smo naime mi, moderni i napredni vjernici.

Tri pravca, svaki na svoj nacin, sta je sada ispravno?

Eto, to je to sto nas ne krasi ili pak cini u ocima drugih zagonetnim.
20-03-2013 at 19:42 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Puhanje u vruæu hranu da bi se ohladila



Ovo je uobièajena navika mnogih, posebno djece, svakoga dana, a znamo da je Poslanik s.a.v.s. zabranio ovo djelo, a on ništa nije govorio bez razloga.

Nauèna èinjenica kaže da se u našim tijelima nalazi jedna ”prijateljska” bakterija, koja za razliku od štetnih bakterija, pomaže našem organizmu da se odbrani od nekih bolesti, a smještena je u grlu.

Meðutim, kada èovjek poène puhati, ova bakterija izlazi zajedno sa vazduhom iz usne šupljine, te kada doðe u kontakt sa vruæom površinom, pretvara se u štetnu bakteriju koja dovodi do pojave kancerogenih æelija koje izazivaju rak, da nas Allah saèuva!

Zbog pomenutog nam je savjetovano da ne pušemo u vruæu hranu i piæe kako bi ih rashladili. Od Abdullaha ibn Abbasa se prenosi da je rekao: ” Allahov poslanik s.a.v.s. je zabranio da se diše nad posudom ili da se puše u nju.” Prenosi Ebu Davud.


copy/paste

21-04-2013 at 10:22 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Bivši islamofob producira film o Poslaniku



Bivši holandski islamofob Arnoud Van Doorn predstavio je planove za produkciju filma o poslaniku Muhammedu i islamu. Doorn, koji je prihvatio islam prošlog mjeseca, o èemu je portal Vakat.ba ranije pisao, rekao je da æe posvetiti svoj život širenju prave poruke islama i Poslanika kroz produkciju filma, prenosi IINA.

"Neæu štedjeti napore na zaštiti prava muslimana u svim evropskim zemljama, kao i služenju islamu. Uradit æu najbolje kako bih popravio štetu koju sam prouzroèio kroz film 'Fitna'," kazao je.

Doorn, bivši èlan desnièarske stranke Geerta Wildersa, posjetio je u subotu Poslanikovu džamiju u Medini i iskazao žaljenje što je bio dijelom bogohulnog filma. Doorn je, naime, bio jedan od lidera Slobodarske stranke koja je producirala film Fitna.

Nakon posjete Poslanikove džamije, išao je u Mekku da obavi umru.

U intervjuu, Doorn je rekao da žali što je bio dio uvredljivog filma.

"Meðutim, sada je to zatvoreno poglavlje i ne želim se podsjeæati na to. Film je bio potpuno pogrešan korak jer sadrži puno zabluda i netaènih informacija koje nemaju ništa zajednièkog s ovom plemenitom vjerom i Poslanikom,"rekao je, dodavši kako želi uèiniti nešto kako bi se umanjila šteta od 'Fitne'.

Doorn je rekao da je odluèio producirati drugaèiji film, s ciljem otklanjanja sumnje o Islamu i Poslaniku.

"Šteta je da se nisam potrudio saznati šta je zapravo islam i ko je Poslanik prije nego što sam slijepo povjerovao u dezinformacije anti-islamskih snaga. Kad sam došao do zakljuèka da to nije islam, odluèio sam uèiti o vjeri, što je dovelo do prihvatanja Islama ", rekao je.

"Sada, stvarno uživam ​​u ljepoti islama", rekao je, dodavši da su njegovi bivši kolege u Slobodarskoj stranci ljuti zbog njegovog prihvatanja Islama, koji je još uvijek noæna mora za njih. "Stranka se bori protiv Islama i njegovog širenja u Evropi. Neki od njih sada me smatraju izdajnikom."

Doorn ima poruku za one koji se protive njegovom prihvatanju Islama. "Dopustite mi da im kažem da je to moja lièna odluka", dodavši da je vidio mnoge komentare na internetu, pune antagonizama i mržnje, te da u tome vidi neznanje, prezir i neprijateljstvo prema islamu i muslimanima.

"Da mi je neko spomenuo prije da æu posjetiti zemlju dviju svetih džamija ranije, nazvao bih ga luðakom. ", nastavio je. "Nisam mogao kontrolirati svoje osjeæaje kad sam stajao ispred groba Poslanika, kao i u Rawdi. Kad sam klanjao u Rawdi, moje oèi su bile pune suza."

Doorn je rekao da je bio izvan sebe kada je vidio intenzitet ljubavi koju muslimani imaju za svoga Poslanika. "Takoðer sam shvatio intenzitet mržnje koji neki zapadnjaci imaju prema islamu i Poslaniku, kao i to da se oèito temelji na neznanju i predrasudama."

"Stoga sam odluèio uèiniti nešto kako bismo popravili štetu uzrokovanu uvredljivim filmom, koji je proizveden s skrivenim motivima stvaranja sukoba izmeðu muslimana i nemuslimana", rekao je, dodajuæi da se zakleo kod mezara Poslanika da æe nastojati širiti pravu poruku.

Osim filma, Doorn je predstavio i planove za Da'wu, zajedno sa nekoliko poznatih islamskih uèenjaka.



Vakat.ba/S.H.


[Edited by borbeni on 27-04-2013 at 20:01 GMT]

27-04-2013 at 19:57 | Ukljuèi u odgovor
piknik
Nivo: Forumas sa iskustvom
1010123

Registriran(a): 29-12-2011
Odgovori: 216
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

evo malo i druge strane ploce

http://www.wikiislam.net/wiki/People_Who_Left_Islam

28-04-2013 at 10:51 | Ukljuèi u odgovor
fijubriju
Nivo: Forumski doajen
sanjar lutalica

Registriran(a): 21-12-2004
Lokacija: Suncana strana ulice
Odgovori: 28091
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Mislio sam ne pisat ovdje al' da pitam ove sto se razumiju je li moze Musliman drzat brata Muslimana ili sestru Muslimanku k'o robove ? To je ovdje u GCC zemljama jako popularno .Svi imaju vozace I kucne pomocnice iste vjere samo iz Bangladesa , Indije , Pakistana ...a placaju ih 175$ mjesecno sto nije dovoljno za hrane a kamoli sta drugo ? Evo u prilog I tekst sa klix.ba ..
Katar upošljava spremaèice iz BiH, plaæa 250 dolara

Katar namjerava uposliti više žena iz Bosne i Hercegovine, Makedonije, Kambodže, Vijetnama i Bangladeša kao spremaèice, kuæanice i dadilje. Za te usluge Arapi plaæaju od 200 do 250 dolara mjeseèno.

Katar upošljava spremaèice iz BiH, plaæa 250 dolara
Zvaniènici Katara su, kako piše Gulf Times, veæ dogovorili sporazume sa zemljama iz kojih namjeravaju dovesti žene koje bi radile u domovima bogatih Arapa kao spremaèice, a time namjeravaju i napraviti "konkurenciju na tržištu" kako bi usluge spremaèica plaæali što manje.

Naime, vlada Manile zahtijevala je da minimalna plaæa spremaèicama s Filipina bude 400 dolara, no u Kataru smatraju da je to previše.

Mohamed al-Atiq, pomoænik ministra unutrašnjih poslova, kazao je da su tokom posjete Bosni i Hercegovini, Makedoniji, Kambodži, Vijetnamu i Bangladešu dogovorili sve formalnosti i procedure vezane za dovoðenje djevojaka u Katar.

Lokalne agencije preko kojih se vrši zapošljavanje obaviještene su o procedurama i veæ od ove sedmice mogu poèeti zapošljavati osobe iz zemalja s kojima su postigli dogovor.

"Broj zaposlenih radnika ovisit æe o potrebama tržišta", kazao je Fawaz al-Rayis, direktor odjela za zapošljavanje.

Kako je navedeno, Katar æe nastojati da naprave jedinstveni ugovor za sve sobarice, kojim bi bile zadovoljne i one i poslodavci, s obzirom na to da je pitanje plaæanja sobarica, domaæica, dadilja i spremaèica jedno od "vruæih" pitanja u Kataru.

No, graðani Bosne i Hercegovine, koji žive u Kataru, smatraju da Bosanke i Hercegovke ne bi trebale dolaziti u tu državu na Arapskom poluotoku kako bi radile kao spremaèice, jer se pod tim podrazumijeva da budu sluge u kuæama bogatih arapskih porodica.

"Žene tretiraju veoma loše. Trenutno u Kataru borave žene iz Indije, Indonezije, Etiopije, Nepala te sa Filipina, koje rade kao sluškinje, bez ikakvih prava i nerijetko bivaju zlostavljane. Takoðer, plaæe su minimalne. Plaæaju im od 200 do 250 dolara, što uopæe nije dovoljno za život u Dohi", kazao je za Klix.ba jedan Bosanac koji trenutno živi u Kataru.

29-04-2013 at 13:11 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 58
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: EminaS, meho, Mela77, mikimini, Mir$o, pljosko, strokeunit
FORUM : Religija i filozofija : ISLAM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice