Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
zeus wrote:
Nas dimnjak samo sto se nije srusio. Tu prolazi narod, sigurno ce nekome pasti na glavu. Neko rece da ce dimnjake u zgradama u kojima je provedeno centralno grijanje opstina srediti. Jel istina, a ako jeste da posaljem upravnika da regulise
Hvala.

Nemam ni nadleznost ni informacije da bih mogao odgovoriti detaljnije od odgovora koji sam dao SD-u; i dimnjak i fasade su zajednicki dijelovi privatiziranih zgrada, ciji upravitelji su mogli konkurisati na sredstva iz budzeta, pogotovo ako postoji opasnost za okolinu.
Mozda ima jos sredstava, ali nek malo okrenu telefon sluzbe za stambene poslove. Uostalom, za to uzimaju onih 15% od naknade, koju placate.
Istovremeno se izvinjavam sto na mnoga pitanja nemam zadovoljavajuci odgovor - ipak sam ja samo vijecnik u OV, koje ima prvenstvenu nadleznost da donosi opcinske propise.
Mozda malo i pretjerujem u pokusajima, ali cu se truditi, sve dok se na forumu ne pojave drugi vijecnici i kompetentniji sagovornici.
Ili dok Tuzlarije ne budu imale odgovore na sva pitanja, sto cu, cini mi se, prije docekati.
04-12-2007 at 19:11 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - sdg
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

--------------------------------------------
Ja ipak predlazem da o web stranici nastavimo (barem na ovom topicu) kad ponovo bude aktuelna.
Ili da otvorimo novu temu, pa da tamo predlazemo, raspravljamo zasto nismo u svemu najbolji i najveci, ko je bolji od nas... Mozda se ukljuce i nadlezni sluzbenici, vjerovatno i neko iz BIT centra (mislim da ih vec ima na forumu).
Pricamo o jednom opcinskom servisu, koji je dosao na red da se ustroji bolje. Treba ga osmisliti, regulirati, imenovati kreatore i hamale, izabrati i platiti dizajnere... Ne pomazu povrsne ocjene i psovke.



Super su ovi podaci što si našao za Inðiju. Ja bih iskreno volio da i Tuzla bude ta koja prednjaèi u tome na ovim prostorima.
Dobro je i da si spomenuo BIT centar jer tamo zaista djeluje par firmi koje su zasigurno spremne da odgovore za takve poslove.
05-12-2007 at 09:19 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

E sad pitanje. Ne znam dali æete znati odgovoriti ali moje je da probam

Interesuju me one barake od radionica Transservisa u Skojevskoj, èije je rušenje još nekad davno najavljeno i na toj lokaciji je predviðena gradnja stambenih objekata. Zaista mezanima kada æe biti šta od toga, naravno ako imate ikakvih saznanja?!

05-12-2007 at 09:21 | Ukljuèi u odgovor
mirzijan
Nivo: Novi forumaš

Registriran(a): 04-06-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 20
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Mnogi ne znaju da postoji projekat biroa za zaposljavanje koji omogucava
lakse sticanje pripravnickog staza i polaganje drzavnog ispita. Cilj biroa
je da se lakse dolazi do posla, jer poslodavci uvijek traze polozen drzavni
ispit i makar godinu dana iskustva. Biro je omogucio, konkretno, osobama sa visokom strucnom spremom platu 350 KM u toku pripravnickog staza .i. Ranijih godina mnoge firme nisu placale nista za vrijeme
pripravnickog staza, vec su se pripravnici vodili kao volonteri. Ali isto
tako su NEKE firme placale pripravnike 80% plate, sto je za svaku pohvalu
jer ipak pripravnici rade. Sad je ipak malo ??lakse(za firmu) jer firma ne mora
razmisljati o placanju pripravnika, vec biro??(koga??) sve placa. Mnogi su radili i nikada nisu placali pripravnike vec su radili kao volonteri bez ikakve naknade. Naravno tatine i mamine kcerkice su odmah u pocetku upale u taj projekat, a ostali su trebali rintati bez ikakve naknade. Kasnije je to regulisano i sada se ne moze odraditi pripravnicki ni dzaba kao nekad i tu treba traziti stelu, a vec kad je ljudi traze bolje da traze da se plati taj priprvnicki 350KM,. I tu opet ja pusim kao i ostali koji nemaju ledja ni koga da pogura. sad se ceka projekat u TZ sumnjam da ce biti ove godine, ako i bude to je vec sve unaprijed regulisano al niko ne prica o tome, vec sa 6mj. na birou, i ko zna koliko jos..DOKLE.
Sta ce vijecnici da ucine povodm toga? Hvala
VSS-bez staza i posla!!!

05-12-2007 at 09:52 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

citat:
mirzijan wrote:
Mnogi ne znaju da postoji projekat biroa za zaposljavanje koji omogucava
lakse sticanje pripravnickog staza i polaganje drzavnog ispita. Cilj biroa
je da se lakse dolazi do posla, jer poslodavci uvijek traze polozen drzavni
ispit i makar godinu dana iskustva. Biro je omogucio, konkretno, osobama sa visokom strucnom spremom platu 350 KM u toku pripravnickog staza .i. Ranijih godina mnoge firme nisu placale nista za vrijeme
pripravnickog staza, vec su se pripravnici vodili kao volonteri. Ali isto
tako su NEKE firme placale pripravnike 80% plate, sto je za svaku pohvalu
jer ipak pripravnici rade. Sad je ipak malo ??lakse(za firmu) jer firma ne mora
razmisljati o placanju pripravnika, vec biro??(koga??) sve placa. Mnogi su radili i nikada nisu placali pripravnike vec su radili kao volonteri bez ikakve naknade. Naravno tatine i mamine kcerkice su odmah u pocetku upale u taj projekat, a ostali su trebali rintati bez ikakve naknade. Kasnije je to regulisano i sada se ne moze odraditi pripravnicki ni dzaba kao nekad i tu treba traziti stelu, a vec kad je ljudi traze bolje da traze da se plati taj priprvnicki 350KM,. I tu opet ja pusim kao i ostali koji nemaju ledja ni koga da pogura. sad se ceka projekat u TZ sumnjam da ce biti ove godine, ako i bude to je vec sve unaprijed regulisano al niko ne prica o tome, vec sa 6mj. na birou, i ko zna koliko jos..DOKLE.
Sta ce vijecnici da ucine povodm toga? Hvala
VSS-bez staza i posla!!!

slazem se, mirzijan, imas pravo biti nezadovoljan. svjedok sam zaposljavanja tatinih sinova u brojnim sredinama, uz istovremenu spoznaju da mnogi, jednako ili vise sposobni, ostaju na birou.
ne znam za tvoju struku; ne vjerujem ni da bih mogao pomoci, sem da trazimo provodjenje potpuno transparentnog postupka i prijema. ali, takve kontrole vec vrse i domaci i strani kontrolni organi (ovih dana je, npr, prijem diplomiranih kriminalista u mupu).
provjericu kod nadleznih u opcini kakve su im namjere za narednu godinu. znam da su oni imali problem kod prijema jedne generacije volontera, vezano za (ne)ukljucivanje agencije za drzavne sluzbenike, pa da nakon toga veoma oprezno planiraju prijem. mozemo biti na vezi, javi se putem PP, a predlazem da u opcini trazis razgovor sa pomocnikom F. Kovacevicem, mozes i meni javiti kad krenes.
05-12-2007 at 10:26 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
E sad pitanje. Ne znam dali æete znati odgovoriti ali moje je da probam
Interesuju me one barake od radionica Transservisa u Skojevskoj, èije je rušenje još nekad davno najavljeno i na toj lokaciji je predviðena gradnja stambenih objekata. Zaista me zanima kada æe biti šta od toga, naravno ako imate ikakvih saznanja?!

Po detaljnom urbanistickom planu predvidjeno je rusenje i preseljenje kompleksa Trans-servisa i gradnja novih stambeno-poslovnih objekata. Ovo ocito znas. A ono sto tebe zanima ne znam ni ja - kad ce se to realizirati. Mogu provjeriti da li nadlezna sluzba zna vise i da li je pokusala stogod ubrzati. Ali, na zemljistima, koja nisu u vlasnistvu opcine (a ovo ocito nije), dinamika gradnje zavisi od aktuelnih vlasnika i potencijalnih investitora. Vlasnici Trans-servisa ocito cekaju dobre ponude, ako vec nisu ugovorili prodaju.
Ako stogod bude aktuelno javice nam Sunce, ona je prisutnija u tim zbivanjima od nas vjecnika. Obaveza sluzbe i vijeca je bila da se uradi, predlozi na raspravu i usvoji potrebna urbanisticko-planska dokumentacija.
05-12-2007 at 10:40 | Ukljuèi u odgovor
click_me
Nivo: Forumski doajen
Administrator

Registriran(a): 30-04-2004
Lokacija: 2-zla-4-ever
Odgovori: 6593
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - AD
Bez chatanja molim

citat:
vijecnik wrote:

Po detaljnom urbanistickom planu predvidjeno je rusenje i preseljenje kompleksa Trans-servisa i gradnja novih stambeno-poslovnih objekata. Ovo ocito znas. A ono sto tebe zanima ne znam ni ja - kad ce se to realizirati. Mogu provjeriti da li nadlezna sluzba zna vise i da li je pokusala stogod ubrzati. Ali, na zemljistima, koja nisu u vlasnistvu opcine (a ovo ocito nije), dinamika gradnje zavisi od aktuelnih vlasnika i potencijalnih investitora. Vlasnici Trans-servisa ocito cekaju dobre ponude, ako vec nisu ugovorili prodaju.
Ako stogod bude aktuelno javice nam Sunce, ona je prisutnija u tim zbivanjima od nas vjecnika. Obaveza sluzbe i vijeca je bila da se uradi, predlozi na raspravu i usvoji potrebna urbanisticko-planska dokumentacija.



Ma mislio sam da si možda više upoznat. Ja koliko znam Transservis je dobio drugi prostor dole na Šiækom Brodu a da je ovaj dobila Vranica za izgradnju. Koliko znam Vranica je kupljena od Giprom-a i vrlo vjerovatno je nasljedila to pravo na graðevinsko zemljište.

Et, ja bih molio ako se može provjeriti nešto više o tome. Hvala
05-12-2007 at 14:01 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

Pregledavajuæi topic foto-kritika i vidjevši u kakvom se trenutno stanju nalazi stadion 2. oktobar jednostavno ne mogu da odolim a da Vam ne postavim pitanje vezano za taj problem.Naprosto je za nepovjerovati da se ovako nešto nalazi u najužem centru gradske jezgre.Zanima me da li postoje ikakve inicijative i da li je na kraju krajeva u urbanistièkim planovima tretiran i taj prostor?
Takoðe i baraka koja se nalazi prekoputa stadiona a koja je izgorjela u požaru(prije skoro dvije godine ako se ne varam)predstavlja,malo je reæi ruglo.
Ukoliko veæ nema dovoljno finansiskih sredstava za izgradnju nekog novog objekta na mjestu te barake smatram da su se makar mogla obezbijediti sredstva za uklanjanje onog krša.Dakle interesuje me da li æe onaj prostor uskoro biti makar oèišæen? 


<br /><br /><br /><br />

05-12-2007 at 19:36 | Ukljuèi u odgovor
Skorpijicaa
Nivo: Novi forumaš
Like a skorpion
Registriran(a): 28-11-2007
Lokacija: Zini da ti kazem
Odgovori: 18
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Pitanja za vijecnike
Bez chatanja molim

postoji li mejsto gdje se može pogledati izdavanje opštinskih prostora  


zamjenica direktora
06-12-2007 at 08:54 | Ukljuèi u odgovor
vijecnik
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 15-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 345
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Pitanja za vijecnike - asd - AD
Bez chatanja molim

citat:
click_me wrote:
Ma mislio sam da si možda više upoznat. Ja koliko znam Transservis je dobio drugi prostor dole na Šiækom Brodu a da je ovaj dobila Vranica za izgradnju. Koliko znam Vranica je kupljena od Giprom-a i vrlo vjerovatno je nasljedila to pravo na graðevinsko zemljište.
Et, ja bih molio ako se može provjeriti nešto više o tome. Hvala


Ok, dogovoreno. Sutra navracam u zgradu opcine, naci cu odgovarajuci izvor informacija.
Nerado kontaktiram sa investitorima, ali se kod njih i kod stvarnih vlasnika moze saznati i vise i brze... Ako ti saznas nesto, postiraj.
Ta lokacija je jedna od rijetkih preostalih, a atraktivnih, na kojoj su, cini mi se, predvidjene i podzemne garaze, cija cijena (po m2) ce, zbog nedostatka okolnog parkinga, sigurno dostici cijene stanova.
Vjerovatno se isprijecila neka prepreka, u vidu stanice za tehnicki pregled vozila ili sl, nagadjam...
06-12-2007 at 09:15 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 32
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : Pitanja za vijecnike New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice