Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
zeus
Nivo: Forumski vuk
OSTAR

Registriran(a): 01-09-2005
Odgovori: 871
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Off topic podforuma Tuzlarije 561575

citat:
yugi wrote:
Cupex hitni ovo na religiju


Ma ovo treba u otpisane i nenormalne i besmislene teme...

Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac 


"OTPOR STOKO, OTPOR"
28-06-2008 at 14:38 | Ukljuèi u odgovor
corav, ruzan, glup
Nivo: Forumski vuk
zini da ti...

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: 4-ti sprat na lijevo
Odgovori: 458
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac

citat:
tuba wrote:
Ima nas je´no 30-ak koji tradicionalno idemo na koncerte pa bi htjeli ove godine na koncert Rage Against The Machine.

Molio bih IZ da nam kupi karte a nek´ bude nasha hrana.

Hvala!


Koliko god zvucalo k´o zajebancija je ovo, po meni, daleko naj bolji i naj inteligentniji komentar

Neka tradicija nije "tradicija" sama od sebe, nego zato sto ju je neko proglasio i promovirao kao takvu. Prema tome price tipa "treba znati svoju tradiciju" ili "bez svoje tradicije..." su ustavri drugim rijecima receno "treba znati sta mi proglasavamo i promovisemo kao nasu (aktuelno popularnu)tradiciju" i sl.
"Tradicija" je znaci automatski suprotnost demokratiji (cak i kad je u pitanju "demokratska tradicija"), jer tezi "jednousmjeravanju"... sto me hoce danas  


28-06-2008 at 15:08 | Ukljuèi u odgovor
Cope
Nivo: Forumski doajen
Always first on the scene

Registriran(a): 14-04-2006
Lokacija: U krilu ljubavi
Odgovori: 2718
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac

Stvarno neznam èemu politiziranje ovakvih stvari. Da su dani Ajvatovice tradicija... JESU i to ne treba boricati... da se treba iæi na dovište Ajvatovica i klanjati dove... TREBA, naravno neka ide klanjati ko je tome vièan i ko je istinski vjernik... eh sad hoæe li se održati tradicija jahanja do Prusca ili æe se iæi privatnim pajperom kao Mister No, ili biciklom ili BMW-om srije 7 to je ba sasvim nebitna i striktno lièna stvar i na kraju krajeva šta æe kome donacija za jahanje majke ti... jel to možda treba konju kakih proteina, steroida ili šta

Pusti ba seljakluka i bespotrebne prozivke IZ-a i kantona i opštine....

28-06-2008 at 16:54 | Ukljuèi u odgovor
corav, ruzan, glup
Nivo: Forumski vuk
zini da ti...

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: 4-ti sprat na lijevo
Odgovori: 458
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Daje ili uzima mito isto je

Nadjoh sliku na internetu (na ovoj stranici - ovo lafo ko autorska prava - by http://zeus.chsdc.org/chs/return_of_the_song_povratak_pjesme )

Pa mi sve nesto uz kicmu, pa niz kicmu - kad se sjetim tuzlanskih veceri. Pa mi se nesto skupi. Reko´ da je postiram na tuzlarije. Bit ce mi lakse. Ako ni zbog ceg´ drugog, ono jer znam da ce i ostali dijasporasi u qrac - jes´ mi logika vala: "nek crkne komsiji krava"



Ovaj post je premjesten sa topica Re: Fotografije Tuzle  


28-06-2008 at 21:16 | Ukljuèi u odgovor
sunce
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 23-01-2002
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 19786
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac

citat:
tuba wrote:
Pa i ovo je budalashtina.

Ljudi nemaju shta jest a oni bi da jashu konje do pripichkovica.

Jare moj ako cesh jahat´, lijepo kupi sebi konja, nahrani ga, nahrani sebe, ranac hrane i vode na ledja pa na konja i pichi gdje hocesh.




E sto ti mene nasmija.

Kad se moze treba se podrzati ali toliko je tih zahtjeva da je to stvarno nevjerovatno. Ako nije IZ ne cudim se sto Kanton i Opcina nisu sta dali.
28-06-2008 at 23:50 | Ukljuèi u odgovor
F4M1L14
Nivo: Forumski vuk
Mosnik,Mejdan,Brdo,Kula

Registriran(a): 16-05-2006
Lokacija: Essex
Odgovori: 457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac

citat:
bosnian972 wrote:


izvini a od kad to drzava treba da placa za ovakve stvari?


Nisam nirekao da treba vlada placat nego da treba svoju kulturu njegovat ma kakva god ona bila

[Edited by F4M1L14 on 29-06-2008 at 00:34 GMT]
29-06-2008 at 00:32 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac

citat:
F4M1L14 wrote:


Nisam nirekao da treba vlada placat nego da treba svoju kulturu njegovat ma kakva god ona bila

[Edited by F4M1L14 on 29-06-2008 at 00:34 GMT]


Ajvatovica 2008 je finansijski podrzana ( pregledaj malo Avaz ili pogledaj online). za licne ceifove i porodicne tradicije bujrum platiti.
29-06-2008 at 05:42 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Off topic podforuma Tuzlarije 561575

Svi se uzeli pitat´ kakoj´ ljudima koji nisu odjahali a niko se ne pita kako je hajvanu konju!


Jadni konji mo´sh mislit´ klako im je!?


Ovaj post je premjesten sa topica Re: Konjanici juèer nisu krenuli za Prusac
29-06-2008 at 05:50 | Ukljuèi u odgovor
bosnian972
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 26-08-2005
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4160
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Off topic podforuma Tuzlarije 561575

citat:
cupo wrote:
Barok foto @yugi




meni je bas drago kad cupo postavi slike na ovu temu
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: Izgradnja u Tuzli
29-06-2008 at 05:52 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Off topic podforuma Tuzlarije 561575

citat:
mala-velika wrote:
Draga Anabela,

Obracam se tebi, zato sto si se ti obratila direktno meni i ne vrijedanjem, nego svojom stranom price i s razumijevanjem, ali je ovo sto cu reci upuceno svima na temi.

Nisam ja pisala da nekome moralisem, da napadam neciji sistem vrijednosti ili da vrijedam. Da mom djetetu ovise osnovne zivotne potrebe o tome, i ja bih mozda bila tu s vama. Kako sam vec rekla, sto je siromasnija zemlja, to se pravila ponasanja vise mijenjaju. Znam ljude koji su odmah na pocetku rata pristupili radu za Hulliburton, i virtualno znam neke od forumasa koji su prihvatili poslove s ovim u vezi. Niti sam im kad sta rekla, niti imam namjeru o njihovom izboru. Znaju ljudi zasto su morali, znam i ja zasto i koliko sam imala srece da ne moram. Ne rade na tome da nekog ostete, nego rade svoj posao gdje su nasli najbolju priliku. To se za mene podrazumijeva. Ali to ne znaci da nemam pravo reci koliko sam protiv tog rata, protiv Busha, protiv poduzetnika i profitera koji zaraduju na ratu. Mi ostali smo manje ili vise samo pijuni u svemu tome. Kolateralna steta.

Izuzetno rijetko citam forum, iako navratim, uglavnom s nekim uskim ciljem i nakratko, i sasvim slucajno sam nabasala bas na ovu temu. Ne bih se javila nikad da me nije na to nagnalo nesto sto odlicno poznajem iz naseg podneblja, i smatram jako stetnim i ruznim. Osjecam odmah potrebu da otvoreno branim i da kazem da mogu, hocu i smijem reci evo ja, zensko bez zastite, u hiljadu rijeci ako hocu. Zato sam bila tako ostra.

A to sto mi je zagrebalo usi toliko je nipodastavanje, omalovazavanje, sarkastican pristup, licna zajedanja ljudima koji kazu nesto sto nam se ne svida, sto se prevodi direktno u kanalisanje tude slobode da kazu svoje misljenje. A uz to, rijec je bila o cinjenicama. Da je u pitanju rat, ko je otpoceo i zakuhao taj rat i zasto (okupacija i profit), ko je najneviniji (civili, posebno djeca Iraka, ko sto su bila i djeca Bosne u nasem ratu), da jeste bas zalosno sto morate biti bas tu (ko ne bi radije sjedio kod kuce!) i to nakon naseg rata - sreca je sto smo ikako zivi! Meni je svaki nas covjek znacajan iz tog razloga sto nas je previse vec nestalo, i to iz razloga sto su neki htjeli nasu zemlju da podijele medu sobom. Je li ovo vrijedanje ili laz reci?!
Cinjenica je i da se zna sta se potpisuje (rizik -zato ste i placeni toliko), a cinjenica je i da isto tako kao vi i onaj vojnik koji za razliku od vas nosi oruzje (a njime i vas stiti) pretezno osjeca da mora iz svojih razloga, zbog svoje djece ili buducnosti. Razumijem paniku, zivjela sam u ratu, ali to sto vam je tesko tamo vam ne daje pravo na ruzno ponasanje prema nama ostalima, posebno zato sto vam nije niko na forumu kriv za to i ne duguje vam da cuti ili hoda ko po jajima oko vas. Zao mi je, ali svi mi imamo ili nemamo zivaca zbog rat(ov)a. Medu Bosancima to nije nista neuobicajeno. I mi svi imamo svoje zivote i svoje terete da nosimo, imamo svoje teske izbore za koje snosimo posljedice, i mozda smo afektirani i ne volimo sto ste tamo zato sto ne bismo da izgubimo nekoga ko je osjecao da mora biti umijesan u to, a nama nesto znaci, i sto nas zapravo jeste briga. I sve to za - Bushev rat.

Ne mogu da prihvatim ubijanje i rat i vijesti iz Iraka me deprimiraju, pa ih vise ni ne gledam zbog osjecaja licne nemoci. Ne mogu da podrzim ljude koji to zakuhaju, dok necija djeca ginu. Niste vi ti koji nosite krivicu za to - vi samo zivite kako znate, ali imaju u tome prste i znacaja najvisi predstavnici Hulliburtona, koji je bio u vezi sa KBR do prosle godine. Svaki covjek ima ogromnu kolicinu znanja, osjecanja, potencijalni je izvor dobra, a svako dijete je nasa buducnost i nosi ogroman potencijal, i meni je licno jako tesko da prihvatim da nestanu zbog profita najbeskrupuloznijih.

Ne stiti nikoga medu nama od cinjenica to sto nam je zemlja u stanju u kojem jeste. I ja sam iz tog razloga svasta u zivotu pretrpjela, jer nemam zastite. Zivot nije fer. Sto se to prije prihvati, lakse se dise. A ko misli da mu spoznaja da zivot nije fer prema njima daje pravo da budu nefer prema drugima ili da negira ocigledno a da svi cute se vara.

Zelim nam svima sto skoriji mir i da se zivi i zdravi vratite svojim porodicama.



Shta si ti pravila juche chojku i djeci za ruchak?
Ovaj post je premjesten sa topica Re: Re: KBR-Iraq i Afg.
29-06-2008 at 06:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 24
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: admin, Daks, Little One, mace, Morton1905, Prosvjetar, sana
FORUM : Otpisane teme : Daje ili uzima mito isto je New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice