Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>
New Topic
Pošiljalac Poruka
Moods
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 15-03-2008
Lokacija: podmornica nautilus
Odgovori: 1315
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Fokus 1987 godina.
Slusamo floyd dobro nam svima odjednom na vratima dvojica iz kalesije majko moja ode film i sta da im radis dragi lafe netuce se da se neko razbije onako, nego da ti ne zaj... film 


Zvjezda tjera mjeseca ZAGORU ga zatjera!<br /><br /><br /><br />

Sto ba Zagoru? Sto nisi Bleku?
19-03-2008 at 19:31
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

Sunshine - 91 Preview

20-03-2008 at 11:44
muche
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-03-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 53
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Bosnjo wrote:


Hm, a zar nisi mogao sam od sebe da ides u dzamiju/crkvu/nesto_trece?
Dje su bili djedovi i nene?

U moje vrijeme nije bilo vjeronauke u skoli, pa ipak sam isao "jednu sezonu" u mejtef...

Pa ko je sam od sebe isao na vjeronauku Malo djete nije svjesno te potrebe, a djedove i nene nisam zapamtio.
A za ovu sljedecu poruku (ne znam ko je napisao) da su ljudi mogli biti i na funkciji i ici u bogomolje?! Ja znam dosta slucajeva koji se protivrjece toj izjavi. Znam isto tako da je 52 god. bilo zabranjeno slati djecu u mejtef i tako ostalo 3-4 god. Isto tako kasnije su spijuni stajali na vratima dzamija i zapisivali ko ulazi. Znam covjeka , iz okoline Tuzle ciji je otac zavrsio fakultet prije 50-ak godina i ostao je bez posla (7 godina) cak je bio i u istraznom zatvoru jer je htio da ide na dzumu.
U tom drustvu sam ja na marksizmu u gimnaziji ucio poznatu lenjinovu recenicu: Religija je opijum za narod. I jos jednu: Nije Bog stvorio covjeka vec cocvjek Boga (tober jarabi). U tim recenicama je iskazana srz odnosa tog drustva prema religiji. Tada su vladali ateisti i svima su branili (ako ne zatvorom onda nisu mogli napredovati i biti civija oni koji su vjernici). Sada ti isti bi da brane djeci onih koji vjeruju da njihova djeca idu na vjeronauku, pri cemu niko njihovu djecu (roditelji im se izjasnjavaju kao ateisti) ne tjera da oni idu na religiju. ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
20-03-2008 at 13:55
nemo
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 30-08-2007
Odgovori: 169
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
muche wrote:

Pa ko je sam od sebe isao na vjeronauku Malo djete nije svjesno te potrebe, a djedove i nene nisam zapamtio.
A za ovu sljedecu poruku (ne znam ko je napisao) da su ljudi mogli biti i na funkciji i ici u bogomolje?! Ja znam dosta slucajeva koji se protivrjece.... Znam covjeka , iz okoline Tuzle ciji je otac zavrsio fakultet prije 50-ak godina i ostao je bez posla (7 godina) cak je bio i u istraznom zatvoru jer je htio da ide na dzumu.

Nesto mi se ne uklapa sa mojim saznanjima. sjecam se da mi je stariji kolega pricao kako je u vrijeme kada je bio pocetnik sa fakultetskom diplomom u jednom manjem mijestu u BiH, neke 49-te, 50-te isao u dzamiju. Prvih dana su ga vjernici s nepovjerenjm gledali ali poslije je bilo sve u redu.
21-03-2008 at 01:25
Sejtan
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 06-05-2004
Lokacija: Miladije/Kreka
Odgovori: 3715
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Bosnjo wrote:


Hm, a zar nisi mogao sam od sebe da ides u dzamiju/crkvu/nesto_trece?
Dje su bili djedovi i nene?

U moje vrijeme nije bilo vjeronauke u skoli, pa ipak sam isao "jednu sezonu" u mejtef...



Pa je onda dosao Play station,pa video rec. pa diskoteka pa cura a ako je jos druge vjere a prirasla za srce jebo i babu i nanu i amidju dajnicu a sad djeci uzimaju sve to pa im daju nesto drugo u ruke i glavu  


I noga u guzicu je korak naprijed!
21-03-2008 at 01:31
muche
Nivo: Forumas sa iskustvom
Registriran(a): 03-03-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 53
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Sejtan wrote:



Pa je onda dosao Play station,pa video rec. pa diskoteka pa cura a ako je jos druge vjere a prirasla za srce jebo i babu i nanu i amidju dajnicu a sad djeci uzimaju sve to pa im daju nesto drugo u ruke i glavu

Svako ima svoju filozofiju - znam dosta ljudi koji su pristali dobrovoljno da zive sa pun o manjim sredstvima za zivot da ne bi pravili kompromis i narusavali pravila svoje vjere (hocu reci da je cesta špojava da ljudi dodnose zakljucke na osnovu svog zivotnog iskustva i da su svi ljudi kao oni - znam dosta familija takodje koje su nacionalno 100% ciste i nisu se zelile ni u socijalizmu a pogotovo poslije mijesati. To ne znaci da nisu tolerantni ljudi, ali svoje ne gaze, ne pljuju po njemu i ne daju svoje).
22-03-2008 at 08:37
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
Moods wrote:
Cuj ove tete nije bilo droge el teto od cega je ono Ficek umro? daven 80 te? ono mescini owerdose, jesi li ti teto u wc u na telexu kad srolala , ili u parkicu ispred fokusa ili iza bonusa e moja teto nije bilo droge u tuzlaka je vazda bilo i bice droge.
Samo znam sta si htjela reci nije se svakakva mraka seljacka drogirala pa da neznaju sta im je pa se onda tucu po carsiji to si htjela reci, Zvornik bio 50 km od tuzle jelde a vidi sad eto zvornika u carsiji




Ocigledno ciko da nismo na istoj talasnoj....ili mozda nismo u isto vrijeme izlazili...posto da vidim da na ista mjesta jesmo...
nadam se da je ostalima jasno sta znaci kad govorimo generalno, a ne o pojedinacnim slucajevima..
Jednom smo govorili o Talijanima kao o niskoj naciji a bila jedna koja je vidjela jednog visokog i nikako joj nismo mogli objasniti ......
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
22-03-2008 at 10:56
kaharlija
Nivo: Forumski doajen
mi smo ljiljani medju trnjem
Registriran(a): 19-10-2005
Lokacija: PNE
Odgovori: 1121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
muche wrote:

Svako ima svoju filozofiju - znam dosta ljudi koji su pristali dobrovoljno da zive sa pun o manjim sredstvima za zivot da ne bi pravili kompromis i narusavali pravila svoje vjere (hocu reci da je cesta špojava da ljudi dodnose zakljucke na osnovu svog zivotnog iskustva i da su svi ljudi kao oni - znam dosta familija takodje koje su nacionalno 100% ciste i nisu se zelile ni u socijalizmu a pogotovo poslije mijesati. To ne znaci da nisu tolerantni ljudi, ali svoje ne gaze, ne pljuju po njemu i ne daju svoje).



ne pretjeruj. znam i ja obitelji u bosni koji su toliko drzali do cistoce vjere da su se izmedju sebe zenili da se ne odlije kapital.
 


ne citaj sta ja pisem
22-03-2008 at 11:11
ledo
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 22-03-2005
Odgovori: 1294
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

podjela malih beba po vjerskoj pripadnosti je fašistièki èin, pogotovu u sredinama gdje je moguæa veæinska podjela jednih u odnosu na druge,

gdje bi manjinske grupe bile u podredjenom položaju,

a druga veæinska u povlaštenom,

današnja podjela nacionalnih škola u èapljini, ne više pod jedan krov, veæ u dvije škole, gdje su djeca srpske i bošnjaèke djece smještena u lošiju školu, daje istoj podredjen položaj, manje vrijedan u društvu,

još samo da ih obilježe trakama,

svi koji traže podjele u školama, a posebno u vrtiæima su siledzije i silnici, fašisti, koji žele da prigrabe pogodnosti u društvu na raèun manjina u istom

25-03-2008 at 20:01
halosvabija
Nivo: Forumski doajen
nisam pri sebi

Registriran(a): 24-03-2006
Lokacija: svabija
Odgovori: 7386
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: VJERONAUKA za djecu...da ili ne ?

citat:
ledo wrote:
podjela malih beba po vjerskoj pripadnosti je fašistièki èin, pogotovu u sredinama gdje je moguæa veæinska podjela jednih u odnosu na druge,

gdje bi manjinske grupe bile u podredjenom položaju,

a druga veæinska u povlaštenom,

današnja podjela nacionalnih škola u èapljini, ne više pod jedan krov, veæ u dvije škole, gdje su djeca srpske i bošnjaèke djece smještena u lošiju školu, daje istoj podredjen položaj, manje vrijedan u društvu,

još samo da ih obilježe trakama,

svi koji traže podjele u školama, a posebno u vrtiæima su siledzije i silnici, fašisti, koji žele da prigrabe pogodnosti u društvu na raèun manjina u istom

halo ba,znaci ako neko vjeruje i zeli svoje dijete tako da usmjerava ,on je fasistaß sta je ba tebi,to govoris o extremizmima.
kod nas je ba sve ispolitizirano,pogotovo religija.ja u vjeronauci ne vidim nista lose(mada moja djeca idu na etiku,umjesto vjeronauke),ali kad bi htio na vjeronauku,ne bih imala nista protiv.
ne vidim kako bi to moglo biti zlo po nekoga!sigurno muslimansku djecu ne uce da mrze pravoslavnu i obratno. 


a sad nosim kako mi ga skroje,<br /><br />

po meni se nista nece zvati
26-03-2008 at 01:51
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 46
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: Adnan_, Adnan_ IRAQ, Ajvi, antepavelic, goca, Herodot.H, joskobra, Lastavica, LilyL, nele73, Pasha_car_aga, rafa, SEMY_, Tuc-Muc-SRB, zaza
FORUM : Politika : VJERONAUKA za djecu...da ili ne ? This topic has been locked New Topic

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice