Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : FILMOVI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Dobar film, pogledajte ako vec niste.

18-07-2008 at 15:30 | Ukljuèi u odgovor
Visa
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 30-03-2003
Lokacija: Vienna
Odgovori: 611
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

X-Files 2-ca je zesca kanta (isto ko rastegnut CSI) pffff

 


29-07-2008 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Kite Runner

Nije los, svidio mi se prvi dio posebno, stari Afganistan, odlicna fotografija, jezik kojem se govori u filmu je malo lokalni (pastunski ili farsi, ne znam) a malo engleski, lijepo ukomponovano.
Zadnji dio filma u kojem glavni junak dolazi ponovo u Afganistan da spasi bratovog sina mi je malo amaterski uradjen, kao da su producenti insistirali na sretnom zavrsetku, pa na brzinu i to odradili.
Sve u svemu film se more preporuciti.

20-08-2008 at 09:08 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: filmovi

citat:
Sevdalija wrote:
Gledao sam jedan dobar srbijanskii film "Klopka" godina 2007. dobio je i neke nagrade.


Gledao prekjuce, prijatno je i mene iznenadio, drama, vrlo dobra.
20-08-2008 at 10:15 | Ukljuèi u odgovor
RPM
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 23-03-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 7103
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: FILMOVI

o je ...


 


pišanje ubija jutarnju romantiku, više nego zadah ... pišanje!
21-08-2008 at 22:38 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

JUNO

Nije los, u stvari vrlo dobar film.
Kad sam procitao o cemu se radi, konto sam koji ce mi u zivotu jos jedna prica o maloljetnicama, trudnoci itd....
Ali nisam se pokajo sto sam ga odgledao, dijalozi super, likovi samo takvi.
Dobar film

25-08-2008 at 09:22 | Ukljuèi u odgovor
medic
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 15-09-2002
Odgovori: 3999
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Zelena milja,Tom Hanks, mnogo jak. 


25-08-2008 at 16:16 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Kinopremijera



Na traènicama rahmetli SSSR-a


Trans Sibir (Transsiberian); režija: Brad Anderson; uloge: Woody Harrelson, Emily Mortimer, Kate Mara, Ben Kingsley; Velika Britanija, Njemaèka, Španija, Litvanija, 2008.

Film poèinje u vjeèito ozeblom Vladivostoku. Na jednom brodu za stolom sjedi ukoèen lik. U jednoj mu ruci olovka, u drugoj viljuška. U potiljak mu zabijen nož, samo drška iz glave viri. Rukopis mafijaško dilerski. Obeæavajuæi poèetak smješten u sibirska bespuæa. Dovoljno da gledaocu na poèetku zadrži pažnju. Onda se dvoje, on voli vozove, ona fotografiju, ukrcavaju na voz u Pekingu s namjerom da stignu do Moskve. Ta linija za Peking je samo jedan krak transsibirske željeznice koja ide od Moskve do Vladivostoka. Do tog se Vladivostoka nekada iz Moskve transsibirskom željeznicom putovalo sedam dana i sedam noæi i to je putovanje ostalo pusti san mnogih generacija ovdašnjih studenata iz vakta dok je rahmetli SSSR bio u životu. Meðu onima kojima je to uspjelo teško je naæi nekoga kome je to putovanje ostalo u sjeæanju kao apsolutno romantièno, pa èak i romantièno. Transsibirskom su željeznicom putovali samo oni što su morali i šaka avanturista.

Evo vidimo, ni danas se na tom putu ništa bitno nije promijenilo. Spavaæa kola su tjeskoba kakva su i bila. Ona stjuardesa što pravi èajeve u vozu je namrgoðena kao i prije trideset godina. Pijani radnici koji se voze više nemaju lisice na rukama jer im je rad u Sibiru danas sasvim pristojno plaæen. Tu i tamo se naðe pokoji starac s tetovažom iz Gulaga i eventualno neobièan putnik koji æe posavjetovati strance da se nije pametno zajebavati s kineskom i ruskom policijom. Pogotovo ruskom. I zbilja. Idilièno putovanje povremeno remeti policija koja kroz vagone prolazi s kerovima za otkrivanje droge. A strance im je poseban merak peglati. S razlogom. Jer su stranci u policijskom žargonu mule. A mula je hajvan koga natovariš pa on nosi i tegli, a da, jadan, i ne zna šta tegli. A ljubitelj vozova i u njega mu fotografkinja narkomafiji djeluju kao idealan par mula. Samo što su se malo preraèunali kod ove druge mule. Ima ona oko za portrete. I ne samo da zna da gleda. Umije i da sluša. I da pruža otpor.

Putovanje traje li traje, zimski sibirski jednolièni pejzaži se iz dana u dan smjenjuju s isto tako zimskim sibirskim jednoliènim pejzažima. Povremeno se voz tu i tamo zaustavi na kakvoj stanici, što ljubitelj vozova iskoristi da bi oduševljeno razgledao islužene i rashodovane lokomotive te, naravno, u zanosu zakasnio na polazak voza. Ti zastoji su itekako zahvalni i èine film dinamiènim. A nepredvidivost razvoja dogaðaja mu je najveæa vrlina. Neko bi mogao zamjeriti na dužini filma jer traje nekih stotinjak minuta. Da, kada bi bio smješten na kakvoj superbrzoj evropskoj, a ne na transsibirskoj željeznici. Na njoj putovanje jeste dugo ali sigurno nije dosadno. Ni nekada, a, evo, ni dan-danas. (N. Džanko)

05-09-2008 at 14:11 | Ukljuèi u odgovor
Crni Vuk
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 06-05-2008
Odgovori: 342
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Royal Lion wrote:
Im Legend,,, Dobarrr....
ne znam da li primjecujete koliko je Smith promjenio stil glume... emotivne scene su mu postale jake ko zmlja.


Super film,a dobar mu i ovaj novi Hancock.
05-09-2008 at 22:08 | Ukljuèi u odgovor
indijana
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-05-2008
Lokacija: Paradise city
Odgovori: 7483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Zohan je zakon

Redatelj: Dennis Dugan
Scenarij: Adam Sandler, Robert Smigel
Uloge: Adam Sandler, John Turturro, Emmanuelle Chriqui, Rob Schneider

Redatelj legendarnih komedija kao što su Big Daddy i Chuck, sad možete poljubiti Larryja, Dennis Dugan i Judd Apatow trenutno najsmješniji scenarist u Hollywoodu (Zalomilo se, Junfer u 40-toj) zajedno s glavnim glumcem Adamom Sandlerom udružuju snage u komediji godine: Zohan je zakon!

Zohan Dvir je agent izraelskog Mossada koji sanja o tome da postane modni frizer. Na zadatku da uhvate Phantoma, poznatog terorista, on iskorištava kaos obraèuna i lažira vlastitu smrt. Naoružan svojim škarama i svojom traženom knjigom popularnih frizura, on kreæe u Ameriku. Kada ga svi otmjeni frizerski saloni u New Yorku odbiju, on se proslavi u jednom manje poznatom. Glasine o njegovoj iznimnoj posveæenosti detaljima se brzo prošire gradom i ubrzo žene stoje u redu kako bi sjedile u Zohanovoj stolici i uživale u njegovim frizurama...
 


Sve je super i sve je za 5!
24-09-2008 at 23:55 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 10
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: eurovafel, jami, kiki, Kiseljak_71, mikiba/mirsad.baralic, RASKO, suzana, TlrgoCeme
FORUM : Umjetnost : FILMOVI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice