Info: Ako imate neke nejasnoće, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666
IP: Maskiran

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
camac wrote:
joj, pa vi samo po jezerima veslate.. i neka, dobro je to.. ne pita se niko, ko je grabi tendere za ostale projekte infrastrukture i odrzavanja iste.. jbga, neka jezera.. kad sretnes nekog, golog i bosog, demobilisanog borca ili penzionera, on jos uvijek ima za potegnut dzokera: Odoh na panonsko, a sta bi jadan rekao, da nema jezera? istinu, mozda..

pa demobilisani borci i penzioneri su briga onih viših instanci,zar ne ?
a koliko vidim po opštinama u kojima na vlasti nije Jasmin Imamović su svi penzioneri i demobilisani borci situirani fenomenalno i svaki dan onim obećanim zlatnim kašikama jedu

[Edited by soraya on 17-05-2012 at 17:58 GMT]
17-05-2012 at 17:56
camac
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Odgovori: 5224

icon Re: Re: Utrka za novog nacelnika Tuzle

citat:
soraya wrote:

pa demobilisani borci i penzioneri su briga onih viših instanci,zar ne ?
a koliko vidim po opštinama u kojima na vlasti nije Jasmin Imamović su svi penzioneri i demobilisani borci situirani fenomenalno i svaki dan onim obećanim zlatnim kašikama jedu

pa nisam ja znao, da se lopta tako moze prebacivati, na fazon:"nisi ti moja briga, za tebe se brine neko drugi".. jbga, i njihovi su glasovi vazeci, kakvi god su izbori u pitanju i neces vjerovat, na predizbornim kampanjama opstinskog nivoa, spominjale su se i ove dvije populacije stanovnistva.. i u Tuzli, naravno..

nego, pokusaj da ne shvatas ove moje komentare previse retoricki.. ne napadam ja nikoga, samo kazem svoje misljenje na neki moj nacin..
eto, nadam se da ce ovo pomoci, ubuduce..
17-05-2012 at 18:31
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207

Mislim da je vrijeme da Tuzla dobije kvalitetnog načelnika, nekoga ko će voditi grad osjećajući bilo potreba građana i da ima viziju razvoja savremenog grada. Neko ko neće grad gledati kroz vlastitu prizmu i prema svom nahođenju trošeći novac građana za vlastite kampanje i promidžbe, neko ko će omogućiti da sve pozitivne vrijednosti ovoga grada dobiju punu afirmaciju.

Neko ko neće kao goljo iz tamne i zapušene opštinske kancelarije zasjesti i zastupati građane Tuzle. Neko ko će sa svojim bogatim iskustvom, i životnim i radnim, prije svega iz domene poduzetništva stvoriti atmosferu ekonomski napredne sredine. Neko ko uvijek zna kako dobro investirati novce poreskih obveznika znajući šta su mu prioriteti. Neko ko nas građane neće zavaljivati za "klupe i fontane" a sebi praviti stanove u najboljim dijelovima čaršije našim novcima. To rade bijednici.

To sigurno nije bila prošla i tekuća vlast. To možemo promijeniti na ovim izborima.

17-05-2012 at 18:47
soraya

citat:
camac wrote:

pa nisam ja znao, da se lopta tako moze prebacivati, na fazon:"nisi ti moja briga, za tebe se brine neko drugi".. jbga, i njihovi su glasovi vazeci, kakvi god su izbori u pitanju i neces vjerovat, na predizbornim kampanjama opstinskog nivoa, spominjale su se i ove dvije populacije stanovnistva.. i u Tuzli, naravno..

nego, pokusaj da ne shvatas ove moje komentare previse retoricki.. ne napadam ja nikoga, samo kazem svoje misljenje na neki moj nacin..
eto, nadam se da ce ovo pomoci, ubuduce..

pa ni meni nije jasno da se u kontekstu teme spominju samo penzioneri i demo-borci i zašto baš samo oni?šta ćemo sa svim ostalim strukturama koje takodje glasaju i veoma su nezadovoljne svojim statusom.A taj status ne reguliše Jasmin Imamović (niti uopšte lokalna vlast)već neke više instance vlasti...Tako da ne vidim ništa retoričko u tvom komentaru,naprotiv djelovao mi je vrlo tendenciozno...

Muljanje sa tenderima rade u svim opštinama i svi koji učestvuju na bilo kojem nivou vlasti.Tako da ti ona primjedba ,što se mene tiče ,ne stoji i čemu onda poentiranje da se to dešava samo u Tuzli i samo zato što je Jasmin na vlasti.Ne branim ga ,nisam njegov glasač ,ali meni se svidja izgradnja trećeg jezera i podržavam je.Svidjanje nije aspektirano isključivo time što se izgradnja jezera realizuje za mandata Jasmina Imamovića ,već isključivo sa aspekta struke i tehnike.Jasmin možda neće biti načelnik i ja to ne znam,ali ono što znam da jezero nemože pod mišku i odnijeti.Niko,pa ni on.Znači ostaje gradjanima Tuzle.
17-05-2012 at 19:08
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Odgovori: 613

citat:
soraya wrotejezero nemože pod mišku i odnijeti.Niko,pa ni on.Znači ostaje gradjanima Tuzle.

Jezero ne moze pod mikhu ali SDP-ovci misle da su jezera dobra investicija na duze ztaze i dugo vladanje gradom. Oni znajuda pravljenjem jezera dobijaju glasove i zato im se to isplati. Boli njih briga sta bi bilo poslije njih, njima je bitno ostati na vlasti.

I ne zaboravi, Jasmin gradi jezera u izbornoj godini, u doba krize kada svako steti i vuva pare. On gradi jezero nasim parama a onda ce to jezero inkasirati kao adut za svoju predizbornu kampanju.

Ne gradi on jezero radi nas vec radi njohove partijeske dobrobiti.
17-05-2012 at 20:44
Black0ut
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 14-11-2010
Odgovori: 613

citat:
yugi wrote
A što se Berbe tiče i ja sam čuo da se definitivno kandiduje!

Na zalost, varas se.

Danas sam slusao radio kameleon i Berbic je bio gost u svom redovnom sedmicnom terminu kad odgovara na pitanja slusalaca. I jedan ga je pitao putem emaila paraziram - je li istina da hocete da udjete u utrku za nacelnika? On je odgovorio da to nije istina jer nema takvu ambiciju niti ga politika interesuje. Dakle, berbic je van utrke.
17-05-2012 at 20:49
yugi

Registriran(a): 20-12-2006
Odgovori: 35281

citat:
Black0ut wrote:

Na zalost, varas se.

Danas sam slusao radio kameleon i Berbic je bio gost u svom redovnom sedmicnom terminu kad odgovara na pitanja slusalaca. I jedan ga je pitao putem emaila paraziram - je li istina da hocete da udjete u utrku za nacelnika? On je odgovorio da to nije istina jer nema takvu ambiciju niti ga politika interesuje. Dakle, berbic je van utrke.

Šteta za Berbu ako je to istina jer on je recimo bio poprilično solidan kandidat.Nadam se da će do oktobra ipak promjeniti svoju odluku!

<br /><br /><br /><br />

17-05-2012 at 21:31
yugi

A što se tiče demobilisanih boraca i penzinoera svakako da to nije pitanje kojim se bavi opštine(barem ne u onim krucijalnim stvarima koje determiniše Zakon o pravima boraca)ali ako ogolimo cijelu stvar vidjet ćemo da se dobar dio te problematike itekako rješava i na opštinskom nivou!!
S druge strane SP je trenutno vladajuča stranka na svim nivoima i ima priliku pozlatiti te kašike!!Ali da ne pravimo nepotrebne digresije jer če nas to odvesti u sferu više politike ali ako neko ima potrebu da se i o tome raspravi bujrum  

<br /><br /><br /><br />

17-05-2012 at 21:35
soraya

citat:
Black0ut wrote:

Jezero ne moze pod mikhu ali SDP-ovci misle da su jezera dobra investicija na duze ztaze i dugo vladanje gradom. Oni znajuda pravljenjem jezera dobijaju glasove i zato im se to isplati. Boli njih briga sta bi bilo poslije njih, njima je bitno ostati na vlasti.

a ovi drugi bi pravili nešto drugo iz čiste ljubavi prema narodu ,jelde?kabil napravio kliniku Srce iz čiste ljubavi prema bolesnom narodu? ma neće da bude baš tako...
jezera jesu dobra investicija na duže staze,jer donose profit,koliki toliki i taj se profit sliva u budžet opštine.A na gradjanima je da zahtjevaju transparentnost i uvid gdje taj novac završava i kako se troši.
Na stranu što jezera rješavaju problem tonjenja grada Tuzle,ali to je za tebe "špansko selo" a meni je mrsko da ti objašnjavam kako i zašto.
17-05-2012 at 21:40
yugi

citat:
soraya wrote:

a ovi drugi bi pravili nešto drugo iz čiste ljubavi prema narodu ,jelde?kabil napravio kliniku Srce iz čiste ljubavi prema bolesnom narodu? ma neće da bude baš tako...
jezera jesu dobra investicija na duže staze,jer donose profit,koliki toliki i taj se profit sliva u budžet opštine.A na gradjanima je da zahtjevaju transparentnost i uvid gdje taj novac završava i kako se troši.
Na stranu što jezera rješavaju problem tonjenja grada Tuzle,ali to je za tebe "špansko selo" a meni je mrsko da ti objašnjavam kako i zašto.

Koji crni profitGovoriš napamet!kako su napravljena jezera su gotovo svake godine u deficitu koji se finansira iz Budžeta!!!
Kada je u pitanju tonjenje ja kolko znam Tuzla nije imala niti jednog kompetentnog stručnjaka koji bi sa sigurnošću mogao reći koje će sve refleksije potapanje rudnika imati na daljnje tonjenje Tuzle a ti eto plediraš da nešto znaš o toj tematici!Nemoj majke ti! 

<br /><br /><br /><br />

17-05-2012 at 22:13
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 1
Aktivni članovi: 0
Sretan rođendan: doris22, Eki_NeiR, evoks, jacika, krasotica10, Medoledo, Medo_tz, momce, Starka, Walker
FORUM : Politika : Utrka za novog nacelnika Tuzle This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja forumaša u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net