Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
statebriga wrote:
nemam, ja sam dziberka


dz dz dz dz dzu dzulijetaaaa,jel ta
11-05-2012 at 10:59
daleko
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 28-11-2009
Odgovori: 328
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Abulafija wrote:



Ma mudo Marjanovo sve



Jel Mijailoviæevo?
11-05-2012 at 17:25
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
Abulafija wrote:
A to bas u Bosni ima neka komunisticka partija??
Koliko znam Lagumdzija je u socijaldemokratskoj stranci......
I sto ne bi mogo biti sosijaldemoktrata i vjernik, kake to veze ima s bilo cim.
Osim toga, tema opet skrece u pogresnom pravcu, mi ovdje pisemo o Tuzli i nekom buducem nacelniku, pa bih vas zamolio da se toga i pridrzavate, koliko- toliko.


ako su oni nasljednici svih nasljedja,prostorija,crvene boje, a bome i Titine slike na zidu kako cojek slobodnog razmisljanja ih moze nazvat

ja bi ih nazvao socijaldemokratima kad bi oni na zid uz Titinu sliku postavili Alijinu i Pavelicevu...onako sa strana isto ko sto je njegova slika bila uz Staljina

Arni,slazem se ja sa tobom...ali mi neki politicari prilahko razdizu ruke u javnosti i aminuju
11-05-2012 at 17:36
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

a je li problem ako novi nacelnik Tuzle bude istovremeno i neki religiozan covjek? da li bi to poteglo pitanje njegove sposobnosti i da li bi neko rekao da zbog toga nije podoban za obavljanje te duznosti? sigurno bi se naslo i takvih, koji bi u vrijeme kad se trazi novi "vodja", na ovaj nacin pokusali da diskredituju istog i da mu prisiju kakve nacionalisticke epitete bez obzira na to, sto nacija pod terminom "bukvalno" i ne znaci religija niti bilo sta slicno tom kontekstu.. kroz neke od komentara, jasno se da uociti da se slabo ko drzi i osvrce na onu jedinstvenu, bosansko- hercegovacku naciju, bez da se ta ista nacija veze za bilo koju religiju, vezanu za podrucje BiH, a samim tim i Tuzle.. na zalost, i dalje su na "snazi" misljenja da se pod pojmom nacionalno, smatra nesto bosnjacko, hrvatsko, srpsko..
da socijaldemokrata nije nuzno i komunista, je konstatacija koja je zaista veliko prosvjetljenje i edukativni pomak naseg drustva uopste.. jos kad bi se i termin "nacionalno" poceo posmatrati kroz "prizmu" bosansko- hercegovacke nacije, onda zaista ne bi bilo mjesta bilo kakvim ogranicenjima, (da ne kazem primitivizmu), u misljenjima pojedinih diskutanata..
religiozan nacelnik? hmm..
sto bi neko rekao:-"Zanimljivo.."

12-05-2012 at 00:27
Dilber
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 11-08-2010
Lokacija: u kamionu
Odgovori: 4206
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:
a je li problem ako novi nacelnik Tuzle bude istovremeno i neki religiozan covjek? da li bi to poteglo pitanje njegove sposobnosti i da li bi neko rekao da zbog toga nije podoban za obavljanje te duznosti? sigurno bi se naslo i takvih, koji bi u vrijeme kad se trazi novi "vodja", na ovaj nacin pokusali da diskredituju istog i da mu prisiju kakve nacionalisticke epitete bez obzira na to, sto nacija pod terminom "bukvalno" i ne znaci religija niti bilo sta slicno tom kontekstu.. kroz neke od komentara, jasno se da uociti da se slabo ko drzi i osvrce na onu jedinstvenu, bosansko- hercegovacku naciju, bez da se ta ista nacija veze za bilo koju religiju, vezanu za podrucje BiH, a samim tim i Tuzle.. na zalost, i dalje su na "snazi" misljenja da se pod pojmom nacionalno, smatra nesto bosnjacko, hrvatsko, srpsko..
da socijaldemokrata nije nuzno i komunista, je konstatacija koja je zaista veliko prosvjetljenje i edukativni pomak naseg drustva uopste.. jos kad bi se i termin "nacionalno" poceo posmatrati kroz "prizmu" bosansko- hercegovacke nacije, onda zaista ne bi bilo mjesta bilo kakvim ogranicenjima, (da ne kazem primitivizmu), u misljenjima pojedinih diskutanata..
religiozan nacelnik? hmm..
sto bi neko rekao:-"Zanimljivo.."



to citavo vrjeme i pokusavam rec

bolje pravedan ne bosnjak neg nepravedan bosnjak
samo sto kod neas ne ide a da se ne prozove kao nacionalista...samo zato sto se zove Anto,Jovo ili Mujo
12-05-2012 at 00:32
XMRVICAxTZ
Nivo: Forumski doajen
sitna al dinamitna

Registriran(a): 05-01-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9833
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

Cupu za nacelnika, Yugija za zamjenika, Sunce za sekretaricu ...moram da smislim ko ce bit cistachica

12-05-2012 at 01:00
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:
a je li problem ako novi nacelnik Tuzle bude istovremeno i neki religiozan covjek? da li bi to poteglo pitanje njegove sposobnosti i da li bi neko rekao da zbog toga nije podoban za obavljanje te duznosti? sigurno bi se naslo i takvih, koji bi u vrijeme kad se trazi novi "vodja", na ovaj nacin pokusali da diskredituju istog i da mu prisiju kakve nacionalisticke epitete bez obzira na to, sto nacija pod terminom "bukvalno" i ne znaci religija niti bilo sta slicno tom kontekstu.. kroz neke od komentara, jasno se da uociti da se slabo ko drzi i osvrce na onu jedinstvenu, bosansko- hercegovacku naciju, bez da se ta ista nacija veze za bilo koju religiju, vezanu za podrucje BiH, a samim tim i Tuzle.. na zalost, i dalje su na "snazi" misljenja da se pod pojmom nacionalno, smatra nesto bosnjacko, hrvatsko, srpsko..
da socijaldemokrata nije nuzno i komunista, je konstatacija koja je zaista veliko prosvjetljenje i edukativni pomak naseg drustva uopste.. jos kad bi se i termin "nacionalno" poceo posmatrati kroz "prizmu" bosansko- hercegovacke nacije, onda zaista ne bi bilo mjesta bilo kakvim ogranicenjima, (da ne kazem primitivizmu), u misljenjima pojedinih diskutanata..
religiozan nacelnik? hmm..
sto bi neko rekao:-"Zanimljivo.."



Biti religiozan i prakticirati svoju vjeru je privatna stvar svakog pojedinca,a ne politièki ekskluzivitet...isto kao što je privatna stvar biti homoseksualac,navijaè nekog sportskog tima..etc
Mješaš pojam nacije i narodnosti...nacija kao pojam je širi od pojma narodnosti (etnièke skupine)...bosasanskohercegovaèka nacija nažalost još nije ustrojena i što je najgore upravo njeno ustrojstvo ometaju Bošnjaci,Hrvati i Srbi kao ekskluzivno konstitutivni kako to i piše u Anexu 4 DMS(Ustavu BIH)...Konstitutivnost jednog naroda ne znaèi i suverenitet tog istog naroda na jednoj teritoriji...Suverenitet jedne države garantuje samo pojedinac-gradjanin...Samo u toj opciji je taj gradjanin konstitutivan na cijeloj teritoriji države,nikako drugaèije...A da li je taj gradjanin vjernik,potpuno je nebitno za državu koja je sekularna po svom pravnom ureðenju...A BIH to jeste-sekularna država.
Primitivizam o kome pišeš i jeste na strani onih koji trpaju sve Bošnjake u muslimane,sve Hrvate u katolike i sve Srbe u pravoslavce.
12-05-2012 at 06:59
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
XMRVICAxTZ wrote:
Cupu za nacelnika, Yugija za zamjenika, Sunce za sekretaricu ...moram da smislim ko ce bit cistachica

Evo ja æu
12-05-2012 at 07:50
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
primus inter pares wrote:
pa dobro,po meni,(moje misljenje,razmjena misljenja ok?)
sama ideja socijal demokratije,ljevice,kako god, i jest ukoso,sa strankama,desnog centra,desnice...pa i po pitanju religije...
po meni,tesko jedno s drugim,...
e sad naravno da moze,al,nekako... `na
i nije to retrogradno i primitivno misljenje,nego,ako se vec boris za jedne ideale koji su u suprotnosti s drugim idealima,i ako ih pomijesas,pokusas spojit,dobijes samo zbrku...
pocnu se sudarat ideje u glavi,sta je onda il tam il vam...ko na nekoj stazi,prekretnici u zivotu...
e sad,dali je kandidat za nacelnika vjernik ili ateista,manje vise totalno bi trebalo biti nevazno pitanje...njegova licna stvar...
ako cemo i po tom vagat,e jebiga onda...
sto stb navede,od tolikih zaduzenja ovlasti,programa,ideja,jos i to gledat,pa onda nije cudo sto narod nista i ne vidi...totalna zbrka...




Jest Primke sve se slažem s tobom, samo što je to kod nas prosto nemoguæe. Posebno zato što imamo veliku velièinu biraèkog tijela koje vaga glas baš po tom pitanju

A ovo za primitivno i sl. , to sam malo likovala ba, kontaš
12-05-2012 at 20:07
Magellan
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 29-10-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 39
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:
ono što su radile nacionalne stranke u svim dosadašnjim izbornim kampanjanjama je iskljuèivo samo homogenizovanje svoga nacionalnog tora i huškanje jednih na druge...
...a to je isto radio SDP u Tuzli. Homogeniziranje svojega tora (koji doduse nije nacionalni) i huskanje na druge ("Salko ce nam jezero zatrpat'" i slicno).

citat:
nacionalne stanke preferiraju desnièarstvo i konzervativizam,gradjanske stnake i partije su ideološki više ljevièarske i društvo tumaèe sa više humanistièkog aspekta...
Da, to je tako u teoriji. Jedino sto u BiH nema prave podjele lijevo-desno... Nacin djelovanja svih stranaka koje su do sada osvajale vlast je isti... Evo, navedi jednu "humanisticku" mjeru koju su "ljevicari" donijeli otkako su na vlasti?

U vecim strankama politika je prilicno makijavelisticka... Nema tu ni obraza ni morala... Pa i vecina ovih nacionalista imaju karijeru u KPJ...
Doduse, tu i tamo se nadje poneki naivac, ali i on mora biti zesci poltron da bi se penjao po partijskoj hijerarhiji... Znaci dok dodje do stranacke liste vec bude iskvaren...



Jedina sansa za neke promjene je da se biraju manje stranke i nezavisni kandidati... cini mi se da jedino oni (iako neiskusni) imaju sanse da unesu svjezinu u OV.

...
Eh, problem u Tuzli je jedan panican strah od dolaska nacionalista na vlast (koji se provlaci kroz komentare i na ovoj temi). I zato ce prosjecan Tuzlak radije glasati za "manje zlo" SDP zato sto u tom slucaju "vece zlo" SDA imati manje sanse da osvoji vlast.

I zato ce ona alternativna gradjanska opcija (po jacini mozda treca ili cetvrta) uvijek izvisiti.




---
Neko moje razmisljanje je da bi se potencijalni kandidati za OV mogli boriti za glasove u virtualnom svijetu (gdje je procentualno najvise "apstinenata od glasanja" koji bi se mozda mogli nagovoriti da izadju na izbore. Vidjeli smo da na ovom forumu (iako nije bas pretjerano posjecen) ima dosta pitanja vijecniku. Znaci da lokalna zajednica zeli komunicirati s vijecnicima ali su oni nedostupni (osim preko stranackih veza).

Sa 2000 glasova bi se mogle ubaciti dvije osobe u OV. Mozda sam naivan, ali rekao bih da bi se online angazmanom moglo skupiti tih 2000 u ovih par mjeseci do izbora...

Ja bih volio vidjeti nekog interaktivnog kandidata koji bi imao svoj blog, aktivnost na FB i slicno. Nekoga koga cu moci pitati kakvi su mu stavovi o nekim stvarima koje su mi bitne sto se tice nasega grada, i nekoga kome cu moci predloziti neku svoju ideju.
13-05-2012 at 23:49
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 23
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice