Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine



"Slobodna Bopsna", 04.12.2008.godine

06-12-2008 at 21:33 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

E-novine:
Obmana i poslednji daniObjavljeno: Pon, 08. 12. 2008. 12:29 MUKE PO DJEDU MRAZU
Buduæi neofit: Deda Mraz se sprema za hristijanizaciju
PHOTO: STOCK

Stvar sa Djed Mrazom u sarajevskim vrtiæima podsjeæa na oèito nedosljedno držanje Amfilohijevih popova, koji onako punaèki, u crnim Toyotinim Rav4 (jer šta je pop, ako ne Rav Božiji?) džipovima, propovijedaju post i odricanje od luksuza. Ili na one koji propovijedaju izvorno tumaèenje islama, ali ne prihvataju izvorno tumaèenje prevoza: umjesto da jašu izvorne arapske kamile, voze skupe zapadne automobile


Piše: Andrej Nikolaidis
Na e-novinama Petra Lukoviæa èitam: „Djed Mraz i ove godine neæe doæi u sarajevske vrtiæe za novogodišnje praznike. Uprava Javne ustanove Djeca Sarajeva, kao i prošle godine, neæe organizovati druženja djece sa njihovim omiljenim gostom. Sarajevski portali prepuni su podrške roditelja da se Djed Mraz vrati u vrtiæe”. Otpor Djeda Mrazu, ipak, u bosansko-hercegovaèko društvo seže dublje od vrtiæa: „Politièari iz sva tri konstitutivna naroda Djeda Mraza doživljavaju kao komunistièku tvorevinu. Kažu da su njegovo ime izmislili komunisti i da ne bi trebao, kao takav, biti u upotrebi. Srbi ga zovu Sveti Nikola, Hrvati Djed Božiænjak, a Bošnjaci ga uopšte ne priznaju, jer kažu, nije utemljen u islamu”.

Vaistinu! I neka se zna: u svojoj pravednoj borbi konstitutivni narodi Bosne i Hercegovine nisu sami. Pomoæ je, još odavno, stigla i iz Crne Gore, gdje je crkva takoðe protiv Djeda Mraza. Taj debeli, navodno dobrodušni starac, ne sluèajno odjeven u crveno („tako su nam, u blindiranom vozu, sa Zapada poslali i Lenjina”), za njega samo još jedan (crveni!) vojnik imperijalizma i kapitalizma – vojnik naroèito kvaran i opasan, jer napada našu djeèicu.

A nesretni Djed Mraz danas je znak ispražnjen od svakog religioznog znaèenja: kapitalistièki free floating signifier, samo još jedan brend, kako bi rekli. Ako naši narodi i vjernici Djeda Mraza neæe jer se pitaju „èiji je, naš nije”, neka ga se ne boje: kapitalistièki je. Djed Mraz im vjerski i nacionalni identitet ne ugrožava više nego Coca-cola, Marlboro ili Microsoft.

Za novu godinu 1991/92, nareðeno mi je da glumim Djeda Mraza: djeci nastavnika i osoblja sarajevske Prve gimnazije imao sam podijeliti poklone. U maloj pozorišnoj sali – mislim – na posljednjem spratu te škole, trebao sam izgovoriti nekoliko prostoproširenih reèenica, prozvati djecu po imenu, predati im poklone i slikati se sa njima. Izlišno je govoriti da za svoj rad nisam bio plaæen.

Pravo govoreæi, ko bi takvo što i platio. Jednostavna predstava (jedna od onih za koje mislite: šta bi tu moglo poæi naopako?) pretvorila se u fijasko. U to vrijeme imao sam dugu crnu kosu i bradu. Maskirali su me i šminkali u zadnji èas. Moje crne dlake pokušali su pokriti vatom. Ali vata se, èim sam izašao na scenu, odlijepila.

Crvena kapa je tek djelimièno pokrivala kosu, a sa lica su mi visili komadi vate i selotejpa. Djeca su odbila da prihvate da ja jesam Djed Mraz. Nekoliko puta sam morao da izgovorim: Ho-ho-ho-ho, evo me, vaš Djed Mraz. Sve džabe. Izgledao sam kao da su Bin Ladenu obukli kostim i natjerali ga da glumi Djeda Mraza. Danas bi to možda moglo proæi kao nekakav postkolonijalni, avganistanski Djed Mraz, koji ruši rasne stereotipe i u obzir uzima kulturne i vjerske specifiènosti dalekih krajeva kojima zapadni vojnici koji ih pogaðaju bombama ne umiju izgovoriti ni ime. Onda nije moglo. Bio sam obmana koju su svi proèitali.
Sve je završilo tako što su djeca uzela pakete i, bolno me ignorišuæi, pošla kuæi da slatkišima kvare zube.

Kako objašnjava Alain Badiou, obmana je ugraðena u svaki sistem politièke reprezentacije. A „realno se ne reprezentuje, ono se prezentuje”. Realno se prezentuje samo kroz „ja”: ali ovdje se ne radi o pohvali individualizmu. Stvar je u tome da postoje samo „zrnca realnog”, kako kaže Lacan. Postoje momenti, ne postoji ono što obezbjeðuje kontinuitet. Institucije koje kroz sistem reprezentacije navodno obezbjeðuju kontinuitet, obezbjeðuju zapravo kontinuitet prevare. Šta, po Badiou, preostaje: samo akcije koje skidaju veo sa realnog, samo ono što on naziva (autentièni) Dogaðaj.

Osnovna briga onih koji se pozivaju na to da „reprezentuju” jeste da obmana na kojoj poèiva njihov status ne postane odveæ oèigledna. Stvar sa Djed Mrazom u sarajevskim vrtiæima podsjeæa na oèito nedosljedno držanje Amfilohijevih popova, koji onako punaèki, u crnim Toyotinim rav4 (jer šta je pop, ako ne rav Božiji?) džipovima, propovijedaju post i odricanje od luksuza. Ili na one koji propovijedaju izvorno tumaèenje islama, ali ne prihvataju izvorno tumaèenje prevoza: umjesto da jašu izvorne arapske kamile, voze skupe zapadne automobile (nafta koja ih pokreæe je, doduše, arapska), odijevaju se skromno, ali vole skupe mobilne telefone. Njihov koncept èistog islama podrazumijeva èišæenje od zapadnih uticaja – ali istovremeno objeruèke prihvataju zapadnu tehniku u paketu sa njenim nihilizmom (morali bi više èitati Heideggera, koji je upravo u premoæi tehnike vidio ofanzivu zla).


Obmana je postala oèigledna: Korporativni Deda Mraz
PHOTO: STOCK


Ako je za neke Djed Mraz premalo islamski, za neke je on premalo hrišæanski: oni bi da ga prevedu, vrate u hrišæanski referencijalni okvir – da Djed bude manje konzumeristièki a više vjerski. Ali kako to uraditi, kada se konzumerizam infiltrirao u sve vjersko? Krkanluci za slave, kada se prazni kuæni budžet a pune trgovaèke kase? Ili Božiæ; ne donosi li taj blagi dan radost ne samo u domove vjernika, nego i u trgovinske lance, za koje dan kada je Isus roðen znaèi prije svega bolji promet? Da sutra Coca-Cola ili Pepsi potpišu rekordni ugovor sa crkvom da se njihovo piæe koristi umjesto svete vodice, da li bi neko, doista, bio zaèuðen?

Kada po strani ostavimo prigovore progonu Djeda Mraza koji se mogu izreæi sa pozicija liberalnog mainstreama, ono što je naroèito problematièno u tom èinu jeste njegova prijetvornost, njegova nedostatnost, iz koje opet proizilazi njegovo potpuno odsustvo autentiènosti. Zašto samo Djed Mraz? Ne bi li trebalo ukloniti sve ono što je haram, a što se viða na svakom koraku? Lista je dugaèka i teško da je baš Djed Mraz glavna stavka na njoj.

Jednako je neautentièna pobuna protiv Djeda Mraza sa pozicija „odbrane hrišæanstva”. Vladajuæa ideologija EU je ono što Badiou naziva „animalni humanizam”: mnjenje je zamijenilo mišljenje, tijelo je zamijenilo Ideju. Èovjek je sveden na tijelo, „on je životinja koja zaslužuje milosrðe”, dok se èeka da tehnika obezbijedi konaènu ontološku promjenu, koju možemo shvatiti i kao trijumf ontièkog nad ontološkim. Što je koncept jednako suprotstavljen hrišæanstvu, kao i islamu. I dok se približavaju Evropi i njenoj buduænosti, najveæa briga naših hrišæana je da Djeda Mraza preimenuju u Svetog Nikolu, odnosno Djeda Božiænjaka! Jer oni zamišljaju da se pridružuju „kršæanskoj” Evropi, pa æe tako i Bosna postati dio hrišæanskoga svijeta? Zakasnili su svega koji vijek. Dobro jutro: Evropa više nije hrišæanska.

Èitav set identitetskih (nacija, vjera) sukoba, kao i navodni sukob izmeðu „demokratskog zapada i agresivnog islama”, samo je niz sinhronizovanih dimnih bombi koje treba da sakriju pitanje koje stoji u središtu današnjice, pitanje koje Badiou formuliše ovako: „Što da se radi s èinjenicom: znanost zna stvoriti novog èovjeka”? Buduæi da odgovora nema, jer nema Ideje i nema projekta, „profit æe nam reæi što da se radi”. I to je najgori od svih moguæih scenarija.

Djed Mraz, Sveti Nikola, Djed Božiænjak, jednoga æe nam jutra pod jelkom ostaviti novoga èovjeka. Taj èovjek neæe biti ni Isus ni Isa i neæe imati ništa ni sa islamskom ni sa hrišæanskom tradicijom. Uèestali pozivi na tradiciju ionako su posljednja odbrana simbolièkog pred nezadrživim jurišem realnog. I dok starac sijede brade bude jezdio dalje, u svom crvenom Coca-Cola kamionu, voðenom najnovijim Microsoftovim putnim softverom, nama æe preostati da se suoèimo sa onim što preostaje kada se ukloni i posljednji veo sa lica užasa: sa tuðinom koji, kao Alien u Scottovom filmu, izlazi iz novogodišnjeg poklona.

11-12-2008 at 12:24 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Neèastivi na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu



Preispitati odluku o izgradnji reisove rezidencije na Kovaèima

Braæo i sestre!

Vijest da je na Kovaèima u Sarajevu sveèano položen kamen temeljac za buduæu rezidenciju reisul-uleme dr. Mustafe Ceriæa, èija æe izgradnja koštati 10 miliona maraka i koju æe bh. bogataši graditi svojim donacijama, u džematima je primljena s nevjericom i šokom.

U ovim teškim vremenima nije se primjereno sirotinji ismijavati i rasipnošæu izazivati. A upravo to èini naš reis Ceriæ, koji bi po suosjeæanju trebao biti prvi ispred siromašnih muslimana, a ne prvi ispred safa bogataša. Naš uvaženi reis, izgleda, ne èuje svoj džemat, do njega ne dolaze glasovi da se ljudi ibrete i ne mogu da povjeruju da reisu obraz dopušta da u ovako teška vremena na Kovaèima gradi dvore. Naš reis mora imati samilosti i vidjeti tešku situaciju u kojoj se Bosna nalazi, morao bi osjeæati da nam nikad teže nije bilo, da smo gladni, željni posla i pravde, zabrinuti teškom situacijom u kojoj se muslimani nalaze. Mora mu se reæi neka dobro pogleda s kim to gradi svoju rezidenciju, koji su to privrednici koje je okupio oko sebe i da preispita dobro kako su se obogatili!

Braæo muslimani, tražimo:

- Da reis zaustavi gradnju dvora na Kovaèima i ulaganje 10 miliona maraka u ovako teškim vremenima!

- Da preispita svoje nakane dok borci gladuju jer nemaju posla, dok penzioneri kopaju po kontejnerima, dok povratnici nemaju struju i vodu, dok djeca šehida nemaju za školovanje!

- Da taj novac dadne za pomoæ Merhametu i porodicama šehida!

- Da prestane s rasipništvom koje ga velièa, a sve nas postiðuje i crveni i pred uzvišenim Allahom i pred ljudima!

- Da prestane da šuruje s nevjernicima koji mu se dodvoravaju i koriste Islamsku zajednicu za svoj položaj, a koji svoje poslove rade s našim dušmanima i krvnicima, kao da smo moralno mali i kao da nas lahko mogu kupiti!

- Da prestane bacati ljagu na muslimane i da svoje dvore ne gradi s nevjernikom Fahrudinom Radonèiæem, koji je iz Crne Gore u Sarajevo došao s kesom, a sada gospodari neboderima, hotelima i rezidencijama po Sarajevu, koji svaða muslimane po nalogu Beograda i na svježe rane Bosne i Sarajeva dovodi kapital krvnika Slobodana Miloševiæa i kupuje našu sirotinju krvavim parama!

- Da li naš reis upita one koji mu dadoše pare: kako ste ih stekli? Kako ste u Bosni siromašnoj uspjeli steæi ovoliko bogatstvo? Zašto ste sa Miroslavom Miškoviæem, Miloševiæevim ratnim ministrom i Šešeljevim saveznikom, u zgradi Avaza napravili zajednièku firmu? Sramota, Avaz je napravljen od para koje su mu dali SDA i Alija Izetbegoviæ, od para koje je muslimanski narod dobio za pomoæ u ratu! Za koga on radi, za UDBA-u, KOS, za KGB, od koga je dobio zadatak da nas posvaða i pljaèka, da nam, poslije krvi i djece, uzima i pamet i buduænost?

- Da se preispita zašto Islamska zajednica uzima haram novac od bogataša koji su u vrijeme dok smo mi ratovali i gladovali sticali ogromna bogatstva!

Braæo i sestre,

Zato pozivamo sve imame, muftije, sabornike Islamske zajednice, da podignu svoj glas i proèitaju ovaj Proglas na hutbama širom Bosne i Hercegovine. Rahmetli Alija Izetbegoviæ ovo nikad ne bi dozvolio, ne trebamo ni mi. Neka se postide svi koji su ovo uradili i neka promijene svoje odluke!

Nemojte šutjeti, dignite glavu, dignite svoj glas da saèuvamo ponos muslimanskog naroda. Historija æe nas upamtiti!

Es-selamu alejkum!

Studenti Fakulteta islamskih nauka

Pismo je upuæeno na 200 adresa u IZBiH

19-12-2008 at 13:32 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

"START", 23.12.2008. - SDP NA REISOVOM REKETU


03-01-2009 at 10:32 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

"SLOBODNA BOSNA", 01.01.2009.- MEDIJSKE SENZACIJE-SKANDALI


03-01-2009 at 10:34 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Kardinal Puljiæ demantira reisa Ceriæa

12.01.2009. 00:15

Reisu-l-ulema Mustafa efendija Ceriæ gostujuæi u subotnjoj emisiji "Centralni dnevnik" sa Senadom Hadžifejzoviæem NTV Hayat, izjavio je da kardinal Vinko Puljiæ gradi rezidencijalno sjedište za katolièku crkvu u opæini Stari grad od- pet hiljada kvadrata. Reis Ceriæ je ponovio nekoliko puta da „èestita" kardinalu Puljiæu ali i opæini Stari grad što je u „rekordnom roku" dobio dozvolu za izgradnju sjedišta Katolièke crkve u BiH.


Pitali smo kardinala Puljiæa gdje gradi novo rezidencijalno sjedište i je li toèno da æe imati pet tisuæa kvadrata.On u izjavi za Svevijesti.ba kaže:

-Ovo nije istina! Mi ne gradimo novo rezidencijalno sjedište katolièke crkve, mi gradimo Staraèki dom za umirovljene sveæenike koji nemaju svoj dom nakon što im istekne služba u župama, kaže kardinal Puljiæ. Kardinal dodaje da dozvola za izgradnju ovog Staraèkog doma nije dobijena u „rekordnom roku" kako je to kazao reisu-l-ulema , nego je bilo pet sudskih procesa na administrativnom sudu u Sarajevu, jer jedan od stanara nije želio dati suglasnost za izgradnju doma.

-On je nas ucjenjivao, tražio je da mu isplatimo 150 tisuæa konvertabilnih maraka da bi nam dao suglasnost za izgradnju, na što mi nismo željeli pristati, iz etièkih razloga, i zbog tog smo morali iæi na Sud. Stoga reisova, konstatacija kako smo dobili suglasnost od opæine Stari grad u rekordnom roku -ne stoji.

Na upit gradi li se sjedište katolièke crkve u BiH od pet tisuæa kvadrata , kako je reis kazao, kardinal pojašnjava: „ Mi smo od stanara kupili kuæu nobelovca Vladimira Preloga, koji je u sklopu Bogoslovije i buduæeg sveæeniækog Staraèkog doma, koja je u ruševnom stanju a ima- 471 kvadrat a ne kao što je reis kazao 5 tisuæa kvadrata. Ta kuæa bi u buduænosti mogla biti novo rezidencijalno sjedište Katolièke crkve, ali mi i ovom trenutku imamo prioritet izgradnje sveæenièkog staraèkog doma. U toj kuæi danas žive radnici koji grade dom za umirovljene sveæenike. S obzirom da je kuæa Vladimira Preloga zaštiæenja kao kulturni spomenik ona u buduænosti može izgledati samo kao što i danas izgleda. Ponavljam, ona ima 471 kvadrat a ne pet tisuæa kvadrata kao što je reis Ceriæ kazao gostujuæi na NTV Hayat, kazao je za Svevijesti.ba kardinal Vinko Puljiæ.
(Svevijesti.ba)

http://www.svevijesti.ba/content/view/20470/215/


15-01-2009 at 08:24 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Moderator podforuma

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

BHDANI:

Nervozni stanar


Nekoliko naznaka pokazuje da premijeru Federacije ove zime nikako nije dobro - 1. uplašilo ga nekoliko mililitara crvene boje (oèevici tvrde da je baèena u kondomima); 2. poziva se na zakone institucije entiteta koje sam ne poštuje; 3. jedan dan nudi ostavku, drugi dan je povlaèi. Dakle, Nedžad Brankoviæ je malo nervozan. Hoæe nešto, a ne zna šta bi. Prvog dana je vjerovatno želio vjerovati da su mu "huligani" dali savršen povod za (ne)savršen zloèin - izazivanje vještaèke krize i prebacivanje pozornosti s plinske nestašice na "nemoguænost obavljanja svog posla u ovakvom ambijentu". Drugog dana je bio trezveniji - svijest da kriza ne može biti veæa od one u kojoj smo, odnosno da se ne može izazvati nešto što veæ postoji, nije zaobišla ni njega. Brankoviæu je jasno da ga viktimizacija ne može spasiti od, ako ne izgladnjele, onda ozeble javnosti. I da je "ambijent" koji ga toliko plaši sam (sebi) stvorio. Zato se i prepoznao u grafitu Po zakonu si dobio stan, po zakonu ideš u æuzu. Kako je on sam sebi uzrok i posljedica, ne preostaje mu ništa drugo do pribjegavanje politièkom apsolutizmu vlastodršca i retorici straha i ucjene - toj odlici svih diktatorskih ideoloških sistema. Zato se u medije odašilje terminologija zastrašivanja ("atak", "napad", "agresija na život i dostojanstvo", "ugroženost"...), sazivaju hitni sastanci Vlade (solidarni u zloèinu), stanari obližnjih zgrada privode se u policiju radi ispitivanja, a èelnici Federacije usvajaju informaciju o hitnom i detaljnom izvještaju FMUP-a (do sada je takvo što zatraženo samo u sluèaju napada na FIS Vitez). Tako je cijela Vlada talac Brankoviæevih ucjena, onih privatnih: iako premijer zahtijeva od javnog mnijenja izuzimanje porodice iz okvira sopstvene politièke odgovornosti, on joj je sam nameæe: "Ulazimo u dvije teške godine i moramo u ova dva-tri mjeseca donijeti dosta teške reformske odluke, a imat æemo dosta problema i sukoba sa odreðenim grupacijama. Ja imam hrabrosti uæi u taj postupak, ali mogu se koncentrirati samo ako znam da mi je porodica bezbjedna." (OBN, 10. 1. 2009.). Brankoviæ bi trebao znati da u politièkoj filozofiji modernog graðanstva lièno jeste politièko - što, uostalom, i sam pokazuje na svom primjeru kupovine stana za kusur i nešto na osnovu svojih vjeèitih pozicija u institucijama vlasti. Istih onih na koje raèuna nakon što napusti poziciju premijera - i upravo zato bi Brankoviæ da se okoristi komadiæem upotrijebljenog kondoma i grafita koji, usput reèeno, nije vidio niko osim njega samog i onih policajaca koji su eto, bože, èekali podne da nabave kreè za (pre)farbavanje. Vjerovatno su raèunali na malo Brankoviæevog razumijevanja s obzirom na to da i oni, kao i svi ostali, èekaju mjesecima da nas pravda zaštiti od njega samog (preko desetak prijava federalne Finansijske policije mjesecima trunu u Tužilaštvu...). Zato bi Brankoviæu uèinili uslugu kada bi prihvatili ili zatražili da odstupi. Upravo kako se ne bi ponovilo ono što najviše priželjkuje: da se kao i nekadašnji federalni premijer Edhem Bièakèiæ, koji, upravo zato što je tek smijenjen zbog kriminala, nikada nije odgovarao radi istog - kamuflira u kojekakve predsjednike upravnih i nadzornih odbora... A prijave ostanu dio prošlosti. I smrznutih vremena. Etici "moralne ostavke" u sluèaju kriminala teškog nekoliko miliona maraka (sluèaj Energoinvest, BH Telecom, Društvo za upravljanje fondom ABDS...) nema mjesta. Bliska povijest nas, dakle, uèi da je Brankoviæ, zapravo, samo najgori meðu jednakima i ništa drugo do otjelovljenje politièke bahatosti i apsolutistièke dimenzije bošnjaèkog establishmenta. One koja zbog nestašice plina ne može èak proglasiti ni vanredno stanje jer nema marke u budžetu. I one koja nas u ovim hladnim danima pokušava urazumiti emocionalnom retorikom jer nema šta drugo da nam ponudi: Haris Silajdžiæ ruži graðane što misle samo na sebe u trenutku kad se cijela Evropa smrzava, Vahid Heæo ih tješi time "što su u ratu prošli i gore", a Sulejman Tihiæ traži razumijevanje jer "u ovim teškim danima nije lako biti premijer jednog entiteta". Nije, osim ako imate apsolutnu monarhiju. I kada jedna pravila važe za vas a druga za raju. Zamislite film u kojem bi naredna epizoda u najidealnijem sluèaju izgledala ovako: premijerove komšije, sluèajne "žrtve" nekolicine mililitara farbe, pišu peticiju za iseljenje Brankoviæa iz zgrade na Merhemiæa trgu. Radi (svoje) sigurnosti.

16-01-2009 at 12:25 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine



"Start", 13.01.2009.godine

16-01-2009 at 20:19 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine



"Slobodna Bosna", 15.01.2009.godine - "Pamet na prodaju"

16-01-2009 at 20:21 | Ukljuèi u odgovor
nevenkagaragic
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 07-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 2378
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Aktuelne politicke dogodovstine

Ko da vrati stan? Nije valjda premijer u tudjem stanu? A i pisao je "Danima".
Nesto mi ga zao, jadnicka.



"DANI", 16.01.2009.godine

16-01-2009 at 20:27 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 36
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Politika : Aktuelne politicke dogodovstine New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice