Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
andjela wrote:


Ma niko pametan , ne bi trebao dozvoliti takvu vrstu okupljanja u vrijeme kad su to oni organizovali , zato se i ja slažem da su provokacije i oèekivane...Ali nisam sigurna , da bi i u neko drugo vrijeme prošli bez problema , bilo bi provokacija sigurno , jer nismo mi po tom pitanju dostigli viši prag tolerancije ... što takodje ne mogu da zamjerim , ipak je to za nas tabu i to možda na vrhu ljestvice ....

okupljanje homoseksualnih grupa nije bilo ni u jednom vjerskom objektu ,veæ je poèelo izložbom u muzeju,a za mjesto okupljnja dozvolu daje nadležni organ (policija) koja je dužna da takve manifestacije nadgleda(i ne samo takve veæ bilo koje za koje izda dozvolu)...sve po zakonu kakv i treba da bude u jjednoj SEKULARNOJ državi...u pitanju je Zakon o poštivanju ljudskih i manjinskih prava...Zakon po kome se i mjeri stepen demokratiènosti jednog društva.Po istom Zakonu bi trebalo da budu procesuirani svi oni i koji napadaju pokrivene žene,vjerske službenike,invalidna lica ,lica sa posebnim potrebama,djecu i tako dalje.
10-02-2010 at 23:21 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:

..u pitanju je Zakon o poštivanju ljudskih i manjinskih prava...Zakon po kome se i mjeri stepen demokratiènosti jednog društva.

... i stepen civilizovanosti jednog društva.
10-02-2010 at 23:24 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
yugi wrote:


E vidiš upravo ovakva percepcija koju ti kroz ovaj post prezentuješ je katastrofa!!!
Dakle opštepoznato je da je taj lik psihijatrijski sluèaj! To što je svojevremeno izjavio da ih je pobio jer su druge vjere treba da se uzme kao relevantno a to što je lik puko e to nema veze!!Ma nije valjda i yebem im sjeme pogano oduvijek.
Ja sam u više navrata naglasio da mi ni u kom sluèaju nisu imanentni svetonadzori vehabija ali ovde se pokušava pokrenuti sveopšti linè i strpati sve u isti koš
Dakle svako onaj ko je legalista i prije svega ko ima i trunke tolerantnosti u sebi morao bi prihvatiti èinjenicu da ti ljudi imaju svoje mjesto u ovom društvu i da ne zaslužuju da budu proganjani kao zvjeri samo zato što su vehabije!!!!
Ako su državljani BiH treba da imaju isti tretman kao i ja i ti ili bilo ko drugi!!!
Putnik navede da ih ima u Danskoj na stotine i niko ih ne dira!Takav sluèaj je i sa ostatkom Evrope manje više!
Pa šta to mi u Bosni treba da dokazujemo
Ovo me neodoljivo podsjeæa na one komunjarske metode kad je brat brata za vrijeme Informbiroa cinkao da bi se eto dokazao kao lojalan aparatèik!!!
E sad i mi u Bosni treba da ih proganjamo ko stoku jer zaboga valja dokazati da mi nismo kao oni!!
Svakom normalnom je jasno da je uticaj vehabija u BiH minoran ali eto treba diæi na talambase kako æe oni dovesti do smaka svijeta ako ih se na vrijeme ne stavi uza zid
Ovi debili iz 60 minuta svako malo išèaèkaju tobože neku prièu o njima a ovaj zadnji prilog u kome se novinar osvrnuo i na mokre èvorove ili narodski reèeno hale tako eklatantno pokazuje koliko im nedostaje stvarnog materijala za prièu!!!!
Šljam iz genocidne tvorevine zadovoljno trlja ruke jer zaboga eto svijet sad napokon vidi protiv koga su se borili hrabri srpski vojnici i ima ostatak svijeta da im bude zahvalan što su spasili planetu od najezde vehabija!!!!


Nije Yugi OPŠTEPOZNATO,o stanju psihièke svijesti se brine zdravstvena služba.To od èega je lik "puko" takodje konstatuje struka,a ne ti i ja.
I kojom izjavom ja to pokreæem "sveopšti linè" i "proganjam nekoga kao zvijer" i "da ne trebaju da imaju isti tretman prilikom zdravstvene zaštitite"..Ovo ti meni imputiraš bez ijednog argumenta.
To što ih ima i u Danskoj i niko ih ne dira je vjerovatno zbog toga što u Danskoj ne mogu baš tako lako da stave maltu na ulicu i da nikome ne daju da prodje kroz sokak ,ko im nije po volji.Ali Bosna je još uvijek daleko od Danske ,ne u geografskom,nego u svakom drugom smislu,pa da ne širimo.I danci sigurno jako insistiraju na svom leaglizmu kao ja i ti.
šljam iz genocidne tvorevine zadovoljno trlja ruke zato što se dogovorio sa vrlim Muslimanima tipa Tihiæa po raznoraznim Prudovima i Butmirima...nije se taj šljam sa mnom dogovarao.
Meni jako prija kad slušam Vaskoviæa u 60 minuta kad rešeta Dodika,ali sam sigurna da ima pandana traktoristi i sa druge strane.Jedan isti takav kao Tihiæ mi je poslao rodjak na Goli otok,sad mu je potomstvo u prvom safu...E vidiš meni se od takvih preletaèa najviše povraæa,bez obzira na vjeru i naciju

[Edited by soraya on 10-02-2010 at 23:42 GMT]
10-02-2010 at 23:41 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:

okupljanje homoseksualnih grupa nije bilo ni u jednom vjerskom objektu ,veæ je poèelo izložbom u muzeju,a za mjesto okupljnja dozvolu daje nadležni organ (policija) koja je dužna da takve manifestacije nadgleda(i ne samo takve veæ bilo koje za koje izda dozvolu)...sve po zakonu kakv i treba da bude u jjednoj SEKULARNOJ državi...u pitanju je Zakon o poštivanju ljudskih i manjinskih prava...Zakon po kome se i mjeri stepen demokratiènosti jednog društva.Po istom Zakonu bi trebalo da budu procesuirani svi oni i koji napadaju pokrivene žene,vjerske službenike,invalidna lica ,lica sa posebnim potrebama,djecu i tako dalje.

Sve je to lijepo zakon ovaj , zakon onaj i sve po zakonu , a zakona nigdje nema
Mogu se pozivati na zakon , ali i dalje mislim da je vrijeme manifestacije degutantno i izabrano ciljano....Iza svega u ovoj državi stoji nešto prljavo i pokvareno....tako da , bez obzira na zakon , i dalje ne vjerujem da u ovom sluèaju , nije bilo zadnjih namjera...

[Edited by andjela on 10-02-2010 at 23:46 GMT]
10-02-2010 at 23:44 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
andjela wrote:

Sve je to lijepo zakon ovaj , zakon onaj i sve po zakonu , a zakona nigdje nema
Mogu se pozivati na zakon , ali i dalje mislim da je vrijeme manifestacije degutantno i izabrano ciljano....Iza svega u ovoj državi stoji nešto prljavo i pokvareno....tako da , bez obzira na zakon , i dalje ne vjerujem da u ovom sluèaju , nije bilo zadnjih namjera...

[Edited by andjela on 10-02-2010 at 23:46 GMT]

zato što je kržljav Zakon o kome prièamo,zato je kržljava i demokratija u ovoj državi...Koliko znam prva reakcija na akciju "svjetlost" je bila od Helsinškog odbora za ljudska prava,što u svakom sluèaju nešto znaèi..Možda ne nama koji tu živimo ali onima koji nas posmatraju i u èije društvo bi rado da se "uguramo" sigurno nešto znaèi...Polako,demokratizacija jednog društva je dugotrajan proces.Kad nam bude normalno da gledamo da se mladiæ i djevojka grle na ulici (ili mladiæ i mladiæ) a da u tome ne vidimo uvijek neku provokaciju,onda æemo biti na konju
10-02-2010 at 23:51 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
racionalna manjina wrote:

... i stepen civilizovanosti jednog društva.


stepen civilizovanosti jednog društva se poveæava kroz poštovanje upravo zakona o ljudskim i manjinskim pravima
10-02-2010 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
blackout wrote:
Sve je ovo predimenzionirano u licne i politicke svrhe odredjenih ljudi!

I dok oni hapse vehabije, cetnici, ustase, Dodik itd..., nastavljaju sa rusenjem drzave!


nažalost,prekidaè je kod njih,svjetlo je za sada ugašeno oni ga upaliti neæe

[Edited by soraya on 11-02-2010 at 00:47 GMT]
11-02-2010 at 00:04 | Ukljuèi u odgovor
Putnik
Nivo: Forumski doajen
Deveram, deveram...

Registriran(a): 01-02-2002
Odgovori: 26140
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
soraya wrote:

kad je tako strašno šta æeš tamo?

Pa vidjela zaba gdje se konji potkivaju pa i ona digla nogu...Evo samo recimo jedan mali primjer sta cemo tamo...Sad je aktuelno to da bosanci idu u Afganistan da ratuju...Znaci treba im svjeze meso...Jedan od primjera sta cemo tamo...
11-02-2010 at 00:05 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
pagny wrote:


Soraya izvini nije zlomamjerno ali eto nekako se "potrefi" da koristim tvoja dva posta da postavim sebi Ali I drugima neka pitanja .Evo sad mi se javlja dilema koli je vise u pravu oni koji za sebe kazu da prate praxu svojih predaka ili oni koji za sebe kazu da prate praxu Muhameda savs ?


ne znam @pagny...nisam religiozna niti vjernica..Èitanje Kur-ana(prevoda) je bio moj èin kuturne i struène nadgradnje vezane za moju profesiju.Moralne i ljudske vrijednosti sam dobila kroz vaspitanje od strane svojih predaka.
11-02-2010 at 00:10 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Maoèa-ko je upalio svjetlo

citat:
Putnik wrote:


Slazem se ja, ali sad necemo o "koljacima" jer se ovdje radi o ljudima koji nikoga ne zaklase...i pripisivati im tako nesto je bas pretjerano. Procitao sam negdje ovdje da je OK sto su uhapseni radi preventive. Pa ovo je meni toliko bolesna konstatacija. Evo ovdje u Kopenhagenu ima na 100-tine Vehabija i niko ih ne hapsi "radi preventive". Jeli ko hapsio cetnike radi preventive? Ja koliko ne volim ocima vidjeti cetnika toliko ne volim ni vehabiju, ali mi cemo sada u narednu godinu pricati samo o vehabijama i opasnosti od njih dok ce ostali fino odradjivati svoj posao, naravno uz podrsku pojedinih balija koji sjede u samom vrhu drzave. Mi cemo ovdje pricati o pojednim slucajvima gdje se desilo ubistvo, a zanemarit cemo Srebrenicu i genocid koji se desio u istoj i to vidi cuda bas u momentu kada srbija i genocidna tvorevina rs treba da donesu rezoluciju o istoj...
Napominjem, ni jedan zlocin nad civilima NE opravdavam pa ne bitno sa koje strane je ucinjen, ali sada ovdje iznositi neke pojedinacne slucajeve gdje je jedna osoba bila egzekutor i uz to proglasena "neuracunljivom" i stavljati na racun ovim pohapsenim je malo pretjerano.
Ali ja razumijem kako inicijatore ove akcije i njihove nalogodavce tako i one koji ih podrzavaju. Treba se samo zapitati zasto se sve ovo desava bas u ovim trenucima i mnoge stvari ce biti jasne...Dotle...


NAJPRLJAVIJE i jeste što ti ljudi JESU pohapšeni iz "preventivnih" razloga,pa se naknadno dokazuje njihov navodni zloèin...Akcija napravljena da se pokaže da je zloèin što oni uopšte postoje...Da stvar bude gora,èetnici i ravnogorci postoje mnogo duže na ovim prostorima i gle èuda ,to nikome ne smeta...Ne smeta ljudima iz medjunarodne zajednice (jebe im se nisu kod njih genocid napravili)..Licemjerno isto koliko i embargo na oružje za BH dok je trajao rat....Onda ti uvale Dejton kao svetu kravu,a medju domaæim jajarama pronadju ljude koji su spremni za šaku novaca i 5 minuta vlasti i svoju rodjenu majku da prodaju.
Politièki skor i dobit iz svega izvlaèe upravo te jajare,u ovom sluèaju baš šaèica Bošnjaka Muslimana u aktuelnoj vlasti.Koji je to tek paradox i koliko æe nam još vremena trebati da to skontamo.Ovog puta su moneta vehabije,u buduænosti to može biti bilo ko od nas...to je moje gledište na cijeli sluèaj.



[Edited by soraya on 11-02-2010 at 00:46 GMT]
11-02-2010 at 00:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 21
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Maoèa-ko je upalio svjetlo New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice