Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Rat i mir

citat:
soraya wrote:

to je ono što ti i tvoji jarani ne umijete...èim neko na argumente poèinje odgovarati uvredama na raèun komentatora sa èijim se mišljenjem ne slažete,odmah mi je jasno o èemu se radi...deja vu...



Ti prièaš o uvredama i argumentima? Trebam li te podsjeæati da nam još nisi dostavila nikakav dokaz za one procente koje si pominjala? Ima li potrebe da te podsjetim i na to da svakog onog ko ne misli k'o ti etiketiraš, pa tako tvoj sagovornik postaje nacionalista, fanatik, luðak, ovakav, onakav...

Kakvi kompleksi, nevjerovatno.






[Edited by VV Cephei A on 10-02-2013 at 10:44 GMT]

[Edited by hurija on 10-02-2013 at 11:13 GMT]
10-02-2013 at 10:42 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:


Ne treba Camac uvoditi embarga, ali eto ako bas neko insistira da se krije iza suknje, onda bujrum drito dva sprata iznad.

Inace, meni je draga sloboda govora. Pokaze ko je kakav.

kome ne godi, neka se zali.. je li to ispravno? samo da naglasim da po meni, Sunce nije suknja, nego svecana haljina..
i ako ti je draga sloboda govora, onda ne vidim razloga da meni potenciras na pisanje drugih..
10-02-2013 at 10:54 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
VV Cephei A wrote:


Ti prièaš o uvredama i argumentima? Trebam li te podsjeæati da nam još nisi dostavila nikakav dokaz za one procente koje si pominjala?


pa pismeni i obrazovani znaju èitati ,a neki bome znaju i procentualni raèun


nego kakve veze imaju procenti sa temom o kojoj ovde æakulamo? a baš mi je žao što te toliko muèe ti procenti ,ali ja sam jedna zloæa koja ti neæe zadovoljiti radoznalost......traži sebi

de ti nama još koji podataka iz IDC-a ,samo pazi na "intonaciju" mogli bi se neki naæi uvrijedjeni i obespravljeni



[Edited by soraya on 10-02-2013 at 11:27 GMT]
10-02-2013 at 11:20 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:


A ti se sada vrati pa procitaj post od Dajze iza cije se suknje krijes i brines o njegovoj diskreditaciji, pa ces vidjeti kako covjek jasno i glasno kaze kako mu je smjesno sto se od Mustajbega trazi da zaboravi. Nisam te vidjela da si izrazio svoju slobodu govora pa podsjetio Dajdzu na cinjenicu da to niko nije trazio.

Toliko o argumentima od mene.



i ne samo od Dajidje...ono za "dozvoljavanje šepurenja (tamo nekima)po Tuzli " je dno dna i èist fašizam i rasizam ,na koje je samo (i na svu sreæu ) Abulafija reagovao i replicirao...a onda nastupa kolektivno durenje tipa "ja sam neshvaæen " i taj rad....
10-02-2013 at 11:54 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Ako podrzavas nsto sto neko drugi napise, to znaci da se slazes sa napisanim, a to ti je isto kao da si i sam napisao. Tak da ne vidim problem, ako vam obojici kazem da niste jos uvijek shvatili CINJENICU - niko nije rekao da treba zaboraviti. NIKO.

A ti se sada vrati pa procitaj post od Dajze iza cije se suknje krijes i brines o njegovoj diskreditaciji, pa ces vidjeti kako covjek jasno i glasno kaze kako mu je smjesno sto se od Mustajbega trazi da zaboravi. Nisam te vidjela da si izrazio svoju slobodu govora pa podsjetio Dajdzu na cinjenicu da to niko nije trazio.

Toliko o argumentima od mene.



sta drugi pisu i argumentuju, to je njihovo..
vec sam rekao i objasnio zasto ja kao drzavljanin BiH imam pravo da mjerim zlocine pocinjene u ratu i da mislim da niko nema pravo da mi to osporava..
10-02-2013 at 12:19 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
MelMel wrote:

Slazem se donekle, jer nije bas jasno sta je doticni mislio sa "sepuris". Ako je npr mislio na Kacevandu i njegovu svitu, onda taj komentar o sepurenju moze i biti validan i moguce je da je bio "ne shvacen".


potpuno taèno,samo što ni Kaèavendi ne može da se zabrani šepurenje po Tuzli bez da se podastru dokazi o njegovim zloèinima...a nije da ih nema...
ali onda se to fino napiše,a ne vrši se generalizacija tipa "æafiri,èifuti,petokolonaši" (Arnie) "sa kakvim mi vukovima živimo" "na bošnjaèkoj zemlji i na bošnjaèkom forumu"(VV Cephei A)

10-02-2013 at 12:37 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
Aidatuzla wrote:


nekad treba samo pustiti ;)



ja ne mislim da "treba pustiti"...ne zbog medalje,veæ zbog toga što stalno treba razbijati sve vrste tabua i bosanskohercegovaèkom javnom mnjenju
10-02-2013 at 13:22 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
Aidatuzla wrote:


po mom misljenju, nista se time ne razbija. samo lijepim dijalogom i to ako druga osoba zeli mijenjati vlastito misljenje. u superotom se postize suprotan efekat i kod sagovornika i kod citalaca


ja ne mislim da druga osoba treba mjenjati svoje mišljenje,veæ da ga mora braniti argumentima...i dijalog prestaje biti dijalog kada se poène umjesto argumentima barati uvredama...
...a ne slažem se da se postavljanjem ovakvih tema ne razbijaju tabui..puno je tema u BH društvu koje su tabu i kojima se ne raspravalja ,nema dijaloga nikakvog ,ni lijepog ni ružnog...i nemoj mješati ovo "lijepo i ružno" sa onim što se ovde,na ovoj temi dogaða ,a to je zamjena teza....ja ne vidim ništa lijepo u "dijalogu" u kome se svi oni koji nisu Bošnjaci (ili se tako ne žele izjasniti na popisu) nazivaju "æafirima" "kretenima" "maloumnicima" "izdajnicima svoga roda" i slièno...ova tema jeste itekako tabu za BH mnjenje,i doæi æe na tapet kad tad.....
isto kao i problem incesta, gay pride-a i uopšte odnosu prema drugom i drugaèijem, ksenofobiji prema LGBT populaciji i slièno....



[Edited by soraya on 10-02-2013 at 14:16 GMT]
10-02-2013 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
camac wrote:


vec sam rekao i objasnio zasto ja kao drzavljanin BiH imam pravo da mjerim zlocine pocinjene u ratu i da mislim da niko nema pravo da mi to osporava..

"mjeraèi zloèina" su pravne institucije koje imaju mandat da iste osude i donesu presude...i to opet evropskom ( a i anglosaksonskom) pravnom sistemu ...
ono što ti hoæeš (i ne samo ti veæ kamara vas ovde)je da apostrofiraš samo zloèine poèinjene nad Bošnjacima i to u kontekstu da kolièina poèinjenih zloèina nad Bošnjacima(kojih je najviše) treba da bude opravdanje za sve zloèine poèinjene nad civilima koji ne pripadaju bošnjaèkom nacionalnom korpusu(kojih je najmanje)....što ne znaèi da se ti zloèini nisu desili niti je bilo kakvo pravdanje istih etièno...Nikada za nikad neæu reæi da je opravdano što je neki mudžehedin otkinuo glavu testerom nekom nesretnom starcu od 70 godina samo zato što je starac Srbin ili Hrvat...
10-02-2013 at 14:42 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Rat i mir

citat:
itat:
Dajdza wrote:
Da, da, Bosnjak ne moze pisati o stradanju svog naroda, jer se odmah pojave dusebriznici koji to osporavaju.

evo Dajdža dokaz da da jesi tvrdio da ti kao Bošnjak ne možeš pisati to što veæ mjesecima pišeš...Ko su ti dušebrižnici koji ti to navodno brane ?
Btw,u zadnjem ratu nisu stradali samo Bošnjaci,stradali su pripadnici i ostalih naroda i svaki pismen,obrazovan i kulturan èovjek to odlièno zna...I sposoban je o tome raspravljati.


Ne znam zasto nisi prezentirala dio komentara koji sam napisao vezano za nemogucnost pisanja. Ovako si uzela samo jednu recenicu, kako bi dokazala svoju tvrdnju. Ipak, ljudi su procitali moj predhodni komentar, pa znaju sta sam ja napisao, sta si ti napisala, pa je svakom jasno ko se vadi i zaobilazi istinu.
Upravo zbog takvih kao sto si ti i tebi slicni, Bosnjak ne moze nista napisati, a da mu ne prilijepite neku etiketu, kao sto si ti meni prilijepila, da osporavam Tokacine podatke, i jos si traszila da me moderatoir opene.
Tokaca nije pisao samo o bosnjackim zrtvama nego i o zrtvama druga dva naroda. Njemu je osporavana metodologija prikupljana podata, a pogresna metodologija dovodi do pogresnih podataka i na kraju do pogresnih zakljucaka.

Pokusaj se sluziti istinom, ne pripisuj drugima ono sto nisu kazali-napisali.

Zaboravi Cosica i njegovu preporuku,

"laz je vid naseg patriotizma i potvrda nase prirodjene inteligencije. Lazimo stvaralacki, mastovito i inventivn".

Sto se tice kompjutera, tu pomoci nema - Apple PowerBook G4. Ne moze se dograditi novi OSX niti novi Safari. Moze sluziti samo za citanje novina ali ne svih. Bio sam u servisu.Moram kupiti drugi, ali ne znam sta. Imam lose iskustvo sa HP.



[Edited by Dajdza on 11-02-2013 at 02:50 GMT]
11-02-2013 at 02:37 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 27
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: elvis-deba, emir76, emiray, melek_cuvar, nerko, slim, tuzlic
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice