Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
camac wrote:
nesto gledam ove parole, kontam, pa znale su zene i tad pisat.. i to oba pisma.. znale ko je predsjednik, cule za Staljina.. izgleda da su bile edukovane..
nije valjda da im je neko ovo sve napis'o i dao u ruke da nosaju po Tuzli ?



edukovane su bile uglavnom žene iz gradskih podruèja...vezano za konfesionlnu pripadnost procenat muslimanskih žena koje su bile školovane je bio izuzetno mali,skoro pa zanemarljiv ...ne bi škodilo da ti i tvoja ekipica malo proèitate kakve istorijske literature vezano za antifašistièki pokret grada Tuzle,a ne da brabonjate tako naprazno i da pljujete po antifašistièkim tekovinama,ne samo Tuzle nego i kompletne BIH...Evo,ja ti mogu preporuèiti književnicu Nasihu Kapidžiæ -Hodžiæ...valjada si tokom školovanja morao proèitati neku od njenih pjesmica...e pa ako nisi,potreži i proèitaj istorijat njene porodice ...ako te ne zanima,onda ništa
25-02-2013 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
arnie wrote:
Мудри и Велики Стаљин



pa Hitler je mala maca za ovog bio ba, sta je ovo kakava je ovo kumunisticka propaganda,
vidi fakat ove komunjare vise ne znaju kako da na bilo kojoj temi pokusaju da uzurpiraju bosnjacko pravo na zivot, povrat otetetog gospodarstva i zbune narodne mase pred predstojecim popisom,

halo gospodo, Tito je umro 1980. ako vam jos niko nije reko




kenjac,tito je reko odlucno NE staljinu,neke tamo 48 e 53 neam pojma

;hanka
25-02-2013 at 14:02 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
MelMel wrote:

je li ti stvarno mislis da je zeni bolje ispod feredze?

de ba Mel, feredzu ne spominjem, samo komentarisem sliku..
po meni je feredza, licni izbor i opredijeljenje zene i ako hoce da je nosi, niko joj ne bi trebao osporavati pravo na to.. isto tako ne treba forsirati nosenje iste..
ovdje se proturaju indikacije, da je zena neobrazovana, nepismena itd. samo zbog toga sto nosi istu..
i mani se tih preduhitrenih zakljucaka, sta ja mislim.. bolje kazi sta ti prvo pomislis kad vidis pokrivenu zenu?
25-02-2013 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

jebiga sad,najlakse ko noj zabit glavu u pijesak,prljave carape gurnut pod kauè i nastavit zivit ko krtica,slijep i kopas kopas dok se ne nabodes...

25-02-2013 at 14:09 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
primus inter pares wrote:


EH JES AL RINAKA,oprosti na izrazu...
mozda ono prstom,otisak prsta il iks..
al malo je bilo ucenih,pismenih...u odnosu na ukupnu populaciju,da se ne lazemo...
jebga pa jel se to i tad gledalo u popisu il nije il je smao bilo bitno,srbin bosnjak,hrvat,austrougar,jedaj

dobro druze ba, ovo je slika iz 47-me, tad se ni Tito nije znao bas najbolje potpisat, a kamoli neko drugi.. preslikajte se malo u danasnjicu, imate pokrivenih zena koje su edukovanije od svih nas zajedno, a ove historije zaboravite..
danas feredza nije mjerilo edukacije i niko nema osnovu da na ovaj nacin diskriminira te zene..
ja se licno ne vodim pravilom da zena sto vise odjece skida, sve vise biva pametnija, edukovanija..
25-02-2013 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

ja al eto komentiramo sliku iz 47-e i posljeratno stanje i to skidanje feredža,i ja tvrdim,a vjerovatno bi ti neki popisi iz ranijih godsina pokazali veeeeeliki procenat nepismenih žena,osim ako se u pismene nije brjalo i otisak prsta i iks...
u naske pricamo...
a poveznica popisi stanovnistva...
i onda,ako je bilo i tih podataka u tim popisima osim samo krvnih zrnaca,onda bi se i moglo vidjet kad se desio skok u procentu pismenosti...
jebga sad ovako palamudimo napamet...
al 100% milion posto...
najveci skok,od poslje ww2,a za muslimane u bosni,sto se tice pismenosti i skolstva nista bolje se nije deslo...na stranu kako je jugoslavija zavrsila...
e valjda to sve ima u popisima..il je to sad novotarija?

25-02-2013 at 14:24 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

ono jes tema popis,al najbolji primjer oko tih feredža je turska...
gdje su bili do reformi ataturka i nakon njih...

25-02-2013 at 14:33 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
primus inter pares wrote:
ja al eto komentiramo sliku iz 47-e i posljeratno stanje i to skidanje feredža,i ja tvrdim,a vjerovatno bi ti neki popisi iz ranijih godsina pokazali veeeeeliki procenat nepismenih žena,osim ako se u pismene nije brjalo i otisak prsta i iks...
u naske pricamo...
a poveznica popisi stanovnistva...
i onda,ako je bilo i tih podataka u tim popisima osim samo krvnih zrnaca,onda bi se i moglo vidjet kad se desio skok u procentu pismenosti...
jebga sad ovako palamudimo napamet...
al 100% milion posto...
najveci skok,od poslje ww2,a za muslimane u bosni,sto se tice pismenosti i skolstva nista bolje se nije deslo...na stranu kako je jugoslavija zavrsila...
e valjda to sve ima u popisima..il je to sad novotarija?

u pravu si, sto se tice latinicnog i cirilicnog pisma.. i ta pismenost i edukacija je poslije ww2 imala skok i kod drugih naroda, sigurno.. opet, da li ima kakav popis koliko je bilo muslimana koji su citali i pisali arapskim jezikom u to doba? nema, jer su takvi, bez obzira sto su ga znali, proglasavani nepismenima.. isto to bi se sad desilo sa tobom i sa mnom, kad bi kineski, postao sluzbeni jezik u BiH..
25-02-2013 at 14:36 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

da camac,razumijem o cemu mi govoris...
bilo je dosta ljudi koji su znali arapski,citav kuran napamet,ali ...
ono oko cega se sveijt vrti nisu znali...
u prevodu razreda osnovne,osim mekteba nisu imali...
mislim,tesko o ovom pricat a daljudi pogresno ne shvate...
sloboda izbora,samo sto vecina sveijta u bosni i nije bas imala izbora...tako je kako je,...

25-02-2013 at 14:40 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini

citat:
MelMel wrote:

Vjerujem da sam se nagledala pokrivenih zena, ako ne u istoj kolicini kao ti koji radis na Bliskom Istoku, onda bar priblizno. I ne pomislim nista kad ih vidim. Jasno mi je da je to njihov izbor i da nema direktan link sa edukacijom iste. Imala sam cast upoznati vrlo obrazovane zene koje su pokrivene. To je ono sto je danas i sto sam ja imala prilike primjetiti u mom okruzenju.

Inace, grijesis oko "indikacija". Ne protura se teze da je zena automatski nepismena ako je pokrivena, nego se prica o skidanju feredza nakon 1945 i priznat ces da je edukacija zene u Bosni drasticno porasla nakon 1945, jer je skolovanje postalo obavezno + free.

pa niko ne osporava usjeh skolstva u edukacije u tom periodu, ba.. samo razlicito tumacimo ovu sliku i to je to.. vidis da su i ove zene, voljele Tita u to doba, a danas ih u slicnoj nosnji, sa samijama i bez feredza, mozes vidjet na slikama iz Potocara, na primjer.. ono, retrospektiva, nekad i sad..
25-02-2013 at 14:50 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 44
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : Popis stanovništva 2013. u Bosni i Hercegovini New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice