Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:

Shiva, potrazi tamo tu knjigu, on je poznat.Ja je imam ovdje.
Neznam kako si izdrzala samo sa vodom...moramo unositi u tijelo i sve ostalo sto je neophodno..zato Brojs ima program u kojem je sadrzano sve neophodno za organizam,samo je bitno da se NE unosi cvrsta hrana, znaci i sokovi se moraju procjediti kroz gazu da ne ostane ni cestica..
Osim sto cisti organizam od svih otrova i necistoca, nemoze biti zdravija dijeta..

;hanka

Anabela, Brojsova dijeta se bazira na sokovima i sadrzi kalorije.

Ovo je slicna dijeta i zove se Nula- dijeta,sto znaci nula kalorija.
Uz vodu uzimas vitamiske preparate.I uopste ne gladujes jer prije pocetka ociste se crijeva sa pola litre vode i soli (Glaubersalz)i ne osjecas uopse glad.Cak se ima vise energije jer stomak miruje.Neki to zovu i post dijeta.

29-05-2008 at 17:57 | Ukljuèi u odgovor
Rodjeni
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-11-2006
Lokacija: Diva Grabovica
Odgovori: 8284
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:


A sta ti Rodjeni radis ovdje...zar i ti sine Brute...(osim sto hoces zavijat sarmu )





Ja ibogami sluzim se ovom Shivinom dijetom....voda je BOG....ja nadan popijem 4-5litara tekucine(3x1,5)na poslu i jos kad dodjem kuci uz mozda pivce(teretno) popijem opet vode.....

To sam se naucio u Shvici i od tad sam spao sa 108kg na 92-e....
Hajd sad gledajuci da sam 187cm visok za nekog mane-kena fali mi jos 5kg da skinem

29-05-2008 at 19:02 | Ukljuèi u odgovor
.*CAR*.
Nivo: Forumski doajen
I istina je relativna

Registriran(a): 31-01-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 3927
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:
Dobro dosao Care, neka tebe s nama..od zena mozes svasta naucit..

Halosvabija, dobra ideja za sarmu... ..sto mi se nesto odjednom smucilo...

A sta ti Rodjeni radis ovdje...zar i ti sine Brute...(osim sto hoces zavijat sarmu )




Vidim ja da mi ona zadnja SARMA što sam jeo
tukne na nesto nepoznato
30-05-2008 at 15:22 | Ukljuèi u odgovor
Najla
Nivo: Forumas sa iskustvom

Registriran(a): 16-06-2007
Odgovori: 121
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

Meni treba sleper kupusa da se umotam
al´ hajd ti to ,nego, ne bi mi pomoglo zato sto ne mogu da kontrolisem ovu , sto svabe kazu vrucu glad ,koja me probudi i moram ustati da jedem.Meni je to najveci problem.Pa eto, ako ko zna ,kakav savjet.Samo da kazem probala sam one trikove kao npr.napij se vode ili pojedi neko voce itd...nista ne pomaze

[Edited by Najla on 31-05-2008 at 03:11 GMT] 


Najla
31-05-2008 at 03:10 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Najla wrote:
Meni treba sleper kupusa da se umotam
al´ hajd ti to ,nego, ne bi mi pomoglo zato sto ne mogu da kontrolisem ovu , sto svabe kazu vrucu glad ,koja me probudi i moram ustati da jedem.Meni je to najveci problem.Pa eto, ako ko zna ,kakav savjet.Samo da kazem probala sam one trikove kao npr.napij se vode ili pojedi neko voce itd...nista ne pomaze




Najla,vruca glad kako si rekla ili Heißhunger ima vise uzroka.njpoznatiji uzrok je kada preskaces obroke pa pregladnis.
Odrzavaj nivo secera u krvi na normali, stim sto jedes redovno po malo i nece doci velike gladi.

31-05-2008 at 14:19 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

citat:
Najla wrote:
Meni treba sleper kupusa da se umotam
al´ hajd ti to ,nego, ne bi mi pomoglo zato sto ne mogu da kontrolisem ovu , sto svabe kazu vrucu glad ,koja me probudi i moram ustati da jedem.Meni je to najveci problem.Pa eto, ako ko zna ,kakav savjet.Samo da kazem probala sam one trikove kao npr.napij se vode ili pojedi neko voce itd...nista ne pomaze

[Edited by Najla on 31-05-2008 at 03:11 GMT]



Najvjerovatnije da je kod problem sa hormonima, a tu ti nema pomoci...Ako uzimas i neke lijekove, kao sto je napr. jedan od onih za migrenu, oni ti uticu na apetit

ja sam ih pila 15 dana i jela ko luda...pa sam poslije prekinula, bolje da me glava boli nego da budem ko tenk..
Vecina od onih hormonskih tableta, pa i one za kontracepciju, pojacavaju apetit...neke uticu i obratno ali uglavnom pojacavaju..
Kao sto rece Shiva, nesmijes izgladniti..znaci gledaj da svaka 2 sata stavis nesto u usta...ili casu jogurta, ili vocku...pa eto...ako nista nabavi gusjenice... a i mi cemo svi za tobom...

Btw, ovo sa kupusom je samo za one koji imaju viska na pojedinim mjestima.. nije za cijelo tijelo..Jedino da ga koristis kao sto gore rekoh, za jelo...

[Edited by ANABELA on 02-06-2008 at 12:26 GMT] 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
01-06-2008 at 07:55 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Shiva wrote:

Anabela, Brojsova dijeta se bazira na sokovima i sadrzi kalorije.

Ovo je slicna dijeta i zove se Nula- dijeta,sto znaci nula kalorija.
Uz vodu uzimas vitamiske preparate.I uopste ne gladujes jer prije pocetka ociste se crijeva sa pola litre vode i soli (Glaubersalz)i ne osjecas uopse glad.Cak se ima vise energije jer stomak miruje.Neki to zovu i post dijeta.





Shiva, sa Brojsovom dijetom gubis 15 kg za 1,5 mjesec...to znaci da sokovi i kalorije ne smetaju...a oni se moraju unosit u organizam..Nista se nesmije uskratit organizmu, sto je neophodno, pa cak i kalorije...inace mozemo opasno ugrozit svoj zivot...sve treba uzimati samo u malim kolicinama...
Nego, ja ako bog da danas donosim kupus...jel ko probo
;hanka
 


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
01-06-2008 at 08:09 | Ukljuèi u odgovor
Shiva
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 08-12-2006
Odgovori: 5859
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:



Shiva, sa Brojsovom dijetom gubis 15 kg za 1,5 mjesec...to znaci da sokovi i kalorije ne smetaju...a oni se moraju unosit u organizam..Nista se nesmije uskratit organizmu, sto je neophodno, pa cak i kalorije...inace mozemo opasno ugrozit svoj zivot...sve treba uzimati samo u malim kolicinama...
Nego, ja ako bog da danas donosim kupus...jel ko probo
;hanka



Sigurno da su zdraviji vitamini iz sokova nego iz tableta.
Anabela ja samo teoretisem,kakve dijete,nemam ti ja vise ni snage ni volje za to.Vise ne jedem poslije 18-19 sati, to mi je sada pravilo.
01-06-2008 at 13:24 | Ukljuèi u odgovor
nadi
Nivo: Moderator podforuma
Registriran(a): 21-07-2003
Odgovori: 9070
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
ANABELA wrote:

Listove prijesnog kupusa...


Anabela,jel mislis na friski kupus?

 


Da te volim,duša zna...
03-06-2008 at 17:14 | Ukljuèi u odgovor
ANABELA
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 30-07-2007
Lokacija: na kraju svijeta
Odgovori: 3827
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
nadi wrote:


Anabela,jel mislis na friski kupus?




Jeste, friski kupus, zagrijes mu liske koliko mozes podnijeti, omotas pamucnom krpom dobro i tako ostavis sto duze to bolje..
Nesto se mislim bil se taj kupus mogo malo istucat, onako samo malo, cini mi se da bi onaj njegov sok bio od koristi.Znam da se tako stavlja kad imas bolove u nogama ili se sjecam da se to preporucivalo zenama koje doje pa imaju problema oko upale grudi.
Smanjuje upalu...
E sad u ovom "nasem" slucaju, mozda da se zagrije i malo omeksa tuckom pa onda oblozi...
Probacemo...
;hanka  


Ako ti je svejedno gdje si, onda se nisi izgubio...
07-06-2008 at 08:07 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 33
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... Last Page >>


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice