Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : Formula 1
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BRAZILAC Felipe Massa tvrdi tvrdi da æe biti potpuno opušten u posljednjoj utrci ovogodišnje Formule 1 jer nema što izgubiti.
Svjetsko prvenstvo Formule 1 došlo je do samog kraja i kao i prošle sezone naslov svjetskog prvaka odluèuje se u posljednjoj utrci, na stazi Interlagos u Brazilu. Lewis Hamilton, baš kao i prije godinu dana, vodi u poretku i teško je vjerovati da æe se ponoviti 2007. kada je naslov prepustio Kimiju Räikkönenu. Felipe Massa zaostaje 7 bodova i sve je više-manje u Hamiltonovim rukama. Shodno tome, Brazilac kaže da ne osjeæa nikakav pritisak uoèi posljednje utrke.
"Nemam što izgubiti. Moja momèad je uz mene i sav pritisak bit æe na njemu, pogotovo ako se prisjetimo što se dogodilo prošle sezone. Ne mogu doèekati poèetak utrke."
Massa smatra da æe Ferrari biti puno konkurentniji McLarenu nego što je to bilo u Kini.
"Nemoguæe je predvidjeti što æe se sve dogoditi ali naši bolidi su uvijek bili dobri na ovoj stazi iako ne mogu objasniti zašto. Mislim da æe tako biti i u nedjelju, bez obzira na uvjete."
 


Sve je super i sve je za 5!
30-10-2008 at 13:19 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1




F1 VOZAÈ Renaulta, 26-godišnji Španjolac Fernando Alonso, izjavio je da poštuje Lewisa Hamiltona, ali definitivno ne navija za njega.
"Ako hoæete iskreno, radije bih da naslov pripadne vozaèu koji ne vozi za McLaren", izrazio je još jednom prezir spram svoje lanjske momèadi španjolski pilot, a uoèi nedjeljnog raspleta na 18. utrci sezone u brazilskom Sao Paulu.
"Kad je u pitanju Lewis Hamilton, mogu reæi da ga iznimno poštujem kao vozaèa. Jasno je da je veliki favorit na Interlagosu. Ima sedam bodova prednosti i, završi li utrku, bit æe prvak. Prebrz je da ne bi izborio mjesto meðu prvih pet", dodao je Alonso.
 


Sve je super i sve je za 5!
01-11-2008 at 01:09 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

BRAZILSKI vozaè Ferrarija Felipe Massa ostvario je najbolji rezultat na prvom slobodnom treningu na stazi u Sao Paulu, na kojoj se u nedjelju vozi posljednja ovosezonska utrka, Velika nagrada Brazila.
Massa je odvezao najbrži krug u vremenu 1:12.305, a odmah iza njega bio je vodeæi u ukupnom poretku vozaèa, Lewis Hamilton u McLaren-Mercedesu.
Treæe mjesto pripalo je Kimiju Räikkönenu, prošlogodišnjem pobjedniku ove utrke, dok je èetvrto najbolje vrijeme ostvario Robert Kubica u BMW-u.
VN Brazila, rezultati prvog slobodnog treninga:
1. Felipe Massa, Ferrari, 1:12.305
2. Lewis Hamilton, McLaren-Mercedes, +0.190
3. Kimi Räikkönen, Ferrari, +0.202
4. Robert Kubica, BMW Sauber, +0.569
5. Heikki Kovalainen, McLaren-Mercedes, +0.620
6. Fernando Alonso, Renault, +0.756
7. Mark Webber, Red Bull-Renault, +0.993
8. Nelsinho Piquet, Renault, +1.073
 


Sve je super i sve je za 5!
01-11-2008 at 01:11 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1





LEWIS HAMILTON je novi svjetski prvak. Pilot McLarena je naslov osigurao doslovno u zadnjih stotinu metara na utrci VN Brazila, zahvaljujuæi prijateljskoj gesti Tima Glocka, koji ga je propustio do petog mjesta. Felippe Massa odnio je pobjedu, u rukama je držao naslov svjetskog prvaka sve do samog finiša....
Hamilton je naslov osigurao doslovno u zadnjim metrima metara utrke. Naime, bio je na petom mjesto, ali je Vettel prešao nekoliko krugova prije kraja i gurnuo na šesto mjesto što Hamiltonu nije bilo dovoljno za naslov. No, samo nekoliko metara prije cilja, èetvrtoplasirani Glock je naglo usporio, propustio Hamiltona i Vettela te je tako Hamilton uzeo naslov u režiji Nijemaca Glocka.
Felipe Massa je napravio je što je mogao, slavio je pred domaæom publikom, no to mu nije bilo dovoljno za konaèno slavlje.
Massa je na kraju osvojio deset bodova, Hamilton èetiri i na kraju je pilot McLarena ima ukupno 99 bodova naspram 98 koliko je skupio vozaè Ferrarija.
Utrka je poèela dramatièno, pljusak u Brazilu je odgodio start desetak minuta. Meðutim ubrzo je kiša prestala, a staza se brzo sušila jer je temperatura bila dosta visoka.
Massa je nakon deset krugova otišao u boks i stavio gume za kišu, Hamilton to nije odmah uèinio pa je pao na sedmo mjesto. No, Britanac se ubrzo vratio, a prolaskom Fisichelle je uspio osigurati peto mjesto koje mu je donosilo naslov svjetskog prvaka.
No, situaciju je pred sam kraja zakomplicirala kiša koja je poèela padati šest krugova prije kraja. Ponovo su vozaèi otišli u boks po gume za kišu, Hamilton je ušao odmah, a Massa je prošao boks kad je poèela kiša pa je morao odvoziti još jedan krug.
Kad je Brazilac prošao prvi kroz cilj, Hamilton je još uvijek bio na šestom mjestu i poèelo je neopisivo slavlje u Ferrariju. No, onda se pojavio Glock i režirao jednu od najuzudljivijih završnica Formule 1... Suze Felipea Masse pred domaæom publikom sve su rekle, nevjerica koja ga je zatekla u doslovno zadnjim metrima utrke odnijela je san o naslovu svjetskog prvaka.
Rezultati VN Brazila:
1Felipe Massa Ferrari
2 Fernando Alonso Renault +13.2 secs
3 Kimi Raikkonen Ferrari +16.2
4 Sebastian Vettel STR-Ferrari +38.0
5 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes +38.9
6 Timo Glock Toyota +44.3
7 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes +55.0
8 Jarno Trulli Toyota +68.4
9 Mark Webber Red Bull-Renault +79.6
10 Nick Heidfeld BMW Sauber +1 Krug
Ferrari najbolji u poretku konstruktora
Raikkonen je završio na treæem mjestu ukupnog poretka sa 75 osvojenih bodova. Kubica, koji je danas završio na 11. mjestu, je èetvrti, dok je Alonso na petom mjestu. Slijede Heidfeld, Kovalainen, Vettel...
Ferrari je osvojio naslov u konkurenciji konstruktora sa 172 osvojena boda. McLaren je drugi sa 151, dok su Kubica i Heidfeld za BMW skupili 135. Èetvrti je Renault, a peta Toyota.
Hamilton prvi tamnoputi vozaè i najmlaði svjetski prvak
Inaèe, Hamilton je prvi tamnoputi vozaè u povijesti Formule 1, najmlaði svjetski prvak, prvi debitant koji je vodio u ukupnom poretku.... Roðen je 7. sijeènja prije 23 godine i nazvan po najbržem èovjeku svijeta Carlu Lewisu, a nepune 24 godine kasnije i sam je pokorio svijet brzina, za veliko slavlje u Velikoj Britaniji.
Prošle sezone je završio na drugom mjestu sa 109 osvojenih bodova, a naslov mu je za dlaku izmakao u zadnjoj utrci. Ove godine je slavio u Australiji, Monacu, Velikoj Britaniji, Njemaèkoj te Kini.
Lewis Hamilton je deveti britanski vozaè koji je osvojio naslov svjetskog prvaka, a ovo je 25 put u povijesti da odluka o svjetskom prvaku pada u posljednjoj utrci sezone.




Nakon što je prošle godine u posljednjoj utrci sezone izgubio bodovnu prednost i naslov prvaka prepustio Kimiju Raikkonenu, Lewis Hamilton ove je godine otišao do kraja.
>Naslov bez sjaja: Hamilton prvak u režiji Tima Glocka
U svojoj tek drugoj sezoni meðu vozaèkom elitom pokorio je konkurenciju u izuzetno zanimljivoj završnici u kojoj je veæ praktièki osvojeni naslov izgubio, a zatim ga ponovno prigrlio u posljednja dva kruga u utrci. Sreæi, naravno, nije bilo kraja:
"Nevjerojatno, moram doæi do zraka. Ovo je gotovo nemoguæe opisati, ostao sam bez rijeèi. Bilo je ovo dugo putovanje u kojem je moja momèad odradila sjajan posao - oduševljen sam. Uspio sam u posljednjem zavoju preteæi Timu Glocka, zbog toga zahvaljujem Bogu. Bila je ovo jedna od najtežih utrka u mom životu, možda i najteža. Ovo je san."
Massa: Ponosan sam na sve uèinjeno
Interlagos je mogao ispisati savršen scenarij za domaæeg vozaèa, ali Felipe Massa ostao je pred vratima raja u posljednjoj utrci sezone u Formuli 1.
Kada je prvi prošao ciljnom ravninom iz boksa mu je javljeno da je Hamilton izgubio svoju poziciju i da je upravo on novi svjetski prvak. Ruka podignuta visoko u zrak za nekoliko je sekundi zamijenjena suzama. Imao je Massa sedam bodova zaostatka pred ovu utrku i malo je tko osim njega samog i njegove momèadi vjerovao u èudo. A, tako je malo nedostajalo da se ono dogodi.
"Savršeno smo odradili utrku, a na kraju nam je naslov izmaknuo za samo jedan bod. Svejedno, ponosan sam na cijelu sezonu. Znam kakav je osjeæam pobijediti, znam i kako je izgubiti. Moramo se okrenuti sutrašnjici", izjavio je Massa.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-11-2008 at 21:18 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1




NAKON VN Brazila i dramatiènog raspleta u doslovno zadnjim metrima utrke, potez Tima Glocka izaziva buru rasprava. Nijemac je u posljednjim metrima utrke naglo usporio i propustio Vettela i Hamiltona, a vozaè McLarena je tako uspio dohvatiti peto mjesto što mu je osiguralo naslov prvaka.
>Naslov bez sjaja: Hamilton prvak u režiji Tima Glocka
Ljubitelji Formule raspravljaju je li Glock namjerno propustio Hamiltona ili ga je ovaj jednostavno prešao buduæi da je Nijemac bio na gumama za suho. Kiša je poèela padati nekoliko krugova prije kraja, Glock je ostao na gumama za suho, a kasnije su iz McLarena priznali da su ih je jako iznenadio potez vozaèa Toyote. Pa èujmo što o cijeloj situaciji kaže Glock.
"Bio sam na gumama za suho kad je kiša poèela i posljednji krug mi je bilo nemoguæe voziti. Trudio sam se koliko sam mogao, ali je bilo jako teško kontrolirati bolid i izgubio sam poziciju na samom kraju kruga", rekao je Glock.
Glock kaže da je zadovoljan sezonom u kojoj je skupio 25 bodova i osvojio deseto mjesto na kraju. S Jarnom Trullijem je donio 56 bodova Toyoti i peto mjesto na ljestvici konstruktora.
"Plasman meðu prvih šest je pristojan rezultat jer sam cijeli vikend imao problema, no bio sam blizu petog mjesta pa sam malo razoèaran. Ovo je moja prva sezona u Toyoti i zadovoljan sam kako je sve završilo. Nije bilo lako u poèetku, no tijekom sezone smo bili sve bolji, a ja sam napredovao kao vozaè. Od Hockenheima sam postizao dobre rezultate, osvojio sam više od 20 bodova što mi je bio cilj prije sezone. Sad moramo raditi još više kako bismo sljedeæe godine bili još bolji", zakljuèio je Glock èije æe se ime mnogo spominjati ovih dana.
 


Sve je super i sve je za 5!
02-11-2008 at 23:38 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1




NAKON dramatiènog raspleta prvenstva, javio je jedan od najveæih. Sedmerostruki svjetski prvak u Formuli 1, Michael Schumacher, putem svog službemog weba uputio je èestitku Lewisu Hamiltonu na osvojenom naslovu svjetskog prvaka.

"Kakav finale. Još danas sam opèinjen juèerašnjom utrkom. To je nešto što nikada nisam doživio, niti kao vozaè, niti kao gledatelj, može se samo zakljuèiti da je u pitanju bila sudbina. Èestitam Lewisu Hamiltonu, a Felipeu Massi i svim našim deèkima u Brazilu šaljem srdaèan pozdrav. Felipe iz ove utrke može izaæi uzdignute glave, jer je njome razuvjerio i one posljednje koji su sumnjali u njega. I sljedeæe æe sezone sigurno napadati", poruèio je Schumi.

Hill: Tko æe nakon ovoga zaustaviti Hamiltona?

Èestitke su stigle iz s Otoka koji je 12 godina èekao novog prvaka. Damon Hill daleke je 1996. godine u Williamsu osvojio titulu svjetskog prvaka, a danas se do poda naklonio Lewisu Hamiltonu, "koji može postati jedan od najveæih britanskih pilota svih vremena."

"Hamilton je vanserijski talent i sjajan ambasador britanskog sporta. Osvojio je naslov prvaka i od sada æe ga biti jako teško zaustaviti.", rekao je Hill, koji je utrku pratio odraðujuæi promo-event u Silverstoneu.

Hill priznaje da je poput svih Hamiltonovih navijaèa bio u prilièno teškom mentalnom stanju kada je buduæi prvak tri kruga prije kraja ispustio peto mjesto.

"Bio sam oèajan. Nismo vjerovali u ono što vidimo, pitali smo se kako je moglo poæi po zlu u samom finišu, kada je sve veæ bilo praktièki gotovo? A onda je Timo Glock poopustio i vratili smo se u igru. Jadni Felipe Massa i njegov Ferrari prošli su put od vrha do dna, no u toj nevjerojatno uzbudljivoj utrci, svi smo prešli tu rutu. Kiša na samom kraju omela je Glocka, ispostavilo se da je pogriješio. Hamiltonu èestitam, baš kao i njegovoj obitelji. Lijepo je opet slaviti britanski naslov prvaka.", rekao je Hill.

 


Sve je super i sve je za 5!
03-11-2008 at 12:55 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Formula 1

Sranje, navijao sam za brazilca...

Dodatno, zar ne bi trebali uvesti (Bernie, citas li ti ovo uopste? ) nekakvo pravilo da se broji i koliko je puta neko pobijedio, pored jednostavnog sabiranja bodova?  


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
03-11-2008 at 17:47 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
Bosnjo wrote:
Sranje, navijao sam za brazilca...

Dodatno, zar ne bi trebali uvesti (Bernie, citas li ti ovo uopste? ) nekakvo pravilo da se broji i koliko je puta neko pobijedio, pored jednostavnog sabiranja bodova?


pa postoji to pravilo,mislim ako ne znas...
u slucaju istog broja bodova pobjedjuje onaj koji ima vise pobjeda, u slucaju istog broja pobjeda onda sampi0onat uzima onaj koji ima vise drugih mjesta ....
eh eto i pa dobro...
04-11-2008 at 14:44 | Ukljuèi u odgovor
Bosnjo
Nivo: Forumski doajen
Seljacina

Registriran(a): 26-03-2004
Lokacija: G. Dubrave
Odgovori: 17480
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
primus wrote:


pa postoji to pravilo,mislim ako ne znas...
u slucaju istog broja bodova pobjedjuje onaj koji ima vise pobjeda, u slucaju istog broja pobjeda onda sampi0onat uzima onaj koji ima vise drugih mjesta ....
eh eto i pa dobro...


Znam ja za to pravilo, i to je logicno, moras nekako odrediti ko ce biti pobjednik.

Ali ovako, Masa je imao ukupno vise pobjeda od Hamiltona, a ovaj opet prvak.
 


Pravim musku djecu, 200 maraka komad. Ako bude zensko, vracam pare...
04-11-2008 at 16:03 | Ukljuèi u odgovor
Djensons
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 21-06-2006
Lokacija: Burkina Faso
Odgovori: 7128
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Formula 1

citat:
Bosnjo wrote:


Znam ja za to pravilo, i to je logicno, moras nekako odrediti ko ce biti pobjednik.

Ali ovako, Masa je imao ukupno vise pobjeda od Hamiltona, a ovaj opet prvak.


Samo mu je mana sto je imao na kraju jedan bod manje...
04-11-2008 at 16:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Sport : Formula 1 New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice