Info: Svi posjetioci foruma su obavezni da poštuju forumska pravila.


FORUM : Sport : ribarenje
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
jalijas wrote:

moj kolega bilo je jos slika ali telefon me handri

Svaka èast onda Pa mogo bi se onda malo èešæe javljati ma ove naše ribarske teme.I samo još jedno pitanje, na ovoj prvoj fotografiji da li su u pitanju šarani ili je neka druga vrsta ribe.Na ovoj treæoj fotografiji takoðe nemam apsolutno predstave koja bi riba mogla biti u pitanju.Za grgeèa ili basa kako ga mislim tamo u USA zovu stvar je jasna.Ovdje se to naziva koštrom kao što veæ vjerovatno znaš  


<br /><br /><br /><br />

25-08-2008 at 22:09 | Ukljuèi u odgovor
jalijas
Nivo: Forumski doajen
JA IZDATI NEZNAM

Registriran(a): 15-02-2002
Odgovori: 2780
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ribarenje


na nizu se nalazi nekoliko stuka i i riba zvana bowfin, nevjerovatan borac,grabljivica ali veoma neukusna i cak sta vise otrovna u manjoj mjeri.Ja nisam degustiro ovu ribu cak sta vise to mi je prvi ulov ove vrste ,donio sam je kuci i potrazio sliku iime na netu ,pojavio mi se onaj radioaktivni znak opomene vezan za doticnu tako da sam nakon citanja bio razocaran sto je moram baciti.manja sarena riba je u stvarti takozvani yelow perch i veoma lici nasem Grgecu,na trecoj slici je jedna vrsta kanalskog soma veoma ukusan (ovog sam pustio).inace pribor za pecanje odnedavno nosim i dok vozim tako da cim vidim neku potocinu rijeku ili bilo sta trazim mjesto za parkiranje 


Za mene mjesta

u dzenetu nejma
26-08-2008 at 03:52 | Ukljuèi u odgovor
Zmaj
Nivo: Forumski vuk
ni na nebu ni na zemlji

Registriran(a): 23-04-2003
Odgovori: 743
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: ribarenje

Znaci kad radi radi svugdje

ma nema nas mnogo ribara na ovom forumu al smo
dobro rasporedjeni (od Australije do Amerike)
pa ne "mrsimo" laksove jedni drugim .

B I S T R O

 


Biti Bosanac i Hercegovac nije geografski pojam veæ unutrašnje stanje èovjeka .

Siðimo meðu ljude i vratimo se sebi.

POGLEDAJTE MOJ BLOG
26-08-2008 at 08:25 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
yugi wrote:
Nedelju sam iskoristio za još jedan boravak na Snježnici.Kiša koja je pala dan ranije i osvježenje koje je nastupilo nakon toga ponukalo me je da se ponovo vratim na svoje omiljeno mjesto za pecanje, koji inaèe izbjegavam za vrijeme ljetnih vruæina jer se radi o lokalitetu na kojem se dubine kreæu od 1-3 metra, što za vrijeme visokih temperatura i ne predstavlja baš pogodnu lokaciju za ribolov.Odmah moram reæi da se moja predpostavka pokazala ispravnom jer je temperatura vode evidentno pala što je doprinjelo tome da se riba ponovo razleti po pliæim dijelovima jezera.
Što se ulova tièe nemam obièaj postavljati slike ali evo ovaj put æu napraviti iznimku mada se ne radi o nekom spektakularnom ulovu.
Bilo je moram to reæi izobilje babuške, ulovili smo i dva manja šarana a imali smo i jedno kidanje prilièno krupnog šarana koji je došao na boilu ali se na žalost uspio domoæi granja tako da je kidanje bilo neminovno.
Ulovili smo i jednog pristojnog koštru(na sitnog kedera) te jednog klijena od nekih 300-400 gr (na žabiæa)
Dakle prvo ide slika samog mjesta




A evo i ulova Moram samo reæi to da smo ostavili tek nekoliko babuški koje smo ponjeli, tek toliko da se i okusi nešto ribe jer je riba sa Snježnice baš izuzetnog ukusa




Prelijep primjerak golaæa (težina možda oko 1,5 kg) "Malac" se zaletio na boilu



lijepo mjesto, kako je za konak i gdje prebijete noc.  


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-08-2008 at 21:17 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
Nadimak wrote:

lijepo mjesto, kako je za konak i gdje prebijete noc.

Sad kako se voda povukla zaista je mjesta za ribolov na pretek.Jedini problem je nedostatak drva za vatru koja je barem za mene neizostavni dio noænog ribolova.Ne dakle zbog toga što je nešto kao hladno veæ je iskljuèivi razlog sam ugoðaj boravka u prirodi uz vatricu.Naravno tu je i momenat ražnjiæa, krompira iz žara itd itd  


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 21:27 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
jalijas wrote:

na nizu se nalazi nekoliko stuka i i riba zvana bowfin, nevjerovatan borac,grabljivica ali veoma neukusna i cak sta vise otrovna u manjoj mjeri.Ja nisam degustiro ovu ribu cak sta vise to mi je prvi ulov ove vrste ,donio sam je kuci i potrazio sliku iime na netu ,pojavio mi se onaj radioaktivni znak opomene vezan za doticnu tako da sam nakon citanja bio razocaran sto je moram baciti.manja sarena riba je u stvarti takozvani yelow perch i veoma lici nasem Grgecu,na trecoj slici je jedna vrsta kanalskog soma veoma ukusan (ovog sam pustio).inace pribor za pecanje odnedavno nosim i dok vozim tako da cim vidim neku potocinu rijeku ili bilo sta trazim mjesto za parkiranje


Ono koliko ja uspjevam pratiti po netu te iz ribarskih èasopisa koje povremeno nabavljam, zapazio sam da se tamo kod vas uglavnom preferira ribolov grabljivica.Zanima me da li je to i kod tebe sluèaj ili loviš i tzv bijelu ribu, te da li na tim vašim vodama ima riba koje se mogu sresti i na našim vodama  


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 21:31 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
yugi wrote:

Sad kako se voda povukla zaista je mjesta za ribolov na pretek.Jedini problem je nedostatak drva za vatru koja je barem za mene neizostavni dio noænog ribolova.Ne dakle zbog toga što je nešto kao hladno veæ je iskljuèivi razlog sam ugoðaj boravka u prirodi uz vatricu.Naravno tu je i momenat ražnjiæa, krompira iz žara itd itd

Ma jebi ga mene sova uhvati oko 4 kad treba biti budan.Evo sad me leða bole od spavanja na najlon kesi u ribama. Kod kuæe kad ne mogu zaspati zamislim da sam u ribama i da nemam gdje spavati i to me uspava.
Dobro sam oèejfio na oru sa pecanjem, bilo svakakve ribe. 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-08-2008 at 22:12 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
Nadimak wrote:

Ma jebi ga mene sova uhvati oko 4 kad treba biti budan.Evo sad me leða bole od spavanja na najlon kesi u ribama. Kod kuæe kad ne mogu zaspati zamislim da sam u ribama i da nemam gdje spavati i to me uspava.
Dobro sam oèejfio na moru sa pecanjem, bilo svakakve ribe.


Pa ja obièno izdržim èitavu noæ i poseban doživljaj mi je uvjek bio samo svitanje.Kasnije odspavam oko 10 sati.
A kad veæ pomenu more, ja sam ko fol ponio štapove al bukvalno nisam skvasio najlone.Mjesto na kojem sam bio izgleda i nije baš nešto ok za ribolov, barem sam primjetio da ovi koji su pokušavali nisu imali baš nekog uspjeha  


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 22:17 | Ukljuèi u odgovor
Nadimak
Nivo: Forumski doajen
šta æeš tako ti je

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 1082
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
yugi wrote:


Pa ja obièno izdržim èitavu noæ i poseban doživljaj mi je uvjek bio samo svitanje.Kasnije odspavam oko 10 sati.
A kad veæ pomenu more, ja sam ko fol ponio štapove al bukvalno nisam skvasio najlone.Mjesto na kojem sam bio izgleda i nije baš nešto ok za ribolov, barem sam primjetio da ovi koji su pokušavali nisu imali baš nekog uspjeha

Gdje u kojem mjestu?
 


ne razlikuijem è,æ,ð,dž
28-08-2008 at 22:21 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: ribarenje

citat:
Nadimak wrote:

Gdje u kojem mjestu?


Na Pelješcu-Sreser  


<br /><br /><br /><br />

28-08-2008 at 22:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 52
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Sport : ribarenje New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice