Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Ide Mile lajkovaèkom prugom sa još jednim drugooommm





Sastanak SNSD - SDP
Dodik: Dogovorio sam s SDP-om da tužioce u entitetima imenuju entiteti[/FONT SIZE
S. B. 28/10/2012 10:34:00


Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je Srni da æe na sastanku sa liderom SDP-a BiH Zlatkom Lagumdžijom u utorak, 30. oktobra, biti razmotrena operacionalizacija nekih ranije postignutih dogovora, prije svega u vezi sa Izbornim zakonom BiH, Visokim sudskim i tužilaèkim vijeæem , Vanjskotrgovinskom komorom BiH, Zakonom o državnim službenicima i drugim važnim pitanjima.

"Mi smo se oko tih rješenja dogovorili, a ostalo je da se naðemo i produkujemo odreðene propise, odnosno prijedloge akata koje æemo uputiti u dalju proceduru. Mi mislimo da treba redefinisati Izborni zakon i u tom pogledu smo zadužili jednu grupu ljudi i sa jedne i sa druge strane da rade na redefinisanju Izbornog zakona, kako bismo došli do prijedloga koji æe bitno poboljšati izborni proces u BiH“, rekao je Dodik.

On je naveo da je dogovoreno da se iz ingerencija VSTV-a izvuku nadležnosti vezane za tužilaštva i da se izbor tužilaca za razlièite nivoe vrši na tim nivoima.

"Dakle, sve tužioce u entitetima imenovaæe skupštine entiteta, a ne VSTV. O tome imamo dogovor, ali je bilo potrebno da se napišu akta u vezi sa dopunama Zakona o VSTS-u i odreðenim promjenama propisa vezanih za prava skupština da to èine“, istakao je Dodik.

On je rekao da æe na sastanku u utorak biti rijeèi i tome na koji naèin riješiti problem funkcionisanja Vanjskotrgovinske komore, koja je oèigledno teret u poslovanju mnogim firmama.

"Tamo jedna grupa otuðenih ljudi svojevoljno raspisuje kolike su èlanarine. Neke firme plaæaju više od milion maraka godišnju èlanarinu samo zato što su to tamo neke birokrate utvrdile. Mi smo se dogovorili da ta èlanarina bude bitno smanjena, a da se sama struktura izbora u Vanjskotrgovinskoj komori vrši tako da privredne komore entiteta daju svoje predstavnike, a ne da se radi kao do sada i da se vrše zloupotrebe“, rekao je Dodik.

On smatra da su sve to stvari koje bi mogle da poboljšaju uvjete poslovanja firmi.

"Razmotriæemo i neka pitanja u vezi sa vancarinskim naknadama na granicama, koje bi trebalo da zaštite našu proizvodnju“, rekao je Dodik.

On je ponovio da su sve to ranije dogovoreno, a ostalo je da se naprave akta, te prijedlozi zakona i odluka, koji bi trebalo da se upute u dalju proceduru.

"To upravo treba da utvrdimo sad u utorak i da naprosto ispoštujemo proceduru. Tu je još i pitanje Zakona o državnim službenicima, gdje je oèigledno da se nakupio ogroman broj državnih službenika, a nema efikasnosti. Moraæe se proæi kroz proces sertifikovanja i stvaranja kompetentne službe na svim nivoima. Tu æe morati doæi do novog zakona koji æe to omoguæiti“, objasnio je Dodik.

(Srna)
]  


<br /><br /><br /><br />

28-10-2012 at 12:58 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Stalno ustupci. Dokle tako. Vjerovatno dok ima fotelja. Fotelja je preca od drzave. Cudan neki crveni doktor nauka, kad ga svrseni ucenik SPO-mesarski smjer ovako lako prevodi zedna preko vode?

29-10-2012 at 00:05 | Ukljuèi u odgovor
borbeni
Nivo: Forumski doajen
ko je dir'o djeda mraza

Registriran(a): 31-01-2009
Lokacija: dunjaluk
Odgovori: 8575
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

poèetak kraja Bosne i Hercegovine






[Edited by borbeni on 01-11-2012 at 06:30 GMT]

01-11-2012 at 01:14 | Ukljuèi u odgovor
arnie_returns
Nivo: Forumski vuk
when the time comes

Registriran(a): 23-08-2012
Lokacija: treca munara lijevo
Odgovori: 747
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
borbeni wrote:
poèetak kraja Bosne i Hercegovine

ne vidim ovaj link, vedeo klip ili sta je vec,
ali se kod naroda vidi manjak optimizma, da ne kazem veliki pesimizam,
kakva god da je vlast mi smo je izabrali,
istina, cesto ishod nije kao onaj obecavani ali kako je tako je,
nase je da zivimo u ovoj zemlji i borimo se za nju na ovakav ili onakav nacin,
ako se budemo prepustili i samo kukali, tek onda nam je, ne samo pocetak vec i sami kraj

01-11-2012 at 05:22 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
borbeni wrote:
poèetak kraja Bosne i Hercegovine





Odavno je kraj i razvaljivanje države nam poèelo. Jedino što je sve manje onih koji se za nju bore i sve su tiši. Ali se zato izdajice, banditi, lešinari i ostala bagra kote i razmnožavaju.
Ispostavilo se da ovaj sluèajni prolaznik i nije samo prolaznik. Evo veæ dvadeseta godina a on nikako da proðe.
Ode i država, ode i demokratija (ako se ovo može nazvat tako), ode sve u helaæ....
01-11-2012 at 09:05 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
bdirlija wrote:


Odavno je kraj i razvaljivanje države nam poèelo. Jedino što je sve manje onih koji se za nju bore i sve su tiši. Ali se zato izdajice, banditi, lešinari i ostala bagra kote i razmnožavaju.
Ispostavilo se da ovaj sluèajni prolaznik i nije samo prolaznik. Evo veæ dvadeseta godina a on nikako da proðe.
Ode i država, ode i demokratija (ako se ovo može nazvat tako), ode sve u helaæ....



Sto se kaze:birali smo-dobili smo!

Ma demokratija jos nije ni stigla da se implementira a vec imamo zagovornike ukidanja iste.Zasto?Pa valjda vjecna vlast,vjecna fotelja.

Zanimljiva je ova sutnja,niko se ne cuje?

Gdje su oni glasni?

Pokret "Dosta"?
Grozdashi?
Istrazivacko novinarstvo?
60 minuta ?
Inteligencija?
Veliki bosanski patrioti prisutni u internetu?

A sjetimo se samo medijskog "lincha" nad Harisom Silajdzicem?

Tisina!

Sve je super sve je za pet!


01-11-2012 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
bajke
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 01-09-2005
Lokacija: tuzla
Odgovori: 198
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Gospodin Gojer je ustvrdio da se politicari ponasaju kao na "marvenoj pijaci" trgujuci zivotima gradjana...

Dakle marva!Sjetimo se silnih epiteta upucenih biracima:"ovce" ,"torovi"

Marva to voli pa zato i bira.

Dakle nije "Drzava za covjeka" nego "Drzava za marvu"

01-11-2012 at 19:07 | Ukljuèi u odgovor
Chili
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 21-04-2009
Odgovori: 207
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Samo da pozdravim biraèko tijelo takozvane "socijaldemokratske" partije SDP i neka gledaju u živo kako nam se rastaèe poslednji grumen domovine i to pod patronatom SDP-a!

RS æe odvojiti sudski a Boga mi i energetski. Sve za fotelju i lièni interes, jer tako to radi birokratski naoko-crveni a u stvari crni (da ne može biti crnji) aparat.

SVAKA VAM ÈAST!!!

01-11-2012 at 23:49 | Ukljuèi u odgovor
bdirlija
Nivo: Forumski doajen
http://youtu.be/E4OqAa9pcGQ

Registriran(a): 26-02-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1638
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Š'o Senad zakuhavaaa, a Fahro brani svog jarana. Donekle. A kad Sence izuèe onaj pdf na engleskom i datumom dogovora još iz augusta.....
Fahrina pravna ekipa cijelu noæ skenirala a Tihi se potajno smijulji. Zlaji doktori zabranili da gleda interview.... A mi ododsmo u.....

E jesmo zaglavili .....







03-11-2012 at 08:22 | Ukljuèi u odgovor
usamljena
Nivo: Forumski doajen
ma boli me briga za sve

Registriran(a): 14-11-2011
Lokacija: gdje me vidis
Odgovori: 1976
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
bdirlija wrote:
Š'o Senad zakuhavaaa, a Fahro brani svog jarana. Donekle. A kad Sence izuèe onaj pdf na engleskom i datumom dogovora još iz augusta.....
Fahrina pravna ekipa cijelu noæ skenirala a Tihi se potajno smijulji. Zlaji doktori zabranili da gleda interview.... A mi ododsmo u.....

E jesmo zaglavili .....









moji zemljaci jest sad nam Senad kriv a mi smo izdati i prodati
03-11-2012 at 21:08 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 43
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice