Info: Ako imate neke nejasnoæe, pitanja, primjedbe, sugestije,..i dr. u vezi ovog podforuma javite se privatnom porukom moderatorima.


FORUM : Zdravlje : DIJETA
Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
New Topic Post Reply
Pošiljalac Poruka
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
statebriga wrote:
nemoj tuba zezat! ja za 8 dana dosla na -7,5


Koja dijeta ? Ova što si na stranici prije pominjala, protekal ??

De napiši snaho, šta, kako
17-07-2012 at 14:35 | Ukljuèi u odgovor
tuba
Nivo: Forumski doajen
Registriran(a): 02-06-2006
Odgovori: 17436
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
statebriga wrote:
nemoj tuba zezat! ja za 8 dana dosla na -7,5



Ja sam za 8 dana dosh'o na - $400

Poj'o sam oca, boga josh trazhim hahahahahahahahahahaha!
17-07-2012 at 14:37 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

izvinte, vas dvije, ja smandrlja odgovor objema u jedno, kopiram aidu, a odgovaram cici i tako... uglavnom, skontat cete... ima na mom fb kompletan dnevnik dijete, al' ne znam mozete l' to vi nac, nevermind, ako vas sta interesira, sve cu vam ispricat

citat:
Aidatuzla wrote: jel to ono sto se jedu samo proteini?

sumnjivo to meni nesto
ok gubis kilograme ali sta se desava kad u organizam unosis samo proteine ili uglavnom proteine?

ma, poenta je da sam u prva dva dana izgubila jako mnogo nagomilane tecnosti, mislim bar neke 4 kg, jer sam u bg bila otecena kao balon, u zivotu nisam toliko bila uzas... ne mogu ti opisat...

no, po onome sto sam ja vidjela, ovo daje rezultat, a sama dozivljavam da nije tesko pratit. istovremeno, meni bi jako tesko bilo da moram sama da pravim obroke svaki dan, po pet puta, jer ja nemam tog vremena (tj. nisam domacica, dapace!)

dakle, meni ovo super. imam vitamine, minerale, what's'not, prati me doktor, redovno vadim nalaze, kad ne bude u dure, onda cu nesto drugacije, uvest ce mi hranu pravu za koji mjesec, a ja cu dovest svoje tijelo na ono odakle mi je pobjeglo prije 5 godina...

jebi ga, cico, nisam ja cijeli zivot bila tenk

elem, puno je protivnika ove dijete, ali je i jako veliki broj pristalica. ako ja izdrzim cijeli proces i ako zaista skinem svih 45-50 viska, a ne bude mi nista zdravstveno, onda cemo se falit

[Edited by statebriga on 18-07-2012 at 08:45 GMT]
18-07-2012 at 08:42 | Ukljuèi u odgovor
andjela
Nivo: Forumski doajen
Ljubav se zove imenom mojim!!

Registriran(a): 27-01-2004
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 13230
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
stvor wrote:

a ima li i gdje u Tuzli nutricionista


Ima u bolnici.

A dijeta što se tièe, sve što se radi paralelno sa kontrolisanjem krvne slike po meni je ok
18-07-2012 at 23:59 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

et' ko da sam vas pitala upravo sam isto ja kontala, ako me prati doktor, a uz to sam provjerila sve redom, vaj not!

-8



ps. sutra vadim nalaze, u ponedjeljak na prvu kontrolu, pa cemo vidjeti kako je

[Edited by statebriga on 19-07-2012 at 11:09 GMT]

19-07-2012 at 11:08 | Ukljuèi u odgovor
cica
Nivo: Forumski doajen

Registriran(a): 12-02-2008
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 18418
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
statebriga wrote:
et' ko da sam vas pitala upravo sam isto ja kontala, ako me prati doktor, a uz to sam provjerila sve redom, vaj not!

-8



ps. sutra vadim nalaze, u ponedjeljak na prvu kontrolu, pa cemo vidjeti kako je

[Edited by statebriga on 19-07-2012 at 11:09 GMT]


ne znam ja kako bih te našla na fb, de, kad stigneš, malo ti to meni pojasni kako to ide, imam nekih kandidata za to, hvala unaprijed
19-07-2012 at 13:10 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
cica wrote: kad stigneš, malo ti to meni pojasni kako to ide, imam nekih kandidata za to, hvala unaprijed

www.protekal.rs / evo stranice, moze se sve tamo razabrati

u medjuvremenu, evo ukratko

- odes na pregled kod doktora, s nalazima koji su navedeni na stranici
- doktor te pregleda, premjeri, objasni sve u detalje, predoci opasnosti nepridrzavanja rezima, itd.
- ako stvarno hoces da se pridrzavas, hoces da smrsas, hoces da naucis svoj organizam da funkcionira kako treba, onda kazes: yes, i do!
- sidjes u podrum, u "radnjicu", kupis kolicinu koju ti je doktor odobrio da mozes kupiti do slijedece kontrole i ides kuci
- svake dvije (ili za nas koji putujemo iz daleka, tri) sedmice, ides na kontrolu s nalazima koje doktorica kaze da doneses slijedeci put

e, sad, dijeta je ovako:
- 2 slana obroka (rucak i vecera)
- 3 slatka obroka (dorucak i dvije uzine)

uz sve obroke se uzimaju suplementi (vitamini, minerali, ovo ono), a uz rucak i veceru, dodatno, jede se povrce (300 grama, ima spisak sta se smije i kako).

uz to, obavezno jedna kasika maslinovog ulja dnevno.

jede se na svaka 3-4 sata, ali se mora postovati raspored i treba biti dosljedan. uz to, pije se dosta vode (npr. meni je rekla 3 litra dnevno). vjezbe se rade umjereno, zavisno od faze mrsanja. meni je rekla da setam, pa tako idem pjeske na posao i s posla, jer zbog svoje kilaze, ne mogu puno (zglobovi, koljena, itd.).

slatki obroci su dobri. slani su losiji od slatkih, ali su jestivi (spasava ih ta salata ili neko povrce uz njih).

svi obroci su instant (ovi sto se kupe). razmute se s voom (ima litraza naznacena na svakoj kesici) i jedu ili se piju, zavisi sta je. neki slani obroci se grilaju (npr. kroketi) ili peku na teflonu (palacinke), i tako.

nakon sto sam ovdje pitala je l' neko cuo, prosurfala sam netom i nasla na ana.rs tonu komentara. neki ljudi su potkrijepili i dokazima lose strane ove dijete, tj. hemije o kojoj se radi, ali ipak vidim da je puno vise onih koji su je probali.

mislim da sam vec rekla da sam vidjela na troje ljudi ucinak.

u sustini, dijeta dovodi do ketoze, keto-acidoza, ili kako se to vec kaze (znat ce ovi nasi iz zdravstva), a onda se gubi (ili ublazava) osjecaj gladi, potrebe za secerom i tako. tu potrebu za secerom, ako sam dobro shvatila (jer sam stvarno konj za medicinu) ubija mirovanje pankreasa.

kad kazes doktoru koliko zelis da izgubis, on ti da procjenu za koliko bi to bilo moguce. ja sam rekla da hocu 50 kg da izgubim (tj. da se vratim u svoje normalne mjere prije problema sa stitastom), na sta mi je ona rekla da cemo to u dvije faze. prvo da izgubim 40, pa onda cemo ostalo. dakle, prvih 80% gubitka se prolazi samo s kesicama i to strogo, strogo! stetno je za organizam da se ulazi i izlazi iz ketoze, a nju (kako kaze doktorica) moze poremetiti cak i jedna tresnja. nakon tih 80% ide se u drugu fazu, u njoj se uvodi prava hrana, a izbacuje dio kesica (npr. za rucak i veceru, moze se jesti riba i tako nesto). na kraju ide faza stabilizacije u kojoj se odrzava kilaza, uvodi sva hrana, ali jos uvijek pod nadzorom. bukvalno da te natjera da naucis jesti 5 puta dnevno, male kolicine, itd.

elem, meni je rekla da mi trebaju oko 4 mjeseca za prvu fazu (32 kg), no, kako sam za 12 dana skinula cca 9 kg, ja nesto kontam da bi moglo to i malo brze

inace, u prosjeku, zene skidaju 7-10, a muskarci cak i do 12 kg mjesecno. zavisi sve od metabolizma, starosne dobi, kolicine kilograma koja se gubi i slicno.

posto sam ja u srednjoj kategoriji (ja nisam mogla vjerovat kad mi je rekla, ja sve kontala da sam super teska), na pocetku ce svakako ici brze zbog vode. no, inace sam, prije stitaste, uvijek brzo gubila kilazu, bez obzira koja dijeta je bila u pitanju, ali nikada nisam bila ovako debela, pa sad ne znam sta da kazem.

kad sam krenula na dijetu nalazi su mi bili odlicni; inace nemam ni holesterol, ni neke masnoce, sta li, secer, nista... valjda ce tako i ostati!

ja idem sutra vadit nalaze, u ponedjeljak idem na prvu kontrolu.

do sada nisam imala nekih nuspojava, osim sto osjecam mucninu i nekad me zaboli stomak od slanog obroka. doduse, velikim dijelom je to sto sam se zeznula s jednim ukusom, a ne dobijes toliko kesica da mozes za nesto rec' da vise neces (falit ce ti za obrok). mene je supa sa ukusom sira i sunke ubila u pojam, najodvratnija stvar koju sam ikada probala!

ova slatka jela su stvarno super - mus od cokolade, sutlija, puding od cokolade i vanilije, musli s okusom jabuke i cimeta, stracatela, itd.

cujem zene se zale na omlete, a ja sam uzela jedan sa zacinskim biljem i nije mi los. kazu da jogurt i sladoled nista ne valjaju, tako da necu ni eksperimentisat.

et, haman sam ti sve napisala, a ako koga od tih tvojih sta konkretnije interesira, a da mogu odgovorit na pitanje, javi mi se, dat cu ti broj, pa neka me nazovu

19-07-2012 at 21:11 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: DIJETA

ah... koliko je ovo mjeseci od pisanja ovog zadnjeg posta? 3 i nesto sitno

evo da se malo pohvalim

na slijedecu kontrolu, na koju odem, ce se navrsiti 4 puna mjeseca kako sam na protekal dijeti. tada cu zavrsiti s prvom fazom i, po nekoj mojoj procjeni, imatu cu 35 kg manje nego sto sam imala prije ta 4 mjeseca, kad sam pocela s dijetom

idem u narednu fazu i, moram priznati, u pravi cas, jer slabo da vise mogu da izdrzim zivot na kesicama. nedostaju mi okusi, a ja sam gurmanka i hedonista, jedva prezivljavam prolazak pored pekare, da ne govorim o cemu drugom.

nisam gladna, nemam zudnju za hranom kao takvom, za kolicinom, nego samo za samim okusom!

no, ipak cu, i u drugoj fazi, morati da se suzdrzim od vecine stvari koje sanjam

moram priznati, gledajuci iz ove perspektive, da je bilo tesko! citam, u gornjem postu, svoj optimizam, svoj entuzijazam i moram priznati da nije uvijek bilo tako, ali izdrzalo se! sada, kad vec vidim svjetlo na kraju tunela, okrenem se iza sebe i kazem: jbt, ovo je fakat trebalo izdrzati!

slana jela su bila odvratna... do te mjere da sam negdje oko kraja 2. mjeseca pocela da povracam na sam miris hrane, a tada mi je doktorica uvela meso za rucak. mislim, hahaha, meso - 50 grama (odnosno 150, al' kad ga izdinstas, skuhas ili nesto, ostane ga manje od pola!). masa slatkih okusa mi je postala odvratna, nekako isto kao slana. cokolada - koju ni prije nisam nesto posebno voljela - sada je definitivno namirnica koju nikad vise u zivotu necu jesti! sreca, nije uspjelo da mi ogadi karamelu, al' da sam pojela jos 2 obroka pudinga od karamele, sigurno bi se desilo...

elem...

statisticki, gubim/gubila sam cca 8.5 kg mjesecno. ne znam kako ce se odvijati slijedeca faza, ali meni ostaje jos nekih 10-tak kg da izgubim i to je to!

u medjuvremenu sam provjerila i sa svojim prijateljem, doktorom, sve o ovoj dijeti, i on mi kaze: to je pogubno za crijeva! jednom u zivotu - ok, al' nikad vise!

znaci, eto... sad sto skinem, ako se udebljam ponovno, treba me ubit!

kostalo je momacki (jos ce kostat, ali najveci "chunk" je iza nas, pa sad naredni troskovi dodju ko zajebancija). efekat je jos momackiji i eto...

imadoh potrebu da podijelim s vama

30-10-2012 at 08:07 | Ukljuèi u odgovor
statebriga
Nivo: Forumski doajen
nezaobilazna

Registriran(a): 07-05-2009
Lokacija: Tuzla
Odgovori: 9876
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Aidatuzla wrote:
svkava cast! jesil sad prava riba

uh... na moju visinu, riba mogu bit' samo sa 48 kg, sto je, vec, davna proslost kojoj se necu vratiti

no, dobro se osjecam, mada nemam apsolutno nista vise da obucem, sve mi visi, cak i farmerke koje sam kupila prije mjesec i po'

treba nastaviti s ovim rezimom, tj. 5 puta dnevno jesti, a svakako manje obroke nego sto sam inace jela, pa bi to trebalo da bude ol rajt!

odrzavanje cu raditi kao sto sam prije stitaste, a to je vaganje svako jutro, pa cim predje 2 kg, odmah striktno par dana da se to skine i onda opet nastavak

hvala, aida
30-10-2012 at 08:19 | Ukljuèi u odgovor
camac
Nivo: Forumski doajen
Unknown artist

Registriran(a): 11-05-2011
Lokacija: Desert roads
Odgovori: 5224
IP: Maskiran


View Profile Send Email to User Send Private Mesage to User
icon Re: Re: DIJETA

citat:
Aidatuzla wrote:


kako da se opet ne udebljas? jedan savjet.. meni je pomoglo prije 3god. bacis SVU staru odjecu. imat ces sve sto je, kako se kaze, ko krojeno za tebe pa kad se udebljas 2-3kg OK al ako predjes, neces imati sta da obuces pa nakon sto citav dan budes hodala a zulja te pojas od farmerki, pazit ces sta jedes.

joj Aida, skup ti ovaj savjet, al et.. haman da nema hljeba bez motike..
30-10-2012 at 16:17 | Ukljuèi u odgovor
Trenutno aktivni korisnici
Aktivni gosti: 35
Skriveni clanovi: 0
Aktivni èlanovi: 0
Sretan roðendan: beba24, cheguedoeNo2, dr.devilito, lilly, malimeho, mikooo, neko_bezveze, onlyyou, uprava, victorius
FORUM : Zdravlje : DIJETA New Topic Post Reply

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Niste logirani? Nadimak / Username: Password: Sakrij mi ime
Zaboravili ste password?




Pregled tema u posljednjih 24 sata
Pregled poruka u posljednjih 24 sata
(dva dana, sedam, 30 dana)

Pregled pisanja foruma�a u posljednjih 24 sata

Skokni do foruma:

Kontaktiraj nas | tuzlarije.net

Powered by: STRING FORUM Version 1.0
Copyright 2001 STRING
Osmrtnicama ba smrtovnice