Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Nova vlast all about
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
nere68 wrote:


Vidi imaju dvije solucije...kao sto sam rekao da u Federaciji BiH ostanu 6 kantona.Znaci sto kazes sa Bosnjackom vecinom svede se u jedan kanton a ako nece Hrvati nek ostanu u oststku kantona.Druga solucija je da u Federaciji BiH ostanu dva kantona.Svi Bosnjacki u jedan kanton a svi Hrvatski u drugi kanton.Medjutim sta je najbitnije da ne trebamo napustati federalni nivo koji je spona entiteta Federacije BiH kao sto ne napusta se drzava BiH u pogledu dva entiteta i Distrikta Brcko.
Opet bi znaci na nivou drzave BiH ostali sa dva entiteta i Diostriktom Brcko.A da ne zaboravimo i soluciju koju je predlozio Imamovic J. da se svi kantoni pogase u entitetu Federacije.Znaci imamo tri prijedloga da ovaj katastorofalno administrativni trenutni ugasimo...


Neæeš doživjeti etnièki èiste bošnjaèke i hrvatske entitete, o tome ti prièam. Zbog toga naši ne pristaju na takvo ureðenje Federacije (Hrvatima bi to bilo k'o kec na desetku, oni ionako traže još jedan entitet).

Svima nam je jasno da je trenutno ureðenje totalno neodrživo i da æe promjena biti prije ili kasnije. Pošto se previše toga ne može uraditi po pitanju kantona najvjerovatnije æe se iæi na ukidanje kantona (u neko dogledno vrijeme), a možda i uspostava još jednog entiteta sa hrvatskom veæinom.

Btw, nevezano za topic, forum je spor jebi ga.
17-03-2012 at 13:53 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
MelMel wrote:
Joj kako bih ja sa slascu ukinula i kantone i entitete i distrikte i federaciju i RS. Bila bi samo BiH i voz kome se ne svidja. Vise mi se povraca na politiku. Oprostite, ali moradoh se istresti. Nek moderatori izbrisu jer nema veze sa temom.


Vidi nije to raspolozenje samo kod tebe tako...Vecina normalnih gradjana je sita ovih politika u BiH.Al evo neki 30 dana na politickoj sceni u BiH kao i cjelokupnom balkanskom prostoru opet se pocela voditi jedna kako mi se cini politika napredka za nase drzave na Balkanu..Vidimo pomake zadnjih dana i u BiH.Odradjuju se neke stvari koje su se prethodno toliko bile ukomplikovale da smo bili izgubili nadu i u milimetaske pomake u BiH.Sada ako budemo mudri i pametni u BiH mislim da ce se mnoge stvari i nesuglasice brze i pozitivnije resavati za sve gradjane BiH i to u pozitivnom pravcu...Cini mi se da je neko stao na loptu i rekao dosta vise..Al pred nama je pa cemo vidjeti koliko ce imati BiH
i njeni gradjani koristi od sadasnjih politickih kretanja u BiH.
17-03-2012 at 13:58 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
AnonBlack wrote:


Neæeš doživjeti etnièki èiste bošnjaèke i hrvatske entitete, o tome ti prièam. Zbog toga naši ne pristaju na takvo ureðenje Federacije (Hrvatima bi to bilo k'o kec na desetku, oni ionako traže još jedan entitet).

Svima nam je jasno da je trenutno ureðenje totalno neodrživo i da æe promjena biti prije ili kasnije. Pošto se previše toga ne može uraditi po pitanju kantona najvjerovatnije æe se iæi na ukidanje kantona (u neko dogledno vrijeme), a možda i uspostava još jednog entiteta sa hrvatskom veæinom.

Btw, nevezano za topic, forum je spor jebi ga.


I ne trebaju da budu etnicki cisti...vec kao sadasnje stanje sa prioritetom vracanja stanovnistva na predratna mjesta stanovanja.
I koja je razlika sadasnjih kantona sa hrvatskom vecinom od kantona koji bi sve te kantone udruzio u jedan kanton..Opet ostaju u sastavu entiteta Federacije BiH..
17-03-2012 at 14:00 | Ukljuèi u odgovor
AnonBlack
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 08-03-2012
Lokacija: BA
Odgovori: 156
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Nova vlast all about

Nikakva, što se mene tièe mogu im i dat entitet, ne zanima me sve dok imam posao i normalne uslove za život. Kao što me ne interesuje ni hoæe li Bosna ostat u današnjim granicama ili æe se to mijenjat.

Ovako godine prolaze u natezanju, ovi hoæe entitet, naši naravno ne daju, srpska strana se redovno prosipa prijetnjama o referendumu i sl. Psi laju, karavane prolaze, ekonomska situacija sve teža i teža, sigurnosna takoðer. Ako je jedini cilj probosanskih predstavnika u vlasti da se bore za jedinstvenu državu, a ovamo narod nema šta jest, onda ja j***m i njih i državu zajedno.

17-03-2012 at 14:05 | Ukljuèi u odgovor
nere68
Nivo: Forumski vuk
Registriran(a): 12-09-2008
Lokacija: bih
Odgovori: 409
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
AnonBlack wrote:
Nikakva, što se mene tièe mogu im i dat entitet, ne zanima me sve dok imam posao i normalne uslove za život. Kao što me ne interesuje ni hoæe li Bosna ostat u današnjim granicama ili æe se to mijenjat.

Ovako godine prolaze u natezanju, ovi hoæe entitet, naši naravno ne daju, srpska strana se redovno prosipa prijetnjama o referendumu i sl. Psi laju, karavane prolaze, ekonomska situacija sve teža i teža, sigurnosna takoðer. Ako je jedini cilj probosanskih predstavnika u vlasti da se bore za jedinstvenu državu, a ovamo narod nema šta jest, onda ja j***m i njih i državu zajedno.


Vidi referendum o nekim ocjepljenjima moze biti samo na nivou drzave BiH i sva tri naroda ako se dogovore o tome.Znaci na nizem nivou:entiteta,kantona,opstine ne moze proci.
BiH je bila i ostaje cjelovita.Mi trebamo svi nastojati da unutrasnje uredjenje kako od politike tako i do vaznijih pitanja za gradjane bude povoljnije u BiH.Mislim da su svi u politici kako u nasoj drzavi tako i u okruzenju svatili da trebamo krenuti sa drugim politikama osim ocjepljenja i slicnih ratnohuskaskih politika...Prije svega u BiH je problem nametanja dominacije jednih naroda nad drugim..Trenutno pitanjem Sejdic-Finci se resava to pitanje u BiH.Uvodjenjem Zakona o manjinskim narodima na svim nivoima vlasti na pojedinim teritorijama od opstinkog do drzavnog nivo vlasti..Ne smije da bude dominacija jednih nad drugim narodima u BiH...cak mislim da je izraz dominacija u miru a u ratu je mjesto njega izraz fasizam..Ev ovde malo pisemo al mozda je bolja neka tema normalna budocnos BiH, pa da tu iznesemo svoja misljenja..al et moze i ovako usput...
17-03-2012 at 14:18 | Ukljuèi u odgovor
Testosteron
Nivo: Forumas sa iskustvom
S

Registriran(a): 29-06-2006
Lokacija: Zeljezara Zenica
Odgovori: 272
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
AnonBlack wrote:
Nikakva, što se mene tièe mogu im i dat entitet, ne zanima me sve dok imam posao i normalne uslove za život. Kao što me ne interesuje ni hoæe li Bosna ostat u današnjim granicama ili æe se to mijenjat.

Ovako godine prolaze u natezanju, ovi hoæe entitet, naši naravno ne daju, srpska strana se redovno prosipa prijetnjama o referendumu i sl. Psi laju, karavane prolaze, ekonomska situacija sve teža i teža, sigurnosna takoðer. Ako je jedini cilj probosanskih predstavnika u vlasti da se bore za jedinstvenu državu, a ovamo narod nema šta jest, onda ja j***m i njih i državu zajedno.


Bit ce rata.....Kazu!!
17-03-2012 at 16:00 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
soraya wrote:
citat:
djecko wrote:

Neophodno je imati recimo kantonalnu i saveznu upravu.Samo što treba radikalno smanjiti broj ljudi u kantonalnim službama,a samim tim i na saveznom nivou.Veæinu vratiti u opštine a od opštine pa nadalje birati uistinu najsposobnije ljude.
citat:

Pa malo si kontradiktoran.Zalžeš se za dva nivoa vlasti (savezna i kantonalna) a spominješ i treæi nivo-opštinski.BIH trenutno ima 4 nivoa vlasti (državnu,entitesku,kantonalnu i opštinsku)
Mislim da je za FBIH trenutno jedini naèin da ekonomski opstane upravo ukidanje kantona i glomaznog birokratskog aparata koji u tih 10 kantona treba hraniti (10 kantona puta 1o ministara min. u svakoj kantonalnoj vladi =100 samo ministara,a gdje su im sekretarice,pa savjetnici,pa vozaèi,pa bodygardi,zalivaèi fikusa...i.t.d)
)

Jašta nego treba ukinuti kantone(pa onda i entitete) i dio resora prenijeti na opštine,a dio na državnu (nikako saveznu @djeèko BIH nije savez nikakvih federalnih jedinica,entitet nije federalna jedinica niti se može proglašavati državom)



Nisam kontradiktoran.
Moje mišljenje je da bi opštinska vlast kao što treba da bude ,normalno bila najjaèa.Neophodno je imati regionalnu i saveznu vladu.
O entitetima ne bih jer se ne slažem s time.
Jednostavno narod može da odluèuje u opštini i glasanjem odluèivati o svojoj sudbini.Jako bitna stvar je i porez,koji treba u veæem dijelu da ostaje na opštinskom nivou,bez obzira koji je narod,ako su ljudska prava ista za svakoga.
Zatim opštinski oci se ne bi sikirali da se polako prebacuju prema Sarajevu promjenjujuæi mjesto prebivališta,preprodajom stambenog objekta,kupovinom pri preseljenju itd.
Drugi nivo vlasti,regionalni treba da postoji i to je u redu,ali ne da ima veæa prava u odnosu na opštinu,
nego da elitna grupa ljudi iz regije sprovodi mahom opštinske odluke u cilju održanja vladavine regijom. Meðutim taj aparat treba znatno smanjiti i taèka.Zašto svaki koji je na višem nivou mora imati sekretarice i šofera i šta ja znam… To govori samo o nesposobnosti ljudi koji rade svoj posao koji treba da odrade,a ne da sjede.
Na nivou države sigurno smanjiti grupu guzièara koji ništa drugo ne rade nego izigravaju opštine,troše novac(trostruko više nego što treba) i prodaju opštinsku imovinu kao svoju… Rasprodaju firme koje su ljudi godinama stvarali,dajuæi na mala vrata šansu pljaèkašima itd.itd.
Znaèi po meni jasna stvar da se smanji aparatura državne i regionalne uprave(vrijedi za cijelu teritoriju BiH),ojaèa opštinska da narod zna kome se može obratiti kad je u pitanju zaposlenost koja po sebi povlaèi sve ostalo…

17-03-2012 at 19:19 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
djecko wrote:


Nisam kontradiktoran.
Moje mišljenje je da bi opštinska vlast kao što treba da bude ,normalno bila najjaèa.Neophodno je imati regionalnu i saveznu vladu.
O entitetima ne bih jer se ne slažem s time.
Jednostavno narod može da odluèuje u opštini i glasanjem odluèivati o svojoj sudbini.Jako bitna stvar je i porez,koji treba u veæem dijelu da ostaje na opštinskom nivou,bez obzira koji je narod,ako su ljudska prava ista za svakoga.
Zatim opštinski oci se ne bi sikirali da se polako prebacuju prema Sarajevu promjenjujuæi mjesto prebivališta,preprodajom stambenog objekta,kupovinom pri preseljenju itd.
Drugi nivo vlasti,regionalni treba da postoji i to je u redu,ali ne da ima veæa prava u odnosu na opštinu,
nego da elitna grupa ljudi iz regije sprovodi mahom opštinske odluke u cilju održanja vladavine regijom. Meðutim taj aparat treba znatno smanjiti i taèka.Zašto svaki koji je na višem nivou mora imati sekretarice i šofera i šta ja znam… To govori samo o nesposobnosti ljudi koji rade svoj posao koji treba da odrade,a ne da sjede.
Na nivou države sigurno smanjiti grupu guzièara koji ništa drugo ne rade nego izigravaju opštine,troše novac(trostruko više nego što treba) i prodaju opštinsku imovinu kao svoju… Rasprodaju firme koje su ljudi godinama stvarali,dajuæi na mala vrata šansu pljaèkašima itd.itd.
Znaèi po meni jasna stvar da se smanji aparatura državne i regionalne uprave(vrijedi za cijelu teritoriju BiH),ojaèa opštinska da narod zna kome se može obratiti kad je u pitanju zaposlenost koja po sebi povlaèi sve ostalo…



pa taj tvoj regionalni to ti je isto što i sad kantonalni ..isti qua drugo pakovanje...ma kakvi regionalni dragi @djeèko da ih je kako redukovati samo na opštinsko vijeæe u malo proširenom sastavu(sa nekoliko èlanova zaduženih za regionalnu komunikaciju po resorima) i državni nivo (opet ti nekorektno nazivaš savezna,nije ba djeèko savezna veæ državna... )MIle da te èuje odmah bi te za ministra u svom entitetu postavio
17-03-2012 at 19:45 | Ukljuèi u odgovor
soraya
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 01-03-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 30666
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
AnonBlack wrote:
Nikakva, što se mene tièe mogu im i dat entitet, ne zanima me sve dok imam posao i normalne uslove za život. Kao što me ne interesuje ni hoæe li Bosna ostat u današnjim granicama ili æe se to mijenjat.

Ovako godine prolaze u natezanju, ovi hoæe entitet, naši naravno ne daju, srpska strana se redovno prosipa prijetnjama o referendumu i sl. Psi laju, karavane prolaze, ekonomska situacija sve teža i teža, sigurnosna takoðer. Ako je jedini cilj probosanskih predstavnika u vlasti da se bore za jedinstvenu državu, a ovamo narod nema šta jest, onda ja j***m i njih i državu zajedno.

e baš æeš imati siguran posao i stabilnost sa takvim naèinom razmišljnaja
17-03-2012 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
djecko
Nivo: Forumski doajen
nisam nehljebar

Registriran(a): 28-03-2005
Lokacija: SFRJMAKEDONIJA
Odgovori: 13657
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: Nova vlast all about

citat:
soraya wrote:

pa taj tvoj regionalni to ti je isto što i sad kantonalni ..isti qua drugo pakovanje...ma kakvi regionalni dragi @djeèko da ih je kako redukovati samo na opštinsko vijeæe u malo proširenom sastavu(sa nekoliko èlanova zaduženih za regionalnu komunikaciju po resorima) i državni nivo (opet ti nekorektno nazivaš savezna,nije ba djeèko savezna veæ državna... )MIle da te èuje odmah bi te za ministra u svom entitetu postavio

Savez regija ja šta drugo može èiniti državu bona?
A ja bi te entitete ukino,tako da mile prvo zavoli BiH.
Napravili zapadnjaci državu ko dionièarsko društvo.
51:49 %
Tako da ko fol muslimani i katolici imaju veæinu teritorije,a pravoslavcima manje jer su protjerali ove ostale...
Pa ima firmi na zapadu koje bolje posluju nego cijela Bosna zajedno sa Hercegovinom i još malo dalje preko granice.
Nemaju toliki aparat ko naša nam BiH.
I u èemu je problem?
Samo u guzièarima i nehljebarima,jer ne ocjenjuju ništa drugo do svoje pozicije ...
Glupi smo i bezobrazni kad sve saberemo zajedno sa dijasporom.
Neæe da naprave poso sa njemaèkom za medicinske sestre,koje mogu normalno otiæ i raditi tamo.Neæe da potpišu ugovor jer njih nema tu .Haman Zlatko Lagumdžija kako èu na radiu BiH za dijasporu ,petkom naveèe od osam do devet.....
Ma hajde ba samo treba krenut s nule i napraviti reda...
17-03-2012 at 20:05 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: *touch*, Aci, andjapuppy, bosanka_no1, clippoutline, iskreni tuzlak, Oblakovich, sabko, ziga_zage
FORUM : Politika : Nova vlast all about New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice