Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:
Bilo bi zgodno da proèitaš i knjigu koju je napisao strani promatraè dogaðanja u središnjoj bosni.

Charles R.Shrader
The Muslim-Croat Civil War in Central Bosnia
A Military History, 1992-1994

Texas A&M University


Muslimansko hrvatski gradanski rat u SB

http://bs.scribd.com/doc/47080023/Charles-R-Shrader-Muslimansko-hrvatski-gradanski-rat-u-SB-1-1-dio





[Edited by klon4ti on 18-12-2012 at 18:35 GMT]



Evo proctala sam ja sada knjigu i moram reci bezveze baceno vrijeme!
Ocekivala sam konkretne i kvalitetne informacije!

Autor kaze da su svi strani novinari i humanitarni radnici izvjestavali iskrivljeno i da su motiv za to imali u grupiacama "nemirnih muslimana " u svojim zemljama.. Tragikomican argument!

Po ovoj knjizi je " Cijeli svijet protiv Hrvata" - kada je u pitanju sukob HVO-ABiH..

Onda pokusava dokazati kako je ABiH bila motivirana da pokrene sukob izmedju HVO i ABiH, koncentrirajuci se iskljucivo na srednju Bosnu i stavljajuci akcent na fabriku eksploziva u Vitezu , kroz brojeve pokusavajuci dokazati kako smo tu imali premoc, a zanemarujuci potpuno da je taj sukob paralizirao cijelu teritoriju koju je ABiH kontrolirala, zanemarujuci da nam je logistika sa tim potpuno ugrozena i da to dodatno destabilizira BiH i njenu odbranu i zaboravljajuci da smo mi preusmjerili namjensku proizvodnju u svim drugim dijelovima BiH koje smo imali pod kontrolom!


Prenapucenost prognanima - zeljnima osvete, kako ih autor vidi - ( sto autor navodi kao jedan od argumenata i motiva) - je bio i teritorij II korpusa, pa bi po logici autora mi imali motiv da i na terotoriju koju kontrolirao II korpus protjeramo Hrvate i tako se malo rasirimo!

Pa ne desi se to! Haman zato sto nije bilo tipovanja na Tuzlu u Vance-Owenovom planu

Ok, ima momenata u pristupu "korijenima sukoba" , jer navodi neke bitne historijske cinjenice, ali s druge strane jos bitnije presucuje i covjek preskace stoljeca!

Tako se pisu knjige i clanci sa kojima se zeli manipulirati - koristeci se poluistinama i presucivanjem!

Autor doduse precizira ustrojstva HVO i ABiH, mozda je to i jedini kvalitetni dio knjige, jer se ne moze previse manipulirati sa tim informacijama!

Bacila sam vrijeme na citanje, ne bih previse na analizu - sve u svemu, jedna u moru narucenih knjiga, koje nam nece pomoci u rasvetljavanju istine! Nisu sve knjige za sva vremena!

---------------

Dogovor Tudjman-Milosevic, izdaja Posavine, HVO izazvao sukob - treba sve to svariti, pa je alternativne pristupe lakse prihvatiti! Ili?
18-12-2012 at 22:19
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Kak'aj situacija na Ljubaèama?

19-12-2012 at 00:06
Ema
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2012
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 4829
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
djecko wrote:
Kak'aj situacija na Ljubaèama?


Ugroženaa...
19-12-2012 at 00:08
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
Ema wrote:


Ugroženaa...


Beliæem prugom od strane Kiseljaka
19-12-2012 at 00:18
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
vodeni wrote:

Pametnom dosta.Ah da,posto nas poznanik ne spada u takve, slijede nova ubjedjivanja o ugrozenosti blablabla......

hoæeš reæi pogubio se u "bespuæima povjesne zbiljnosti"
19-12-2012 at 00:32
vodeni
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 18-05-2009
Lokacija: tuzla
Odgovori: 67
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
soraya wrote:

hoæeš reæi pogubio se u "bespuæima povjesne zbiljnosti"

Poznanik nam je ocigledno zauzet lijepljenjem plakata o ugrozenosti Hrvata u Padovi. Ko zna mozda izdejstvuje kakvu cro opcinu tamo.Kad malo bolje promislim mogla bi to biti transverzala Z. Mostar-Rijeka-Trst(dakako povijesni)- Padova.Opak je to igrac.
19-12-2012 at 00:46
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

Majku mu, sipaju mi vlahov bez limuna, to je sigurno sto sam shokac, sad cu se obdusmenima zalit, necete vi mene hebavat, u mom zitu, hem me hebete, hem mi zhito gazite

19-12-2012 at 08:08
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Lijepa naša na Husinu

opet ste zaèatali temu...
A šta mislite hoæemo li mi doživjeti da granice prema Hrvatskoj budu otvorene kao prije posljednjeg rata?

19-12-2012 at 10:15
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
gostelja wrote:

_______________________________________________
Od strane kiseljaka preko poljane prema tuzli ili preko ljubaèa u živinice
Dali tim vlakom sada mogu putovati ljudi ili služi samo za prevoz uglja iz jama omaziæi u banoviæima, jame ðurðevik i površinskih kopova višæa i brnare u dubravama ?

Vjeruj ne znam ni ja šta je sa prugom,dok ima udesa na rampama...
Koliko sam po pisanju vidio željeznice su u dugovima do guše,a pametan svijet prevozi robu željeznicom,kod nas hiljade kamiona i kamiondžija zagaðuju zrak
19-12-2012 at 19:35
neveli
Nivo: Forumski vuk
Baška ilum, baška pamet.
Registriran(a): 08-04-2006
Odgovori: 605
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Lijepa naša na Husinu

citat:
klon4ti wrote:


DA, naruèena knjiga ali ne od Hrvata, nego od Pentagona, i kao takva je dostupna na vojnim uèilištima u USA ;)

Ah zaboravio sam to su podli amerikanci



Ma pusti tu pricu, ne razmisljam ja tako

Jesi li ti uopce procitao knjigu?

Covjek kaze bukvalno da su Ujedinjene nacije, strane vlade i diplomate, tuzitelji za ratne zlocine, pogresno rasudjivali, a novinari i humanitarini radnici pogresno izvjestavali!! - podjeca li te to na nesto ? Pa zar bas cijeli svijet?

Neubjedljiv je, slaba argumentacija, i mislim da kada Pentagon neki izvjestaj naruci, onda sigurno ima dovoljno novaca da plati za preciznije informacije, koje ce stati na vise strana od nekih 60 stranica, od kojih trecina otpada na predgovor, trecina na uvod i trecina na "dokazivanje"! Sa 20 strana dokazati tako ozbiljnu stvar - smijesno! Ali znaju oni ( Pentagon, mislim) mnogo vise nego se ovom knjigom moze i pretpostaviti ;)

Helem, procitaj ti ovu knjigu :

http://de.scribd.com/doc/47080616/Florence-Hartmann-Dijagonala-ludaka

Str. 123-129 , nije lose ni cijelu procitati!

Ugodan ostatak dana
20-12-2012 at 22:07
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 39
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Lijepa naša na Husinu This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice