Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : FILMOVI
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Obozavam ovaj film.
GADJO DILO

27-04-2009 at 10:59 | Ukljuèi u odgovor
samson
Nivo: Forumski doajen
Krotim lafove...

Registriran(a): 02-07-2008
Lokacija: Niskozemska...
Odgovori: 6666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Dirljivo,smijesno i sigurno vrijedno pogledati

‘Young @ Heart’

Starci su zaaakooon!

Oni su možda prastari penziæi, ali su doslovno - Mladi u srcu. Taj bend najavljuje se pod prigodnim sloganom: Rock´n´Roll Will Never Die!

Evo dokumentarca koji je otkriva rokere starije èak i od Rolling Stonesa. ‘Young @ Heart’ je ime zbora koji izvodi samo rockerske hitove, a èlanovi grupe su posebni po tome da u prosjeku imaju – 80 godina. ´Zloèesti penziæi´, kako im tepaju mediji, izvode sve rock klasike, od Hendrixa i Ramonesa pa do Talking Headsa i Radioheada. Zbor s 24 èlanova osnovao je Bob Cilman prije 25 godina, a sada se nalaze u, ehm, zreloj fazi. Grupi još ne prijeti raspad zbog svaða u bendu, ali se ovim rockerima veæ poèinju raspadati kosti.



Kada je britanski dokumentarist Stephen Walker prvi put èuo za te stare rockere, nije ga zanimala tema ali je zatim vidio te ´rock-zvijezde´ uživo, pa je shvatio da mora snimiti film o njima. Dokumentarac ‘Young @ Heart’ prati zbor tijekom šest tjedana pokusa za njihov novi show ´Alive and Well´, a gledatelji upoznaju protagoniste kao što su Stan Goldman (75) koji ima problema s kralježnicom , ali pjeva ´I Feel Good´; te Lenny Fontaine (86) koji uvijek obara publiku svojom izvedbom pjesme ´Purple Haze´, iako povremeno zaboravi rijeèi.

Walker je napravio film u kojem penziæi od srca pjevaju o temama koje su tabui za starije osobe: seks, gubitak mladosti, usamljenost i smrt. Iz njihovih usta i dobro poznate pjesme poprimaju novo znaèenje. Kada 93-godišnja Eileen Hall zapjeva Clashov ´Should I Stay Or Should I Go?´, ta pjesma postaje pjesma o smrti, baš kao i ´Road To Nowhere´ Talking Headsa. A autor te pjesme, David Byrne, ne samo da im dopušta da koriste njegovu pjesmu, veæ sa zborom zna zapjevati i ´One Fine Day´ i utješno-metafizièku ´Heaven´.



Ipak, pjesme kao što su ´Staying Alive´ i ´I Will Survive´ prkosno pokazuju da se starci ne predaju, iako je tijelo staro, duh je još mlad i živ. A što tek reæi na scenu kada zboraši saznaju da je jedan njihov èlan preminuo, ali zatim nastavljaju turneju i u zatvoru, pred okorjelim kriminalcima, zapjevaju Dylanovu ´Forever Young´?

Jedan je britanski kritièar izjavio da ga ništa više ne može zadiviti od staraca u tom filmu, film je pohvaljen na Sundanceu i imao je dobre kritike svuda gdje se pojavio, a Fox Searchlight je odabrao ‘Young @ Heart’ i za kino distribuciju po Sjevernoj Americi. Uglavnom se svi slažu da je film urnebesno smiješan, ali i strašno dirljiv i human. A da ne spominjemo da bend ruši sve pred sobom. Ako budete u prilici, pogledajte ovaj film u nekom (zasad samo stranom) kinu. Film ima rejting po kojem ga mladi ne moraju gledati u pratnji starijih osoba, no mi ipak preporuèamo - trebate, trebate!


*Filmski.net

30-04-2009 at 13:57 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI

Ljudi, ima li neko da mi preporuèi kakav dobar horor? Ali ono bas da valja...jer se ne prepadam lako  


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
04-05-2009 at 13:27 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Aidatuzla wrote:


pitacu cojka pa cu ti napisati... on to gleda

inace, mene najvise uplase oni psiho horori. natjeraju tvoju mastu da te uplasi


Ajde molim te. Ni ja nisam neki ljubitelj, ali kupio sam novi LCD i kucno kino pa reko da testiram malo efekte;) 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
04-05-2009 at 13:54 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Tiburon wrote:
Ljudi, ima li neko da mi preporuèi kakav dobar horor? Ali ono bas da valja...jer se ne prepadam lako

Mirrors ili Ogledala,kako ko vise voli.
Meni je odlican.
05-05-2009 at 00:02 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Cloe wrote:

Mirrors ili Ogledala,kako ko vise voli.
Meni je odlican.


ouu jest vala da se posteno isprepadas
05-05-2009 at 00:29 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Cloe wrote:

Mirrors ili Ogledala,kako ko vise voli.
Meni je odlican.


Gledao
Ima li šta drugo? 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
05-05-2009 at 09:23 | Ukljuèi u odgovor
primus inter pares
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 31-01-2008
Odgovori: 20460
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: FILMOVI




ko cito knjigu,zna

05-05-2009 at 09:44 | Ukljuèi u odgovor
Cloe
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-06-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2973
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Tiburon wrote:


Gledao
Ima li šta drugo?

Ev ova dva,to sam zadnje gledala.
Underworld i Wolf creek.
05-05-2009 at 11:39 | Ukljuèi u odgovor
Tiburon
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 22-08-2006
Lokacija: Sweet home Tz
Odgovori: 2033
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: FILMOVI

citat:
Aidatuzla wrote:



pitala sam cojka za horor. kaze da u poslednje vrijeme uzima neke glupe horore (tipa kung fu vampiri motoristi ). ja sam cula za neki horor triler "hide and seek" pa vidi

ako hoces da isprobas kucno kino, uzmi kakav ratni pa kad ti odvali granata sa zadnjeg lijevog zvucnika ima da bude pravi efekat (znam ovo za granatu iz iskustva pravo me je trznulo)



Sve što valja od ratnih, imam u svojoj kolekciji i redovno pièim komšijama po živcima sa efektima
Hide&Seek sam gledao, tnx
Reci mužu nek uzme Orphanage...španski horor, odlièan je;) 


The only way to get rid of a temptation, is to yield to it..
08-05-2009 at 08:51 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Umjetnost : FILMOVI New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice