Info: Ako imate neke nejasnoe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.

FORUM : Politika : Rat i mir
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Poiljalac Poruka
VV Cephei A
Nivo: Guest
IP: Maskiran

icon Re: Rat i mir

Poradi na ivcima ako te nervira forumska diskusija. Ne valja to.

Nema "sorry, we fucked up", nema suivota u pravom smislu rijei. Jebi ga, kad tebe neko povrijedi (to fiziki, to psihiki) sumnjam da se ti tom nekom izvinjava i trai oprost, i s njim/njom razgovara normalno barem dok se ne izvine. Osim ako si budaletina.

09-02-2013 at 22:45 | Ukljui u odgovor
laly
Nivo: Forumski doajen
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Odgovori: 39084

View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Rat i mir

citat:
VV Cephei A wrote:
Poradi na ivcima ako te nervira forumska diskusija. Ne valja to.

Nema "sorry, we fucked up", nema suivota u pravom smislu rijei. Jebi ga, kad tebe neko povrijedi (to fiziki, to psihiki) sumnjam da se ti tom nekom izvinjava i trai oprost, i s njim/njom razgovara normalno barem dok se ne izvine. Osim ako si budaletina.

a ti nauci da citas sa razumjevanjem Nije tebi lako biti tako bezosjecajan
09-02-2013 at 22:49 | Ukljui u odgovor
VV Cephei A
Nivo: Guest

Ne uzimaj sve k srcu.

PS: Jeste, lahko je.

09-02-2013 at 22:51 | Ukljui u odgovor
Dajdza
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Odgovori: 1588

Tesko mi pada Soraja kad mi neko prilijepi nesto sto nisam kazao. Iz tog razloga sam uporam da dokazame da to demantujem

Evo sta sam kazao za Tokacinu knjigu.

citat:
Oko Tokacine knjige bilo je puno polemika, pa kao neupucen u tacnan broj bosnjackih zrtava u poslednjem ratu, o njoj ne zelim davati svoje misljenje. Kometar su dali oni koji barataju sa podacima, a to se ne slaze u potpunosti sa onim sto je Tokaca napisao".

Tvoj komentar je bio ( star mi je kompjuter, pa ne mogu otvoriti vise prozora) pa cu citirati ovako.

"Vidim Dajdza osporava kompletne podatke IDC-a i ti si nasla za shodno da ga opomenes"

E sad ti meni lijepo kazi, gdje sam ja to u mom komentaru osporavao podatke IDC-a, ili konkretno gdje sam ja to opsporavao Tokacine podatke.

Eto to je najbolji primjer zasto Bosnjaci ne mogu pisati na Forumu o bosnjackim zrtvama. Iako nisam osporavao Tokacine podatke, ti si mi prilijepila da osporavam podatke IDC-a, i jos od moderatora trazis da me opomene. Zasto da me opominje?

Ovo je jako mucna tema, jer mi jos ne "znamo" ko je glavni krivac za pocetak poslednjeg rata. Bosnjaci imaju svoju istinu, Hrvati svoju a Srbi svoju, i te tri istine ne mozemo spojiti u jednu istinu koja bi bila prihvatljiva za sve.

Da se rat zavrsio na drugi nacin a ne u "pat poziciji", pa se ne zna "pobjednik", jer svi pricaju o svojoj pobjedi cak i Bosnjaci, a pobjednici su Hrvati, jer su se kako jednom rece Tudjam " oslobodili remetilackog faktora u Hrvatskoj". Osim toga Hrvati su etnicki ocistili oko 28% teritirije BiH od Bosnjaka i Srba, pa su i Hrvati u BiH na dobitku i mogu se svrstati u pobjednike, Pobjednici su i Srbi, jer su dobili 49% teritirije BiH koja je potpuno etnicki ociscena od Bosnjaka i Hrvata. "Istina nije Velika Srbija, ali jeste malo veca" kako rece jedan beogradski uglednik. Fakticki na gubitku su samo Bosnjaci jer su svedeni na 22-23 %, teritirija koja je jedina ostala multieticna.

Uskoro ce poceti kuknjava a ona se ponegdje vec cuje o ugrozenosti druga dva naroda od Bosnjaka. To samo ukazuje da apetiti za teritirijama jos nisu zadovoljeni, i da bi Bosnjake trebalo jos vise reducitari. Tako ce to biti sve do poslednjeg Bosnjaka raseljenog od Islanda do N. Zelanda.

Tada ce druga dva naroda podijeliti Bosnu, po davno zacrtanom planovima Cvetkovic-Macek ili Tudjam -Milosevic i "mirna Bosna" kako kaze ona narodna polsovica.

[Edited by Dajdza on 10-02-2013 at 01:51 GMT]
10-02-2013 at 01:45 | Ukljui u odgovor
soraya

Registriran(a): 01-03-2009
Odgovori: 30666

citat:
laly wrote:
a cemu generaliziranje Niti su svi Srbi isti, niti Bosnjaci!

naravno da se nanijeta bol ne moe zaboraviti, nego je treba prihvatiti i nositi se s njom i treba nastaviti zivjeti, a zivjeti trebamo svi skupa jer ovo je nasa drzava i prevazici ulogu zrtve. Svjedoci smo sta je uloga zrtve Jevreja poslije drugog svjetskog rata proizvela u Izraelu a mislim da nama niti nasoj djeci takav zivot ne treba.
Oprost je dio zivota, i svi mi prastamo i za vise i manje bolne stvari.

bravo Laly...
10-02-2013 at 07:33 | Ukljui u odgovor
soraya

citat:
Dajdza wrote:
star mi je kompjuter, pa ne mogu otvoriti vise prozora

loe se vadi Dajda,to kod mene ne pali...zovni servisera da ti popravi komp,bar to u Americi nije problem....
ostavimo ekia i Tokau po strani(osporavanje podataka koje priznaju svi mjerodavni sudovi u svijetu je trabunjanje nacionalista zbog navodjenja vode na svoj mlin-podjednako svih,nema razlike...Tokaine podatke negiraju i srpski i bonjaki i hrvatski nacionalisti).
Nego ,niakako da citira gdje je tebi neko branio da pie o zloinima izvrenim nad Bonjacima i o stradanju Bonjaka?

citat:
Dajdza wrote:
Da, da, Bosnjak ne moze pisati o stradanju svog naroda, jer se odmah pojave dusebriznici koji to osporavaju.

evo Dajda dokaz da da jesi tvrdio da ti kao Bonjak ne moe pisati to to ve mjesecima pie...Ko su ti duebrinici koji ti to navodno brane ?
Btw,u zadnjem ratu nisu stradali samo Bonjaci,stradali su pripadnici i ostalih naroda i svaki pismen,obrazovan i kulturan ovjek to odlino zna...I sposoban je o tome raspravljati.
10-02-2013 at 07:53 | Ukljui u odgovor
camac
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Odgovori: 5224

veliku su srecu imali oni koje rat nije zatekao u na teritoriji BiH..

kazu da kad ljudi postanu slijepi kod ociju i gluhi kod usiju i kada iznosenje argumenata i nepobitnih cinjenica izgubi svoju svrhu i svaki smisao, jedini nacin kojim se pametan covjek moze suprotstaviti primitivizmu, jesu ironija i sarkazam..

zalosno..

10-02-2013 at 08:09 | Ukljui u odgovor
camac
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Odgovori: 5224

citat:
soraya wrote:

jesu...evo i laly je u ratu bila u BIH, nije bila u Njemakoj ili nedobog ko ja (izdajica roda svoga) u agresorskoj Srbiji ...
eto i ti i jaran ti sjedite i nekoj okupiranoj dravi i ljakate za agresora,ali niko da zucne jedne o tome....meni je to ba onako licemjerno...prozivati i pljuvati nekoga za afirluk ,a jesti hljeba od tog istog afirluka...

sta je kome ovdje licemjerno, nije tema rasprave..
btw. Laly samo poziva na oprost i suzivot, tj. na ono cega sam i ja zagovarac.. ti ne dozvoljavas ljudima da javno govore o velici zlocina pocinjenih nad Bosnjacima i mislim da Laly s time nema nikakve veze..
10-02-2013 at 08:46 | Ukljui u odgovor
soraya

citat:
camac wrote:

sta je kome ovdje licemjerno, nije tema rasprave..
btw. Laly samo poziva na oprost i suzivot, tj. na ono cega sam i ja zagovarac.. ti ne dozvoljavas ljudima da javno govore o velici zlocina pocinjenih nad Bosnjacima i mislim da Laly s time nema nikakve veze..

pa evo citirai lalyin komentar...
citat:
laly wrote:
a cemu generaliziranje Niti su svi Srbi isti, niti Bosnjaci!

naravno da se nanijeta bol ne moe zaboraviti, nego je treba prihvatiti i nositi se s njom i treba nastaviti zivjeti, a zivjeti trebamo svi skupa jer ovo je nasa drzava i prevazici ulogu zrtve . Svjedoci smo sta je uloga zrtve Jevreja poslije drugog svjetskog rata proizvela u Izraelu a mislim da nama niti nasoj djeci takav zivot ne treba.
Oprost je dio zivota, i svi mi prastamo i za vise i manje bolne stvari.

niko ni tebi ni tvojim istomiljenicima ne brani da piete,samo je otuno koliko sebe pojedinci stavljau u ulogu nekakve rtve samo zato to pripadaju Bonjakom korpusu...( a niti je puke nosio ,niti je bio uzrasta da je nosi ,al eto zna mahalati o tudjim ratnim i antiratnim angamanima i zaklanjanju iza sukanja)
da li misli da jedan Sran Alesi nije rtva istog takvog naina razmiljanja?ta misli da li je on branio samo svoga jarana Bonjaka ili je neto drugo u pitanju?

nije licemjerje tema,ali jeste pria o ienju sopsvene avlije ...a ti jednom izjavi da ti je nepoznato da je neko "iz tvoga naroda" u tvojoj/naoj avliji radio rune stvari ..pa jeste radio je i sa tim se neki mogu ,a neki ne mogu suoiti...TO jeste tema...

[Edited by soraya on 10-02-2013 at 09:20 GMT]
10-02-2013 at 08:57 | Ukljui u odgovor
soraya

citat:
camac wrote:

ti ne dozvoljavas ljudima da javno govore o velici zlocina pocinjenih nad Bosnjacima

agdje ja to ne dozvoljavam? poeo si se sakrivati iza dajidine "suknje"? sram te bilo to druge optuuje da se "ogru suknjama pa qure",a ne vidi sebe...
10-02-2013 at 09:00 | Ukljui u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 7
Skriveni clanovi: 0
Aktivni lanovi: 0
Sretan roendan: adnan-pixi, elio, elio, gusinje23, lejla_edib, loa, mafija, Muamer17, pixi, RPM, selmicaa
FORUM : Politika : Rat i mir New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Last Page >>

Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?

Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net