Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Rodjeni wrote:
E ovako ono bi....

Ljeto 92-e,Wupertal

Rad na crno oliti shvarcarbajt

Ja na bausteli,radim,shalujem,vadim exere,betoniram,vezhem zhicu,borbu vodim sam sa sobom a sve radi maraka.
Haj,reko opet dobro je 18mara po satu,al valja izdrzhat sve ovo.
Radi se od ujtro do mraka.
A akobogda bude i prekovremeni sati(ko Velija)
Ono na tim baustelama sve je bilo rasporedjeno ko sta radi ko kosi a ko vodu nosi.
Ja sam radio sa sandzama
A joj,majko.Haj sto ljudi lazhu mene vec sto lazhu sami sebe.
Ada ja sam ti o-VO ada sam o-NO ada bura-ZERE ti ne-ZNAS elem nekako smo se i uklopili jer nit ja njih sta pitam nit oni sta meni govore al poso ide.
Bio jedan Shevrtko nako na prvi pogled antipatican.
Ma umislio sebi da je najLJEP-shi a imo tipichno sandzachke repove
Jednom ko mi izlili stub pa nam malo ono beton procurio iz shalunga i valja sad to oshtemat.Normalno mene ufatile sandze da ja to ko biva sa pikamerom oshtemama ja uzo onaj pikamer i naslonio ga na beton a on ko poskochica skache al nishta ne obija.
Dodje moj Shele i tek che ti meni:Ada hadalju daj VAM da ti ja poKAzhem kako se rAdi suTIJem.Uze,te shtemaj te shtemaj iBogami oshtema
Nismo se neshto nas dvojica s pochetka ono ablejisali jer ja sam skonto da je on divljak iz sandzachkijeh shuma mada oni su svi iz Novog Pazara i da su sve to amidzini sinovi i kad pita jedan drugog odakle je piat ga OD kojih SI?
Ono najPAMETNIJI su,znaju na cheme zemlja stOJI i to.
Jednom smo se i zakachili na vrhu zgrade a Wupertal ko i Sarajevo,grad u kotlini tako da i da sam ga bacio sa zgrade letio bi Meha 200-300-a dok nebi sletio na asfalt.
On ko i vecina sandza kad skontaju da ih se ne bojish onda hoche da bude dobar s tobom al nisam ja to fermo.Ko vas yebe da ste kaki bili bi ljudi sa samog starta a ne sad et ono ko lafo,pa neMOJ taKO ada nijesmo taKO mislili i te price.

Hajd bili smo nas dva ono lege al ja njega na oku drzhim a on mene.Drzhim se ja one Josipove,poshteno samo pa ko koga zayebe
Nesmije on sa mnom radit kad se plafon treba odshalovat i uvijek govorio:Necu ja da raDIM sa ovijem bosancom ada LUD je on che mene pokopit shalungom

Jedan che ti dan bahnut policija.

Opkolili baustelu,ma zadihtali je nema shanse da mozhesh pobjech.
To one marice,to policije bataljon,to kerovi,to ovi sa biroa ma racija vam taka

Joj reko sad si Rodjo izgorio ko kandilj
Haj,kontam nesta,ne mogu mi nishta.Protjerat ne mogu,u Bosni,rat.Al jedino ko mozhe bit donji to bi bio moj amidza a to nije smjelo nikako se dogodit jer bi ga jaNika srce otreslo ko sto gledam.Doso mu bratic da ga ukopa
Valjalo bi njemu sve ono sto sam ja od socijalnog primo vratit a meni bi valjalo s prvom vezom za Bosnu curik

Mi smo radili gore na zadnjem sparatu i sve gledamo odozgo sta se zbiva.Prvo madjare,oni su radili krovove,poslije krace kontrole u marice i odose nedje
Onda hercegovce to ove iz zapadne,a oni su radili fine radove-stepenice i to poslije kontrole pustise ih i ljudi se vrnuse na poso.Shiptari su zheljezo radili i njih poslije kontrole pustishe mozhda jednog da su odveli i ljudi opet na poso.
Eeeeee sad dodjoshe po nas i mi dole u one kontejnre tu ima policajac,(inspektor) gospoja iz opstine i gospoja sa biroa.
Prvo ovog jednog pregledase on uredan,socijalno osiguran i on im reko da je poceo jutros radit Stavishe mu ko neku naruknicu i na stranu. Shevrtko na red,i on ista prica al on se samo ko neshta smije il upucava onoj sa biroa sto stavlja naruknice i kad mu je inspektor reko
da ide na stranu on ko ne razumije ko nesta se raspravlja i ova jadnica se zbunila a on joj izvuche iz dzepa par tih naruknica i kad je doso kod nas vam podjeli nam.Ono sad ovi vise i ne znaju tacno ko jest a ko nije kontrolisan osim ako ne vide ko nema naruknicu znaci nije.Mene samo policajka pogledala vidi da imam naruknicu i ode tako i jos ovu dvojicu elem ja prodjoh vam tako
Poslije htjeo ne htjeo iako mi je iso na zhivce sa svojim nekim hvalisanjima bio sam dobar sa Sheletom
Hvala mu dze cuo i dze ne cuo sto mi amidzu spasi od problema



Poenta svega ovog je da nekad krada dobra al kad ko drugi to uradi Ja da se mani vako sto desilo ja bi umrla prije nego bi sandzaklija i imo vremena da mi "doda" tu naruknicu. Eto ba vidi koliko si se osevapi sto ti ovo nama ispica. evo jedan a ja odo vidjet imal kakvih sandzaklija ovdje da ja mogu bit drug s njima  


It's not where you came from, it's where you are going.
13-01-2008 at 02:08 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Havaji wrote:



Poenta svega ovog je da nekad krada dobra al kad ko drugi to uradi Ja da se mani vako sto desilo ja bi umrla prije nego bi sandzaklija i imo vremena da mi "doda" tu naruknicu. Eto ba vidi koliko si se osevapi sto ti ovo nama ispica. evo jedan a ja odo vidjet imal kakvih sandzaklija ovdje da ja mogu bit drug s njima



Pa sve zavisi kolko mozhesh trpit njihovo hvalisanje i kako ustavari to podnosish.
Ja et kazhem vam,radio s njima,sjedio,pio i uvijek na oku ih drzho...Jer ti kod njih nikad ne znash kad che skoshit i namlatit te
Rechemo bracha shto drzhe InTakt su im pojam pojmova
Ada Eljviru Ra-HIC smo mi stvo-RILJI misleci na sandzaklije jel
Helem,ima tu josh puno puno toga

Pa et i tuzlak Pake je sandjo,ono sta da ti kazhem,ima ih ljudi ljudima a ima ih iboagami hadalja
13-01-2008 at 07:39 | Ukljuèi u odgovor
bugili
Nivo: Forumas sa iskustvom
madjionicar

Registriran(a): 18-02-2003
Odgovori: 326
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Rodjeni wrote:



Pa sve zavisi kolko mozhesh trpit njihovo hvalisanje i kako ustavari to podnosish.
Ja et kazhem vam,radio s njima,sjedio,pio i uvijek na oku ih drzho...Jer ti kod njih nikad ne znash kad che skoshit i namlatit te
Rechemo bracha shto drzhe InTakt su im pojam pojmova
Ada Eljviru Ra-HIC smo mi stvo-RILJI misleci na sandzaklije jel
Helem,ima tu josh puno puno toga

Pa et i tuzlak Pake je sandjo,ono sta da ti kazhem,ima ih ljudi ljudima a ima ih iboagami hadalja


--------------------------------------------A da vi-DIS kako Shule (jedan od trojice intaktovaca)svira gitaru pa on ti je bolan naj-VECA ZVI-jezda na Balkan.Majkl Dzekson je od njega ukro pjesmu sto je on napravio za DI-na (Merlin)
13-01-2008 at 08:49 | Ukljuèi u odgovor
Havaji
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-10-2007
Lokacija: U Raju
Odgovori: 2046
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Rodjeni wrote:



Pa sve zavisi kolko mozhesh trpit njihovo hvalisanje i kako ustavari to podnosish.
Ja et kazhem vam,radio s njima,sjedio,pio i uvijek na oku ih drzho...Jer ti kod njih nikad ne znash kad che skoshit i namlatit te
Rechemo bracha shto drzhe InTakt su im pojam pojmova
Ada Eljviru Ra-HIC smo mi stvo-RILJI misleci na sandzaklije jel
Helem,ima tu josh puno puno toga

Pa et i tuzlak Pake je sandjo,ono sta da ti kazhem,ima ih ljudi ljudima a ima ih iboagami hadalja



Ma ja bi njih na PEtLJI drzala, sreca i bog u americi drzanje oruzja dozvoljeno Ma ono dobro je u svakom selu kucu imat i svakom gradu prijatelja, ja tako i ja DobRi ti je ovo savjet da ja znam... nije na odmet  


It's not where you came from, it's where you are going.
13-01-2008 at 09:25 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
bugili wrote:

--------------------------------------------A da vi-DIS kako Shule (jedan od trojice intaktovaca)svira gitaru pa on ti je bolan naj-VECA ZVI-jezda na Balkan.Majkl Dzekson je od njega ukro pjesmu sto je on napravio za DI-na (Merlin)





Aiboga-TI OD-koji si pa ih znAAASh

Miro(Mirso)onaj na vra-TIMA drugi brat i onaj harmo-NIKASH trechi da su ZVI-jezde ada je-SU alja-HAMI neMA ih u Bos-NU naDALJEKO,eva-LJA buRAZERE

A za SA-raj-VO che mo neki drugi put
13-01-2008 at 09:56 | Ukljuèi u odgovor
Tanitha
Nivo: Forumski doajen
1971

Registriran(a): 07-07-2004
Lokacija: Italia
Odgovori: 16483
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Joj mati mila...dobro je ba vise ..da nas je covjek trazio da nas sastavi,ne bi nas naso

15-01-2008 at 02:56 | Ukljuèi u odgovor
Dea
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 26-12-2005
Lokacija: IRI
Odgovori: 4162
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Kad se vratim unazad par godina neznam ili bi plakala il´ se smijala.1996. a mjesec ko æe ga se više i sjeæat moj muž i ja odluèimo da dignemo sidro iz Bosne (samo za jedno izvjesno vrijeme) pružila se prilika da gradimo karjere-klinac,palac-koja karjera da se maknem i od njegovih i mojih pa makar na mars da spièim više mi nije bilo važno.
Ono malo parica što smo imali, dadošmo za pasoše i papire koji nam trebaju i poèe pakovanje za Islamsku Republiku Iran.
Kako sam se tih dana naradila za familijom, prijateljima i komšilukom došli ljudi da nas isprate, oplakali i mi i oni i za Sarajevo æe nas voziti moj zet koji je nekako tih dana baš kupio auto a koji nikad za volan nije sjeo jer je baš nekako pred rat položio vozaèki pa zbog toga sa sobom vodimo i radnog kolegu mog muža.Nekad iznad Kladnja moj dragi zetika poželio da sjedne za svoj volan haman je to bilo kad smo pošli uz Karaulu ako se dobro sjeæam, èojk koji je imo volan u rukama samo kad je uèio vozit našao se da nas vozi kroz one silne okuke, haj neka može i to.Noæ prije svi skupa smo bili kod nas i naravno do kasno se sjedilo, tako da æe naš prijatelj malo da odspava dok moj zet vozi, i ja sam bila zakunjala, dijete mi na krilu takoðe zaspalo odjednom me prenu škripa koènica i vidim nas na drugoj strani ceste iznad jednog od onih ponora, moj zet Senad izgubio kontrolu nad vozilom i skoro da visimo nad jednim od onih ponora.Moj muž inaèe uvjek pribran od pozadi je uhvatio za volan i usmjerio ga tako da smo ostali na cesti al´ na samoj ivici.Senad zelen drhti, našeg prijatelja boli dupe on spavo a meni noge 5 centi, odma se fatam za cigare.Haj preživjeli smo i gore stvari pa možemo i to nakon stanke nastavljamo put, podne je naš avion je oko 3 sata pa imamo još vremena, èim smo pošli da silazimo ka Sarajevu magla, ne vidi se prst pred okom zalutamo ti mi u zonu razdvajanja sve ograðeno minska polja, tu je poèela ceremonija izvlaèenja haj i to proðemo i natentamo nekako na aerodrom.Kad smo došli kažu odkazani letovi zbog magle, kažu nam bit æete adekvatno obavješteni molimo vas vratite se kuæama.Meni i drago i krivo mi, drago što se vraæam mojoj majci koja je koji mjesec opasno poèela da poboljeva, a krivo opet one silne okuke i opet Senad.Kažem dragi moj Ismet æe da vozi do Tuzle ako priðeš volanu osjeæu ti obje ruke, a ti naði kakvu ravnu cestu pa se vozaj dok ne navikneš, elem tako i bi i mi se vratimo.Pravo mojoj mami na kahvu jer nam je bilo usput jest joj srce moje bilo drago što smo se vratili.Ne mogu griješiti dušu i svekar i svekrva su se bili baš obradovali.Još jednom smo polazili i vraæali se, a kad smo treæi put krenuli niko više nije ni suzu pustio veæ nas oplakali i prežalili, ko veli mani ovih budala nije vrijedno puštat vodu iz oèiju zbog njih.
Elem odosmo ti mi opet sa Senadom za Sarajevo haman je samo on u cijeloj familiji imo kola, samo što je on sad uvježban vozo oko Tuzlanke i nauèio...
U Sarajevu nas ko goveda potrpaju u autobuse, klimave nikake ostade moj Senad na peronu plaèuæi, majke mi moje tek tad sam vidjela koliko me voli, kako i nebi odrasla sam pored njega svaðala se snjim haman samo što se još nismo i tukli.Ostade moj Senko a mi pièimo za Split nekoliko autobusa u konvoju sa ajforom (neznam ni kako se to sad piše) u pratnji.Jebi ga, našem sinu ko da je ko ugradio èesmu malo, malo hoæe da piški svi moramo stat mom mužu dokurèilo kaže hajde sad ti vodi ga, ma gdje æu ja ljubavi, dušo, mili moj hajde ti samo još ovaj put-upali tepanje.Elem mi ti samo jedanaest sati do Splita se truckamo, a zaboravila sam i ovo kad smo došli u Grude zaustavili nas pokupili nam pasoše a kad sam vidjela sve same šahovnice pjene me obuzele, moj muž me smiruje- šuti hoæeš da nas mrak proguta.
U Splitu nekakva brza kontrola samo pasoše pogledaše i ukrcaše nas u njekakav avionèiæ s tim da su nas prije toga priupitali hoæete li dio za pušaèe, majke mi moje ja nisam ni znala da se može pušit uostalom avion sam vidjela samo na filmu.Za pušaèe naravno, ni alkohol mi nebi pomogo a kamoli cigare toliko mi je prpa.To je na kraju krajeva bio i jedini avion u kojem sam popušila, cigaretu naravno.Hajde krenusmo mi sveèano mama mila kad su poèele turbulencije kad je avion poèeo da pleše po nebu, umrlo sve u meni džigare mi na uši izlaze a cigara ne spada s gubice.Ma ja nebi bila ja kad u svemu nebi našla šegu kažem mom mužu moram ustat i vidjet ko od ovih u avionu puši-Allaha mi dim se mogo rezat nožem mislim da je tada zapušio i ko nikad nije ni premirisao cigaru.Trajalo je to nosanje po nebu neko vrijeme i Bogu hvala smirilo onda su nam donijeli hranu i ubrzo smo bili u Istanbulu.
Onda je slijedilo dugotrajno èekanje nekih 8 sati u tranzitu za Teheran, nemaš ti ba ni para a prodavnice se usijale a ti iz rata, moj sin fata za sve živo kako i nebi veæinu tih stvari nije ni vidio a i samo su mu dvije i po godine.Obeæavamo mu kad zaradimo babo i ja sve æemo mu kupit, jest šipak - on nemože da èeka.
Na teheranskom aerodromu trebaju da nas èekaju naši poslodavci, tako je dogovoreno i sa te strane smo mirni samo još imamo jedan stres let do Irana.Èovjek i ne zna šta ga èeka i gdje se najmanje nada nešto ga strefi o tome æemo nekom drugom prilikom idem sada da nadem društvo za

15-01-2008 at 20:39 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

citat:
Dea wrote:
Kad se vratim unazad par godina neznam ili bi plakala il´ se smijala.1996. a mjesec ko æe ga se više i sjeæat moj muž i ja odluèimo da dignemo sidro iz Bosne (samo za jedno izvjesno vrijeme) pružila se prilika da gradimo karjere-klinac,palac-koja karjera da se maknem i od njegovih i mojih pa makar na mars da spièim više mi nije bilo važno.
Ono malo parica što smo imali, dadošmo za pasoše i papire koji nam trebaju i poèe pakovanje za Islamsku Republiku Iran.
Kako sam se tih dana naradila za familijom, prijateljima i komšilukom došli ljudi da nas isprate, oplakali i mi i oni i za Sarajevo æe nas voziti moj zet koji je nekako tih dana baš kupio auto a koji nikad za volan nije sjeo jer je baš nekako pred rat položio vozaèki pa zbog toga sa sobom vodimo i radnog kolegu mog muža.Nekad iznad Kladnja moj dragi zetika poželio da sjedne za svoj volan haman je to bilo kad smo pošli uz Karaulu ako se dobro sjeæam, èojk koji je imo volan u rukama samo kad je uèio vozit našao se da nas vozi kroz one silne okuke, haj neka može i to.Noæ prije svi skupa smo bili kod nas i naravno do kasno se sjedilo, tako da æe naš prijatelj malo da odspava dok moj zet vozi, i ja sam bila zakunjala, dijete mi na krilu takoðe zaspalo odjednom me prenu škripa koènica i vidim nas na drugoj strani ceste iznad jednog od onih ponora, moj zet Senad izgubio kontrolu nad vozilom i skoro da visimo nad jednim od onih ponora.Moj muž inaèe uvjek pribran od pozadi je uhvatio za volan i usmjerio ga tako da smo ostali na cesti al´ na samoj ivici.Senad zelen drhti, našeg prijatelja boli dupe on spavo a meni noge 5 centi, odma se fatam za cigare.Haj preživjeli smo i gore stvari pa možemo i to nakon stanke nastavljamo put, podne je naš avion je oko 3 sata pa imamo još vremena, èim smo pošli da silazimo ka Sarajevu magla, ne vidi se prst pred okom zalutamo ti mi u zonu razdvajanja sve ograðeno minska polja, tu je poèela ceremonija izvlaèenja haj i to proðemo i natentamo nekako na aerodrom.Kad smo došli kažu odkazani letovi zbog magle, kažu nam bit æete adekvatno obavješteni molimo vas vratite se kuæama.Meni i drago i krivo mi, drago što se vraæam mojoj majci koja je koji mjesec opasno poèela da poboljeva, a krivo opet one silne okuke i opet Senad.Kažem dragi moj Ismet æe da vozi do Tuzle ako priðeš volanu osjeæu ti obje ruke, a ti naði kakvu ravnu cestu pa se vozaj dok ne navikneš, elem tako i bi i mi se vratimo.Pravo mojoj mami na kahvu jer nam je bilo usput jest joj srce moje bilo drago što smo se vratili.Ne mogu griješiti dušu i svekar i svekrva su se bili baš obradovali.Još jednom smo polazili i vraæali se, a kad smo treæi put krenuli niko više nije ni suzu pustio veæ nas oplakali i prežalili, ko veli mani ovih budala nije vrijedno puštat vodu iz oèiju zbog njih.
Elem odosmo ti mi opet sa Senadom za Sarajevo haman je samo on u cijeloj familiji imo kola, samo što je on sad uvježban vozo oko Tuzlanke i nauèio...
U Sarajevu nas ko goveda potrpaju u autobuse, klimave nikake ostade moj Senad na peronu plaèuæi, majke mi moje tek tad sam vidjela koliko me voli, kako i nebi odrasla sam pored njega svaðala se snjim haman samo što se još nismo i tukli.Ostade moj Senko a mi pièimo za Split nekoliko autobusa u konvoju sa ajforom (neznam ni kako se to sad piše) u pratnji.Jebi ga, našem sinu ko da je ko ugradio èesmu malo, malo hoæe da piški svi moramo stat mom mužu dokurèilo kaže hajde sad ti vodi ga, ma gdje æu ja ljubavi, dušo, mili moj hajde ti samo još ovaj put-upali tepanje.Elem mi ti samo jedanaest sati do Splita se truckamo, a zaboravila sam i ovo kad smo došli u Grude zaustavili nas pokupili nam pasoše a kad sam vidjela sve same šahovnice pjene me obuzele, moj muž me smiruje- šuti hoæeš da nas mrak proguta.
U Splitu nekakva brza kontrola samo pasoše pogledaše i ukrcaše nas u njekakav avionèiæ s tim da su nas prije toga priupitali hoæete li dio za pušaèe, majke mi moje ja nisam ni znala da se može pušit uostalom avion sam vidjela samo na filmu.Za pušaèe naravno, ni alkohol mi nebi pomogo a kamoli cigare toliko mi je prpa.To je na kraju krajeva bio i jedini avion u kojem sam popušila, cigaretu naravno.Hajde krenusmo mi sveèano mama mila kad su poèele turbulencije kad je avion poèeo da pleše po nebu, umrlo sve u meni džigare mi na uši izlaze a cigara ne spada s gubice.Ma ja nebi bila ja kad u svemu nebi našla šegu kažem mom mužu moram ustat i vidjet ko od ovih u avionu puši-Allaha mi dim se mogo rezat nožem mislim da je tada zapušio i ko nikad nije ni premirisao cigaru.Trajalo je to nosanje po nebu neko vrijeme i Bogu hvala smirilo onda su nam donijeli hranu i ubrzo smo bili u Istanbulu.
Onda je slijedilo dugotrajno èekanje nekih 8 sati u tranzitu za Teheran, nemaš ti ba ni para a prodavnice se usijale a ti iz rata, moj sin fata za sve živo kako i nebi veæinu tih stvari nije ni vidio a i samo su mu dvije i po godine.Obeæavamo mu kad zaradimo babo i ja sve æemo mu kupit, jest šipak - on nemože da èeka.
Na teheranskom aerodromu trebaju da nas èekaju naši poslodavci, tako je dogovoreno i sa te strane smo mirni samo još imamo jedan stres let do Irana.Èovjek i ne zna šta ga èeka i gdje se najmanje nada nešto ga strefi o tome æemo nekom drugom prilikom idem sada da nadem društvo za



E moja Dea kako ti to lijepo s humorom isprica, morala sam se smijati i tebi i Senadu.Velis upalilo tepanje muzu, pa odveo malog da piski.
Ko bi reko gdje cemo se sve rasuti po svijetu.
Hajde sad da zadimimo,da se dim reze nozem kao u avionu.
15-01-2008 at 23:11 | Ukljuèi u odgovor
Bina52
Nivo: Forumski doajen
Brcanka

Registriran(a): 11-10-2007
Lokacija: USA
Odgovori: 1038
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Dea draga ,radi prostora na situ necu da kopiram tvoju pricu,ali zenska glavo ,nije ni tebi bilo BEZ TRNJA kao i mnogima,pogotovo sto smo bili GOLI-OPUCANI ,A I BOSI.
Pa ima li iko da je prosao ko CIVILIZOVANI COVJEK
Sve sok iza soka.Pa ljudi mili dobro smo i u pameti ostali.Al´ valjda je to SUDBINA.


P.S. Evo sam se vratila od mog Dr. i kaze mi da mi je krvna slika super,a nikad nije bila u mom zivotu ,samo imam puno TRIGLICERINA!!!!
HA ,reko BININE PITE

16-01-2008 at 00:21 | Ukljuèi u odgovor
Abulafija
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 02-07-2004
Odgovori: 28828
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu...

Svi su se uglavnom, napatili po dolasku. Ja sam proveo prve dvije godine po izbjeglickim centrima, koje je ljudma koji u njima nisu zivjeli skoro nemoguce opisati. Najblize su zatvorima otvorenog tipa, iz kojih mozes otici ali se MORAS vratiti, pa nakon sto par puta pobjegnes i vratis se, shvatis da nema svrhe bjezati pa se predas, da te dogadjaji nose, i pomiris sa sudbinom, barem za neko vrijeme. Kasnije se i njih sjecas sa osmjehom, jer valjda ljudski um sortira stvari podsvjesno pa ti samo lijepe ostanu u sjecanju, sta li. Ali te dvije godine u centrima su bile pune dogadjaja. Najvecu ljubav sam tamo dozivio, strajkovo jednom gladju 7 dana (izgubio 7 kila), kupio moje prvo momacko auto, i upoznao toliko interesantnih ljudi koliko nisam mislio da cu upoznati za citav zivot. Da znam pisati kako valja, zayebo bi Kunderu, Rushdija i sve ostale emigrantske pisce .
Sjecam se kad je jedan lik kupio satelitsku antenu od jednog lopova i onaj resiver. A cojk je iz nekakog sela gdje ni vuci, zbog straha od medjeda nisu smjeli postu nositi
I sjedimo mi u tom nekakom "dnevnom boravku" u centru i gledamo kako oni trguju tom antenom. I kupi ovaj "ruralni" tu skalameriju i odnese u sobu. Vrati se nakon sat vremena i trazi da mu neko pomogne da ispred centra hoda sa antenom, koju ce mu ruralni dodati kroz prozor, ne bil kako ufatio signal I haj, ustane ovaj lopov (a njemu je granata otkinula nogu pa imo protezu s kojom je p*z**rije pravio) da mu pomogne. Izadje napolje, "ruralni" mu doda tanjir kroz prozor (imo sobu na prizemlju pa je mogo) i ovaj pocne hodati ispred centra sa tanjirom u rukama. Dje god on stane, "ruralni" galami kako nema slike i kako ga je zajebo, i prodo mu pokvarenu antenu . lopov hodo jedno po sata, bez da je mogo naci signal I hodo bi jos po sata najmanje da mu nisu dosla neka djeca i rekla da "ruralni" uopste nema televizora u sobi

16-01-2008 at 09:30 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 22
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: 2zla, darijo, dijanaaa, flower2166, GT1, jomba, minka84, nea84, pickup, Stojak, Vojsek
FORUM : Dijaspora : Kad ste tek dosli u vasu novu domovinu... New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice