Info: Ovo nije bogomolja, ovo je samo forum, ovdje ne vaze pravila ponasanja kao za njih ali je uljudnost i tolerancija pozeljna. Ovdje se raspravlja o religijama i filozofiji, ali forum nije vjerski ni filozofski i ne pripada ni jednoj religiji, ni jednoj filozofiji.


FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

@yugi

poanta jeste u tome da ti eksplicitno navede da je to atak na iz, a ne na druge vjerske zajednice, zbog cega te ja i upitah ono sto te upitah...

totalna je glupost uopce ocjenjivat vjeronauk...

ako djeca idu u skolu samo da bi dobila ocjenu, onda su i roditelji i nastavni kadar potpuni promasaj...

moji, vala, na moje casove dolaze da nesto nauce... dolaze s pjesmom i uzivaju!

ne ocjenjujem ih...

[Edited by statebriga on 19-05-2011 at 15:18 GMT]

19-05-2011 at 15:17 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

Pa to te ja i pitam!!!
(Nije ovo za životinju )
Zar ne misliš da su vjerske zajednice upravo samo putem STRAHA (ocjenjivanja) u stanju da drže stado na okupu. Ako su toliko sigurne u ispravnost svoga djelovanja zašto se drže u okvirima volonterskog prisustva nastavi. Nemoj mi samo reæi da bi ti bio bolji vjernik da si svojedobno imao predmet u školi koji se zvaše vjeronauk? Mislim da to nema nikakve veze. Uostalom mi smo u biti sekularno društvo izgubljeno i konfuzno do bola. Nikako da razgranièimo šta je vjera, šta politika, šta je život.
Lièno je meni drago da mi nakon duuugo vremena kvalitetno diskutujemo na forumu. Ovako bi trebalo i putem drugih medija. No zapjenjene izjave ceriæa (namjerno malim )nam govore da ovo neæe biti moguæe jer kao što znaš dobri moj prijatelju, kad zmiji dirneš u leglo najebo si. u ovom sluèaju vjeruj mi da su finasije iza svega kao i u milion drugih stvari. U ovom pokverenom društvu mislim da ipak treba imati muda pa donijeti ovakvu jednu odluku a znaš da æe troglava ažbaha namah rigati vatru na tebe. Jer ipak moraš priznati da moæ koju danas imaju Katolièka crkva, Islamska zajednica, Pravoslavna crkva, uvelike nadvisuje njihove moralne, ljudske, institucionalne, kulturološke, filozofske i ine druge kapacitete. Pogledaj zlatne dvere zloèinca kaèavende, stanove i crkve katolièkog i pravoslavnog sveštenstva, inat ceriæevu kuæu, pradine tašne njegove hanume... pa na svakom koraku nam pokazuju da nam se seru po glavama. I ja trebam da povjerujem da to oni rade za dobrobit nacije
Dabogda šæeri
Vidimo se sutra i nemoj da maša 10 i 30


a nacija mora u nešto vjerovati ,ako ne na ovom onda na onom svijetu ,gdje su džabno pradine tašne,armani odjela,smaragdno prstenje ili pozlaæene stolice
19-05-2011 at 15:17 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Shaban wrote:

Pa to te ja i pitam!!!
(Nije ovo za životinju )
Zar ne misliš da su vjerske zajednice upravo samo putem STRAHA (ocjenjivanja) u stanju da drže stado na okupu. Ako su toliko sigurne u ispravnost svoga djelovanja zašto se drže u okvirima volonterskog prisustva nastavi. Nemoj mi samo reæi da bi ti bio bolji vjernik da si svojedobno imao predmet u školi koji se zvaše vjeronauk? Mislim da to nema nikakve veze. Uostalom mi smo u biti sekularno društvo izgubljeno i konfuzno do bola. Nikako da razgranièimo šta je vjera, šta politika, šta je život.
Lièno je meni drago da mi nakon duuugo vremena kvalitetno diskutujemo na forumu. Ovako bi trebalo i putem drugih medija. No zapjenjene izjave ceriæa (namjerno malim )nam govore da ovo neæe biti moguæe jer kao što znaš dobri moj prijatelju, kad zmiji dirneš u leglo najebo si. u ovom sluèaju vjeruj mi da su finasije iza svega kao i u milion drugih stvari. U ovom pokverenom društvu mislim da ipak treba imati muda pa donijeti ovakvu jednu odluku a znaš da æe troglava ažbaha namah rigati vatru na tebe. Jer ipak moraš priznati da moæ koju danas imaju Katolièka crkva, Islamska zajednica, Pravoslavna crkva, uvelike nadvisuje njihove moralne, ljudske, institucionalne, kulturološke, filozofske i ine druge kapacitete. Pogledaj zlatne dvere zloèinca kaèavende, stanove i crkve katolièkog i pravoslavnog sveštenstva, inat ceriæevu kuæu, pradine tašne njegove hanume... pa na svakom koraku nam pokazuju da nam se seru po glavama. I ja trebam da povjerujem da to oni rade za dobrobit nacije
Dabogda šæeri
Vidimo se sutra i nemoj da maša 10 i 30



Pa logièno se nameæe paralela da i ostali predmeti koriste istu metodu STRAHA kako ti to okarakterisa!I šta sad?
Ne gledam ja druže Vjerske zajednice kroz trenutni personalni sastav koji je na njihovom èelu.Sve te vjerske zajednice postoje vjekovima i u svojoj prošlosti imale su manje ili više uspješnih "lidera".SDP,SDA,S BiH etc etc æe biti i proæi a Vjerske zajednice ostaju!
I u krajnjem šta se ovim željelo postiæi?Može li iko dati decidan odgovor na to?
Po meni se željelo èaènuti meèku i malo skrenuti pažnja sa akutnih problema koje ni ova aktuelna vlast ne može evidentno rješiti!!!
S druge strane ja lako ne zaboravljam 92 godinu.Izvini druže ali meni sjeæanja ne blijede.ovdje se prije svega pokušalo zatrijeti sve što je Bošnjaèko i Islamsko!
Ne želim naravno ovime praviti paralelu sa tim vremenom ali neka ba neka puste nas koji smo veæina da sami odluèimo o tome šta hoæemo a šta neæemo! 


<br /><br /><br /><br />

19-05-2011 at 15:18 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Po meni se željelo èaènuti meèku i malo skrenuti pažnja sa akutnih problema koje ni ova aktuelna vlast ne može evidentno rješiti!!!


slazem se s tobom... koliko god se ne slazemo po pitanju same teme, mislim da je dosla totalno iznebuha... da li slucajno ili po nekom planu, ne znam, al' dismr... svakako... ovo je tema za ljetnji raspust, pa da se s novim krene u novu godinu, a ne za maj...

citat:
yugi wrote:
Ne želim naravno ovime praviti paralelu sa tim vremenom ali neka ba neka puste nas koji smo veæina da sami odluèimo o tome šta hoæemo a šta neæemo!

pa, nije ti bas neka sretna vecina, po svim anketama negdje oko 51% je onih koji su za ocjenjivanje... osim ako nisi mislio na vecinu u smislu bosnjaci su vecina... s te strane, ne znam sta bih ti rekla... malo kao da mi ima prizvuk da bi ostale trebalo ili getoizirati ili na neki drugi nacin eliminirati, a krenuti u tom pravcu kroz ukidanje glasa... mozda grijesim, al' tako se citas...
19-05-2011 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:
@yugi

poanta jeste u tome da ti eksplicitno navede da je to atak na iz, a ne na druge vjerske zajednice, zbog cega te ja i upitah ono sto te upitah...

totalna je glupost uopce ocjenjivat vjeronauk...

ako djeca idu u skolu samo da bi dobila ocjenu, onda su i roditelji i nastavni kadar potpuni promasaj...

moji, vala, na moje casove dolaze da nesto nauce... dolaze s pjesmom i uzivaju!

ne ocjenjujem ih...




Upitala si i dobila si odgovor
dakle ako æe vjeronauka imati tretman kao i svi ostali predmeti onda ok
A ako ne ee onda ide ljeto  


<br /><br /><br /><br />

19-05-2011 at 15:23 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

ne, nisam dobila odgovor... samo sam dobila promjenu teme...

19-05-2011 at 15:24 | Ukljuèi u odgovor
yugi
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 20-12-2006
Lokacija: NORVEŠKA
Odgovori: 35281
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
statebriga wrote:

pa, nije ti bas neka sretna vecina, po svim anketama negdje oko 51% je onih koji su za ocjenjivanje... osim ako nisi mislio na vecinu u smislu bosnjaci su vecina... s te strane, ne znam sta bih ti rekla... malo kao da mi ima prizvuk da bi ostale trebalo ili getoizirati ili na neki drugi nacin eliminirati, a krenuti u tom pravcu kroz ukidanje glasa... mozda grijesim, al' tako se citas...


Malkice se opet izvræu moje rijeèi ili se tumaèe na pogrešan naèin.Dakle kada sam rekao veæina nisam rekao Bošnjaci nego sam aludirao na veæinu o kojoj je i shaban govorio dakle o tome da 90 % pohaða vjeronauku!
Hmm eto sad ispade da i 51 % nije veæina
Naravno ovaj podatak od 51 % svakako treba uzeti sa rezervom jer podatak je preuzet sa sajta koji je najblaže reèeno "lijeve provinijencije" barem kada je o forumu rijeè!!!Ali eto saznadoh da 51 % i nije neka veæina  


<br /><br /><br /><br />

19-05-2011 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
cupo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 21-10-2003
Odgovori: 24024
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
MelMel wrote:


Kako nije niko. Spomenuo je Yugin i rekao je svoje misljenje o njemu.


Sorry ne vidjoh, pogledacu pazljivije.
19-05-2011 at 15:28 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
yugi wrote:
Hmm eto sad ispade da i 51 % nije veæina



posto si govorio o 90%, a ja razumjela da govoris o 51% onda imamo tu diskrepancu u razumijevanju...

rekao si velika vecina (ili tako nesto), a ja rekoh da 51 nije neka posebna, misleci na "velika"...

et... ajd...

iskreno, jebes ovu pricu... ajmo yugi da vidimo sta su nam to "zamazali" i sakrili ovom temom... garant ima nesto gadno!
19-05-2011 at 15:32 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Ministar ukida vjeronauku !!
Bez chatanja molim

citat:
Aidatuzla wrote:
u kojoj skoli kod nas nema ocjenjivanja?

ja ne radim u skoli, znas i sama...

ja govorim o uspjehu rada s djecom kada ih se ne ocjenjuje...

praksa izvrtanja i vadjenja iz konteksta nam je, haman, pravo posla za rukom
19-05-2011 at 15:42 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: AK-47, Ceznja, Chello, dada, davor m, gardista4795, habul, komentatorka72, mihajlod, preslano, salt city boy
FORUM : Religija i filozofija : Vjera, politika, obrazovanje, država i ministri New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice