Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Religija i filozofija : ISLAM
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Dea wrote:


Da, šejtan prokleti te nagovara, nije ovo zajebancija dragi moj

Ti vjeruješ da je istina to što govoriš, ali to možda nije istina. Ateista tvrdi da nema boga, a vjernik tvrdi da bog postoji.Kome vjerovati kad ni jedni ni drugi nemaju dokaze kojima bi mogli potkrijepiti svoje tvrdnje. Možda bi i jedni i drugi trebali biti malo korektniji i obraæati se sa "Ja vjerujem" a ne sa "Ja znam"
30-09-2010 at 09:50 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Grijesis,kao vjerniku tvoja je duznost da uputis one koji ne znaju na pravi put...
sabura,strpljenja moras imat,htjela ne htjela...



30-09-2010 at 12:47 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
Aidatuzla wrote:



primke primke, ti to mene malo zezas?


svi tezimo tome da budemo na pravom putu pa idemo idemo pa malo i skrenemo pa se vratimo i tako se borimo... (aman, sto fino zborim )
znam ja kome trebam preporuciti pravi put osim sto se borim za svoj

a i gdje ces bolje upute od savjeta da se cita i izucava




mORAM MALO,
mislim onako uopÆeno,naravno da nikad ne bih isao u dubljan i presao u sferu licnog ,jer nadam se i mislim da razumijem odakle dolazi tvoja potreba za vjerom.
al ovako malo sa strane,kada zborimo o porijeklu,izvoru,prenosu i tako tih stvarki,ne mogu da odolim
nema tu ba hatera,ne?
dakle,dzibril je gabrijel jelde?zar on nije andjeo smrti?ono, nosi duse s ovog svijeta,kako on onda prenese poruku muhamedu,il to nije taj kako se kaze andjeo,melek?
02-10-2010 at 11:38 | Ukljuèi u odgovor
sebil
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 11-10-2006
Lokacija: swe
Odgovori: 42
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Video: ½Kako da naucim klanjati½

Video koji na jedan jako lijep, blag i jednostavan nacin objasnjava, kroz prakticne primjere, kako se obavlja namaz. Mnogo dobar materijal za one koji zele da nauce klanjati: http://n-um.com/?q=node/3407

Selam!

11-10-2010 at 15:45 | Ukljuèi u odgovor
racionalna manjina
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-02-2010
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 11437
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

citat:
borbeni wrote:



http://www.minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=1844:zato-je-erijatska-kazna-za-blud-kamenovanje&catid=170:erijatske-kazne&Itemid=106



Da vidimo kako to izgleda u praksi

20-10-2010 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Video: ½Kako da naucim klanjati½

citat:
sebil wrote:
Video koji na jedan jako lijep, blag i jednostavan nacin objasnjava, kroz prakticne primjere, kako se obavlja namaz. Mnogo dobar materijal za one koji zele da nauce klanjati: http://n-um.com/?q=node/3407

Selam!


Zaista lijep video. Samo pritisnete na link i onda play.
21-10-2010 at 00:55 | Ukljuèi u odgovor
Fini
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 29-10-2006
Lokacija: Pogodi
Odgovori: 539
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slušanje Kur´ana video

Slušanje Kur'ana video -

Poslušajte “Ljepote Kur’anskog govora”.
Pronaðimo svoja nadahnuæa u kur'anskim porukama, neka ajeti budu faktor za proèišæenje naših duša i neka utabaju put vlastita spasenja.

A oni koji se èvrsto drže Knjige i koji obavljaju molitvu - pa, Mi doista neæemo dopustiti da propadne nagrada onima koji èine dobra djela.'' Sura Bedemi, ajet broj 170.

P.S.
Šta možeš uraditi za jedan minut dnevno.
Shvatio sam da se u jednoj minuti života može uèiniti puno dobra.
U minuti možeš napisati èetiri reda podsjetnika, a ako požuriš i pet. To je skoro treæina stranice. Ako bi svakodnevno pisao samo pet redova, za mjesec bi napisao deset stranica, za godinu sto dvadeset stranica, a za deset godina hiljadu dvjesto stranica. Tolika je i knjiga - koja te uvodi u dženet.

U jednoj minuti možeš steæi zadovoljstvo Gospodara, pobrisati grijehe, kod Allaha ti može biti upisana nagrada i skinut teret sa tvojih pleæa. Mogu ti biti riznica kod Uzvišenog. U toj minuti možeš pisati, sastavljati, uèiti, razvijati talenat, jaèati memoriju, poveæavati dobra djela, spominjati Allaha, produbljivati kulturu i širiti spoznaju.

Da nas Allah saèuva, hladnoæe odluènosti i podlosti prirode.

http://www.islam-iman.com/index.php?option=com_content&view=category&id=67&Itemid=129

21-10-2010 at 06:53 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

VRATITE SE VOLJENI U OKRILJE IMANA
Ja sam se s ovim svijetom halalila. Onog dana kad sam na glavu mahramu stavila.Neka rodbina mi je tada od muke poplavila. Ali ja za to nisam marila..Danas ti isti klanjaju, zikre, poste, kuci pozivaju samo vjernike u goste.Ali opet ima nekih, koji mi pamet sole. Kako se neki vjernici na ispravan,a neki na neispravan nacin mole. Uvijek neka rasprava o te èetiri škole mezheba.----------Vjernici su braca, mene mahrama vraca u korijene Islama, zbog nje postala sam dama.Sada poštuju me mnogi, i oni što bili su, odali se drogi. Zato sada kad šetam po gradu, s ponosom spustim glavu.Ja imam ljubav pravu, što nemaju mnogi. Vecina u mom kraju priklonilla se nekoj bolesti, nekoj drogi.Šta se to desilo sa nama, dragi brate, draga sestro k'o da nam je ovdje u Bosni postalo tijesno.Jedni druge gledamo bijesno. Niko niodkog ne trazi halala, nema više ni one èarobne rijec, hvala.Svaki mezheb misli, da oni drugi griješe, pa pricekajmo onda,“...da Allah svoj sud donese...“----------A do tada dragi brate, draga sestro.....Nemojte da se svaðamo, i jedni druge iza budžaka gaðamo.Podignimo ruke, proucimo dovu. Napravimo s nefsom, raspravu tihu.Manimo se oholosti, zavidnosti i traca. Pustimo da izmeðu nas vlada istinska ljubav, najjaca...Neki kazu cuti, al ne mogu eto. Da ikako mogu, ulozila bih veto.Na Ustave, Zakone, na sva mita,“poklone“. Na sve ove državne ridžale, velikane.Nebih ni reisa ostavila sa strane. Ni jos neke muslimane, što ponižavaju Talibane.a ne vide svoje mahane, umjesto da im iz oka bar suza kane.kad vide kakvo je njihovo stanje al ne, u oèima njihovim ne izvire kajanje.--------------Neka nam srce abdesti suza. Neka brat bratu poène ruku da pruža.Ne ponizavaj sestru u Islamu. Ne ostavljaj je samu.Mahrama je njena i za tebe brate stit. Okreni se, pogledaj, to nije mitZašto se podsmjehujes kad sestra ulicom proðe, zar misliš da po tebe Azrail nece da doðe??Mene lièno tvoj sarkazam ne boli. Moje srce iskreno Allaha voli,Al' ne dopusti, ti da ti šejtan pamet soli. Pa nauèi nesto, okreni se Islamu i pomoli. Otjeraj sa svojih oèiju, tu koprenu, tamu. Dragi ti je Allah mnogo dobra daoa ti si se uzoholio i postao zao. Postao si neposlušan, brat, sinVrati se izvoru, poslušaj Kuran i prouci koju dovu.Izaðimo brate, sestro iz dunjaluèkog raja. Izaðimo iz mraka, u zemlju sjajaKazu, tekbir svaki otpor slama. Pa ginimo za Allaha sa tekbirom na usnamaNije lahk džihad naš, al u njemu nam leži spas. Pogled s ovog svijeta obori, tad æe i srce da se Rabbu pokori. A kad ti se zbog straha ,od Allaha orose oèi, Uzvišeni ti tada u srce Iman toèi.A ti dragi brate, što si vec i Islamu, ne dopusti da ti sestra zbog hajduk-braæe plaèe,Zavoli je radi Allaha još više, još jaèe. A ženu pazi k'o kap vode na dlanune traži joj mahanu, traži dobru stranu. Radi Allaha treba cijeli život u srcu da je nosišZbog iskušenja u koja one pada, treba da se ponosiš. Drugog boga osim Allaha nema, svakom se vjerniku, neka kušnja sprema. Do
Dženneta nije lahko doæi, treba kroz planine, makadam i trnje proæi. A
to æe samo onaj, èistog srca moæi, molim Allaha da nam bude na pomoæi.Mislim da je vakat, da nad grijesima pocnemo plakat,Zanemarimo tuðe greške i mahane i neka svako pogleda, na svom raèunu stanje.Koliko dugujemo Allahu, radimo li na svom ahlaku ili samo tražimo bolju nafakuZikri brate, cisti dušu, ako neæes slièiš Bushu.Ne navlaèimo Allahovu srdžbu, skakavce, poplave, sušu.Ne èekajmo da orkani zapušu, vec oèistimo dušu, dok još zefiri pušu...Ništa nije tip-top, šta je haram reci STOP!Da ti ne ponestane sabura, u zadnjoj treæini noæi,konektuj se na rezervar, ne èekaj da budeš star,tu je nihajet, tu je brate kraj...Nedaj da te šejtan nokautira, kad jednom poène, taj neda miraU zadnjoj si brate rundi, a do kraja je još samo*par sekundi*A tad æeš èuti Israfila u rog da svira, tad dušu on nece da bira.Pa ne dozvolimo onda da nas želja za DunjalukomU SRCE DIRA...Sagradimo sebi peæinu Hira,Sakrijmo srce od dunjaluèkih strasti,Uðimo u zemlju duševnog mira,Tako neæemo u belaj pasti,Napravi si u srcu èesmu, pa neka isteèe ono što ti hajr donijet neæe.Za svaku bolest, Allah je dao iladžA devedeset i devet ih lijeèiZa Rabba obavljen Hadždž...Ne budimo hizmeæari, šejtanskoj raji,Otklonimo od sebe ovosvijetski heroin,Malo nam je još ostalo, na prste veæ brojim,Za muslimane se bojim, Allaha dragog molim i kad sjedim i kad stojim..molbom život krojim,“uèini Rabbu, da budemo bolji“...Neka nam braæo i sestre, bude jedina tema,Da drugog boga sem Allaha nema,I dok ovo pišem, iskreno Rabba molim, da mi èuva vas koje radi Njega volim.Molim ga da nam da da živimo u džemmatu, a ne da budemo u meðusobnom ratu.Stavimo ban na dunjaluèke kapije, a srca u džamije, na ibadet samo Allahu-terapije.Doèekajmo voljeni da nam se duša s Tesnimskog vrela napije...Amin,ja Rabby!!Elhamdulillahi!

21-10-2010 at 22:09 | Ukljuèi u odgovor
bosno_moja
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 23-11-2009
Odgovori: 249
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Slušanje Kur´ana video

Jedno najljepše uèenje Kur'ana koje sam ikad èuo. Tako lijep glas djeteta. Allah mu dao dženet. Zaista lijepo.

http://www.youtube.com/watch?v=K1mjVd_dems

23-10-2010 at 10:14 | Ukljuèi u odgovor
bosnjobosnjo
Nivo: Forumas sa iskustvom
100% bosanac
Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: najdraza
Odgovori: 245
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ISLAM JE VJERA BUDUÆNOSTI

Sestra bivšeg britanskog premijera Tony Blaira najavila je kako je prošlog vikenda prešla na islam. Novinarka Lauren Booth prihvatila je tu vjeru nakon iskustva kojeg opisuje kao ''sveto iskustvo'' u Iranu. Ona je samo jedna od rastuæeg broja modernih Britanki od karijere koje su isto to uradile.

11-11-2010 at 20:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 45
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: aronofsky, auspuh, B.S, marina95, medeni, Memo, Probisvjet, pupa, realnosttuzle, sdds, smiljana, tweety
FORUM : Religija i filozofija : ISLAM New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice