Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima


FORUM : Umjetnost : Šta èitate?
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?


Zahir-Paulo Koeljo

22-03-2007 at 23:04 | Ukljuèi u odgovor
Rejdžegejnstdvošmašin
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 10-10-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9414
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

BUG magazin ;novine

27-03-2007 at 16:07 | Ukljuèi u odgovor
M.G.
Nivo: Forumski vuk

Registriran(a): 03-03-2007
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 772
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Uzasno se stidim radi tog al nish ;jojcovjece
Nikad me nisu knjige interesovale, cudno celjade...
a jel se broji i forum  


Lopovi,ne kradite!

Država ne voli konkurenciju
27-03-2007 at 18:09 | Ukljuèi u odgovor
sretno dijete
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 09-11-2005
Odgovori: 3393
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User Visit Homepage
icon Re: Sta citate?

Evo, citam mladu Britanku Zadie Smith-"On Beauty". Skrenula mi paznju svojim prvim romanom White Teeth, stil koji mi odgovara, jednostavan,a mocan.
Zadie, Zadie...

28-03-2007 at 19:50 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Edward Morgan Forster: Harwards End - u sutini sve se vrti oko zaljubljivanja. za pocetak prica o dvije sestre (ja sam uvijek htjela da imam sestru, ali nisam. starija ozbiljna sa puno zivotnih gresaka, mlaða zaljubljiva i koketna.

28-03-2007 at 21:40 | Ukljuèi u odgovor
laly
Nivo: Moderator podforuma
Don't Let Me Be Misunderstood

Registriran(a): 19-11-2005
Lokacija: Wudang
Odgovori: 39084
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Danas mi u ruku dodje knjiga Balkanska rapsodija od Andreja Nikolaidis-a. prilcno interesantno stivo o onima koji su nekad bili iz Bosne, a visu nisu i o onima koji su na neki nacin imali uticaja na Bosnu a do o njom nista ili vrlo malo znaju.
helem, posebno me je dirnuo jedan dio clanka Gunter Grass: Spremnost za kaznu. mislim taj dio nema bas veze sa Gunter Grass ili ima, ali nekako mi je pokazao kako se osjecam kad dodje moja najbolja prijateljica koja zivi na drugom kontinentu.

i sta kaze Andrej:
´´poslije dvaneast godina ovog sam ljeta ponovo sreo svog roðaka Raleta. èekao sam ga na podgorièkom aerodromu. Kad sam ga vidio natovarenog putnim torbama, prišao sam mu i zagrlio ga. Veæ u narednom trenutku osjeæao sam kao da se nikada nismo ni razdvajali. Kao da se dvaneast godina nisu desile. kao da je tako dugo neko pritisnutom držao tipku ´´pause´, onda je pustio, a mi nastavili tamo gdje smo stali, kao pjesma koju pritiskom na dugme daljinskog zaustavimo pa ponovo pustimo kad nam zazvoni telefon. Nije zazvonio telefon, nego ljudsko zlo. zazvonilo i raznijelo ih po svijetu, sve te ljude koje sam volio, kao eksplozija èija se snaga ne može mjeriti megatonima rasulo je njihove živote po globusu, rasulo ih tako da ljudski vijek ne može biti dovoljan da se iznova sakupe svi parèiæi samo jednog od tih života.
imao je, baš kao i ja, tridest kilograma više nego kada smo se psoljednji put vidjeli. imao je ženu, baš kao i ja. Prošao je, baš kao i ja, kroz sve stvari koje nikome ne bih poželio da proðe. ništa zapravo nije bilo isto. ništa osim njegovih tužnih, plavih oèiju. Zato je sve bilo isto. Zato što oko prošlosti gradimo svoje živote; pronalazimo tu jednu stvar koja je ista, koju prepoznajemo i koju grabimo, kao za sidro se vežemo za nju najdebljim konopom, tako se pokušavamo oduprijeti vodi koja sve nosi, svjesni da je istina ono što prijatelj i pjesnik A. Beèanoviæ kaže stihovima: ono što je bilo veæe je od onoga što æe doæi.
Potom: tri sedmice proðu kao film koji si prisiljen gledati na fast forward opciji. dok se dešava, ne stižeš ni razmisliti o njemu. ništa zato: za razmišljanje o onome što je prohujalo preostaje nam èitav život. Poslije mnogo godina, kada budemo mislili o tome šta se dešavalo ove tri sedmice, znat æemo i njihovu pravu vrijednost. Jer je èovjek koji se sjeæa kao draguljar: on barata najpreciznijom od svih vaga i najoštrijim od svih poveæala.´´ ....

29-03-2007 at 21:23 | Ukljuèi u odgovor
baraba
Nivo: Forumski vuk
tvrdoglav

Registriran(a): 01-04-2007
Lokacija: tuzla
Odgovori: 482
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User ICQ
icon Re: Sta citate?

Trenutno, Artur Rembo - Alhemija rijeci... 


...posle ce biti kasno, i Petlu vreme ide...
04-04-2007 at 00:36 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sta citate? - ½United Stre$$ of America½

ovo za amerikance sa foruma ,yebiga nisam ja bir´o zemlju gdje cete ziviti

18-04-2007 at 17:24 | Ukljuèi u odgovor
Sufler
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 11-11-2006
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 1716
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Sta citate?

Tom Robbins - Parfem vjeènosti

19-04-2007 at 00:16 | Ukljuèi u odgovor
weasel
Nivo: Guest
IP: Maskiran


icon Re: Sta citate?

Iz svog coska - Dalibor Bilic Autor: Dalibor Bilic Orlando 2006-12-25


Dragi,dobri i posteni moj Djepeto;

Dobio sam tvoju cestitku, za Novu godinu, Bozic i Bajram i bas ti fala da si me se sjetio. Kazes da dobro znas da sam slavio Novu godinu, ali se ne sjecas i ne znas da li sam slavio Bajram ili Bozic, pa koristis priliku kako su ublizu, da mi ih cestitas, jer mislis da dobrih zelja, bez obzira na povod, nikad nije dosta. Cestitam i ja tebi sve sto slavis, a da ti odgovorim na ono sto si me pitao o tome jesam li se vjerski aktivirao, tamo u Americi, odnosno jesam li pod stare dane izabrao Boga i crkvu kome i gdje cu se moliti. Kaze mi neki dan mladja kcerka: Tata od nas 35 u razredu, samo ja i George ne idemo u crkvu. Pitam ja ko je George, jer znam ko je moja kcerka. Kaze ona Rumun i tako saznah ko su oboje. Da ti ne duzim pricu, ispade njih dvoje jedini ne vjeruju, a ostali vjeruju. Tako ispada. Zadesi me dijete, a ja da skrenem temu pitam je koliko od njih 35 ima istog tatu i istu mamu sa kojima zivi. Kaze ona dvoje, George i ja, a ostali imaju bar po dvije -tri mame i po nekoliko tata, pa ja sracuno da 33 djeteta imaju 48 mama i 56 tata i svi idu u crkvu.Ne znam sto ti pisem ovu matematiku, a ne pravdam se i ne znam sta je bolje, a sta lakse objasnit, sta je teze, a sta losije za kazat, ali eto da nekom kazem, pa mi je odmah lakse.

Nego pitas me za malog, sta ja mislim da ga posaljes ovde u Ameriku na koledj. Kazes da Pinokio vec repa ko pravi raper i da bi mu to mozda bila sansa da zaradi koji dinar uz skolu. Sad, sto se koledja tice, ovako ti je: oni dobri su skupi, oni losiji ne vrijede, a sto se repanja tice, reci mu da obavezno nauci dok pjeva i da se drzi jednom rukom za onu stvar dok je u drugoj mikrofon. To je ovdje pravilo, nesto ko da imas 2 mikrofona, stereo. A iskreno da ti kazem, ne znam ja jel on bas za Ameriku. Emotivan je on previse. Kod njega se sve vidi na licu, a kad bi Amerikanci bili ko i on, ovu bi zemlju zvali zbog lazi, zemlja dugih noseva, a ne dugih nozeva. Toliko od mene, a za kraj da ti jos nesto kazem o Americi, pa ti saberi i vidi. Nije ovdje laz kad se laze, nego je laz kad govoris istinu, a niko ti ne vjeruje.

Pozdravlja te i voli tvoj prijatelj Dalibor.

P.S.

Ne jedem ja pitu od krompira zato sto je ukusnija od kavijara, nego sto mi je draza i sto sam naviko, a ti pozeli srecu svima sto citaju NWBIH i nek slave ono sto hoce i na sta su navikli.



19-04-2007 at 08:57 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 29
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Umjetnost : Šta èitate? New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice