Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

joj druze, sto ti imas negativnu politiku prema obicnom narodu, u pm.. imas li ti kakav prijedlog da svi ostanu da rade a da se rjesi ovaj problem? cisto sumnjam da su radnici ti koji su doveli do ovih dugovanja.. ovdje je greska sto je UKC kao i sve institucije vezan za stranke i stranacki kadrovi dijele vodece pozicije u upravi, ne strucnim licima.. mozda su ta lica i strucna, kad dio novca te institucije treba izdvojiti za izbornu kampanju ili promociju stranke.. ali kad treba nadoknaditi te gubitke, aktuelnim finansijskim incomima, onda se poteze snjura o tome kako se tu npr. lijece i ljudi bez zdr. osiguranja. normalno je da ima i toga, ali opet brate sve po obicnom narodu.. za sve je narod kriv kako ba to i ti se sad nadjes da opet po narodu udaras.. ko ti bi otpusto.. wtf
ko je izglaso taj zakon, da se nakon svake promijene vlasti, mora mijenjat upravni odbor neke institucije, samo zbog toga sto ne pripada pobjednickoj stranci? ako neko i hoce i zeli da popravi situaciju, nema sanse, jer zna da mu je tu bit' 4 godine i to je to.. promijeni ovaj zakon, i onda postavi bar jednog ekonomistu u upravni odbor UKC-a.. ovi sto su u upravnom odboru mogu bit vrhunski doktori svih profesija, al sudeci po ovom linku, oni trenutno rade autopsiju ovog giganta..
pisham vam se na politiku i nacine rijesavanja, nagomilanih problema..

28-02-2012 at 06:22 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
camac wrote:
joj druze, sto ti imas negativnu politiku prema obicnom narodu, u pm.. imas li ti kakav prijedlog da svi ostanu da rade a da se rjesi ovaj problem? cisto sumnjam da su radnici ti koji su doveli do ovih dugovanja.. ovdje je greska sto je UKC kao i sve institucije vezan za stranke i stranacki kadrovi dijele vodece pozicije u upravi, ne strucnim licima.. mozda su ta lica i strucna, kad dio novca te institucije treba izdvojiti za izbornu kampanju ili promociju stranke.. ali kad treba nadoknaditi te gubitke, aktuelnim finansijskim incomima, onda se poteze snjura o tome kako se tu npr. lijece i ljudi bez zdr. osiguranja. normalno je da ima i toga, ali opet brate sve po obicnom narodu.. za sve je narod kriv kako ba to i ti se sad nadjes da opet po narodu udaras.. ko ti bi otpusto.. wtf
ko je izglaso taj zakon, da se nakon svake promijene vlasti, mora mijenjat upravni odbor neke institucije, samo zbog toga sto ne pripada pobjednickoj stranci? ako neko i hoce i zeli da popravi situaciju, nema sanse, jer zna da mu je tu bit' 4 godine i to je to.. promijeni ovaj zakon, i onda postavi bar jednog ekonomistu u upravni odbor UKC-a.. ovi sto su u upravnom odboru mogu bit vrhunski doktori svih profesija, al sudeci po ovom linku, oni trenutno rade autopsiju ovog giganta..
pisham vam se na politiku i nacine rijesavanja, nagomilanih problema..



Razumijem šta želiš reæi i slažem se sa Vama da nije naèin otpuštanje radnika i da ovo nisu adekvatne metode- no u ovakvom ambijentu i trenutnoj situaciji mora se isfiltrirati radna snaga koja je ušla preko raznih veza kroz politièke glasaèke tabore. Oni koji su na takav naèin , preko stranke , dobili posao ostaju vjerni glasaèi toj stranci ma šta oni radili zato su odreðene stranke konstantno na vlasti. Ovakvi potrezi su razbijanje politièkih tabora. S druge strane, želim vam istaæi èinjenicu da su zapravo graðani najveæi krivci za stanje kakvo jeste je su graðani birali. Onaj politièar , lopov, prevarant koji je izabran , zasigurno se neæe promijeniti i on je takav kakav je - izabran je i vlada. Nadam se da æe uskoro doæi do otpuštanja svih nehljebara, korumpiranih doktora, medicinskih sestara, portira i tako dalje- što prije to bolje po sve nas.
28-02-2012 at 07:40 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI .. - Umirete al imate li zakazano

Evo kako funkcionišu javne zdravstvene ustanove

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/umirete-a-imate-li-zakazano

02-03-2012 at 07:27 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI .. - Umirete al imate li zakazano

citat:
Platonix wrote:
Evo kako funkcionišu javne zdravstvene ustanove

http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/umirete-a-imate-li-zakazano


Nije svugdje bas tako lose.Moja majka je zdravstveno zbrinuta,pregledana svaki put kad ode u ambulantu, dobije nalaze i lijekove koji su joj potrebni...Nije bas to toliko crno....sto opet ne znaci da nema pojedinacnih slucajeva


[Edited by Testosteron on 02-03-2012 at 16:36 GMT]
02-03-2012 at 16:27 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

maksuz dojdo zbog tebe i tvojih nebuloza za zdr.ustanove...
hiÆa mi maltene za revde,i odem i kod privatnog i u hitnu....
isto mi rekli i jedan i drugi,stim da mi privatnik uze 30 maraka...
eto te,tovje teorije,nerada i zavjera...
jednakost i sigurnot samo kad je za sve isto,a nikad nece bit isto,ako su pare u pitanju,...jer su pare ispred interesa sviju nas,...
uhhh odo,....

04-03-2012 at 11:30 | Ukljuèi u odgovor
Azur
Nivo: Forumski doajen
xxxxxyyyyy

Registriran(a): 24-07-2005
Odgovori: 5025
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
primus inter pares wrote:
maksuz dojdo zbog tebe i tvojih nebuloza za zdr.ustanove...
hiÆa mi maltene za revde,i odem i kod privatnog i u hitnu....
isto mi rekli i jedan i drugi,stim da mi privatnik uze 30 maraka...
eto te,tovje teorije,nerada i zavjera...
jednakost i sigurnot samo kad je za sve isto,a nikad nece bit isto,ako su pare u pitanju,...jer su pare ispred interesa sviju nas,...
uhhh odo,....



Neka ti onda Platonix vrati 30 maraka

04-03-2012 at 12:17 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

ne znam gdje drugo da se pozalim, pa evo ovdje, valjda... radi se o nasem pravosudju i ljudima koji u njemu rade!

advokati i osoblje koje radi u sistemu pravosudja trebaju biti moralne osobe, odgovorne, pristojne, zar ne?

e, pa, ne!

jucer se jedan od tih, ne znam sta je, meni totalno nepoznata faca, parkirao tako da je blokirao nas ulaz/izlaz za parking, a parkiramo se uz nasa ulazna vrata, tako da dovoljno prostora ostavimo za ulazak i da se mozemo jedni drugima, ili - daleko bilo - u slucaju hitne potrebe, brzo maknuti.

elem, parkirao se on tako da komsija ne moze da izadje, a ja ne mogu da udjem, pa ja dam svom coj'ku auto i kazem, ja cu ostat ovdje, a ti dodji kad se rasprarkira. proslo je nekih 2.5 - 3 sata, niko ne pomjeri to auto. dodje moj coj'k, nema gdje stat! ne moze preko njega uskakat na nase mjesto, pred nasim vratima!

meni pukne film, ja pozovem policiju, dodje plavac, zapise moje ime, zapise registraciju ovoga, napise mu kaznu, bla bla...

pola sata kasnije, ili tako nesto, dolaze njih dvojica, ugledaju onu kaznu i odmah se late telefona i pocnu zivkat kojekakve poznanike i prijatelje da se kazna unisti! jos demonstrativno uze onu kaznu i baci je u kontejner. psuju meni igdje ista imam, nesto galame i bune se.

izadjem ja na balkon, da vidim u cemu je problem, moze li se sta pomoc

sto se njuih dvojica pocese onda sicat raznim izjavama:
- necu ti ja ovo platit, ova ce kazna bit' poderana, znas li ti ko sam ja?!
- pi*** vam materina, meni ste nasli zvat policiju, nemoj da te mrak pojede!
- nemoj da ti se sutra parkiram u taj balkon
bla bla bla

dakle - on moze nepropisno da se parkira, na plocnik, pa i mene da onemoguci da se parkiram, a ja ne smijem da zovem policiju i da trazim sankciju!

aferim, druze advokate ili koji li si kar...

08-03-2012 at 12:42 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
statebriga wrote:
ne znam gdje drugo da se pozalim, pa evo ovdje, valjda... radi se o nasem pravosudju i ljudima koji u njemu rade!

advokati i osoblje koje radi u sistemu pravosudja trebaju biti moralne osobe, odgovorne, pristojne, zar ne?

e, pa, ne!

jucer se jedan od tih, ne znam sta je, meni totalno nepoznata faca, parkirao tako da je blokirao nas ulaz/izlaz za parking, a parkiramo se uz nasa ulazna vrata, tako da dovoljno prostora ostavimo za ulazak i da se mozemo jedni drugima, ili - daleko bilo - u slucaju hitne potrebe, brzo maknuti.

elem, parkirao se on tako da komsija ne moze da izadje, a ja ne mogu da udjem, pa ja dam svom coj'ku auto i kazem, ja cu ostat ovdje, a ti dodji kad se rasprarkira. proslo je nekih 2.5 - 3 sata, niko ne pomjeri to auto. dodje moj coj'k, nema gdje stat! ne moze preko njega uskakat na nase mjesto, pred nasim vratima!

meni pukne film, ja pozovem policiju, dodje plavac, zapise moje ime, zapise registraciju ovoga, napise mu kaznu, bla bla...

pola sata kasnije, ili tako nesto, dolaze njih dvojica, ugledaju onu kaznu i odmah se late telefona i pocnu zivkat kojekakve poznanike i prijatelje da se kazna unisti! jos demonstrativno uze onu kaznu i baci je u kontejner. psuju meni igdje ista imam, nesto galame i bune se.

izadjem ja na balkon, da vidim u cemu je problem, moze li se sta pomoc

sto se njuih dvojica pocese onda sicat raznim izjavama:
- necu ti ja ovo platit, ova ce kazna bit' poderana, znas li ti ko sam ja?!
- pi*** vam materina, meni ste nasli zvat policiju, nemoj da te mrak pojede!
- nemoj da ti se sutra parkiram u taj balkon
bla bla bla

dakle - on moze nepropisno da se parkira, na plocnik, pa i mene da onemoguci da se parkiram, a ja ne smijem da zovem policiju i da trazim sankciju!

aferim, druze advokate ili koji li si kar...


Mogu samo zamisliti kako si se osjeæao u tom momentu dok si slušao kako psuju, zovu nekoga tamo i gledao kako deru i bacaju kaznu i potom ti psuju i prijete. Nažalost kako si i rekao , imamo veoma loše sudstvo, i policiju koja je korumpirana koja zna za kradljivce i obijaèe stanova, auta i td. ako ih ne sprovodi jer dijele zaradu. Moj ti je prijedlog da uzmeš fotoaparat ili mobitelom fotografišeš taj parking, i takvo neprikladno parkiranje auta te pošalji te slike anonimno na adresu naèelnika, potparola MUP-a TK, Vladi TK, Kantonalnom Sudu ili najbolje pošalji anonimno saopštenje za javnost sa tim fotografijama.
I ja sam zaprepašten ovakvom situacijom u društvu i smatram da je potrebna akcija u kojoj æe graðani , prije svega aktivisti uèestvovati da odredimo smjernice i upute kako dalje bez obzira na bilo èiji stranaèku, vjersku ili bilo koju drugu pripadnost. Zakon štiti samo kriminalce koji se slobodno kreæu ulicama noæu i danju dok obièni graðani sa strahom borave i u svojim domovima.
08-03-2012 at 13:03 | Ukljuèi u odgovor
MelMel
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 23-03-2010
Odgovori: 24670
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
Platonix wrote:


Mogu samo zamisliti kako si se osjeæao u tom momentu dok si slušao kako psuju, zovu nekoga tamo i gledao kako deru i bacaju kaznu i potom ti psuju i prijete. Nažalost kako si i rekao , imamo veoma loše sudstvo, i policiju koja je korumpirana koja zna za kradljivce i obijaèe stanova, auta i td. ako ih ne sprovodi jer dijele zaradu. Moj ti je prijedlog da uzmeš fotoaparat ili mobitelom fotografišeš taj parking, i takvo neprikladno parkiranje auta te pošalji te slike anonimno na adresu naèelnika, potparola MUP-a TK, Vladi TK, Kantonalnom Sudu ili najbolje pošalji anonimno saopštenje za javnost sa tim fotografijama.
I ja sam zaprepašten ovakvom situacijom u društvu i smatram da je potrebna akcija u kojoj æe graðani , prije svega aktivisti uèestvovati da odredimo smjernice i upute kako dalje bez obzira na bilo èiji stranaèku, vjersku ili bilo koju drugu pripadnost. Zakon štiti samo kriminalce koji se slobodno kreæu ulicama noæu i danju dok obièni graðani sa strahom borave i u svojim domovima.

Nemoj samo ti o psovanju. Ne opravdavam ovu dvojicu, ali ti si vec pokazao na forumu svoj psovacki kapacitet i koliko god se ti zalagao za "boljitak", sigurna sam sudeci po tvom mentalitetu koji si do sada uspjesno demonstrovao na ovom forumu, kad se i ako se docepas vlasti bices isti kao ova dvojica - vjerovatno jos gori.


STB- sta se cudis. Pa kad oni koji su na funkcijama (eno imas video sto bleki postavi) kaze da parafriziram - sta ces, u takvoj drzavi zivimo i sasvim je normalno da svi stelom sve postizemo, pa i taj CT skan. U prevodu, odbrani covjek i Bregu i vlast i jos potvrdi kako to treba da je normalno.

Dakle, normalno je da i Brega i svi ostali i ta dvojica sto se parkirase stelom sve postizu. Do mentaliteta je. I dokle god obican narod bude prihvatao takav mentalitet i sam se tako ponasao, tako ce vam i biti.
08-03-2012 at 13:15 | Ukljuèi u odgovor
Platonix
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 21-03-2011
Lokacija: Jupiter
Odgovori: 363
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI ..

citat:
MelMel wrote:

Nemoj samo ti o psovanju. Ne opravdavam ovu dvojicu, ali ti si vec pokazao na forumu svoj psovacki kapacitet i koliko god se ti zalagao za "boljitak", sigurna sam sudeci po tvom mentalitetu koji si do sada uspjesno demonstrovao na ovom forumu, kad se i ako se docepas vlasti bices isti kao ova dvojica - vjerovatno jos gori.


STB- sta se cudis. Pa kad oni koji su na funkcijama (eno imas video sto bleki postavi) kaze da parafriziram - sta ces, u takvoj drzavi zivimo i sasvim je normalno da svi stelom sve postizemo, pa i taj CT skan. U prevodu, odbrani covjek i Bregu i vlast i jos potvrdi kako to treba da je normalno.

Dakle, normalno je da i Brega i svi ostali i ta dvojica sto se parkirase stelom sve postizu. Do mentaliteta je. I dokle god obican narod bude prihvatao takav mentalitet i sam se tako ponasao, tako ce vam i biti.


Ne znam šta da ti kažem tebi i sliènim tebi - jednostavno tvoje mišljenje je totalno bezvrijedno za mene.

[Edited by Platonix on 08-03-2012 at 13:26 GMT]
08-03-2012 at 13:23 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 37
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Tuzlarije : KRITIKE NA RAD POJEDINIH INSTITUCIJA, SLUŽBI .. New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice