Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : FILMOVI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

http://www.disturbia.com/

izgleda simpaticno, budem pogledo u kinu pa ostavim "impresije"  


29-09-2007 at 01:22 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

bhdani:

Kinopremijera



U Stambolu, na Bosforu


Dokumentarni film: Prelazeæi most - zvuk Istanbula (Crossing the Bridge - The Sound of Istanbul); režija: Fatih Akin; uèesnici: Alexander Hacke, Baba Zula, Mercan Dede, Erkin Koray, Duman, Orient Expressions...; produkcija: Njemaèka/Turska, 2005.

"Konfuèije kaže - da bi shvatili neèiju kulturu, moramo slušati muziku koju stvaraju. Muzika vam može reæi sve o mjestu." Ovu Konfuèijevu misao na samom poèetku filma citira Alexander Hacke, basista kultne njemaèke grupe Einstürzende Neubauten i èovjek koji je radio muziku za film Glavom kroz zid režisera Fatiha Akina. Upravo je to iskustvo steèeno u radu na ovome filmu ponukalo Hackea da se sa Akinom ponovno vrati u Istanbul te da svijetu predstave Istanbul kroz muziku koja se u njemu stvara. Pokazalo se da to nije nimalo lak posao. Wimu Wendersu je bilo jednostavno s Lisabonom dok je radio Lisbon Story. Iako mu to nije bilo u prvom planu, dovoljno je bilo pronaæi Madredeus i pustiti ih da odsviraju nekoliko pjesama pa da se portugalska metropola doživi u najljepšem svjetlu. I s filmom Buena Vista Social Klub Wenders je postigao isti efekt. Portretirajuæi èlanove legendarne kubanske grupe, Kubu je približio ostatku svijeta bolje nego bilo koje djelo do tada viðeno. Ali i Lisabon i Kuba su laki zalogaji u odnosu na Istanbul. Jedan od istanbulskih muzièara kaže da je Istanbul most preko koga je prešlo sedamdeset i dva naroda (ko ih samo tolike prebroja?!). I ako je svaki drugi koji je prešao Bosfor ostavio po jednu mrvu traga u današnjem Istanbulu, onda je rijeè o jednom konglomeratu koji je najjednostavnije objasniti muzikom.

Lijep i ružan, i hladan i topao, sve u isto vrijeme, Istanbul je utoèište gotovo svih muzièkih pravaca koji nastaju negdje u svijetu. Tu su reperi i reperke, tu je i hip-hop, tu je i babo jednog hip-hop muzièara, koji se s pravom pita gdje je tu muzika jer se u njegov vakat slušao Jimi Hendrix, a provjereno je da je Hendrixovo stvaralaštvo uistinu bilo muzika. Ali i za babu u Istanbulu ima muzika. Bilo da je to Baba Zula, bend koji gaji psihodelièni, underground zvuk ili je to Mercan Dede, muzièar kojeg æemo, inšallah, biti u prilici i u Sarajevu osejriti u sklopu XI Jazz Fest Sarajeva.

Kažu da ni Baba Zula ni Alexander Hacke neæe izostati s predstojeæeg jazz festivala, ali otom-potom, prvo treba pogledati film Prelazeæi most - zvuk Istanbula pa tek onda pohititi na festival. Jer film ipak nudi kompletniju sliku o Istanbulu. Treba saslušati i istanbulske Rome, pa Siyasiyabend, uliène sviraèe i njihov jad i èemer, a jada i èemera nema ni blizu dok Kurdi ne zapjevaju, pogotovo kad to Aynur radi. Treba èuti i Müzeyyen Senar, istanbulsku damu, koja kaže: "Moj glas i ja imamo osamdeset šest godina". Veæ sedamdeset i dvije godine pjeva. Kad prièa, muca. Treba èuti i... Ne možemo ih sve prebrojati. (N. Džanko)

02-11-2007 at 12:55 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: filmovi

hoj ljudi ja ovo mogu gledat indefinit broj puta ...


 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
10-11-2007 at 01:35 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Kinopremijera



Žene koje ne smiju gledati fudbal uživo


Zaleðe; režija: Jafar Panahi; uloge: Sima Mobarak Shahi, Safdar Samandar, Shayesteh Irani; Iran, 2006.

Žena u Iranu ne može biti sama na javnom mjestu. Mora biti u pratnji, jal´ svog èovjeka, jal´ brata, oca, amidže, amidžiæa, tetka, tetkiæa, daidže, daidžiæa ili kakvog drugog èlana bliže familije. Može li ko za pratnju doæi u obzir iz treæeg, èetvrtog koljena, pitanje je - ali, sama landarati po javnim mjestima neæeš, da si iz oka ispala! Bavio se iranski režiser Jafar Panahi u filmu Krug problemima sa kojima se nose one iranske nevoljnice koje nijedne muške glave u familiji nemaju, a opet bi, grješnice, da šetaju okolo po javnim mjestima. Umjesto da sjede kod kuæe i eventualne društvene potrebe podmire kako je i red, s kafe na kafu, od kone do kone, sve provlaèeæi se kroz veš na štriku prostrt po avlijama. Ali jok! Ono bi samo na javna mjesta. Ono bi da šeta samo po trgovima velegradskim, da zaviruje po duæanima. A èak i bosanskohercegovaèko iskustvo zna kako se takvo jedno zavirivanje u duæane završi. Sjetimo se: Uðe Fata u magazu sama, za njom Mujo zamandali vrata... I što bi, bi. Da se ne bi puno gatalo, što bi bilo kad bi bilo, u Iranu ima Revolucionarna garda koja o tome vodi raèuna.

Režiser Panahi u filmu Zaleðe tretira situaciju kad ženskoj u Iranu na um padne da prisustvuje nogometnoj utakmici. Utakmica važna. Selekcija Irana igra protiv Bahreina za kvalifikacije na Svjetsko prvenstvo. Cijela zemlja je na nogama. Samo žene nisu. Ima prenos na televiziji. Sjedi kod kuæe, heklaj ako ti je baš æeif i gledaj prenos. Na stadion ne može. Na stadionima se puno psuje i kune, a to nije za ženske uši. Tako kaže vojnik Revolucionarne garde hapseæi žene po stadionu. Džabe što one kažu da su tvrde na ušima i da ih ono što bi eventualno èule na stadionu neæe pokvariti. On ne sluša njihove molbe i ne pušta ih iz kafeza, gdje ih je zatvorio. Ljut je jer je umjesto na stadionu trebao ostati kod kuæe na dopustu. Osta´ livada nepokošena, a one bi na utakmicu gdje se psuje i puno kune Bahrein. Neæe moæi. Za takve ženske sluèajeve, koji vole da navijaju na utakmicama za iransku reprezentaciju u Iranu, rezerviran je Odjel za poroke. Strašno! Nit´ su krale, nit´ su se prostituirale, samo bi navijale za svoju reprezentaciju. Zloèin? Ama, nije to toliki zloèin, nego praktièan problem. Na iranskim stadionima nema ženskih toaleta. I šta æe ono kad mu dotuži da mora iæi na toalet. Na stadionu se naslušalo psovki i kletvi, a kad uðe u muški toalet, znamo šta sve piše po onim ploèicama. Da bog saèuva i sakloni. Neka, brate, fino sjedi kod kuæe i gleda prenos. Može i heklati. Može šta hoæe, samo da ne izlazi iz kuæe. (N. Džanko)

30-11-2007 at 13:56 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Abu care de nam skini ove sarajevske duhove

Ja bih al bojim se necu stic posto sutra opet odlazim a znas kako preko vikenda sporo se skidaju ovi fajlovi na Emule i Acerojsu

01-12-2007 at 10:49 | Ukljuèi u odgovor
Sevdalija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-01-2004
Lokacija: Zabokrecina
Odgovori: 2457
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: filmovi

Gledao sam jedan dobar srbijanskii film "Klopka" godina 2007. dobio je i neke nagrade.

02-12-2007 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: FILMOVI

Da li se iko sjeca filma "Cigani lete ka nebu"?Mislim da je bio Ruske produkcije i pokusala sam da ga nadjem u USA ,ali nema teorije.Nemogu ni na webu da ga nadjem.

19-01-2008 at 08:27 | Ukljuèi u odgovor
Royal Lion
Nivo: Forumas sa iskustvom
Skojevska Generacija '72

Registriran(a): 25-06-2004
Lokacija: Sydney
Odgovori: 196
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: FILMOVI

Im Legend,,, Dobarrr....
ne znam da li primjecujete koliko je Smith promjenio stil glume... emotivne scene su mu postale jake ko zmlja. Pocita negdije da je proveo par dobrih mjeseci u Indiji... Bolliwood... navodono sa jednim od najboljih njihovih glumaca,,, neka Khan il vako nesto... bas da bi poradio na glumi emocija... neznam dali je isitna ali jedno je sigurno... kad je usu pvi put za kerom u onu zgradu... frajer je tako dobro odglumio strah da sam se ja sav sasro gledajuci... tema je poznata ali nacin na koji je ovaj put ispricana je bas orginalan... meni se bezbeli svido film... vama? 


Fali Mi Carsija Opasno
20-01-2008 at 02:09 | Ukljuèi u odgovor
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Royal Lion wrote:
Im Legend,,, Dobarrr....
ne znam da li primjecujete koliko je Smith promjenio stil glume... emotivne scene su mu postale jake ko zmlja. Pocita negdije da je proveo par dobrih mjeseci u Indiji... Bolliwood... navodono sa jednim od najboljih njihovih glumaca,,, neka Khan il vako nesto... bas da bi poradio na glumi emocija... neznam dali je isitna ali jedno je sigurno... kad je usu pvi put za kerom u onu zgradu... frajer je tako dobro odglumio strah da sam se ja sav sasro gledajuci... tema je poznata ali nacin na koji je ovaj put ispricana je bas orginalan... meni se bezbeli svido film... vama?


extra film. meni je bilo ono malo bezeze sto je on glavna uloga (ako ste citali knjigu) al je odglumio extra.

 


28-01-2008 at 12:47 | Ukljuèi u odgovor
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Cloverfield, gledao neki dan, simpa malo za promjenu (dugo nije bilo Blair Witch "instanci"). Mada se radnja malo prebrzo deshava nakon prvih smor 10 minuta.

Odoka ne gine 2-ca sljedece godine.

Popcorn movie. 


05-02-2008 at 19:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 15
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Umjetnost : FILMOVI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice