Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : Kazali su
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Dimitrije Ljotic

citat:
Dimitrije Ljotic u svojoj knizi "Poruka fasistickom segrtu
porucuje da je

 " Stojadinovic samo imitator Muslinija i junaka mucenika Hitlera, a da je on u stasu ravan obojici kao inovator domaceg fasizma?.

Ovakvu ideologiju podrzavali su listovi: Vreme, vladin list ciji je urednik bio Danilo Gregoric, glavni omladinski propagator pronacisticke grupe Zbor, kolaboraciopnisticki list Nasa borba, Obnaova i druge.

Vodjeni ovakvom ideologijom izvrsili su pokolj nad muslimanskim stanovnistvom na cijeloj teritoriji gdje su operisali, a u samoj Srbiji iskorijenili su 94% Jevreja, dijelom ih predavski nacistima za njihove logore, a dijelom ih sami pobivsi u koncentracionim logorima na Banjici, i pokretnim plinskim komorama koje su im nacisti isporucili..

Filip Dz. Kohen, Tajni rat Srbije, propaganda i istorijska ombana.






[Edited by Dajdza on 22-02-2013 at 01:30 GMT]
22-02-2013 at 01:27 | Ukljuèi u odgovor
BosanskaBukva
Nivo: Forumas sa iskustvom
tvrd i postojan
Registriran(a): 19-02-2011
Lokacija: Pored hrastova...
Odgovori: 54
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Kazao je tuba:

citat:
Neko mu kupio kompjuter i prikopch'o ga na internet, jeb'o mu on mater ko god da je. I ja znam spamat' al' ohanem, al' ovaj brate dragi pravi domuz. Ja otvori temu Revolucionarni Pokret a on neke postove postavlja nishta ni'shchim.


22-02-2013 at 13:59 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Da bi ti razumo ono sto ja radi morao bi imati IQ najmanje 115. A kako je tvoj IQ puno nizi, tebi sve izgleda smijesno a mozda i glupo. Ako nisi znao inteligencija je urodjena. Sa smanjenom inteligencijom mozes nauciti citati i pisatu, ali nikad neces biti pronicljiv, da bi razumio necije kranje namjere.
Ako nisi znao, ljudi sa smanjenom inteligencijom ne mogu pisati komentare, ali kako zele biti vazni, onda pribjegavaju primitivizmu,vrijedjanju, psovanju itd, jer je to ono "sto svaka budala moze nauciti" kako kaze nas narod.

Na podnaslovu "Revolucionarni pokreti", napisao sam jedan komentar istina kraci i postavio dva linka.U prvom linku gdje jedan neupuceni mladic u drustvena zbivanja poziva narod na revoluciju, i drugi koji govori o njegovom hapsenju, sto on sa smanjenom inteligencijom nije bio u stanju da predvidi. Dakle, slican tebi u logickom rasudjivanju.

23-02-2013 at 00:52 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Sead Zubanoviæ, knjizevnik

citat:

Vratio se Milorad Dodik iz Beograda i odmah zavrištao da ga èuju u obadva entiteta, posebno veæem:

„Nema bosanskog jezika. To je nametnut jezik. Ako je nešto bosansko onda mora imati našu saglasnost, ako smo dio Bosne!“

Naivan èovjek bi se upitao šta mu bi? Svi govore o njegovom (ne)poštenju i basnoslovnoj imovini pravilno rasporeðenoj po majèici Srbiji i Bosni, a on nièim izazvan o jeziku. Isto kao da je došao sa nekog kursa šovinistièke velikosrpske lingvistike pa utvrðuje gradivo, a ne sa politièkih instrukcija po koje u Beograd mora redovno da ide. Tako je uvijek bilo. Ko nema svoju pameti, prisiljen je da sluša tuðu. /QUOTE]
24-02-2013 at 01:03 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Akademik Prof. Dr. Ferid Muhic

citat:
Notice Bošnjacima, od jednog Bošnjaka

-   Bošnjaci, upoznajte sebe, nauèite svoj jezik, zavolite svoju vjeru!
-   Bošnjaci osuðuju, ali ne proklinju. Bošnjaci pamte, ali ne progone. Poslije svih zloèina koje su pretrpili, Bošnjaci ne smiju zaboraviti i moraju osuditi sve one koji su poèinili zloèine nad njima. Zloèinac kog zaboravite i ne osudite, prestaje se osjeæati zloèincem.
-   Bosnu niko ne može oteti Bošnjacima, ako Bošnjake i može iz Bosne istjerati. Jer Bošnjaka možeš otjerati iz Bosne, ali mu Bosnu ne možeš oduzeti!
-   Bosnu niko ne može poreæi, ako je se svako i može odreæi! Taman se svi Bosne odrekli, ne bi Bosnu porekli!
-   Položaj Bošnjaka posvuda, u svijetu, regionu, èak i u granicama BiH je pasivan, gotovo servilan. Kao da se osjeæaju dužni nekome, snebivaju se i sve bi nešto da se izvinjavaju, biva da ne smetaju, da ne bihuzure, uvijek zahvale na svakom normalnom gestu kao na nezasluženoj velikodušnosti. Kao da biti Bošnjak, znaèi: nigdje ne biti u svojoj kuæi, na svome, nego svuda i uvijek biti u tuðini! Ali upamtite i nikada ne zaboravite: Bošnjak nije došljak! Nigdje, ni na jednoj stopi Zemlje! Svijet mu je od Boga dat koliko i svim ljudima svijeta. Ponajmanje pak, u Bosni! Bosna mu je babovina, od pradjedova ostala!! Sunce nas sve jednako grije; isti zrak svi dišemo; istu vodu svi pijemo; ista zemlja nas sve jednako drži! Nigdje i nikada ne povjeruj da si u tuðoj kuæi, jer si svugdje i uvijek u Božjoj kuæi! Ima samo jedna dijaspora: ovaj svijet i onaj svijet! U ovom svijetu, Bosna je dom i ognjište Bošnjaka.
-   Uvriježilo se policijsko i doušnièko podozrenje da biti Bošnjak ujedno znaèi i biti sumnjiv! Ne dozvoli da te bilo ko upita kako to da si Bošnjak, makar ni u neobaveznom razgovoru, i ne dokazuj svoj identitet bez potrebe nikome. Kao da ti treba opravdanje, kao da moraš imati alibi za to što si Bošnjak! Biti Bošnjak isto je što i biti ptica i nebo, more i cvijet – za to ti ne treba ni motiv, ni alibi!
-   Prihvatiti èinjenicu temeljne prožetosti nacionalnog identiteta islamskim kulturnim i duhovnim vrijednostima jeste za Bošnjake na samo pitanje nacionalnog dostojanstva, veæ i pitanje samorazumijevanja i elementarnog uvida u sopstveno nacionalno biæe.
-   U svim razgovorima sa drugima, i iz svih odluka, propisa, zakona, treba poptuno eliminisati poziciju inferiornosti i marginalizacije Bošnjaka. Bošnjaèki nacionalni identitet jeste sociološka i kulturna realnost, kao što jeste i suveren politièki faktor.

26-02-2013 at 00:01 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Prof. Dr. E. Vlajki, Srbi su mi rekli da æe radije pasti travu nego živjeti u Tuðmanovoj Hrvatskoj"

citat:

Sjeæam se 1993. godine. Bio sam izašao iz Sarajeva vodeæi konvoj od 2.000 ljudi prema Beogradu, od toga šezdesetak Jevreja. Nalazio sam se u hotelu "Toplice" kada mi je došla jedna srpska delegacija iz tadašnje Republike Srpske Krajine pitajuæi me što ja mislim o èitavoj situaciji. Rekao sam da nisam ideolog, nego nauèni radnik, te da smatram da Zapad nikada neæe dozvoliti komadanje Hrvatske i stvaranje na tom podruèju srpske države. Istakao sam da æe Hrvati krajnje zamrziti Srbe zbog teritorijalnog, ekonomskog i politièkog komadanja Hrvatske. Zato bi bilo najbolje, nastavio sam, da hrvatski Srbi, koji su tada bili vojno premoæni, naðu neki povoljan modus vivendi sa Hrvatima i nastave živjeti u Hrvatskoj. Odgovorili su mi kako sam ja tek teoretièar, kako nemam pojma što su sve Hrvati uèinili Srbima u Drugom svjetskom ratu "i kako æe oni radije pasti travu nego živjeti u Tuðmanovoj Hrvatskoj".

24 sata
28-02-2013 at 01:40 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Dr.Ivan Juric, Podrijetlo Hrvata




citat:
Biogenetika je doista u zadnjih nekoliko godina otkrila mnogo toga što zapanjuje i nas znanstvenike. Ukratko, biogenetika, a to znaci stroga znanstvena istraživanja koja se mogu provjeravati, dokazala su da Hrvati nisu Južni Slaveni! Ta ce spoznaja tek za godinu ili dvije doci do ušiju svih kojih se to tice. Iz istog razloga ne može se više tvrditi da su Hrvati Južni Slaveni, kao što to piše u svim udžbenicima naše povijesti i u Hrvatskoj enciklopediji.

Na cemu temeljite takve spoznaje?

Te su spoznaje temeljene na znanstvenim istraživanjima više skupina svjetskih geneticara koji su napravili takozvanu gensku tablicu za sve narode svijeta i geneticko stablo covjeka. Konkretno, temeljni izvor za spoznaje o kojima govorim su radovi Zoe H. Rossera i cak 87 koautora iz 2000. godine, što je objavljeno u American Journal of Human Genetics broj 67 na stranicama 1526-1543, kao i spoznaje skupine znanstvenika objavljene u casopisu Science 2000. godine. Zatim, na temelju radova P. A. Underhilla iz 2001. godine, kao i drugih autora i izvora koji se bave otkricima genetike. Od hrvatskih autora tim se otkricima bavi dr. Primorac kao geneticar, a kao povjesnicar Andrija-Željko Lovric i drugi.

Što je genetika otkrila kad je rijec o Hrvatima?

 Prema genskoj tablici biokemijske srodnosti 47 europskih naroda ono što upada u oci je to, da je gotovo svaka skupina odnosno ono što zovemo narod tijekom povijesti pomiješana sa drugim skupinama. Ovdje dakako ne govorim o kulturama, nego o genetici, konkretnije o takozvanim "markerima" u genetici, kojima su ustanovljene razlike medu narodima.
 
Kad je rijec o Hrvatima, znanstveno je dokazano da Hrvati nisu Slaveni sa 71 posto, a da takozvanog slavenskog faktora odnosno markera EU-19, kojim se to utvrduje, imaju samo 29 posto.
 
Sta su na kraju Hrvati

Prema genetickim istraživanjima, Hrvati imaju cak 45 posto takozvanog genetskog markera Eu-7 koji je nazvan Dinarskim, oni su naime posebna skupina medu europskim narodima. Zatim, imaju 10 posto prakeltske "krvi" odnosno markera koji je karakteristican za Kelte odnosno Prakelte (Eu-1, 2 posto markera HG-2, koji je nazvan sibirskim faktorom, 2 posto markera Eu-16 koji je nazvan avarskim faktorom. Hrvati takoder imaju 7 posto biokemijske srodnosti s Hamitima (faktor Eu-4), te 5 posto faktora HG-9, koji oznacava Semite.
 
S kojim su narodima ili skupinom naroda Hrvati najsrodniji, ako se može tako reci?

Na to genetika daje zanimljiv odgovor. Kako su Hrvati posebna skupina ili imaju svoj genetski "marker" Eu-7 kojega od svih naroda imaju najviše, može se pitati koji narodi imaju isti genetski marker i u kojem postotku.
 
Najviše srodnosti s Hrvatima, odnosno najviše takozvanog dinarskog markera Eu-7, što je za neke zacudujuce, imaju Nijemci, cak 38 posto, s tim da kod njih s 50 posto dominira prakeltski marker. Prema postotku, srodnost s Hrvatima pokazuju dalje: Laponci s 32 posto, Nizozemci s 22 posto, Poljaci s 21 posto, Albanci s 20 posto, Makedonci s 19 posto, Francuzi sa 17 posto, Ukrajinci sa 17 posto, Englezi sa 16 posto, Madari s 11 posto, a srodnost s ostalim narodima je manja od 10 posto.
 
Ovdje dakako ne treba zaboraviti da Hrvati imaju 29 posto slavenskog markera, ali on nije dominantan, vec 71 postotni neslavenski markeri s dominatnim Eu-7.

Hrvatska historiografija i jezikoslovlje godinama i desetljecima govori o srodnosti Hrvata i Srba, barem su nas tako ucili u školi. Koliko smo genetski srodni sa Srbima?

Prema istim istraživanjima dokazano je da su Srbi narod koji ima 84 posto neslavenskog i 16 posto slavenskog faktora. Od 84 posto neslavenskog faktora, njihov je dominantan faktor HG-2 s cak 49 posto, što je oznaka za sibirsku skupinu naroda. U tu skupinu naroda spadaju na primjer: Srbi, Bugari, Gruzijci, Gotlandi i Švedani, a u njima srodnu podskupinu i americki indijanci, te Turci. Oznacavaju ih genski markeri HG-2, Eu-21 i Eu-22. To zapravo znaci da niti Srbima ne smijemo reci da su Južni Slaveni.

Koji narodi spadaju u izvorne Slavene?

U Europi su izvorni Slaveni (marker Eu-19) samo Rusi, Ukrajinci, Poljaci, Cesi, ali sad slijedi iznenadenje, Letonci, Madari i Kirgizi. Madari imaju cak 60 posto slavenskog markera, što ih je tako pogodilo da su obavili više istraživanja da potvrde rezultate jer su bili, blago je reci, iznenadeni. No uvijek bi dobili isti rezultat.



Napomena: Ovo nije nikakvo prebrojavanje krvnih zrnaca kako ce neki odmh pomisliti, nego znanstveni rad koji ima za cilj utvrditi porijeklo Hrvtata. Takva geneticka izstrazivanja izvrsena su za sve narode svijeta.
02-03-2013 at 02:20 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Abdulah Sidran nam kazuje


citat:
"Licemjeri su oni koji nas usmjeravaju u tom pravcu, hajte okrenite se, zaboravite. Naša prošlost - to smo mi. Ja nisam skrojen od svoje buduænosti. Svaka æelija mog biæa je moja prošlost. I dok se ne oslobodimo licemjerja kojim se rukovodi meðunarodna zajednica, dotle nije moguæ napredak. Licemjerno je kazivati ‘mi se neæemo miješati, nek se strane dogovore’. Ovakva bosanska država je kreirana njihovim mozgovima, pameæu, parama i rukama. Pa ne može on nad svojom kreaturom kazati 'ja neæu odluèivati'. On mora da odluèuje, mora da lupi šakom od sto i da kaže 'ovo rješenje je nedemokratsko i neæemo poštovati vaše odluke ako nisu u skladu sa tekovinama evropske civilizacije'. Koja bi normalna država pravila takvo teritorijalno ureðenje da neko iz Trebinja mora preskoèiti i Mostar i Sarajevo da ode u bolnicu u Banju Luku?! Sto puta da krepa dok doðe, na takvom pedlju teritorije. Iskljuèivo iz rasnih razloga, jer nacionalitet se kod nas svodi na rasne podjele. U tom smislu je ogromna krivica na meðunarodnoj zajednici”.


[Edited by Dajdza on 03-03-2013 at 02:00 GMT]
03-03-2013 at 01:58 | Ukljuèi u odgovor
Dajdza
Nivo: Forumski doajen
Nista posebno ali opet kako za
Registriran(a): 05-07-2011
Lokacija: USA
Odgovori: 1588
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Sead Zubanovic, knjizevnik

citat:

Po Petru Simunoviæu, najpoznatijem hrvatskom onomastièaru (grana lingvistike koja se bavi pouèavanjem osobnih imena, prezimena i nadimaka) prezime Dodik, izvorno Dodig / dodigalac, je izrazito stoèarsko, vlaškog porijekla, a znaèi doseljenik. On kaže da je to èobansko prezime koje nije ni srpsko ni slavensko što je svojim nauènim radom potvrdio i doc. dr. Ibrahim Pašiæ, profesor historije starog vijeka i arheologije.
Znaèi, sa ove, genetske strane, dotièni ima potpuno pravo zabraniti sebi upotrebu jezika kojim govori, jer u komunikaciji sa stokom, kao pastiru, dovoljna mu je upotreba par suglasnika. Samo prije nego što prestane govoriti, trebao bi da majèici Srbiji predloži zabranu korištenja turskih rijeèi, rijeèi njima istorijski neprijateljske zemlje. Ima ih „samo“ oko osam hiljada u srpskom jeziku.
Vjerovatno bi bez njihove upotrebe i svi Srbi zanijemili. Recimo Beograd ne bi imao: Doræol, Terazije, Kalemegdan, Èukaricu, Adu Ciganliju, Palilulu, Avalu i tako redom. Šta bi Srbi i Crnogorci bez èekiæa, olova, bureka, baruta i recimo baklave, jorgana, gajtana... A što je najteže, kako guslati bez turskih rijeèi hajduk ili harambaša.


04-03-2013 at 02:16 | Ukljuèi u odgovor
arnie
Nivo: Forumski doajen
I'm coming in peace now

Registriran(a): 12-02-2011
Lokacija: Zulu time zone
Odgovori: 4391
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Kazali su

Davatoglu:

Opet æemo spojiti Sarajevo sa Damaskom


Opet æemo spojiti Sarajevo sa Damaskom, Bengazi sa Erzurumom i Batumom. To je izvor naše snage, poruèio šef turske diplomatije Ahmet Davutoglu.

Cilj Turske, ni kroz istoriju, pa ni danas nije bila tuða teritorija, a to neæe biti ni u buduænosti, poruèio je uz ostalo turski ministar vajnskih poslova Ahmet Davutoglu u Bursi, gdje je govorio na predavanju pod nazivom "Program obuke u organizaciji".

"Prošli vijek za nas je bio jedno poglavlje i mi æemo to poglavlje zatvoriti. Bez rata, bez ijednog neprijatelja, bez nepošotvanja bilo koga, opet æemo spojiti Sarajevo sa Damaskom, Bengazi sa Erzurumom i Batumom. To je izvor naše snage.

Možda se sada vama mogu èiniti kao potpuno razlièite zemlje, ali prije 110 godina Jemen i Skoplje su bili dio jedne države. Ili Erzurum i Bengazi. Kada ovo kažemo, drugi nam govore da smo 'nove Osmanlije'. Neko spoji èitavu Evropu i ne bude 'novi Rimljanin', a onaj koji spoji Bliski istok, on je 'novi Osmanlija'.

Biti prepoznat po Osmanlijama, Seldžucima ili Ejubijama, za nas je èast, ali naš cilj nikada nisu bile tuðe teritorije, niti æe ikada biti", poruèio je Davutoglu.

04-03-2013 at 08:25 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 25
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: adnan0412, Amadeaida, Berba, billboard90, Dva M, Edo.Klosaric, Image, labudtz, ladyS, Mahe, marijana h, musa, Nestasni, pere_fuma, samko, skojevska, Soprano, spam, Timo
FORUM : Politika : Kazali su New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice