Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

Agresija se može dokazati .....

Nema se tu šta dokazivati,to je jasno ko dan
09-02-2013 at 14:37 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:

Nema se tu šta dokazivati,to je jasno ko dan


meni i tebi jeste,ali mi nismo Meðunarodni sud pravde,nažalost...BIH mora imati papir da je to tako,a da bi se dobio taj papir valja se dobro u pamet...
sa ovakvim ministrima i "protokolima" neæemo daleko dogurati po tom pitanju...

evo jedan komentar sa e-novina...opets mo se neslavno "ugruhali" sa pametnjakoviæima iz Tužilaštva BIH

Tužilaštva država nemaju nadležnost za potpisivanje ovakvih sporazuma, bez suglasnosti Ministarstva pravde BiH. Ovim protokolom se kao nadležan sud odreðuje onaj u kojem lice ima prebivalište(a ne, kao što je zakonito-u mjestu izvršenja kriviènog djela.)Tako se otvara put da svi prebjegli zloèinci budu suðeni u Srbiji. Dokument se zove "Protokol o saradnji" .Vješto i podmuklo.Jer sporazumi podliježu državnoj ratifikaciji , koja je na ovaj naèin izbjegnuta. Nikakav sporazum ili protokol nije potreban, jer je BiH raticifirala Konvenciju o prijenosu postupaka u kriviènim stvarima. Ovo je jedna od najveæih izdaja zemlje, kojoj je oduzeta nadležnost za procesuiranje svih djela poèinjenoj na njenoj teritoriji, a od strane ogromnog broja zloèinaca , koji su prebjegli u Srbiju.
09-02-2013 at 14:45 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

meni i tebi jeste,ali mi nismo Meðunarodni sud pravde,nažalost......

Ni taj meðunarodni sud nije neki sud.......izmišljen da se neko opere ,preko nekoga...
09-02-2013 at 14:52 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:

Ni taj meðunarodni sud nije neki sud.......izmišljen da se neko opere ,preko nekoga...



Trenutno jedini i najviši organ na svijetu sa tim mandatom da rješava medjudržavne sporove...
09-02-2013 at 14:55 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:


Trenutno jedini i najviši organ na svijetu sa tim mandatom da rješava medjudržavne sporove...


kad su toliko pametni što ne naprave neki svjetski sud,
kojem su podložni svi,bez nekog veta...A ovaj gore je kadija te tuži-kadija ti sudi ili sam ja æorav i gluh i da kažem još nešto..
politika je kurva...
09-02-2013 at 15:02 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Pa upravo zato tuzilastvo i ministarstvo BiH treba da je sastavljeno od skolovanih, inteligentnih i strucnih ljudi koji znaju sta potpisuju i kakve sve posljedice njihov potpis moze donijeti gradjanima BiH.


Ma neka je nama tužilštvo ispoštovalo nacionalni kljuè i neka su sudije i tužioci Bošnjaci,Srbi i Hrvati,yebeš struènost, iskustvo i nekorumpiranost ...joj kako me huja hvata na ovakve stvari ...
09-02-2013 at 15:03 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Pa upravo zato tuzilastvo i ministarstvo BiH treba da je sastavljeno od skolovanih, inteligentnih i strucnih ljudi koji znaju sta potpisuju i kakve sve posljedice njihov potpis moze donijeti gradjanima BiH.

Mišljenja sam da narod treba obrazovati da ne ratuje,pogotovo ne na teritoriji svoje države...
Jedan sistem je razrušen,što i jeste bio cilj i ko je u svemu tome dobio...
Veæina naroda je nezadovoljna,jer nema dovoljno slobode,a sada zakone uvodi neko drugi....
09-02-2013 at 15:06 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:

kad su toliko pametni što ne naprave neki svjetski sud,
kojem su podložni svi,bez nekog veta...A ovaj gore je kadija te tuži-kadija ti sudi ili sam ja æorav i gluh i da kažem još nešto..
politika je kurva...


pa to je taj Djeèko ,nema drugog...u njemu sjede nezavisne sudije iz cjelog svijeta i presude se donose na osnovu pretresa i podastrtih dokaza...
Tužba protiv Srbije za uèenjenu agresiju na BIH može biti obnovljena u roku od 10 godina nakon pravosnažnosti izreèene presude u prvom postupku...To što je BH tim bio loše pripremljen u prvom sporu,je na teret onih koji su taj tim advokata izabrali i pripremali dokaze...
09-02-2013 at 15:09 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

pa to je taj Djeèko ,nema drugog..

jesu li mu podložni ameri?
09-02-2013 at 15:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
djecko wrote:

Mišljenja sam da narod treba obrazovati da ne ratuje,pogotovo ne na teritoriji svoje države...
Jedan sistem je razrušen,što i jeste bio cilj i ko je u svemu tome dobio...
Veæina naroda je nezadovoljna,jer nema dovoljno slobode,a sada zakone uvodi neko drugi....


Djeèko ,kada se rat vodi na teritoriji jedne države izmedju njenih naroda onda je to po definiciji graðanski rat...na BIH je izvršena agresija od strane druge države i zato se to mora dokazivati pred Medjunarodnim sudom...Kad se to dokaže,onda pada u vodu sva prièa o graðanskom ratu,što razbijaèima BIH itekako ne štima...Kada se dokaže agresija,a ja se nadam da hoæe,onda je to osnov za rušenje Dejtona i ukidanje ove patnje od ustroja države...a kad onoj dvojici zlikovaca bude izreèena presuda za genocid to æe biti definitivno kraj šumskoj tvorevini...naravno pod uslovom da bosansko-hercegovaèka strana bude imala politièku volju i dobre advokate...

[Edited by soraya on 09-02-2013 at 15:19 GMT]
09-02-2013 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 50
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice