Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

______________________________________________
Jako drsko od vas porediti dan rudara kojih je neznaèajan broj sa praznicima jednog cijelog naroda.Vi ovdje izjednaèavate to jest omalaovažavate hrvate i spuštate ih na jedan marginalni položaj poredeæi ih sa rudarima. Kada se uoèi bajrama i na bajram to bude radilo onda æe biti u redu da se radi i na badnji dan i božiæ.
Èemu glumiti multi - kulti kada toga nema, zašto jasno ne kažete ono što mislite.Istina da se susjedi hrvati i muslimani u tuzli i slažu ali bošnjaèka politika radi na štetu hrvata na svakom koraku tako da hrvati odlaze iz tuzle što je njihov (bošnjaèka politika )konaèni cilj.Ono kao , svi smo mi fini prema vama ali eto vi sami odlazite......



A vi uvrijediste rudare Sram vas bilo!! Može bit da medju rudarima nema hrvata!!
Iskreno da Ti kažem zlo mi je od vas "ugroženih" i hrvata i srba i muslimana i manjina ovakvih i onakvih!!
Bošnjaèka politika šteti, a ona hrvatska kao ne šteti!?....Pa eto saæu ti reæi da meni kao katolkinji u Tuzli je najviše naudila upravo HDZ-eovska okorjela politika!!
Ko te to tjera da ideš odavdje...ja sam ovdje ugrožena isto kolko i moj komšija musliman i srbin, od takvih kao što si ti, koji hranite ove politièare i njihovu bolesnu politiku!!
Ne mogu da vjerujem u ovo što èitam, da ne živim ovdje još bi me ubijedili kako je to tako!! Pa jbt jel ti stvarno vjeruješ da je tamo neki ispit namjerno organizovan za Božiæ...Ja kao kaotolik prije imam pravo izostati sa fakulteta za Božiæ i to mi opravdaju, dok u drugim situacijama nema šanse da opravdam!!
I odakle ti pravo da omalovažavaš Dan rudara i Novu godinu!? Jer si nahranjen nacionalizmom i ne vidiš dalje od metra ispred sebe



da izvinete
16-12-2012 at 12:15
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

A sto se lijepo covjek provali . Tako ti je to kad hoces da generalizujes i govoris u ime cijelog naroda

16-12-2012 at 15:59
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:
.....U drugom stoluju Muslimani....


Da mi Bosnjaci naziv "Muslimani" sa velikim "M" za nas kao etnos smatramo primjerenim i danas bi smo se tako zvali i niko nam taj naziv namjesto Bosnjak u povijesti ne bi morao nametati, niti bismo imali potrebe da ga mjenjamo!!

Pa kad vec ulazis u diskusiju sa Bosnjacima, elementarne osnove neke civilizirane diskusije bi bilo postivanje naseg prava da nas se naziva onim imenom koji smo kroz povijest noslili sa sobom i za koje smo napokon izborili nakon visedecenijske torture omalovazavanja , podistavanja i negiranja..

Ja ovo licno dozivljavam provokacijom, i sto bih se mozda osvrnula na tu neku problemtiku samog posta, ta mi provokacija ne dozvoljava..

[Edited by neveli on 16-12-2012 at 21:12 GMT]
16-12-2012 at 21:11
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Al vas yebu zloèesti muslimani  


<br /><br /><br /><br />

16-12-2012 at 22:26
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:
citat:
andjela wrote:


A vi uvrijediste rudare Sram vas bilo!! Može bit da medju rudarima nema hrvata!!
Iskreno da Ti kažem zlo mi je od vas "ugroženih" i hrvata i srba i muslimana i manjina ovakvih i onakvih!!
Bošnjaèka politika šteti, a ona hrvatska kao ne šteti!?....Pa eto saæu ti reæi da meni kao katolkinji u Tuzli je najviše naudila upravo HDZ-eovska okorjela politika!!
Ko te to tjera da ideš odavdje...ja sam ovdje ugrožena isto kolko i moj komšija musliman i srbin, od takvih kao što si ti, koji hranite ove politièare i njihovu bolesnu politiku!!
Ne mogu da vjerujem u ovo što èitam, da ne živim ovdje još bi me ubijedili kako je to tako!! Pa jbt jel ti stvarno vjeruješ da je tamo neki ispit namjerno organizovan za Božiæ...Ja kao kaotolik prije imam pravo izostati sa fakulteta za Božiæ i to mi opravdaju, dok u drugim situacijama nema šanse da opravdam!!
I odakle ti pravo da omalovažavaš Dan rudara i Novu godinu!? Jer si nahranjen nacionalizmom i ne vidiš dalje od metra ispred sebe

_____________________________________________
Nisam kriv što ne znaš shvatiti na ispravan naèin napisano. Nova godina nam je zajednièka i onda nam je isto ako se mora raditi na nju. Badnji dan i božiæ se može porediti jedino sa bajramom i srpskim badnjim danom i božiæem a bilo kakvo drugo poreðanje je neznanje ili demagogija. Mogu i ja napraviti neki drugi profil i napisati da sam fata i da sam bosanka a ne bošnjakinja.Gdje god si , moraš znati tko si!!!
Bošnjaci , Srbi i Hrvati znaju tko su !
Bili jednom jugosloveni a kasnije po potrebi opet postadoše Srbi, Bošnjaci , Hrvati. Izmišljene nacije ne traju dugo, razmisli malo o tome!


Nisam ja tebi kriva što se ti osjeæaš ugroženim samo zato jer su neki ispiti zakazani na Božiæ...i što ti sva ostala ugroženosta NARODA generalno, nije uopšte bitna!!
Svatih ja, provokacije ovih vrsta na svim stranama "pravih" nacija, al oèigledno neki žive ili ti ožive od Božiæa do Božiæa i od Bajrama do Bajrama
16-12-2012 at 23:13
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Toèno imaš pravo izostati sa ispita i propustiti ispitni rok, pa onda na sljedeæem moraš pripremiti jedan ispit više, što æe kod debele veæine utjecati na prosjek ocjene ;)
Istina je da se namjerno zanemaruju datumi kao što je Božiæ pa se na te dane zakažu ispiti. Svake se godine ponavlja ista prièa u prkos negodovanju studenata (katolika) koji bi željeli kao i svi studenti u europi da te dane provedu u miru i radosti, a ne u stresu.

Hvala BOGU ti kao katolkinja znaš što su to Božiæne radosti, i da pripreme za Božiæno slavlje poèinju mnogo ranije, a svoj vrhunac imaju na badnji dan ;) Znaš one fazone, peèenica, gibanica, kolaèi, sveta misa itd ;)

Odgovori mi zašto nema ispita za Bajram, taj dan bi studenti koji nisu muslimani mogli polagati ispite, a svi oni koji slave izostati ? ;)











[Edited by klon4ti on 16-12-2012 at 19:22 GMT]


Ja lièno ni jedan ispit nisam imala zakazan za Božiæ, ali zato jesam od strane profesora "katolika i glavom i bradom" u nedelju, koja je kao što vjerovatno znaš, za vjernika katolika takodje itekako bitna... I nit se ko pobuni, ispit prodje, kako za mene tako i za sve ostale

Dajte molim vas, prenapuhivanje ove vrste je više nego suvišno. Ispade da studenti imaju samo taj problem i to studenti katolici...ma bježi!! Studenti generalno svih nacija, imaju iste probleme i isto se nose s istima!! Nemojte me samo ubjedjivati, još kako su i studenti ugroženi po nacionalnom kljuèu
16-12-2012 at 23:44
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

.. dugo sam živio u vrijeme kada za ime Bošnjak nisam ni znao a postojali su samo Muslimani..

[Edited by gostelja on 16-12-2012 at 23:13 GMT]


Naravno da su Bosnjaci i tada postojali! To sto smo u jednom povijesnom periodu pod prinudom prihvatili da se nazivamo Muslimanima, ne znaci da smo nestali.. Period od 12 stoljeca je nemoguce negirati, samo zbog toga sto su se od pocetka 20 stoljeca stvari kretale u nepovoljnom smjeru po Bosnjake. To bi bilo nesto kao kada bih se ja u prici o bosanskim katolicima iskljucivo pozivala na period do pocetka 20. stoljeca i tako ignorirala zadnjih sto godina, pa samim time i volju bosanskih Hrvate da se izjasnjavaju tako.

Nejse..

Pitanje na koji se ti osvrces i definiras kao problem, nije nerijesivo i potrebno je samo malo dobre volje da se i takve stvari reguliraju. BiH nije vjerska drzava da se vjerski praznici smatraju ujedno i drzavnim, pa onda takve stvari mogu da se desavaju potpuno nenamjerno, jer je taj prostor ostavljen profesoru na izbor kada ce zakazati ispitni termin. A ako pojedinac odlucujue o tome kada ce dati neki termin, onda kroz njegovo djelovanje se ne moze sagledavati i odnos jednog cijelog naroda naspram drugog!

Jedna interna regulativa na tuzlanskom Univerzitetu kojom bi se dale smjernice da se za vrijeme velikih vjerskih praznika, ukoliko padaju na radni dan ( to bi bilo nekih 4-5 dana u godini), zbog postovanja osjecanja vjernika, ne zakazuju ispiti ili na nivou ministarstva obrazovanja da se usvoje takvi normativi!

Zasto da ne?! U kontekstu poboljsavanja i stvaranja okruzenja u kojem se zivot svih gradjana BiH ucini ugodnijim, pa i na takvim detaljima, jedan interni propis bi bio potpuno smislen!

Ali bi tu neko morao pokrenuti inicijativu!

Kakva je situacija na Sveucilistu u Mostaru? Ima li tamo uopce studenata muslimana ili opcenito Bosnjaka? Ja licno te informacije nemam.. Uzimaju li se u obzir vjerska osjecanja nekatolika,tj. Jevreja, muslimana i pravoslavaca za vrijeme zakazivanja ispitnih rokova?
Pitam jer ako jedno pitanje problematiziramo, onda njegovo sagledavanje na nekom globalnijem nivou u odnosu na kanton, nam moze dati kompletnu sliku nasih medjusobnih odnosa!

U svakom slucaju sam za poboljsavanje i stvaranje relaksiranog okruzenja, gdje ce se sve bitne drustvene grupacije osjecati ugodnije, prvo na lokalnom nivou , pa kako i u slobodarskoj Tuzli, gdje su ti problemi minorni, tako i na federalnom i drzavnom nivou!

Lijep pozdrav


[Edited by neveli on 17-12-2012 at 00:55 GMT]
17-12-2012 at 00:53
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

@ gostelja ubuduæe proèitaj kako je napisano

citiram:
@gostelja
Krivo , Anðela nije rekla da je hrvatica i u njeno ime sigurno nisam prièao.
Žena si èak da za pravo da se nazove katolkinjom a onda kaže da joj je muka od vjerskih praznika i dan rudara joj bude važniji od badnjeg dana.Ako ne držiš do svojih vjerskih praznika onda nisi ni vjernik i nemaš vjeru pa ne možeš biti niti katolik u ovom sluèaju!
Eto ti pa ti sada vidi tko se provalio
Ovo @gostelja dovoljno govori o tebi kao katoliku, ali katoliku u pravom smislu

Ja niti jednom nisam rekla da mi je muka od vjerskih praznika, nego od takvih kao što si ti, koji ste za svako malo ugroženi, ugroženi ste na fakultetu, na pijaci, u domu zdravlja, u banci ....sjetite se boga i božijeg samo kad su blagdani I još nešto tebi i sliènima, moja vjera, moja stvar...ja vjeru praktikujem i bogu se molim radi sebe, a ti to radiš radi ljudi oko sebe Živi ti onako kako kaže 10 zapovijedi, a ne brini se za Andju, jer evo veæ jedan grijeh si napravio, oklevetao si drugog....
I kako ti sebi daješ za pravo da drugog oklevetaš, evo i ja sebi dajem za pravo da kažem da sam uvijek za klasu katolik veæi od tebe, a znaš zašto!? Zato jer poštujem sve, i djeda koji je bio vjernik praktikant, i onog koji je bio komunjara do kosti, i dajdžu rudara......I opet te pitam odakle ti pravo da ti omalovažavaš ili obezvrjedjuješ druge


17-12-2012 at 08:42
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

Dogaða mi se nenamjerna greška da Bošnjake nekada nazovem Muslimanima iz jednostavnog razloga , dugo sam živio u vrijeme kada za ime Bošnjak nisam ni znao a postojali su samo Muslimani. Evo ja se još jedan put isprièavam i nadam se da æe biti prihvaæeno
Lijep pozdrav.

[Edited by gostelja on 16-12-2012 at 23:13 GMT]

Jel Boga ti? Dugo si zivio u vremenu kada su postojali samo muslimani?
A u Jugoslaviji si govorio sijecanj, veljaca, zrakopolov, kao na to se lakse bilo naviknuti?
17-12-2012 at 11:07
Jimmy
Nivo: Forumski doajen
Auuuuuuu
Registriran(a): 16-12-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2144
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


Jesi li ikada sebi postavio pitanje zašto se ovdje nije tako govorilo, a jeste u dobrom dijelu susjedne posavine.

Po našim grobljima æeš naæi stare spomenike na kojima su nazivi mjeseci ispisani slavenskim (hrvatskim) nazivima: sijeèanj, veljaèa,.. ili rimskim brojevima.


Pa zasto onda ne pises glagoljicom, jer se koristila do prije 100-200 godina?
A ne, ipak smo se nacionalno razHbudili pa cemo da priHcamo sa neHkim novHim rijeHcima.

Naravno, slobodno vi mozete pricati kako zelite, ja to ne bih nazvao nacionalnom osvjescenoscu nego krizom identiteta ili ti ga preseravanjem.
17-12-2012 at 12:22
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 18
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice